Tax.lt narys Gabi2

Tax.lt narys nuo
2018-07-31
Gabi2
forume parašė 77 žinučių

Gabi2 naujausios žinutės:

2019-02-28 12:51 Bendra » GPAIS » #1410644
Sumiškumą suprantu taip pvz.:
Prekinis vienetas:001 Medinė paletė 20 kg - prie jo priskirti pakuotės duomenis - daugkartinė neužstatinė, medinė, transporto, 48, 0,02 t;
O žurnale parašyčiau, kad 001 prekinio vieneto išleidau 100 vnt.

Nesiūlau suvesti 002 Medinė pakuotė - daugkartinė neužstatinė, medinė, transporto, 48, 2 t - o žurnale nurodyti 002 išleidimą 1 vnt.
2019-02-28 12:44 Bendra » Pakuotės mokestis » #1410643

N-pippi rašė:loretaaa rašė:

Bet tuomet deklaracijoje nurodyti tik eksportuojamą kiekį?
Nes kitaip, kai užpildau visus langelius,nors ir pakuotės pateikiam į LR iki 0,5 t.(savos reikmės neturim), tai mokestį vistiek paskaičiuoja. smile smile


Aš turėjau savų reikmių iki 0,5 t, kurių nedeklaravau. O deklaravau tik eksportą.Eksportuotą kiekį ir tuščią ir daugkartinę pakuotę reiktų rodyti. 0,5 t galioja tik vienkartinėms pakuotėms.
Čia galima rasti naudingos info: am.lrv.lt/lt/veiklos-sritys-1/atliekos
2019-02-28 12:42 Bendra » GPAIS » #1410642

milaska rašė:


Kaip minėjau, pas mus Rivilėje yra tokia lentelė: prie kiekvieno prekinio vieneto yra priskirta pakuotė -pirminė, antrinė, tretine. Nuo 2018 metų pradžios. Pirminė keliauja pas klientą (realizacija LT), antrinė ir tretinė - savos reikmės. BET...medinės paletės ir įvairūs padėklai mediniai pas mus aprašytos atskirai, kaip prekės, su skirtingais svoriais ir nuline verte. Jei Rivilistai integruos prekinius vienetus į GPAIS, ką daryt su paletėm? Sumiškai suvest iki 2018m 12.01 d. galima? Rankomis.Nes jei sąskaitom, tai šimtai sąskaitų.
Aplamai su tuo GPAIS jokio aiškumo. Prekinį vienetą kas kaip nori, taip užsivadina: pas vienus prekinis vienetas - prekė, pas kitus - sąskaitos numeris su sumiška pakuote, pas kitus dar kažkas. Kaip tikrintojai įvertins tą nesąmonę? Aplamai ar buhalteris čia galvą turi sukti, kaip vesti GPAIS? Viskas t.b. aiškiai nurodyta. Siuntu....nes reik daryt tą absurdąJeigu vedėte Rivilėje, tai kas vesta, kaip ir sako - tegu integracijas parengia ir integruokit.
O paletes vis tiek siūlau vesti sumiškai - kiek importavote ir pateikėt LT, kiek importavote ir nusikrovėte pas save, kiek susigrąžinote, kiek eksportavote.
Taip, nėra parašyta, kad galima sumiškai vesti, bet reikia turėti sveiko proto. Įmonė gal rengėsi verslo sistemos integracijai, bet GPAIS nesudarė sąlygų integruoti visos informacijos pilnai, o verslo sistemoje, kaip suprantu, viskas pilnai vedama. Jeigu jau bandote viską tvarkingai į sistemą, kuri neveikia, stringa, nėra patogi vartotojui - tai tegu jie susitaiko ir priima kaip bandymą taisyti padėtį. Nevesčiau visų šimtų sąskaitų judėjimo GPAIS rankomis - vesčiau sumiškai gruodžio mėnesį už metus. Bet įmonė turi pati pasirinkti.
GPAIS vedame išleidimą į rinką: kas importuota arba supakuota jūsų įmonėje ir išleista į rinką - tiek sunaudojant savo reikmėms, tiek parduodant, tiek eksportuota. Analogiški duomenys turi būti ir deklaracijoje. Bet su deklaracija jau vėluojate - iki vasario 15 d. Ar pateikėte pagal savo programos duomenis ir liko tik GPAIS sutvarkyti?
2019-02-28 07:51 Bendra » GPAIS » #1410608

milaska rašė:


Ar gali reikaluti suvesti visus duomenis nuo 2018.01.01 dienos, jei GPAIS startavo tik 2018.12.01 d? Kažkoks beprotnamis
Taip, reikia suvesti pereinamuoju laikotarpiu pas save apskaitoje vestas pakuotes. Tiesiog patarčiau suvesti suminius kiekius už laikotarpį iki 2018-12-01 ir pažymėti tai žurnalo įrašo pastabose.
2019-02-25 16:29 Bendra » GPAIS » #1410383

Fan rašė:O jeigu iš užsienio įsigijame žaliavą, tai pakuotę reikia apskaityt?Taip, jeigu importavote supakuotas prekes ir jas pas save išsipakavote - tuomet tai laikoma pakuotės sunaudojimu savoms reikmėms. Reikia vesti pakuočių apskaitą GPAIS (galima pagala sąskaitas, jei jose pakanka info). Kadangi susidaro savų reikmių pakuotė, tai reikia vesti ir atliekų susidarymo apskaitą GPAIS.

Jeigu importuotos žaliavos yra su daugkartine pakuote (euro paletės ir pan.), tuomet bus ne sunaudojimas savo reikmėms - prasidėtų reikalai su daugkartine pakuote
2019-02-25 16:27 Bendra » GPAIS » #1410382

pushatike rašė:tai žinau, kad gpais nereikia vestis, klausimas ar pas save aš privalau vestis kažkokią apskaitą šių prekių? jau galva susisuko man visai.Nereikia jokių lentelių - jei nereikia informacijos perkelti į GPAIS, tai ir pas Jums nereikia vesti jos niekur (kas liečia pakuotę).
Iš esmės, GPAIS turėjo būti ir tam, kad nereiktų pas save vesti jokių lentelę - tik kad nepavyko taip sukurti smile
2019-02-25 15:02 Bendra » GPAIS » #1410372

pushatike rašė:Taip pas save išpakuojame prekes, kurias po to į gamybą paleidžiame. lieka pakuotė, kuri yra atiduodama perdirbėjui. Tai pas save kažkokią apskaitą reikia vesti?Tokia pakuotė (pasikartosiu, gaminių/produktų/prekių/žaliavų ir pan., kuriuos įsigyjame LT ir išpakuojame pas save, pakuotė) į GPAIS pakuočių apskaitą neįtraukiama, ji nėra mokesčio objektas Jūsų įmonei. Taigi ir pas save nereikia tokios pakuotės vesti :)
Jeigu pagal kažkurį punktą, Jums reikia vesti atliekų susidarymo apskaitą, tuomet tokia pakuotė turėtų atsidurti atliekų apskaitoje GPAIS.
2019-02-25 14:09 Bendra » GPAIS » #1410356

pushatike rašė:


Kolegos,

Kaip jūs vedate pas save tvarką pas save toms prekėms kur perkate LT? galite įmesti žurnalų pvs? Kadangi nebedirbsiu jau šito darbo, man aiškina, kad exel kur vedžiau tą tvarką jos nereikia vesti. neprivalome. Bet man smalsu kaip pas save Jūs vedate?


Gal galite patikslinti klausimą - ar turite minty LT pirktas supakuotas prekes/žaliavas, kurias pas save išpakuojate ar tuščią pakuotė kurią užpildote ir išleidžiate į rinką?
Jeigu 1 atvejis - tuomet nereikia nieko vesti, tas kas pirmas importuota arba pagamina pats ir išleidžia į LT rinką, tas ir apskaito ir, jei reikia, mokesčius už taršą moka. Jeigu 2 atvejis - Jūs tampate pakuočių atliekų gamintoju ir Jums reikia vesti apskaitą.
2019-02-22 07:40 Bendra » GPAIS » #1410223

Denise rašė:


Sveiki, kurie tvarkote savų reikmių pakuotę ir vedate atliekų susidarymo apskaitą, ar be GPAIS dar privaloma tuos duomenis vesti popieriniuose žunaluose? Ar galiu tiesiai į Gpais'ą įvesti susidariusią savų reikmių pakuotę ir tai jau bus žurnalo vedimas?
Pagal įsakymą Dėl atliekų susidarymo ir tvarkymo apskaitos ir ataskaitų teikimo taisyklių patvirtinimo:
7. Atliekų susidarymo apskaita vykdoma elektroniniu būdu naudojantis GPAIS, pildant atliekų susidarymo apskaitos žurnalą.
Ačiū.


Popierinių žurnalų nereikia vesti, pakanka GPAIS'o atliekų susidarymo žurnale suvesti atliekų susidarymą ir pildyti atliekų išvežimo lydraščius (nebent susitarėte su atliekų tvarkytoju, kad jis pildys), GPAIS'e formuosit ir ketvirčių suvestines bei metinę ataskaitą.
2019-02-22 07:38 Bendra » GPAIS » #1410222

Snaiga rašė:Dabar tai susipainiojau. Pagaliau nurodė tonas, turiu daugintis iš 0,13, tačiau pagal šią lentelę matau,kad turėtų būti 0,27. Kuo vadovautis? smile
Dauginkite iš to, ką nurodė tvarkytojas - jie turi savo duomenis žinoti
2019-02-21 13:52 Bendra » GPAIS » #1410178

Snaiga rašė:


Oi, tikrai reikia, esam gamybinė įmonė ir vedam ne tik šią bet ir pakuotės apskaitą. Kita įmonė tvarkingai siuntinėjo lydraščius, bet ši niekaip. Susivesčiau tuos duomenis ir nurašyčiau per nurašymus, bet problema,kad negaliu kubinių metrų paversti tonomis.
Tikriausiai visai nekreipsiu dėmsiio ir patvirtinsiu ataskaitą be gamybinių atliekų išvežimo duomenų.


Anksčiau buvo tokia lentelė AAA, gal pravers. O šiaip tik spausti ecoservice galima - neapmokėti sąskaitos, kol gpais nesutvarko
2019-02-21 12:52 Bendra » GPAIS » #1410169

Snaiga rašė:


Laba diena.
turiu problemą, turiu sutartį su ecoservisu ir jie veža gamybines atliekas, tačiau nepildo nei vieno lydraščio, ir mano užvestus atmeta, arba nereaguoja. Turiu kelias sąskaitas. pagal jas galėčiau susivesti per nurašymus, tačiau sąskaitose įvardinti kubiniai metrai ne tonos. Kaip čia apsiskaičiuoti ir kaip suvesti? gal aplmai nevesti? Nesuprantu.
Kaip jūs elgiatės tokioje situacijoje.Sveiki,
O Jūs esat tikri, kad Jums reikia vesti atliekų susidarymo apskaitą? Gal jie paskaičiavo ir nusprendė, kad neatitinkat reikalavimų ir todėl nereikia tų lydraščių smile www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.B8FFB9E4F47F/RfQyjRZROf
2019-02-13 16:43 Bendra » Pakuotės mokestis » #1409638

Norvile rašė:


Sveiki ,
Esam prekybininkai užsiimantys mažmenine prekyba, nesame nei gamintojai, nei importuotojai. Būna prekių supakuotų ant medinių padėklų.Padėklus arba grąžiname tiekėjams arba parduodame.Dar perkame polietileninius maišelius, smulkioms prekėms
sudėti, kiekiai tikrai nedideli. 2017 metais nedeklaravome, nes buvo mažiau kaip 0,5 t.
O kaip 2018 metais?. Ačiū


www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.9B932C244A2B/ZlLKYgqfer "23. Neatsižvelgiant į Lietuvos rinkai tiektą pakuočių kiekį, visi gamintojai ir importuotojai turi vykdyti visų gaminių pripildytų pakuočių apskaitą, visi pakuočių gamintojai – visų tuščių pakuočių apskaitą, užstato už vienkartines pakuotes sistemos administratoriai – vienkartinių pakuočių, kurioms taikoma užstato už vienkartines pakuotes sistema, ir jų atliekų apskaitą, užstato už daugkartines pakuotes sistemos administratoriai – daugkartinių pakuočių, kurioms taikoma užstato už daugkartines pakuotes sistema, apskaitą".
Jeigu perkate tuščius maišelius ir juos užpildote prekėmis ir atiduodate klientams - mokamai arba neatlygintinai - esate pakuočių atliekų gamintojas. Reikia vykdyti pakuočių apskaitą GPAIS, o jeigu vienkartinių per metus susidaro iki 0,5 t, Jums nereikia VMI teikti deklaracijos FR0524. Kartoju - pakuočių apskaitą GPAIS turite vykdyti.
2019-02-13 16:39 Bendra » Pakuotės mokestis » #1409637

Sauleteka rašė:Informaciją nuorodoje perskaičiau, bet vistiek norisi įsitikinti. Esame MB, NE PVM mokėtojas, importuojame gaminius, kuriuos parduodame. Taigi importuotoju sąvade mums registruotis ir pildyti deklaracijos nereikia??

Ačiū!Jeigu norite tikrai įsitikinti, susisiekite su Aplinkos apsaugos departamento Apskaitos ir mokesčių kontrolės departamentas skyriui pagal savo regioną ir pasiteiraukite: aad.lrv.lt/lt/struktura-ir-kontaktai/kontaktai-1
2019-02-04 10:45 Bendra » Mokestis už aplinkos teršimą » #1408685

leliuks rašė:


Indeksavimo koeficientas už 2018 metus gal žinote koks?Kažkaip nerandu aplinkos m.puslapyje.


am.lrv.lt/lt/veiklos-sritys-1/aplinkosauginiai-mokesciai/aplinkosauginiu-mokesciu-ir-aplinkai-padarytos-zalos-dydziu-indeksavimo-koeficientai
2019-02-04 10:44 Bendra » Mokestis už aplinkos teršimą » #1408684

Snaiga rašė:Snaiga rašė:


Sveiki, ar yra merginų, kurios tvarkydamos pakuočių apskaitą nurašo visas importuotų prekių pakuotes iš karto, nepalikdamos likučių?
Dabar palikinėju skaičius tik popieriuose, bet galima tą kiekį kurį gaunu, iš karto ir nurašyti? Tuo labiau, kai didžioji dalis keliauja į šiukšlinę ir lieka kelios dėžutės varžtams susidėti.Mergaitės , padiskutuokite su manimi. Baiginėju sutvarkyti pakuočių apskaitą, po to viską vesiu į GPAIS, tik labai užkliuvo ta dalis, kur išgalvotus skaičius nurašymų eilutėje dėlioju, kad liktų kažkoks likutis sandėlyje. tačiau kaip nenoriu, o ir logikos nematau tame visai. Gaunam žaliavas, išsivyniojam ir viskas, tai koks dar likutis...ar čia ne tas pats kas pvz darbuotojų apranga...kai ji nurašoma, o darbuotojas su ja juk vaikštinėja,t.y ji niekur nedingo :) Tai gal yra ir kitų merginų, kurios nurašo gautą pakuotę iš karto, nepalikinėdamos likučių?


Nemanau, kad Jums reikia rodyti kažkokį likutį, jeigu jo nėra.
Jeigu taip ir yra, kaip rašote, kad gaunate prekes, jas išpakuojate - tai yra, sunaudojate savoms reikmėms, tai taip ir žymėkite apskaitoje, kad siuntos/prekės (čia jau kaip vedate) pakuotės yra sunaudotos savoms reikmėms, kai išpakavote. Tų kelių dėžučių likusių sandėlyje varžtams, niekam neminėkite ir tiek :) Dar su daugkartinėmis užsivelsite :D
O kodėl Jūs nusprendėte rodyti kažkokius likučius? Gal yra priežastis?
2019-01-31 16:03 Bendra » Mokestis už aplinkos teršimą » #1408544

ddddaivaa rašė:


Čia liečia ir tuos, kurie įdeda prekę į vienkartinį mažą politileninį maišelį (prekės gi nepakuojame) ir atiduodame klientui? Čia irgi skaitosi kaip pakuotės gamintojas? smile


O tai jei įdedate į maišelį, tai kas jeigu ne pakavimas tai yra?.. Pakavimas - prekės įdėjimas į pakuotę. Jūs įdedate savo prekę į pakuotę - maišelį - ir atiduodate su preke klientui - Jūs tiekiate rinkai supakuotą gaminį, o kadangi pakuotė vienkartinė, tai interpretuojama, kad tai iškart ir virsta atlieka, kuri teršia aplinką. O už teršimą atsakingas tas, kas tiekė rinkai tą pakuotę.
2019-01-31 13:15 Bendra » Mokestis už aplinkos teršimą » #1408489

ddddaivaa rašė:


Mums nereikia registruotis GPAIS, o gal aš klystu smile
Mes perkame plastikinius maišelius parduotoms prekėms sudėti, maišeliai pirkti Lietuvos rinkoje.
Jau dabar pati susipainiojau, tai tada nereikia nei teikti deklaracijos, nei mokėti. Pernai randu, kad teikta deklaracija, tik nemokėta smile


Jūs įsigyjate tuščia pakuotę (nesvarbu LT ar ne, nors ir Mėnulyje) ir į ją sudedate savo prekes LR teritorijoje -supakuojate - tampate pakuočių atliekų gamintoju, todėl Jums reikia GPAIS vesti apskaitą.
Jūs painiojate tai su savoms reikmėms - jeigu įsigyjate LT gaminių supakuotų ir juos išpakuojate pas save (pvz., gaminam sumuštinius, pirkau duoną maišeliuose LT, ir išpakavau pas save tą duoną), tai šitų pakuočių atliekų Jums nereikia rodyti GPAIS, jeigu importuojate prekes ir išsipakuojate - rodyti GPAIS.
Čia yra toks paaiškinimas: am.lrv.lt/lt/veiklos-sritys-1/atliekos/atsiskaitymo-tvarka-kai-tiekiama-ne-daugiau-kaip-0-5-tonos-pakuociu
pagal jį matosi, jog jei įmonė patiekė ne daugiau 0,5 tonos pripildytų pakuočių ir dar kažkiek supakuotų gaminių eksportavo ir tuščią pakuotę teikė rinkai, tai deklaracijoje tos pripildytos pakuotės, kurios buvo teiktos LR rinkai, neatsispindi.
Tai jei pas mane daugiau nieko ir nėra, tik iki 0,5 t, tai ir neteikiu deklaracijos.
2019-01-31 11:57 Bendra » Mokestis už aplinkos teršimą » #1408465

ausyte rašė:


Taip, turiu tą lentelę, bet niekur nerandu N1 ir M1 ???


Bandykite tada nagrinėti tvarką www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.E47C6F8FD9E7/xKXRGGNArs

jeigu negalite pritaikyti lengvatos jokios, tuomet žymėkite 00 ir koeficeintas 1
2019-01-31 11:55 Bendra » Mokestis už aplinkos teršimą » #1408463

ddddaivaa rašė:


Sveiki,
Pildant FR0524, gaunasi, kad reik sumokėti 3eur .
Bet rinkai pateikėme tik 0,005t , tai mokėti nereikia ? Taip?


Jeigu 0,005 t teikėt, tai mažiau nei 0,5 t ir nereikia teikti deklaracijos, ne tik mokėti. Svarbu GPAIS matytųsi.
2019-01-30 14:31 Bendra » GPAIS » #1408342

AstaAlytus rašė:Gabi2 rašė:


Reikia pateikti šiandien, deja...
Nežinau, kurioje vietoje GPAIS esate. Iš esmės reikia užsiregistruoti GPAIS GII skiltyje, pakuočių sraute. Tada susivesti prekinius vienetus su pakuote, susikurti 2018 IV žurnalą, padaryti įrašus. tada suformuoti suvestinę, ją patvirtinti. Galiausiai metinę suformuoti šiandien, o patvirtinti galėsite iki vasario 19 d.

Aš verčiau pradėčiau viską šiandien daryti, tada gal kelias dienas ir vėluočiau, bet parodyčiau, kad nedaugiau 0,5 t.
Jeigu vedate rankomis į GPAIS, o ne per programas buhalterines darote importus, tuomet Jums nėra pratęsimo - stringa ir stringa importavimas, todėl dėl techninių trukdžių, jiems automatiškai prasitęsia.O rankiniu būdu niekas nestringa :)As vedu rankomis GPAIS ir suformavus metine tai man paskutine diena ja pateikti? jau susimaisiau, nes sedziu sau rami... smilePakuočių apskaitos metinę ataskaitą reikia !!SUFORMUOTI!! iki sausio 30 d., o pateikti vertinimui iki vasario 19 d. - nežinau, kam tos 20 d. skirtos :D
2019-01-30 14:30 Bendra » GPAIS » #1408341

plasta rašė:


Sveiki, pasakykite prašau esme atliekų darytojai tai čia pildome,o pakuočių teikimo rinkai
ir atliekų tvarkymo žurnalo ar reikia.Akliekų darytojo I ketv suvestinėje pakoregavau
likutį,o II ketv suvestinėje pradžiai likutis nepasitaisė liko koks buvo.Tai už metus netinka
likutis.Ačiū.


Jeigu esate atliekų darytojai, o ne tvarkytojai, tai atliekų tvarkymo žurnalo neveskite. Jeigu turite importuojamų supakuotų gaminių, kuriuos išpakuojate pas save ir ši pakuotė lieka pas Jus, arba patys kažką pakuojate ir parduodate Lietuvoje arba eksportuojate - reikia Pakuotes pildyti GPAIS. Viskas priklauso nuo Jūsų veiklos.
Jeigu dabar visos Jūsų atliekų ketvirčių suvestinės yra patvirtintos, pabandykite suformuoti metinę suvestinę ir tada patikrinkite duomenis.
2019-01-30 13:47 Bendra » GPAIS » #1408331
Reikia pateikti šiandien, deja...
Nežinau, kurioje vietoje GPAIS esate. Iš esmės reikia užsiregistruoti GPAIS GII skiltyje, pakuočių sraute. Tada susivesti prekinius vienetus su pakuote, susikurti 2018 IV žurnalą, padaryti įrašus. tada suformuoti suvestinę, ją patvirtinti. Galiausiai metinę suformuoti šiandien, o patvirtinti galėsite iki vasario 19 d.

Aš verčiau pradėčiau viską šiandien daryti, tada gal kelias dienas ir vėluočiau, bet parodyčiau, kad nedaugiau 0,5 t.
Jeigu vedate rankomis į GPAIS, o ne per programas buhalterines darote importus, tuomet Jums nėra pratęsimo - stringa ir stringa importavimas, todėl dėl techninių trukdžių, jiems automatiškai prasitęsia.O rankiniu būdu niekas nestringa :)
2019-01-30 13:42 Bendra » Mokestis už aplinkos teršimą » #1408329

ausyte rašė:


O gal čia VMI reikia skambinti?


VMI dėl konkrečių koeficientų gal mažiau padės - jie kreipia į AAD. aad.lrv.lt/lt/struktura-ir-kontaktai/kontaktai-1
Apskaitos ir mokesčių kontrolės departamente paskambinkite kuriam nors specialistui arba ir vadovei, Jūratė Rūkštelienė - turėtų padėti.
2019-01-30 13:38 Bendra » GPAIS » #1408326

IrenaU rašė:Reikėjo GPAIS pildyt kiekvieną ketvirtį ir už metus pateikt?
Neteikiau už 2018 m. nieko. Gal reikia dabar bent metinę užlidyt?Jeigu turite duomenis, tai pateikite GPAIS - taip įrodysite, kad ne daugiau 0,5 t. Yra kaip yra - suveskite į 4 ketvirtį 2018-12-31 dienai, pastabose nurodykite, kad kiekis suminis už metus ir pateikite. Tokiu atveju reikės formuoti ir tvirtinti tik 4 ketvirčio suvestinę ir tada suformuoti metinę ataskaitą.
2019-01-29 13:42 Bendra » GPAIS » #1408138

Vovieruska rašė:


Kaip elgiatės jeigu susumavus visus pateiktus pakuočių ataskaitos ketvirčius duomenys metinėje atskaitoje neatitinka. Nesuprantu kodėl ir ką reikia daryti.


Nežinau, ar patarimas geras, bet kodėl turėtumėm dirbti už GPAIS - jeigu ketvirtinėse viskas gerai, tai neketinu tikrinti ir vargti - suformuosiu ir pateiksiu. Tegu įrodo, kad pas mane blogai kas nors vesta, o ne GPAIS klaida, tegu AM, AAD, AAA dirbti pradeda.
2019-01-29 12:01 Bendra » Mokestis už aplinkos teršimą » #1408115

Vilma77 rašė:


Pirmą kartą pildome FR0524. Kokią pakuotę reikia deklaruoti, jei vidaus rinkai pateikėme mažiau nei 0,5 t pakuočių.
Kad nuo taršos mokesčio atleidžiami suprantu, o kaip su deklaracija?


Daugkartinę pakuotę deklaruokite - nes 0,5 t liečia tik vienkartines.
2019-01-24 17:01 Bendra » GPAIS » #1407740

buh421 rašė:


o kaip suprasti "atliekų susidarymo apskaitą?". Ačiū už atsakymą.


Atliekų apskaitos taisyklės: www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.B8FFB9E4F47F/eLMBFxxMkU
Atidžiai peržiūrėkite 6 punktą - jeigu tenkinate bent vieną reikalavimą, Jums reikia pradėti vesti atliekų susidarymo apskaitą. Savų reikmių pakuočių atliekos 6.8 punktas.
Jeigu reikia vesti atliekų susidarymą, tuomet reiks įtraukti ne tik pakuočių atliekas, bet ir visas kitas, pvz., net ir komunalines. Minėjote, kad remontui sunaudojote - jeigu tik pašalinė Jūsų veikla (susitvarkėt mašiną ir tiek), tada nieko tokio, bet gal yra nuolat remontuojama.
2019-01-24 15:26 Bendra » GPAIS » #1407711

buh421 rašė:


Sveiki, gal kas užves ant kelio..
Įmonė perka prekes iš ES, pakuotės susidaro, per metus apie 10 kg. Išardyta detalė naudojama remontui, pakuotė sudeginama... Kaip suprantu, deklaracijas teikti ir mokesčio mokėti mums nereikia, tik teikti ataskaitas GPAIS taip? Taigi gaunasi pakuotė sunaudojama savo reikmėms, ką dar reikia padaryti įmonei? Visuomenės švietimas? Kaip čia suprasti?
Ir suprantu, kad deginti negalima, bet kaip viskas turi vykti?


Tik GPAIS reikia vesti pakuočių apskaitą ir kadangi pakuotė savoms reikmėms - atliekų susidarymo apskaitą. Visuomenės švietimo nereikia, jeigu tik savo reikmėms. Deginti atliekų negalima - išmeskit į antrines žaliavas - spalvotus konteinerius.
2019-01-23 11:58 Bendra » Apmokestinamieji gaminiai (teršimo mokestis) » #1407563

ZNext rašė:


Labas rytas,
jaučiu - balsas tyruose...
Bet gal atsilieps kas nors... Ar teko kam nors gerokai pavėluotai užsiregistruoti Apmokestinamųjų gaminių sraute ? Kaip tuomet su ataskaitomis aplinkosaugai , ar priima už tuos metus , kai dar nebuvote užsiregistravę ?
Prašau...


Visaip būna - jeigu "prisiduodate", dažnai pažiūri atlaidžiau. Paskambinkite viršuje šiame puslapyje atliekos.gamta.lt/cms/index?rubricId=b7f03c87-6c17-433a-bbdb-2dfe1c64141a nurodytais Nr.
Gali tekti pateikti visas ataskaitas, nepamirštant ir mokesčio susimokėjimo.

Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis

Atmintinė

Atmintinė buhalteriui
Delspinigiai už ne laiku sumokėtus mokesčius ir baudas 2017 m. IV ketv. 0.03 proc
Palūkanos už naudojimąsi mokestine paskola 2017 m. I ketv. 0.01 proc
Valstybinio socialinio draudimo bazinė pensija
nuo 2018-01-01
152.92 EUR
Draudžiamosios pajamos
nuo 2018-01-01
476 EUR
Minimalus valandinis atlygis ir minimali mėnesinė alga (MMA)
nuo 2018-01-01
2,45 EUR ir 400 EUR