Tax.lt narys mindaugasb

Tax.lt narys nuo
2008-12-23
mindaugasb
forume parašė 26 žinučių

mindaugasb naujausios žinutės:

2011-09-21 07:34 Darbo teisė » Darbuotojų sveikatos tikrinimo taisyklės » #988434

Elste rašė:gendra rašė:


Kai darbuotojas ateina pirmą kartą į darbą jis pats susimoka už sveikatos tikrinimą. O po dviejų metų ar darbovietė PRIVALO apmokėti už darbuotojų sveikatos pasitikrinimą ar ne?


nėra taip, kad privalo, bet... dažniausiai taip - moka darbdavys.LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO Į S A K Y M A S 2000 m. gegužės 31 d. Nr.301 Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose

5.2. periodinių sveikatos tikrinimų (1.12 papunktis) išlaidos apmokamos iš darbdavio lėšų.
2010-02-01 21:34 Įvairūs » DARBŲ SAUGA » #753956

vvirginija1 rašė:Colop rašė:

ne paslaptis.... tai kainuoja.... bet kitos išeities kaip ir nėra.....

Kaip čia Elste kad pavardijo kainas, kažkaip jaučiu kad daugelis nedidelių įmonių jokių rizikos vertinimų neturi ir neturės, kol kada gerai už tų palaidų plaukų nepapurtys, kad visos paskutinės blusos iškristų... :)))))tikrai kad taip kas trečia mano praktikoje sutikta įmone neturi profesines rizikos vertinimo... Dėl PRV tai labai didelę darbų dalį įmonės DSST specialistas pats gali padaryti.
pirmiausiai PRV darbų planą t.y. identifikuoti kenksmingus veiksnius gali padaryti DSST specialistas. Toliau pagal PRV darbų planą reikia atlikti matavimus, čia jau reikia samdyti atestuotą arba akredituotą laboratorija kuri gali tuo verstis ir turi tam įrangą. bet užsakyti reikia ne vertinimą o tik matavimus. Laboratorija išmatuoja ir pateikia matavimo protokolus. Trečia DSST specialistas ima protokolus ima higienos normas ir palygina ar viskas atitinka nustato ar rizika priimtina, bei užpildo rizikos vertinimo korteles. Ketvirta DSST specialistas užpildo įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos būklės pasą ir viskas !!!!
Aišku visam šitam darbui atlikti galite samdyti įmone bet tada ir susidaro suma vienai darbo vietai nuo 350 iki 500 lt. O jei didžiąją darbų dali darysite patys reikės mokėti tik už matavimus .
tiesa su ergonomikos vertinimo gali tekti pavargti nes ten reikia metodikas paskaityti, neužteks higienos normas perversti.
2009-11-26 22:47 Darbo teisė » Darbų sauga » #725150
Mindaugai,
BŪTINA išsirinkti ?
Skaitau www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=301102&p_query=&p_tr2=
13 straipsnį, 2 dalį , 1 punktą . ten nurodyta jog kai kuriais atvejais komitetas nebūtinas.
Prašau patarkite :)[/quote]

Taip tiesa , komitetas jei yra daugiau ne 50 darbuotoju ir taip kaip parašyta 13STR. o atstovai saugai ir sveikatai vistiek turi būti , reikia čia truputi įstatymus prisiminti neatsakysiu dabar naktį taip iš karto kur reikia skaityti... pasistengsiu paieškoti .
2009-11-26 22:21 Darbo teisė » Darbų sauga » #725146

virgiuke rašė:mindaugasb rašė:


Va šituos tai jau reikia išrinkti

O buhalterė ar gali būti tas atstovas? nes visi kiti darbuotojai vis keičiasi, tai nespėsi jų perrinkinėti. Ir išvis ar už ką nors darbuotojų atstovas yra atsakingas, sakykim už ne iki galo sutvarkytą darbų saugą ar panašiai?už ne iki galo sutvarkytą darbo saugą ar panašiai atsako darbdavys ir darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialistas, jei toks privalo būti įmonėje. buhalterė gali būti darbuotojų atstovu saugai ir sveikatai
2009-11-26 21:58 Darbo teisė » Darbų sauga » #725138

virgiuke rašė:mindaugasb rašė:


Darbuotojų atstovai saugai ir sveikatai (Įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos komitetas)
Apie kurį kalbame? Nes tai nėra vienas ir tas pats

Aš turbūt apie šituos...


Va šituos tai jau reikia išrinkti ir tai jau yra direktoriaus rūpestis tai inicijuoti. Siulau pradžiai paskaityti DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS ĮSTATYMĄ str 13. čia būtų ilgai cituoti
2009-11-26 21:46 Darbo teisė » Darbų sauga » #725133
Na bet jis vis tiek yra ir įmonės atstovas pagal direktoriaus darbo sutartį o pagal DK nedali atstovauti abiejų šalių ir įmonės ir darbuotojų :)


Colop rašė:

Ačiū Mindaugai Jums :) na taip.. Jūs teisus...
o jei tokia situacija... , kad pats direktorius toje pačioje įmonėje dirba kaip valytojas pagal antrą DS (0,5 etato) ??? jis irgi negali kaip dirbantysis darbuotojas atstovauti darbuotojų interesams ?


mindaugasb rašė:

Darbo kodeksas 19 str.
2. Darbuotojų ir darbdavių interesams negali atstovauti ir jų ginti tas pats atstovas.2009-11-26 21:33 Darbo teisė » Darbų sauga » #725128

virgiuke rašė:

Tai negi visose įmonės ir turit išsirinkę darbuotojų atstovus?

Tai manau, kad didžioji dauguma įmonių neturi nei darbo tarybų nei darbuotojų atstovų. Tiesa pasakius turiu įtarimą, kad čia yra diskusijose maišomi du skirtingi "atstovai"

Darbuotojų atstovai (darbo tarybos)
ir
Darbuotojų atstovai saugai ir sveikatai (Įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos komitetas)

Apie kurį kalbame? Nes tai nėra vienas ir tas pats
2009-11-26 21:20 Darbo teisė » Darbų sauga » #725122

Colop rašė:

Duokite linką į tai jei galite.


mindaugasb rašė:


Direktorius negali būti darbuotojų atstovu.

Darbo kodeksas 19 str.
2. Darbuotojų ir darbdavių interesams negali atstovauti ir jų ginti tas pats atstovas.

t.y. Darbdavys - direktorius atstovaują įmonę ir negali tuo pačiu atstovauti darbuotojų
2009-11-26 20:53 Darbo teisė » Darbų sauga » #725109

virgiuke rašė:zaika rašė:

tai rašėsi tas, kas "sukūrė" ir suderinti reikėjo su darbuotojų atstovu, kurį reikia tokiam reikalui išsirinkti

Bet jei nėra didelė įmonė tai negi būtinai reikalingas darbuotojų atstovas, negi direktorius negali būti atsakingas? nelabai kas daugiau ir nori prisiimti sau atsakomybę... sakykit kaip yra jūsų įmonėse? kas ten rašosi kad tas instrukcijas sudarė ir kas rašosi kad suderino?


Direktorius negali būti darbuotojų atstovu. Kitą vertus darbuotojų atstovų rinkimas yra pačių darbuotojų reikalas. Nors įstatymuose ir rašoma, kad įmonėje turi būti darbuotojų atstovai ar darbo tarybos, tačiau tuo rūpintis turi patys darbuotojai o ne darbdavys. Jei darbuotojai jo neišsirenka kai čia jau ne darbdavio bėda ir nėra laikoma teisės aktu pažeidimu. Šiuo klausimu reikia vadovautis teismine praktika . Lietuvos aukščiausiojo teismo nutartis ar išaiškinimas nepamenu. Jei kam įdomu bus galėsiu paieškoti
2009-06-30 00:27 Darbo teisė » Darbų sauga » #669691

achema rašė:


Ziurekite, ka radau, cituoju:
" Jeigu Jūsų įmonė nedidelė, verčiasi nesudėtinga veikla, galite rizikos
vertinimą atlikti įmonės pajėgomis. Jūs turėtumėte žinoti netinkamas darbo sąlygas įmonėje, dėl kurių gali būti pakenkta darbuotojų sveikatai, bei neatitinkančius saugos reikalavimų darbo įrenginius, kurie gali sužaloti darbuotojus. Jei taip, tai patikrinkite, ar ėmėtės reikiamų saugos ir sveikatos apsaugos darbe priemonių, kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų. "
Tai gal ir imanoma savom jegom?Tą ką čia cituojate iš VDI puslapio tai yra vertimas iš EU rekomendacijų. LTU įstatymai vienareikšmiškai sako - turi būti atlikta vertinimas, o Profesinės rizikos vertinimo nuostatuose nurodyta kas gali atlikti vertinimus. Jei pagal nuostatus užtenka kompetencijos ir išsilavinimo ir kitų atestavimų, tada valio, vertinimą galite atlikti ir patys. Tačiau, norit vertini reikia turėti matavimus, iš ko jus ta vertinimą darysit?. Ką su kuo lyginsit?
2009-06-27 00:56 Darbo teisė » Darbuotojų sveikatos tikrinimo taisyklės » #669016

daivytiaa rašė:

Sveiki. Turiu klausimą dėl kenksmingų veiksnius valytojos darbe. Valytoja yra nedidelių administracinių patalpų, ateina kas antrą dieną, naudoja reikiamus valymo priemones, bet jos nėra povojingos (kaukolėm nepažymėtos smile ). Tai ar man reikia žymėti cheminius veiksnius ar užtenka kenksmingų fizikinių ir ergonominių veiksnių?


Reikia nes gali netyčia prisiuostyti "chlorkės" smile . O jei rimtai valytojos darbas yra priskiriamas prie pavojingų darbų.
2009-06-27 00:13 Darbo teisė » Darbų sauga » #669006

achema rašė:


Vel klausimas. O kas tuos vertinimus atlieka? Negi tik privacios imones?
Nera valstybines? Bet aisku ir jiems moketi reiks..Aišku yra ir valstybinė - Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija, bet jų kainos tai kartais ir už privačių būna didesnės.
2009-06-26 00:33 Darbo teisė » Darbų sauga » #668585

achema rašė:Licencija jie turi, bet kad nukonsultavo, tai faktas.
Sakykite, ar darbuotoju ir imones saugos pasui reikia darbo vietos ergometrijos?
Pas mus darbo vietos pagrinde kompai, tai liepe matavimus atlikti. Nors turime visu patalpu(bet ne atskiru vietu) apsvietimo matavimus ir dregmes.
Dar darbuotojams isdalins anketas atsakyti, kurios taip pat reikalingos prie saugos paso..Zodziu, primale daug, dabar renku informacija ar jau tiek reikia.nelabai supratau ar elektromagnetiniu ar ergonominiu matavimu reikia, nes kaip ir ergometrinių tokių nėra...
2009-06-26 00:04 Darbo teisė » Darbų sauga » #668580

Loreta13 rašė:achema rašė:

Tai man buvo pasakyta apie ta technini issilavinima...

Paprašykite nuorodos į kokį nors reglamentą :))DSS specelistui kuris dirba ar dirbs toje įmonėje užtenka bet kokio aukštojo arba aukštesniojo techninio išsilavinimo.
Aukštasis techninis išsilavinimas reikalingas tik DSS specialistams kurie teikia licencijuotas darbo saugos paslaugas.

p.s. prieš isileisdami į įmonę darbo saugos konsultantus pasidomėkit ar jie turi šiai veiklai licenciją, nes kitu atveju jūs gali ir nukonsultuoti.
2009-06-18 00:01 Darbo teisė » Darbų sauga » #665975

Mandera rašė:

Sveiki,
Truputeli buvau atitrukus nuo darbu saugos, tai
noriu paklausti apie tai:
INFORMACIJOS APIE DARBUOTOJŲ SAUGOS BŪKLĘ IR DARBO VIETŲ ATITIKTĮ DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS NORMINIŲ TEISĖS AKTŲ REIKALAVIMAS TEIKIMO VALSTYBINEI DARBO INSPEKCIJAI TVARKOS APRAŠAS
2008m. birželio 30 d. įsakymas Nr.V-190
Kiek pamenu buvo atidetas, o kaip dabar?
Kada reikia, o gal jau reikejo pateikti?Nieko nereikia pateikti. Ramu iki kitų metų vasario 15 d. Kitais metais kai pildysit įmonės būklės pasą užsipildysit ir tą pranešimą į VDI, jei papulsit į VDI paskelbtą veiklų sąrašą.
2009-04-27 11:38 Darbo teisė » Darbuotojų sveikatos tikrinimo taisyklės » #647224
įdedu įsakymo Nr. 301 „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose" 13 priedą su visais pakeitimais (akuali neoficiali redakcija)
2009-04-27 10:56 Bendra » Privalomo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma » #647191

MALGA rašė:

Labas rytas,

Šiandien ryte paskambinau dėl kontingento pažymos į Visuomenės sveikatos centrą ir ji man pasakė, kad pagal naują įsakymą jie kontingento pažymų nebeišduoda ir dardavys viską turi susitvarkyti pats ir padėjo ragelį. Gal kas žinote naujas taisykles, nes pas mus įmonėje atsirado naujas darbuotjas ir jo pareigybė nebuvo įrašyta į kontingento pažymą, tad nežinau jo profesijai būdingų kenkmingų faktorių?Labai paprasta imi sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gegužės 31 d. įsakymą Nr. 301 „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose" su visais 13 ar 12 šio įsakymo pakeitimų :) susirandi 13 priedą ir nustatai kenksmingus veiksnius ir įrašai i pažymą ar knygelę.
2009-04-24 11:36 Įvairūs » DARBŲ SAUGA » #646759

Amanda rašė:

Bet juk darbuotojai atvažiuoja su savo įranga dirbti. Kaip ta samdanti įmonė gali instruktuoti, jei pas ją net nėra tokių instrukcijų. Jai gal ir nereikia jų ir niekada nereikės.viskas gerai, aš ir rašiau kad kaip saugiai dirbti su turima įranga privalo instruktuoti jų darbdavys, o užsakovas instruktuoja tik kaip saugiai dirbti jo teritorijoje. Paprasčiau tariant instruktuoja kur yra elektros skydinė, kur galima eiti kur ne, kur vaistinėlė, kas atsakingas už darbo saugą ir į ką kreiptis įvykus incidentui, kur gesintuvai jei gaisras ir t.t. instruktavimas paprastas tik reikia neužmiršti kad jie pasirašytų kad tokia informacija jiems buvo suteikta.
2009-04-24 11:24 Įvairūs » DARBŲ SAUGA » #646751

deiwah rašė:

nalabai sutinku, nes jie dirbs issieme patenta, jie neturi darbdavio, o uz sauga jie bus atsakingi patys, nes bus parašyta sustartyjeVa tame ir reikalas, kad patentas ar ne, jei jūsų teritorijoje įvyks nelaimingas atsitikimas tai tyrimą privalėsite atlikti Jus. Ir ką parašysite, tada tame tyrime? Neinstruktavome jis pats turėjo pasirūpinti savo saugumu? Ir čia jokia sutartis Jūsų neapdraudžia įstatymas vienareikšmiškai nusako, kad privalote instruktuoti apie Jūsų teritorijoje galiojančia darbuotojų sauga. Iš esmės tokie darbuotojai turi būti instruktuoti tiek savo darbdavio tiek jūsų. Darbdavys instruktuoja kaip saugiai dirbti su turima įranga ir prietaisais jūsų teritorijoje, tai vienareikšmiškai vykdytojo pareiga ir jus to neprivalote daryti. O jus bet kokį asmenį, būtų tai įmonė ar privatus asmuo, privalote pasirašytinai supažindinti kaip saugiai dirbti jūsų teritorijoje.
2009-04-24 10:48 Įvairūs » DARBŲ SAUGA » #646722

Elste rašė:deiwah rašė:

bet sefas nori sudaryti sutarty, kad toj sutarty butu numatyta kad mes uz darbu sauga neatsakome, o tai kaip tada iforminti, kad jie dirba musu teritorijoje?na PASALAUGŲ TEIKIMO sutartį ir surašote, kada, kiek laiko už kiek atliks kokią paslaugą, kad jūsų teritorioje ir kt.
O už darbų saugą įrašote atsako patys. viską ir surašote sutartyje.
Darote ne DARBO sutartį, todėl čia kaip Pirkimo-pardavimo sutartis. Jūs už darbų saugą, darbo laiką ir kt. atsakote tik už savo darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis.Visiška netiesa.
DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS ĮSTATYMAS
27 straipsnis. 2 punktas
2. Darbuotojas, darbdavių susitarimu pasiųstas laikinam darbui į įmonę iš kitos įmonės, negali pradėti dirbti tol, kol jis neinformuotas apie esančius ir galimus rizikos veiksnius įmonėje, į kurią jis pasiųstas dirbti, neinstruktuotas saugiai dirbti konkrečioje darbo vietoje, nepaisant to, kad įmonėje, kurioje jis nuolat dirba, buvo nustatyta tvarka instruktuotas ir apmokytas saugiai dirbti. Į kitą įmonę pasiųstiems dirbti darbuotojams taip pat privalo būti suteikta informacija apie įmonėje paskirtus darbuotojus, atsakingus už pirmosios medicinos pagalbos suteikimą, taip pat jie turi būti supažindinti su šio Įstatymo 22 straipsnyje nurodytais darbuotojų evakuavimo planais. Darbuotojus, atliekančius kitose įmonėse patarnavimo darbus ar paslaugas, darbuotojus, atliekančius įstatymų ar kitų norminių teisės aktų nustatytas kontrolės funkcijas, instruktuoja jų darbdaviai.

Taip kad ir kas be dirbtų jūsų teritorijoje samdomas ar jūsų darbuotojas ar kitos įmonės darbuotojas ar šiaip koks privatininkas. JI PRIVALOMA INSTRUKTUOTI. Jei kartais nutiks nelaimingas atsitikimas jūsų teritorijoje ir nukentės toks neinstruktuotas asmuo turėsite rimtų nemalonumu. Darbo inspekcija tirdama tokius atvejus vienareikšmiškai žiuri - nebuvo instruktuotas.
2009-04-20 12:47 Darbo teisė » Darbuotojų sveikatos tikrinimo taisyklės » #644959

Elste rašė:

nu va jau įkeliu lenteles iš įsakymo priedo Nr. 13
ten paryškinau III lentelė, paskui IV lentelė
išsirinkit iš pirmo stulpelio kas jums tinka, ir antrame stulpelyje matysit kas kiek laiko pagal tą kriterijų reikia tirkintis sveikatą.
Tai viskas ko jums reikia iš tų lentelių ir to iiiilgooo įsakymo smilešitas 13 priedas pasenęs. pasikeitė eilė straipsnių, IV lentelė - cheminiai veiksniai, protokolas ir t.t.
2009-01-07 22:02 Įvairūs » DARBŲ SAUGA » #598922

ritukse rašė:

sveiki , skambinau į vdi dėl saugos ir sveikatos būklės paso pildymo , tai jis paklausė ar turim rizikos vertinimą sakau kad ne tada sako kad pasa užsipildyti tik pas save laikyti , kad jo nereikia niekur siųsti nes įstatymas atšauktas smile visai susipainiojau sakė dar kad bus tam tikrom įmonėms padėkit susigautyti


Sorry, negaliu nepakomentuoti....
1. Joks Vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus įsakymas Dėl informacijos apie darbuotojų saugos būklę ir darbo vietų atitiktį darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimams teikimo Valstybinei darbo inspekcijai NĖRA ATŠAUKTAS IR NEBUS ATŠAUKTAS!!! Mes šiandien irgi kalbėjomės su VDI Inspektavimo organizavimo, priežiūros ir informavimo skyriaus vedėju (pavardės neatsiklausęs čia neskelbsiu bet jei kam rupi susiras VDI tinklapyje ne tik pavardę bet ir tel nr.)
2. Neklaidinkite savęs ir kitų ir nemaišykite dviejų skirtingų dalykų : būklės paso ir pranešimo Valstybinei darbo inspekcijai apie darbuotojų saugos būklę ir darbo vietų atitiktį darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų reikalavimams. Panašumas čia tik vienas : data - vasario 15 d. Inspektorius teisingai Jus informavo kad bukės pasą užsipildote iki vasario 15 d. ir kaip sakant pasidedate į stalčiuką ir niekus nesiunčiate. VDI jis bus įdomus tik kai pas jus apsilankys inspektorius. Ir taip kiekvienais metais kiekviena įmonė iki vasario 15 d privalo pasidaryti. Kalbant apie Pranešimą į VDI apie DSS būklę pildote atitinkamą formą ir pristatote į VDI iki vasario 15 dienos. Ne pasą ne dar ką nors o tik reikiamą formą. Kitą vertus šio pranešimo neužpildysite kol neturėsite užpildyto būklės paso ir profesinės rizikos vertinimo.
3.be reikalo nekelkite bangų dėl pranešimo į VDI apie DSS būklė įmonėje kol Vyriausias Valstybinis Inspektorius nepatvirtino veiklų sąrašo įmonių kurios privalės tai daryti (tikrai ne visiems tai bus aktualu) taip kad ramiai užsipildom būklės pasus, dedam juos į stalčių ir laukiam kol bus patvirtintas veiklų sąrašas, tada kam reikės užsipildys ir tas formas
2009-01-07 21:08 Įvairūs » DARBŲ SAUGA » #598880

Divra rašė:

Jau visai nieko nebesuprantu - paskambinau į teritorinę VDI dėl tos informacijos iki 02.15 pateikimo, tai anoje pusėje ragelio labai nustebęs balsas „Kokia formą, VDI!!!?“. smile smileNa gal skambinote ne į tą VDI arba nepasakėte tiksliai apie kokią formą norite pasiteirauti, nes į VDI privalu daug visokių formų ir pranešimų pristatyti. Kalbant su VDI inspektoriais patariu labai tiksliai nurodyti apie kokį įsakymą ir apie kokią formą norite teirautis tada gausite ir teisingą atsakymą arba jus nukreips kokiu tel nr skambinti ir su kuriuo inspektoriumi tuo klausimu reikia kalbėti.

Skaitykite valstybinio darbo inspektoriaus įsakymus :
2008 06 30 d. Vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus įsakymas Nr. V-190 „Dėl informacijos apie darbuotojų saugos būklę ir darbo vietų atitiktį darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimams teikimo Valstybinei darbo inspekcijai“
2008 06 30 d. Vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus įsakymas Nr. V-313 „Dėl informacijos apie darbuotojų saugos būklę ir darbo vietų atitiktį darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimams teikimo Valstybinei darbo inspekcijai tvarkos aprašo, patvirtinto LR Vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus 2008 06 30 d. įsakymu Nr. V-190, pakeitimo“

čia forma pildymui: Pranešimas apie DSS būklę įmonėje.doc
2008-12-30 22:43 Įvairūs » DARBŲ SAUGA » #595222

ritukse rašė:


Ačiū už atsakymą bet man neaišku dėl filialių jei turim parduotuvę kitam mieste tai nefilalas tai 2 lentelės iš viso nepildom
o dėl pavojingų įrenginių tai neturim , turim tik kompiuterį , kasos aparatą ir lengvajį automobilį manau kad jie neįeina į pavojingus ar taipKalba eina ne tik apie pavojingus įrenginius o apie visus o tame tarpe ir apie pavojingus. dėl filialu tai reikia daugiau info kaip ten viskas pas jus įforminta. Faktas, kad visos darbo vietos kur jos bebūtų turi būti įtrauktos ir aprašytos. Konkrečiau jei reikia rašyk į privatų arba e-paštu
2008-12-29 23:20 Įvairūs » DARBŲ SAUGA » #594800

ritukse rašė:bondar rašė:Lapyte rašė:

Gal galite ideti nuoroda kokias ataskaitas reikia pateikti VDI iki 2009.02.15 dienos?


Į S A K Y M A S su priedais
DĖL INFORMACIJOS APIE DARBUOTOJŲ SAUGOS BŪKLĘ IR DARBO VIETŲ ATITIKTĮ DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS NORMINIŲ TEISĖS AKTŲ REIKALAVIMAMS TEIKIMO VALSTYBINEI DARBO INSPEKCIJAI
www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=324076&p_query=&p_tr2=


PILDANT ŠITĄ PASĄ 2 LENTELĖJE YRA FILIALAI IR PASKUI VIDUTINIS DARBUOTOJŲ SKAIČIUS TAI TEN ĮRAŠYTI KIEK IŠ VISO DIRBA ĮMONĖJE MES TURIM PARDUOTUVĘ KITAM MIESTE TAI JI NESIRAŠO ATSKIRAI NES JUG NE FILIALAS. AR TEISINGAI MĄSTAU.
2 dalis. KENKSMINGI DARBO APLINKOS VEIKSNIAI TAI JEI PAS MUS TOKIŲ TEN NĖRA IR NEBUVO ATLIKTI JOKIŲ ĮVERTINIMAI TAI RAŠAU - IR N TYRIMAI NEATLIKTI
3.1. Darbo įrenginiai TAI JEI MES ESAM PREKYBOS ĮMONĖ TAI JOS VISAI NEPILDAU PALIEKU KAIP PARAŠYTA IR VISKAS
DĖKOJU VISIEMS UŽ ATSAKYMUS* 2 lentelėje įrašomi filialai ar atstovybės, turintys vienodą juridinio asmens kodą, nurodytą 1 lentelės 1 eilutėje (draudėjo kodai gali būti skirtingi). Filialai ar atstovybės, turintys kitus nei pagrindinė įmonė juridinio asmens kodus, pagal šią formą pildo atskirą informaciją
* Dėl kenksmingų darbo aplinkos veiksnių: jei profesinės rizikos vertinimas neatliktas, tai rašo „–“ ir „N“
* Dėl darbo įrenginių: apskaitomi darbo įrenginiai, kurie išvardyti Darbo įrenginių naudojimo bendrųjų nuostatų (Žin., 2000, Nr. 3-88) 4.1 punkte, turintys atitinkamą pavarą ar energijos šaltinį ar galimybę būti prijungtam prie pavaros ar energijos šaltinio. O šiaip darbo įrenginys – darbo procese naudojama mašina, įrenginys, aparatas, prietaisas, įrankis, įtaisas ar kitas reikmuo, kurie naudojami darbui
* Aišku priklauso nuo parduotuvės, bet nejaugi nėra jokių įrenginių? kaip iškraunamos ir pakraunamos prekes?... keltuvai ar kažkas panašaus turi būti...
2008-12-23 22:24 Įvairūs » DARBŲ SAUGA » #593754

lumbricus rašė:linatigre rašė:Elvusia rašė:linatigre rašė:

Nelabai supratau, šiuo įstatymu laikosi ir UAB, ir kokios tai būtų formos smile


Ar buvot atsivertus dokumentą?
Ten prisegtos formos.Nevisi dieną mato smile , ačiūYra pakeitimas "Šiuo aprašu privalo vadovautis Lietuvos Respublikos privatieji ir viešieji juridiniai asmenys, jų filialai ir atstovybės (toliau – darbdaviai), kuriuose dirbantieji gauna su darbo santykiais (darbo sutartimis) ar jų esmę atitinkančiais santykiais (valstybės tarnautojai) susijusias pajamas, pagal ekonominių veiklų, kurios, atsižvelgiant į įmonių darbuotojų saugos ir sveikatos būklę, atitinkamam laikotarpiui nustatomos Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus įsakymu, rūšis".
Tačiau dar neteko matyti to sąrašo ekonominių veiklų, kurios privalo teikti informaciją.VDI tikrai nėra dar išleidusi įsakymo dėl tokių veiklų sąrašo. Galima spėti, kad į šį sąrašą bus įtrauktos tokios veiklos kuriose dažniausiai įvyksta nelaimingi atsitikimai ir profesiniai susirgimai, t.y. pramonė, transportas ir pan. VDI matyt tą įsakymą išleis paskutinę dieną.
Patį pranešimą užpildyti nėra sunku tam reikią, kad įmonėje būtų atliktas profesinės rizikos vertinimas. Pagal teisės aktų reikalavimus visos be išimties įmonės privalo turėti tokį įvertinimą. Na jei nėra įvertinta profesinė rizika tai pranešimą užpildyti dar lengviau, tiesiog formoje grafoje įrašai „tyrimas neatliktas“, ir taip prisiduodi inspekcijai, kad neturi įvertintos profesinės rizikos ir nesilaikai įstatymų. Galima ir neteikti duomenų į VDI, tačiau pagal minėtą VDI įsakymą yra aišku, kad įmonės nepateikusios tokių duomenų pagal Sodros nutarimą „Dėl draudėjų priskyrimo nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įmokos tarifų grupei“ bus priskirtos atitinkamai rizikos grupei ir atitinkamai mokės didesnius mokesčius. Skaitykite apie tai komentarą www.ladina.lt/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=6&Itemid=18

Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis

Atmintinė

Atmintinė buhalteriui
Delspinigiai už ne laiku sumokėtus mokesčius ir baudas 2021 m. I ketv. 0.03 proc
Palūkanos už naudojimąsi mokestine paskola 2021 m. I ketv. 0.01 proc
Valstybinio socialinio draudimo bazinė pensija
nuo 2021-01-01
198.29 EUR
Minimalus valandinis atlygis ir minimali mėnesinė alga (MMA)
nuo 2021-01-01
3.93 EUR ir 642 EUR