Tax.lt narys Jurnon

Tax.lt narys nuo
2013-06-26
Jurnon
forume parašė 8 žinučių

Jurnon naujausios žinutės:

2015-07-21 09:40 Įvairūs » Statybinės įmonės buhalterija » #1280435
Sveiki,

Dėkui už pasvarstymus.
Dar viena mintis atėjo į galvą dėl PVM permokos panaudojimo - ar nebūtų įmanoma PVM permokos užskaityti už kitą juridinį asmenį, o su juo pasirašyti sudengimo aktą dėl tos sumos užskaitymo kaip apmokėjimo už suteiktas paslaugas / prekes ?
Gal kam tekę yra užskaityti savo mokesčių permoką už kitą juridinį asmenį, kiek realu tai daryti kiekvieną mėnesį (gal procesas ilgai užtrunka ar dar kokie nors trikdžiai)?
2015-07-20 15:56 Įvairūs » Statybinės įmonės buhalterija » #1280400
Sveiki visi,

Perskaičiau keliolika pastarųjų puslapių šios temos ir neužkliuvo, kad būtų diskutuota man rūpimu klausimu, tad bandau jį formuluot.

Ar gerai suprantu, kad įmonė, kuri pagrinde besiverčia genrangovine veikla, pagal naująjį PVM įstatymo pataisymą (beveik) nebeturės mokėtino pardavimo PVM, nes visi pardavimai yra galutiniam užsakovui, kuriam pilnai sumai taikomas 96 straipsnio nuostatos (išskyrus smulkius pardavimus, kaip pvz gen. rangos mokesčiai ir atsitiktiniai medžiagų pardavimai)?

Kadangi įmonė dalį darbų atlieka ir savomis jėgomis, natūraliai yra perkamos ne tik subrangos paslaugos, bet ir medžiagos, su kuriomis dirba ir įmonės darbuotojai. Už visus šiuos medžiagų pirkimus bus akumuliuojamas pirkimo PVM, kurį bus galima susigrąžinti tik kas pusę metų? Čia ir yra esminis mano klausimas ir problema - negi nėra numatyta kažkokio dažnesnio PVM susigrąžinimo ar kitų mechanizmų, kaip būtų galima panaudoti tą PVM permoką. Per 6 mėnesius medžiagų pirkimų, mes kalbam ne apie vieną tūkstantį įšaldytų eurų ir didžiulę skylę pinigų sraute...
2014-06-10 12:23 Programinė įranga » Rivilė » #1227480
Sveiki, Rivilistai :)

Norėjau paklausti ar kam nors teko Rivilėje susidurti su delspinigių priskaitymu (mes parduodame ir po atidėjimo termino norime priskaityti delspinigius) ? Jeigu taip, gal galite apšviesti kaip tai padaryti?

Kiek teko pasibandyti pačiam, tai toks vaizdas, kad viskas turėtų vykti per terminus, juose numatant atitinkamo dydžio palūkanas, tačiau toks metodas kol kas nedavė vaisių... Gal kažkur kažką pražiūrėjau, tad laukiu minčių :)
2013-08-23 16:58 Apskaita & Auditas » Paskolos grąžinimas prieš palūkanas » #1175795
Sveiki,

Ar galima (o jeigu negalima, tai kodėl?) grąžinti paskolą prieš palūkanas. Raštiškas susitarimas su kreditorium, kad jis sutinka, jog mes grąžiname paskolą, o tik po to sumokame susikaupusias palūkanas, būtų.

Iš anksto dėkui už info,

Gediminas
2013-06-27 11:39 PVM » Draudimo sąnaudų perstatymas nuomininkui » #1163963
Sveiki,

Auto nuomos sutartyje numatyta, kad draudimo sąnaudas dengia nuomininkas. Įsivaizduočiau, kad turėtume perstatyti draudimo kaštus be PVM, bet kokiu PVM įstatymo straipsniu grįst šitą perstatymą?
2013-06-26 15:39 Bendra » Nuosavo kapitalo reikalavimai transporto įmonėms » #1163787

Rainis rašė:


Kažin ar jau "dašilo".
Supraskite taip - licencija išduodama veiklai - keleivių arba krovinių vežimui. Be abejo, ji išduodama ne mašinai, o įmonei.
Kiek mašinų įmonė naudos toje veikloje, tokio dydžio NK reikalavimus ji turės tenkinti.
Direktoriaus ar vadybininko lenvoji mašina nevežioja nei keleivių, nei krovinių, kaip apibrėžta tose taisyklėse. Tokios mašinos tiesiog reikalingos įmonei jos paprastam gyvenimui.
Kopijos tai jau kitas klausimas.Dėkui,

Dabar jau tikrai dašilo ;)
2013-06-26 13:59 Bendra » Nuosavo kapitalo reikalavimai transporto įmonėms » #1163737
Dėkui už atsakymus,

Ir aš nematau prasmės, kad direktoriaus auto ar vadybininkų mašinoms būtų taikomi šie reikalavimai, tačiau nei vienas iš atsakymų manes neįtikino. Čia gal mano nežinojimas kažkokių niuansų, bet va kodėl netikiu:


KJurate rašė:


tik furoms, kuriomis norėsite verstis šia veikla, o lengvieji nėra keleiviniai :)Cituoju Kelių transporto kodeksą: "3. Keleivinėms transporto priemonėms priskiriamos motorinės ir elektrinės transporto priemonės, pagamintos keleiviams vežti. Tai autobusai, troleibusai, lengvieji automobiliai, lengvieji automobiliai taksi."


Rainis rašė:


Na aišku, kad toks reikalavimas nei direktoriaus, nei vadybininko lengviesiems a/m netaikomas.
Paskaitykite Taisyklių II dalį - ten juk aiškiai rašoma, kokie reikalavimai yra išduodant licencijas krovinių ir keleivių vežimui.
Kam direktoriaus auto tokia licencija?Gal aš šitoj vietoj ne taip suprantu pačią licencijos esmę, bet mano supratimas yra toks - licenciją gauna vežėjas, o ne mašina. Licencijos kopijos privalo būti mašinoje, tačiau tos kopijos yra tiesiog kopijos įrodančios, kad vežėjas gali verstis transportavimo veikla, o ne apie pačios mašinos tinkamumą.
Nematau, kaip argumentas, kad direktoriaus mašinai nereikia tokios licencijos įtakoja įmonės finansinio stabilumo reikalavimą licencijai gauti.

Sry, jeigu labai grybauju, tiesiog noriu tvirtai šitą klausimą išsiaiškinti smile

EDIT:
Jau gal dašilo. Licencijos kopija (skirtingai nuo licencijos orginalo) nėra paprasta kopija, o surišta su mašina (dar kartą perskaitęs pamačiau, ko nematęs... :D). Todėl NK reikalavimas kyla tik iš turimų kopijų skaičiaus, kurios tuo pačiu apibrėžia ir naudojamų transporto priemonių skaičių?
2013-06-26 10:51 Bendra » Nuosavo kapitalo reikalavimai transporto įmonėms » #1163654
Gerą dieną!

Klausimas dėl NK reikalavimų transporto įmonėms.

Ar tiesa, kad NK reikalavimas (9000 eur už pirmą, 5000 eur už sekančius) taikomas visiems transporto įmonės automobiliams?

T.y. ar įmonė turinti furą ir direktoriaus mašiną minimaliai turi turėti 14000 eur nuosavo kapitalo?

Klausimas iškilo, nes šitie reikalavimai, anot kelių transporto licencijavimo taisyklių, taikomi kelių transporto priemonėms. O pagal kelių transporto kodeksą, kelių transporto priemonėmis laikomi keleiviniai bei krovininiai automobiliai, o į keleivinius įeina ir lengvieji.

Iš anksto dėkui už atsakymą,

Jurnon

Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis

Atmintinė

Atmintinė buhalteriui
Delspinigiai už ne laiku sumokėtus mokesčius ir baudas 2019 m. IV ketv. 0.03 proc
Palūkanos už naudojimąsi mokestine paskola 2020 m. I ketv. 0.01 proc
Valstybinio socialinio draudimo bazinė pensija
nuo 2020-01-01
180.95 EUR
Minimalus valandinis atlygis ir minimali mėnesinė alga (MMA)
nuo 2020-01-01
3.72 EUR ir 607 EUR