Tax.lt narys azalija

Tax.lt narys nuo
2011-03-01
azalija
forume parašė 46 žinučių

azalija naujausios žinutės:

2012-02-01 15:10 Apskaita & Auditas » Beprocentinė paskola fiziniam asmeniui » #1027005
Gal kas žinote ar reikia rodyti metinėje deklaracijoje FR0711 rodyti priskaičiuotas "menamas" palūkanas ?
Ar apskaitoje tų "menamų' palūkanų iš vis nereikia rodyti, o tik pelno deklaracijoje įrašyti ?

Iš anksto dėkoju už atsakymą :)
2011-12-27 15:58 Bendra » kuro čekiai » #1015055
Laba diena. Gal kas susidūrėte su tokia situacija. Uab veikla krovinių vežimas vilikais. Vairuotojas važiavo pro Baltarusijos respubliką, ir užsipylė tenai kuro, už grynus pinigus , parsdavėjas katergoriškai atsisakė įspausdinti į čekį pirkėjo rekvizitus. Paklausiau Mokesčių inspekcijos, ar galima taip pirktą kurą įtraukti į sąnaudas mažinančias apmokestinamąjį pelną. VMI štai ką atsakė :
"Atsakydama į Jūsų paklausimą Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) paaiškina, kad kuro išlaidos gali būti pripažintos sąnaudomis pagal kasos aparatų kvitus, nesvarbu ar juose nurodyti įmonės rekvizitai ar ne."
Tai kaip suprasti, pasikeitę kažkas, jau nebereikia to indentifikacijos požymio kasos čekyje perkant kurą ?
2011-12-19 21:36 PVM » PVM atskaita » #1013828

Rainis rašė:Neatskaitomas lengvųjų a/m pirkimo PVM (su tam tikro išimtim).
Ar tas traktoriukas panašus į lengvąjį automobilį?
Ir Regitroje ne tik transporto priemonės, su kuriomis galima keleivius ar krovinius vežti, registruojamos.
O dėl "pajamų uždirbimo" jau paaiškinau.
Sunku gyventi visko bijant...Ačiū Rainiuk, aš nelabai bijau, šiaip tik norėjau daugiau išmanančio paklausti , bučiuoju, myliu, gerų tau švenčių smile smile smile
2011-12-19 20:40 PVM » PVM atskaita » #1013816

Loreta13 rašė:azalija rašė:

Pažiūrėjusi tą klasifikatorių, pamačiau kad tas perkamas traktoriukas nepatenka į specialios paskirties trasporto priemones, nes jo kodas kitas.

Tai gal tas jūsų traktorius nėra transporto priemonė smile :))
Transporto priemonę suprantu tik kaip vežančią keleivius ir krovinius.
Ekskavatoriai, buldozeriai, kranai nėra transporto priemonės.
mic.vmi.lt/documentpublicone.do?&id=1000108054&tree_id=1000000985Traktoriukas bus užregistruotas Regitroje, šiai transporto priemonei yra priskiriamas L7E kodas. Taigi tai yra transporto priemonė, bet nepkiklauso specialios paskirties.
Tai ar galima atskaityti PVM perkant tokį traktoriuką ?
2011-12-19 18:20 PVM » PVM atskaita » #1013792

Rainis rašė:Labai savotiška jūsų logika.
Turtas dažnai naudojamas ne tik tiesiogiai "pajamoms uždirbti", bet ir normalioms darbo sąlygoms sudaryti. Tam ir naudosite traktoriuką.
Kas kita, jei ten kokią jachtą nusipirktumėte pramogoms.
Todėl drąsiai pirkimo PVM traukite į atskaitą.
Jei norite, paieškokite VMI atsakymą dėl kavos virimo virdulio. Jokių pajamų jis neuždirba, bet jo įsigijimas ir jo PVM - leidžiami atskaitymai - normalių darbo sąlygų sudarymas. Arba geriamas vanduo? jokių pajamų, bet leidžiami atskaitymai.
Dėl l/a PVM atskaitos kita kalba. Neleidžiama ne todėl, kad neuždirba pajamų. Dar ir kaip uždirba - negi vadybininkai ar direktorius visur pėsti prilakstys? Bet atseit dėl to, kad "nepiktnaudžiautų" - čia toks požiūris į verslą. Kaip tik neteisinga, kad neleidžia atskaityti jų PVM, bet kas ten su VMI ginčysis...Bet VMI išaisškinime parašyta štai kas:

" Jeigu transporto priemonės registracijos liudijimo eilutėje ,,Tipas“ yra nurodytas specialios paskirties transporto priemonės kodas, tai įsigijus tokį automobilį pirkimo (importo) gali būti PVM atskaitomas.

Sprendžiant ar transporto priemonė yra priskiriama prie specialiosios paskirties transporto priemonių, reikia atsižvelgti į jos registracijos dokumentus.

Transporto priemonių klasifikavimas ir kodavimas yra patvirtintas Susisiekimo ministro 2001-01-29 įsakymu Nr. 21. Specialios paskirties transporto priemonių simboliai yra nurodyti minėto klasifikatoriaus 14 punkte".

Pažiūrėjusi tą klasifikatorių, pamačiau kad tas perkamas traktoriukas nepatenka į specialios paskirties trasporto priemones, nes jo kodas kitas. Tai kaip tada ?
2011-12-19 17:24 PVM » PVM atskaita » #1013771

Tininga rašė:azalija rašė:


Bet traktoriukas transporto priemonė,, jis bus naudojamas tik sniegui kasti , bet ne pajamoms uždirbti. Juk lenvąjį auromobilį įsigijant tai gi negalima atskaityti PVM , jei ne pajamoms uždirbti įsigijamas, o tai kaip su tuo traktoriuku ?

O kam, kokiu tikslu jūs norite nukasti sniegą?

Minėjote, kad užsiimate krovinių pervežimu. Kodėl manote, kad sniego nukasimas nesusijęs su pajamų uždirbimu?
Įmonės veikla : vilkikais veža krovinius. Traktoriuką nori įsigyti dėl sniego nukasimo tiek prie ofiso, tiek bet kur, gal ir ten kur vilikiai neišvažiuos, tas traktoriukas toks mini,tai matyt galima bus ir jį trasportuoti. Kadangi traktoriukas yra registruojamas regitoje kaip transporto priemonė ir jis nebus naudojamas kasti sniegą pagal užsakymus ir iš to nebus uždirbamos pajamos, tai ir iškilo klauimas kar galima atskaityti PVM įsigyjant tą traktoriuką.
2011-12-19 17:06 PVM » PVM atskaita » #1013768

Snapelis rašė:


juk traktoriukas ne vyno butelis :) kodėl gi nebūtu galima


Bet traktoriukas transporto priemonė,, jis bus naudojamas tik sniegui kasti , bet ne pajamoms uždirbti. Juk lenvąjį auromobilį įsigijant tai gi negalima atskaityti PVM , jei ne pajamoms uždirbti įsigijamas, o tai kaip su tuo traktoriuku ?
2011-12-19 16:50 PVM » PVM atskaita » #1013764
Sveiki. Gal kas žinote, ar galima traukti į PVM atskaitą , jei UAB įsigijo traktoriuką sniego valymui. Įmonės veikla krovinių gabenimas.
2011-09-02 16:37 Bendra » kuro čekiai » #982262

Sandra_v rašė:

nu ar ne tą patį kelis kartus rašiau ir nuoroda buvo įdėtaApie tą pati, tik ne visą tekstą pacitavai, pamiršai esminę dalį , apie kurią ir virė šioji diskusija smile
2011-09-02 16:03 Bendra » kuro čekiai » #982246
Visiems ačiū, bet au įkirtau kad šiuo atveju nereikia PVM sąsk.

Va čia aiškiau viskas išdėstyta:

kasos aparato kvite yra nurodytas rekvizitas (-ai), pagal kurį (kuriuos) galima identifikuoti prekių (paslaugų) pirkėją.

Tokiu rekvizitu gali būti laikomas pirkėją identifikuojančios kortelės numeris, kodas ar kitas pirkėją identifikuojantis duomuo (pvz., PVM mokėtojo kodas).

Identifikuojančiomis kortelėmis laikomos degalinės, kredito įstaigų išduotos atsiskaitymo kortelės, nuolaidų kortelės ar kitos pirkėją identifikuojančios kortelės, nepriklausomai nuo to, kokiu būdu (grynaisiais, pagal sudarytas kreditines sutartis ar pan.) degalinėje pirkėjas atsiskaito už įsigytus degalus ir kitas prekes (paslaugas).
2011-09-02 15:52 Bendra » kuro čekiai » #982239

Rainis rašė:azalija rašė:


Tai kasos čekyje būtinai turi būti įrašyti pirkėjo rekvizitai ? Ar neužtenka įmonės vardu išduotos kreditinės kortelės numerio ?


Juk skaitėte nuorodoje - degalinių tinklai išduoda tokias identifikacines korteles. Jei tokios kortelės numeris yra, tai kvitą jau galima laikyti PVM s/f.
Tačiau jei pirkėjas atsiskaitė ne grynaisiais pinigais, o tiesiog įmonės kortele (ne degalinės išduota), tai nėra rekvizitas, identifikuojantis pirkėją - kortele gali pasinaudoti bet kas.Bet jei buvo mokėta įmonės vardu išduota kreditine kortele, tai juk mokėjimas atsisipindi banko išraše, tai yra iš įmones sąskaitos pirkta prekė, tai nemanyčiau kad bet kas gali tuo pasinaudoti :) Kitas dalykas tas apibrėžimas pirkėją identifikuojančio kortelės, kažkoks suveltas. Jei aiškiai būtų parašyta kad čekyje privalomi pirkėjo rekvizitai, tai pavadinimas, kodas, PVM kodas.Bet mokant automatinėse degalinėse argi čekyje apskritai atsispausdinai tokie dalykai? O jei neatsisipausdina, tai ką pirkėjas turi lėkti pas pirkėja rašyti sąsk, bet tai juk nesamonė kažkokia. os
2011-09-02 15:34 Bendra » kuro čekiai » #982231

amadina22 rašė:azalija rašė:amadina22 rašė:azalija rašė:

Gal galite kas pasakyti, ar galioja kuro čekis ir galima jį traukti į apskaitą bei atskaityti PVM,ir nereikia PVM sąsk. jei :

kuras buvo pirktas automatinėje degalinėje,
už kurą buvo mokėta įmonės kreditine kortele,
pirkimo suma iki 500 Lt,
kuro čekyje nėra įspausdinta pirkėjo rekvizitų,
kuro čekyje yra tik pirkėjo kreditinės kortelės numeris.

Ačiū.mic.vmi.lt/dukpublicone.do?&id=1002434906&tree_id=1000001024Tai kasos čekyje būtinai turi būti įrašyti pirkėjo rekvizitai ? Ar neužtenka įmonės vardu išduotos kreditinės kortelės numerio ?Manyčiau, kad užtenka, nes galima pirkėją identifikuoti pagal įmonės kortelės numerį.
Bet bijau suklaidinti.Vat ir aš bijau suklysti :) Direktorius paskambino į Neste, sako reikia PVM sąsk., o tas vadybininkas sako, sąsk nebūtina nes čekyje yra įmonės kreditinės koretelės Nr....tai vat ir nebežinau kaip čia toliau galvoti :)
2011-09-02 15:22 Bendra » kuro čekiai » #982224

amadina22 rašė:azalija rašė:

Gal galite kas pasakyti, ar galioja kuro čekis ir galima jį traukti į apskaitą bei atskaityti PVM,ir nereikia PVM sąsk. jei :

kuras buvo pirktas automatinėje degalinėje,
už kurą buvo mokėta įmonės kreditine kortele,
pirkimo suma iki 500 Lt,
kuro čekyje nėra įspausdinta pirkėjo rekvizitų,
kuro čekyje yra tik pirkėjo kreditinės kortelės numeris.

Ačiū.mic.vmi.lt/dukpublicone.do?&id=1002434906&tree_id=1000001024Tai kasos čekyje būtinai turi būti įrašyti pirkėjo rekvizitai ? Ar neužtenka įmonės vardu išduotos kreditinės kortelės numerio ?
2011-09-02 13:55 Bendra » kuro čekiai » #982195
Gal galite kas pasakyti, ar galioja kuro čekis ir galima jį traukti į apskaitą bei atskaityti PVM,ir nereikia PVM sąsk. jei :

kuras buvo pirktas automatinėje degalinėje,
už kurą buvo mokėta įmonės kreditine kortele,
pirkimo suma iki 500 Lt,
kuro čekyje nėra įspausdinta pirkėjo rekvizitų,
kuro čekyje yra tik pirkėjo kreditinės kortelės numeris.

Ačiū.
2011-06-20 19:00 Bendra » Lizingas » #962358

Rainis rašė:azalija rašė:O gal galite patarti, kur dėti administravimo mokestį ?


O šitą tai prie įsigijimo savikainos.Ačiū labai smile
2011-06-20 18:54 Bendra » Lizingas » #962355

Rainis rašė:azalija rašė:

Lizingo įmonė savo PVM sąsk. išrašo perkama turto vertę , o perkamas vilkikas, ir kartu sąsk. yra tokia eilutė "Kompensacija už draudimą ". Gal galite patarti, kur dėti šią sumą, ar į ilgalaikio turto vertę, ar kur kitur ?


Tai ateinančių laikotarpių sąnaudos - jūs perkate jau apdraustą vilkiką. Tik išsiaiškinkite, kuriam laikotarpiui apdraustas.
O gal galite patarti, kur dėti administravimo mokestį ?
2011-06-20 18:34 Bendra » Lizingas » #962351
Lizingo įmonė savo PVM sąsk. išrašo perkama turto vertę , o perkamas vilkikas, ir kartu sąsk. yra tokia eilutė "Kompensacija už draudimą ". Gal galite patarti, kur dėti šią sumą, ar į ilgalaikio turto vertę, ar kur kitur ?
2011-06-13 18:41 Įvairūs » finansai » #960298
Sveiki, norėčiau paklausti tokio klausimo, gilinuos į tokias užsienio finasnininkų sudarytas ataskaitas, ir jose metinė atskaitomybė parasšyta kad sudaryta "tūkstančiais eurų", kažkaip neįkertu kaip reiktų tuos skiačius suprasti, nes skažko galva šiandien neveikia smile
PVZ. rašoma atsakaitoje įstatinis kapitalas 50, tai čia kiek bus, jei tai tūkstančiais eurų ?
2011-06-06 14:46 Apskaita & Auditas » Kasa » #958080

Luka_Paciolis rašė:

Tai kodėl dabar laikote kasoje grynus pinigus, kaip močiutės kojinėje smile smile
nešate į banką bus saugu ir kasoje likutis sumažės ar visai išnyks smileDėkui už pasiūlymą smile
2011-06-06 14:41 Apskaita & Auditas » Kasa » #958077

Luka_Paciolis rašė:azalija rašė:

Gal kas galite pasiūlyti naudojamus būdus , kaip sumažinti "grynų" pinigų kasoje buhalterinį balansinį likutį ?

O kur dingo gryni pinigai iš kasos, jei liko tik popierinis likus?
Jie nedingo niekur, visi yra, tik dabar yra noras sumažinti skaičių smile
2011-06-06 14:18 Apskaita & Auditas » Kasa » #958056
Gal kas galite pasiūlyti naudojamus būdus , kaip sumažinti "grynų" pinigų kasoje buhalterinį balansinį likutį ?
2011-05-26 12:25 Apskaita & Auditas » Sąskaitų korespondencija » #954931

Loreta13 rašė:azalija rašė:

UAB veikla krovinių vežimas. Norėjau paklausti kas surado tokios veiklos paslaugų savikainą, ir pagal sąskaitų planą priskirti į sąskaitą 6001 ? Pvz. kuras gali būti savikaina ? O vilkikų remontas ar draudimas į kurią sąskaitą geriau priskirti, gal į 6100 ?

Aš susismulkinu 6001:
Atlyginimai, sodra, GF
Kuras
Remontas
Draudimai
Nusidėvėjimas
Komandiruotės išlaidos
Kelių mokesčiai ir panašiai.
Ačiū , geros dienos smile
2011-05-26 00:28 Apskaita & Auditas » Sąskaitų korespondencija » #954755
UAB veikla krovinių vežimas. Norėjau paklausti kas surado tokios veiklos paslaugų savikainą, ir pagal sąskaitų planą priskirti į sąskaitą 6001 ? Pvz. kuras gali būti savikaina ? O vilkikų remontas ar draudimas į kurią sąskaitą geriau priskirti, gal į 6100 ?
2011-05-25 18:00 Bendra » Patalpų nuoma iš fizinio asmens » #954569
Ačiū už išsamų atsakymą. Geros dienos smile
2011-05-25 14:32 Bendra » Patalpų nuoma iš fizinio asmens » #954429
Gal galite kas parašyti kokia yra sąskaitų korespondencija kai juridinis asmuo nuomuojasi patalpas iš fizinio asmens ?
2011-05-24 21:17 PVM » PVM atskaita perkant automobilį » #954081
Labai ačiū Loreta13 už nuorodą smile
2011-05-24 12:03 PVM » PVM atskaita perkant automobilį » #953687
UAB veikla krovinių vežimas. Bet štai įmonė įsigijo lizingu lengvąjį auto, nes turi licenziją keleivių pervežimui. Ar galima į atskaitą traukti PVM už auto, jei įmonė kada nors vežios ir keleivius, ar nuomos šį auto? Ko reikia dar kad VMi neprikibtų dėl to kad buvo atskaitytas PVM už leng. auto ?
2011-04-22 00:19 Apskaita & Auditas » pelno paskirstymas » #943123
Norėčiau pasitikslinti, ar 2010 metų pelno paskirstymą apskaitoje reikia rodyti
2010.12.31 data, ar 2011 metų data, ta kuria buvo akcininkų paskirstytas ?
2011-04-22 00:09 PVM » PVM deklaracija FR0600 » #943122
UAB užsiimanti vežimo paslaugomis pardavė jau nudevėtą puspriekabė fiziniam asmeniui iš Turkmenijos be PVM.Buvo iformintas eksportas. Prašau patarkite, kurioje PVM deklaracijos eilutėje rodyti šį pardavimą ? Ar reikia dar kokias tai deklaracijas pildyti dėl šio pardavimo ?
2011-04-09 17:09 Pelno mokestis » Dividendai » #938304

Rainis rašė:azalija rašė:


Todėl ir susipainiojau kažkaip, dėl to 15 proc pelno mokesčio. Jei už 2010 metus apskaičiuotas apmokestinamas metinis pelnas, tai nuo jo paskaičiuojamas ir pelno mokestis 15 proc, tada išvedamas grynasisi pelnas, kuris jau gali būti skirstomas. Iš grynojo pelno dalis skiriama dividendams. Tada nuo išmokėtų dividendų išskaičiuojamas 20 proc GPM. Ar teisingai sudėliojau, ar pamiršau dar kąžką apmokestinti ?


Dabar jau teisingai.Ačiū, nes pati kažkaip susibalamutijau smile


Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis

Atmintinė

Atmintinė buhalteriui
Delspinigiai už ne laiku sumokėtus mokesčius ir baudas 2021 m. I ketv. 0.03 proc
Palūkanos už naudojimąsi mokestine paskola 2021 m. I ketv. 0.01 proc
Valstybinio socialinio draudimo bazinė pensija
nuo 2021-01-01
198.29 EUR
Minimalus valandinis atlygis ir minimali mėnesinė alga (MMA)
nuo 2021-01-01
3.93 EUR ir 642 EUR