Tax.lt narys neas

Mid
Tax.lt narys nuo
2004-11-06
Pomėgiai
gyvenimas, darbas, pilsis:)
neas
forume parašė 180 žinučių

neas naujausios žinutės:

2018-09-20 18:10 Bendra » Sodra » #1400342

KALANKE rašė:


Sveiki.A1 formą kokiu adresu reikia siųsti?


Teikia įmonė už darbuotojus per EDAS sistemą.
sodra.lt/lt/dokumentai/formos-ir-sablonai-darbdaviams
2018-09-17 22:24 Bendra » Pravaikštos » #1400119

Silvuxxx rašė:


Laba diena,
12-SD dėl pravaikštų Sodrai teikiama laikotarpio pabaigoje? Šiandien nepasirodė darbe (nesirodymo priežastys žinomos), tai šiandien -SD neteikiu. Jei ryt pasirodo, trai už šią dieną pateikiu, o jeigu nepasirodo-tai dar laukiu ir neteikiu? Šiandien parašau tarnybinį, kad nepasirodė darbe ar galima už visą nesirodymo laikotarpį surašyti tarnybinį?


e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.376373/DuYpxksvSI
Tai taisyklių galiojanti redakcija. apie 12 SD pateikimą ir datas: 39-40 punktai.
2018-09-15 23:01 Įvairūs » Mokesčiai dviejose šalyse » #1400035

Trinkelita rašė:


Moku darbo užmokestį, SODRA ir GPM. Daugiau tur būt nėra ką ir mokėti. Ačiū už informaciją. Tikriausiai, kad taip ir padarysiu.


Tai kodėl mokate DU čia, jei asmenys dirba užsienyje? O tai kokius mokesčius mokate "ten" ? irgi darbo užmokestį?
Bet jei asmenis LTU atleisite ( 2sd) jiems pradės skaičiuoti PSD kaip savarankiškai besidraudžiantiems. PSD -36€ turi mokėtis patys, arba deklaruoti išvykimą į kitą šalį, arba gali būti draudžiami valstybės lėšomis.
2018-09-15 22:57 Darbo teisė » Neštumo ir gimdymo atostogos » #1400034

aaaaj rašė:


Sodra rašo:
Liga,ar reikia draudėjui skaičiuoti- Taip...


Neteko dar girdėti:) Jei tai pirmieji metai- tai jei bus išmokėta ligos išmoka- bus išskaičiuota iš VPA išmokų. Jei tai antri metai- ir asmuo dirba- turite skaičiuoti už pirmas 2 d. Bet jei "būtų toks atvejis - VPA, nedirba ir yra nedarbingumas- as rinkčiausi B6-05 kiti atvejai- ir nemokėčiau už pirmas 2 d.Juk asmuo nedirbo ir neprarado pajamų.
2018-09-15 22:43 Įvairūs » Mokesčiai dviejose šalyse » #1400032

Trinkelita rašė:neas rašė:


Atsakymas buvo, kad nevykdoma veikla Lietuvoje. Taip pat bent 10% įmonės pajamų turi būti iš Lietuvos, o pas mane jų nėra. Mano UAB veiklą vykdo tik Švedijoje, bet mokesčius moku abiejose šalyse. Taip atsitiko, nes į Švediją išvažiavęs, dar neturėjau atsakymo iš SODROS, todėl buvo naiviai tikimasi, kad išeis gauti A1 formą. Po kurio laiko, gavus neigiamą atsakymą ir supratus, kad jau tikrai neturiu galimybių gauti A1 formos, beje ir nenorint prisidaryti nemalonumų, teko susirasti buhalterę Švedijoje, kuri man viską ir sutvarkė. Nieko nemakliuoju, mokesčiai kiekvieną mėnesį sąžiningai nuo pat įmonės atsiradimo pradžios, yra mokami abiejose šalyse. Dabar klausimas yra, kaip kuo greičiau atsikratyti Lietuvos mokesčių, nes jau darosi nelinksma taip mokėti. Buvau nuvykęs I UIT ir galiu pasakyti buvo paprastas atsakymas, buhalterė turi viską sutvarkyti, siųsdama mėnesinius pranešimus, kur nurodytu, kad mokesčiai mokami Švedijoje, bet mano buhalterė sako, kad taip neišeina, todėl atsirado stabdis. Noriu kuo greičiau tai susitvarkyti, todėl pradėjau pats ieškotis naudingos informacijos.


Vis kartojate , kad mokate Lietuvoje. Ką mokate??? Darbo užmokestį ir nuo jo mokesčius?ką dar galima mokėti? Jei mokėtumėte DU- butumėt gavę A1.
Patarimas- pateikiate visiems darbuotojams 2SD- atleidžiate ir nereikės mokėti jokių mokesčių. Taip ir daro tos įmonės, kurios negauna A1.
2018-09-14 22:32 Įvairūs » Mokesčiai dviejose šalyse » #1400023
Įdomus klausimas ir įdomiai pateikti duomenys. Klausimas- jei kreipėtės A1 - koks neigiamas atsakymas? Nevykdote veiklos LTU?
Antra: rašote: mokesčius mokate abejose šalyse, bet paskui rašote , kad jūsų UAB veiklos nevykdo? Šiaip jei gavote neigiamą atsakymą dėl A1 ( priklauso kokį atsakymą jūs gavote)- teikiate atleidimą LT ir mokate Švedijoje mokesčius. Kitaip nebus. Šiaip nerekomenduoju "makliavoti" su mokesčiais tipo moku- tipo nemoku, nes vyksta duomenų apsikeitimai tarp valstybių ir išlenda mokesčių slėpimai....
Rašote, kad buvote UIT ( užsienio išmokų tarnyboje)- manau ten plačiai ir aiškiai jums pakonsultavo. Nes jų skyrius ir išduoda/ arba ne A1 formas.
Jei dėl PSD įmokų- yra E106, E104 ( S1 forma)- pagal jas PSD įmokos mokamos vienoje šalyje.

2018-09-13 18:24 Bendra » Sodra » #1399962

aiwita rašė:

Aš irgi daug gerų patarimų direktoriui duodu, bet nebūtinai jam atrodo tai reikalinga...
Kai kuriems vadovams atrodo, kad ir vienos buhalterės (žmogaus, kuris nekuria pridėtinės vertės) įmonei yra per daug. O kai kuriose įmonės ir iš tikrųjų taip yra.
Kad galima teikti, tai aš suprantu. Nei atostogos, nei išeiginės dienos Sodrai visai neįdomu. Jie juk nemato to. Bet man įdomu kaip Sodra reaguoja į ligos metu pasirašomus dokumentus. Ar paskui tos dienos neišminusuoja iš nedarbingumo laiko smile Bet supratau, kad geriau pateikti, negu nepateikti smile
[/quote]
Dėl direktorių nuomonės tikrai sutinku. Jie mano, kad buhalteris nieko neveikia, tik žaidimus žaidžia... Nors aš manau, kad Geras Buhalteris ( tokių manau yra iki 30%) yra 80-85% sėkmingos įmonės veiklos garantas.
Dėl Sodros: Sodra netikrina tokių dalykų, nebent Jūsų kolegė, kaimynė, ar kitas jus "mylintis" asmuo parašytų raštiškai , kad jūs ligos metu buvote darbe ir dirbote, tada tikimybė yra, kad Sodra paprašytų jūsų paaiškinimo ( kaip ligonės) ir tikriausiai priimtų sprendimą už tą dieną nemokėti ligos išmokos. Nors lygiai taip pat galiotų skundas ligos metu pastebėjus jus teatre, kine ar restorane ar pan...:)
2018-09-13 18:12 Įvairūs » Užsieniečių įdarbinimas » #1399961

eve2 rašė:


Laba diena, sakykite ar yra kur nustatyta kiek reikia mokėti ukrainiečiui su D viza darbo užmokestį pagal specialybę ar galima mokėti taip kaip ir lietuviams?


Jei jūsų kompanija registruota Lietuvoje, tai galioja visi LR teisės aktai visiems darbuotojams. Užsieniečiams irgi. Mažiau nei MMA negalite mokėti.
Tik vienas skirtumas: įdarbinus su Viza ( 19 kodu) užsieniečiams neskaičiuojama PSD įmoka ir jam negalioja sveikatos draudimas.
tarifai : www.sodra.lt/lt/situacijos/imoku-tarifai/imoku-tarifai-taikomi-uz-samdomus-darbuotojus
2018-09-12 19:16 Bendra » Nemokamos atostogos » #1399866

edita1977 rašė:


Ačiū Jums Tininga, tai aš taip ir darysiu, kai dirbs bus rašomas darbo laikas nuo kortelių, plius apmokama naktinės ir šventinės ir komandiruotės, o kaip bus namie tai bus rašoma P ir mokomas fiksuotas atlyginimas na pas mus 525 eurai, jai jau nepatiks darbdaviui tai as jau esu sakiusi, kad tegu paieško naujos buhalterės


Edita, užuojauta dirbant su vairuotojų apskaita. Na, jei mokate 525- vadinasi jau "normali" kompanija. Šiuo metu VMI pradėjo analizuoti pervežimų kompanijas ir jų mokamus mokesčius. Filtruoja iki 400, 400-500.
2018-09-12 19:07 Bendra » Nemokamos atostogos » #1399865

Tininga rašė:neas rašė:


Šiaip Darbo Kodeksas yra apibrėžęs kokiais atvejais gali būti suteikiama nemokamos atostogos. Įmonės labai piktnaudžiauja 12SD. Jei "furistui" DU fiksuotas 400€ ir plius ... Ir įmonė rodo 2 savaites darbo, o 2 sav "nemokamų" Tai už 2 sav gauna 200, vadinasi stažo užskaičiuojama 15 dienų. Tai kiek "uždirbs stažo" ? per metus 6 mėn. O koks VDU ligai, tėvystei? Šiaip baisiai skamba " vairuotojai prašo nemokamų atostogų".... smile


Kaip gi tas kodeksas apibrėžia? smile
Ir kur jūs matėte tolimųjų reisų vairuotoją su MMA?


Jei nematyčiau- nesakyčiau... Na tikrai ne MMA. O NET 401€ o tai jau nebe MMA smile
2018-09-12 18:22 Bendra » Nemokamos atostogos » #1399862

edita1977 rašė:


Aš suprantu, kad negalima, bet jai darbuotojas parašys prašymą ir taip kiekvieną kartą grįžęs iš komandiruotės, ar niekas nenubaus, darbdavys nurodo, kad visi taip daro, tipo kam mokėti atlyginimą kai jis 2 savaites būna namuose. O šiaip reikėtu rašyti poilsio laiką ir mokėti nustatytą darbo užmokestį, na tabelyje dvi savaitės P raidė, na neteko susidurti su tokia situacija.Šiaip Darbo Kodeksas yra apibrėžęs kokiais atvejais gali būti suteikiama nemokamos atostogos. Įmonės labai piktnaudžiauja 12SD. Jei "furistui" DU fiksuotas 400€ ir plius ... Ir įmonė rodo 2 savaites darbo, o 2 sav "nemokamų" Tai už 2 sav gauna 200, vadinasi stažo užskaičiuojama 15 dienų. Tai kiek "uždirbs stažo" ? per metus 6 mėn. O koks VDU ligai, tėvystei? Šiaip baisiai skamba " vairuotojai prašo nemokamų atostogų".... smile
2018-09-12 18:12 Bendra » Sodra » #1399861

Tininga rašė:aiwita rašė:


Galvoju kas geriau. Ar gaut perspėjimą, kad vėluoju priduot, ar surizikuot ir priduot. Vienoj įmonėj tai direktoriaus vardu bandysiu pasirašyt. Bet kitoj įmonėj tai nepavyks. Ko gero teks.
Ačiū

Žinok, kažkada vienai kolegei paskambino, kad vėluoja, sako sergu, guliu ligoninėje, tai davė suprasti, kad čia ne rodiklis, vėluoti vis tiek negalima smileJei klausimas yra :"ar galima ligos metu teikti dokumentus Sodrai", tai atsakymas taip. Galima teikti dokumentus ir atostogų, ligos metu. "parašas" nėra rišamas prie darbo. Juk direktorius teikdamas IG-1 jus "įgaliojo". O šiaip patarimas: įmonėje turėtų būti bent 2 asmenys turintys teisę teikti ir pasirašyti. smile
2018-09-10 18:35 Darbo teisė » Dekretinės atostogos ir motinystės pašalpa » #1399694

Tininga rašė:sigtuna rašė:


ech,reikejo :)
kiek reikia visko ismanyti ir buti atidziam visose srityse..as dirbu ugdymo istaigoje,tai atostogos ten tik vasara visiems kartu..


Juk jūs vis tiek dabar nedirbtumėte, tai negi negalėtų duoti tų atostogų, kad stažas susidarytų? Arba tektų trumpam grįžti į darbą, o tai dar sudėtingiau. Antraip jūs ir vaiko priežiūros išmokos negausit.


Jei stažas bus - gaus. Jei kartais "atleistų"- iš karto reikia registruotis į darbo biržą. Jei stažas yra, o asmuo nedirba- 9SD nėra būtinas. ( kaip ir turintiems individualią veiklą, vykdo ŽŪ veiklą ir t.t.t)
2018-09-10 18:31 Darbo teisė » Dekretinės atostogos ir motinystės pašalpa » #1399693

xnetax rašė:


Na nieko nebepakeisi, ačiū už atsakymus. Norėjau sužinoti ko tikėtis.. tikiuosi, kad viskas bus gerai.


Galiu apraminti: jei iki "dekreto" dirbote, buvo paskirta motinystės/ tėvystės išmoka, paskui jums yra suteikta vaiko priežiūros atostogos ir išmoka, vadinasi jūs turite stažą. ( laikotarpis dekreto, VPA įsiskaičiuoja) bus paskaičiuota pagal pirmojo vaiko išmokas, arba bus pritaikytas "grindys". grubiai skaičiuojant jei einama "iš dekreto i dekretą" , vėliau jau reikia atskirai vertinti jūsų turimą stažą. Kalbant apie "galimą atleidimą" informacijos jau buvo daug pateikta ji tikrai teisinga.
Šiaip pašalpų klausimais labai gerai konsultuoja 1883 , jie mato visus jūsų duomenis. Bet aišku į "ateity kada nors" niekas negalės atsakyti kas ir kada bus, ar priklausys, ar ne. Tik žinant tikslią "dekreto pradžios datą" galės tiksliau jus pakonsultuoti.
2018-09-10 18:11 Bendra » Vaiko priežiūros atostogos » #1399691

aiwita rašė:


Vakar viena ausimi per radiją girdėjau apie siūlymą mokėti VPA už pirmus metus 100 proc, antrus... nepamenu kiek, bet daugiau negu 40. Šiandien internete niekur nerandu. Gal kas girdėjot? Kur galima paskaityti tuos siūlymus?


Jei kas ir bus priimta ( pataisytas įstatymas), įsigalios naujai išeinantiems MA, VPA. Jei asmuo yra ( buvo) pasirinkęs vieną, ar kitą variantą- nebegalės "pasikeisti"
2018-09-10 18:05 Įvairūs » SODRA-1SD » #1399690

Tininga rašė:Snaiga rašė:


Sveiki, jeigu per anksti įdarbinau asmenį, pateikiau1_SD formą. Ar kam nors teko ją anuliuoti? Pasirodo vadovas dar nėra pasisprendęs, man liepė tik dokumentus suruošti, o aš maniau,kad jis jau įdarbina.

Teikiate per PT.PT 1SD arba "šalinti", arba "tikslinti". Abiem atvejais paprašys paaiškinimo, tai iš kart galite išsiųsti per EDAS nuskenuota paaiškinimą.
2018-09-10 18:00 Gyventojų pajamų mokestis » Vykdomieji raštai » #1399689

Daivulia rašė:irmoske rašė:Daivulia rašė:


Laba diena,

Darbuotojui baigiam mokėti pagal antstolio patvarkymą periodinę išmoką už vaiką. Eilėje laukia kiti antstoliai. Dabar darbuotojas atneša teismo nutartį, pagal kurią jam priklauso mokėti už kitą vaiką periodinė išmoka. Jis norėtų, kad darbdavys išskaičiuotų ir kiekvieną mėnesį pervestų šią išmoką. Ar mes galim taip daryti ir nepaisyti antstolių? (Antstoliams jau neužteks lėšų...)


Jis norėtų... smile

Nežinau, ar jūs turite kreipti dėmesį į darbuotojo pateiktą nutartį...
Kai anstolis atsiųs jums nurodymą periodinėms išmokoms tam kitam vaikui, tada ir vykdysite.
Dabar, manau, turite vykdyti tuos nurodymus, kurie likę 'eilėje'


Atseit jie nenori kreiptis į antstolius, nori tiesiogiai vykdyti teismo nutartį...


nesu tikrai įsitikinęs ( nuo 09 mėn. įsigaliojo nauja CPK redakcija). Reikia skaityti kokie pakitimai yra dėl išskaitymų. O kas liečia teismo nutartį- ji galioja asmeniui, bet ne įstaigai. Tai asmuo turi mokėti. O jei jis nemoka- įsijungia antstoliai. O antstolių nurodymas jau yra vykdomoji rezoliucija. Todėl sutinku su nuomone, kad Jūs turite vykdyti nurodymus "pagal eilę".
2018-09-10 17:52 Bendra » Sodra » #1399688

martynas05 rašė:


sveiki, gal kas teikėte paskutiniu metu 9-sd, ten matau vaiko asmens kodo reikia, turiu tik vaiko gimimo pažymėjimą, ten kodo nerasta, įdomu jei be kodo pateikčiau atmestų?


9SD teikiamas tuo metu, kai jau vaikas yra užregistruotas gyventojų registre ir vaikui suteiktas asmens kodas. Nes apie tą pažymą, kurią išduoda ligoninė- yra bevertė. Nes tikrai buvo atvejų, kai vaiko tėvas buvo užregistruotas visai kitas asmuo, nei esamas. Ir pagal Gyventojų registrą tėvystės atostogos priklausė kitam asmeniui:)
2018-09-01 22:39 Įvairūs » Užsieniečių įdarbinimas » #1399237

rasve rašė:
Jei yra leidimas laikinai gyventi ( asmuo turi suteiktą asmens kodą ir raudoną tapatybės kortelę) jam taikomi visi mokesčiai kaip LR piliečiams. Jei tai asmuo su viza - jis priimamas pagal pateiktą pasą ir suteikiant SD numerį. Jam nėra skaičiuojama PSD ir negalioja sveikatos draudimas.
1SD tokiam pildomas pasirenkant "19- užsienietis su viza"
Plačiau : www.sodra.lt/lt/situacijos/informacija-draudejams/noriu-sumoketi-imokas/turiu-samdomu-darbuotoju-dirbanciu-pagal-darbo-sutartis-1
[/quote]
Hm, tai greičiausiai ne taip būsiu sodrai pranešusi, kažin kaip dabar pasielgti smile smile tikslinti kažkaip, sumokėti skirtumą smile smile nervai ant savaitgalio smile
[/quote]
Pirmiausia patarsiu : įkvėpti, iškvėpti ir nepamiršti kvėpuoti:) Savaitgalis yra poilsiui:) smile
Nelabai aišku ką jūs "negerai" padarėte. Jei tik "neteisingai įdarbinote" tai per PT1sd galite "pašalinti", o tada 1SD "įrašyti" . Jei jau yra pateikti SAM- darbas ilgesnis. Rekomenduočiau tiesiogiai pasiskambinti Jūsų Sodros specialistui ir pasitarti. Jie tirai geranoriškai patars ką ir kur padaryti:)
2018-08-31 17:10 Bendra » Nauja MB ir mokesciai » #1399234

Liepa22 rašė:


Laba diena, jei MB vadovas anksčiau dirbęs kitoje įmonėje išėjo iš jos ir dabar nori tapt socialiai draustas savo MB. Reikia forminti kažkokį atskirą priėmimą? Ir kaip geriau padaryt-algos jis nenorėtų sau mokėtis kas mėnesį gal galite patarti kaip elgis tiesiog norint būt socialiai draustu.
Aišku gal juokingai čia rašau, bet įmonė nesenai įkurta ir viskas nauja.


Jei MB vadovas yra registruotas JADIS sistemoje, tai nuo tos dienos, kai nutrūksta darbo sutartis kitoje įmonėje, ar kitaip išnyksta draustumas, automatiškai nuo tos dienos pradedama skaičiuoti PSD įmokos MB. Papildomai nieko daryti nereikia apart laiku mokėti PSD įmokas.
Algos jis ir teisiškai negalėtų mokėtis. Nebent galėtų išsiimti lėšas savo reikmėm.
www.sodra.lt/lt/situacijos/informacija-draudejams/noriu-sumoketi-imokas/esu-mazosios-bendrijos-narys-2
2018-08-31 17:02 Įvairūs » Užsieniečių įdarbinimas » #1399233

rasve rašė:neas rašė:pele-pelyte rašė:


Sveiki, buvo įdarbinę užsienietį su leidimu dirbti 1-iems metams. tie metai prabėgo, gavo jis leidimą gyventi ir lietuvišką asmens kodą. Ar nesikeis Sodros tarifai? Ar privalu atleisti ir naują DS sudaryti? Kokia procedūra?


Jei asmuo gavo leidimą nuolat gyventi Lietuvoje, o iki to jis dirbo kaip "užsienietis su viza" , turite pateikti Sodrai 2SD su 96 (darbo sutarties pakeitimas)priežastimi ir po to teikti 1SD su 96 priežastimi. Nuo pateikimo 1SD datos Jūs mokėsite visus mokesčius, kurie priklauso pagal pasirinktą DS ( neterminuota, terminuota). Darbuotojas jau bus draudžiamas PSD ir galės gauti pilną sveikatos paslaugą. ( iki to užsieniečiai, turintys vizą sveikatos draudimu nebuvo draudžiami ir nemokėjo PSD įmokų.)Sveiki, bet jei leidimas yra laikinai gyventi, tai kaip yra su ta sodra ir mokesčiais smile smile
Ir dar, gal kas kartais turit atostogų įsakymo ir prašymo formas rusų kalba? smileJei yra leidimas laikinai gyventi ( asmuo turi suteiktą asmens kodą ir raudoną tapatybės kortelę) jam taikomi visi mokesčiai kaip LR piliečiams. Jei tai asmuo su viza - jis priimamas pagal pateiktą pasą ir suteikiant SD numerį. Jam nėra skaičiuojama PSD ir negalioja sveikatos draudimas.
1SD tokiam pildomas pasirenkant "19- užsienietis su viza"
Plačiau : www.sodra.lt/lt/situacijos/informacija-draudejams/noriu-sumoketi-imokas/turiu-samdomu-darbuotoju-dirbanciu-pagal-darbo-sutartis-1
2018-08-25 12:34 Bendra » Darbo kodeksas: klausimai » #1398896

Pregna rašė:Tininga rašė:


Nepriklauso. Priešmokyklinis ugdymas yra 6-mečiams, prieš pirmą klasę.
Darželis tai ne priešmokyklinis ugdymas.Ačiū, vadinasi aš jam gerai pakomentavau :)


Deja atsakyme yra klaida. Priešmokyklinis ugdymas gali vykti ir mokykloje ir darželyje. Priklauso nuo miesto savivaldybės politikos. Taigi- darželyje gali būti priešmokyklinio ugdymo grupė ( identiška mokyklos 0 klasei).
2018-08-25 12:28 Įvairūs » Individuali veikla ir darbo santykiai » #1398895

silva4444 rašė:


Laba diena, gavau pasiūlymą įsidarbinti įmonėje, kurioje dirbčiau pagal individualią veiklą, tačiau nelabai suprantu, taigia kad mokesčius jie sumoka patys. Tai ką man dar metų gale reikėtų sumokėti pačiai nuo savo gauto atlyginimo, tarkim į rankas jau gaučiau 1000 eurų. Tai mano pajamos ir būtų tie 1000 eurų. Taip pat papildomai dar uždarbiauju ir turiu išsiėmus individualios veiklos pazyma teikiant pavežėjo paslaugas. Ar metų gale į sąnaudas galėsiu traukti abiejų veiklų sudėtas pajamas ir iš tos sumos atimti 30 prcentų ar atskirai nuo kiekvienos veiklos?


Iš jūsų parašymo nelabai galima suprasti. Yra keli variantai: jus ( kaip IND veiklos turėtoją) samdo darbui. Jie sumoka jums sutartą sumą ir jūs tada mokatės mėtų galia visus mokesčius. Čia panašiai kaip firma samdo kitą firmą. Išrašoma sąskaitą- kita firma apmoka). Vadinasi Jūs išrašysite sąskaitą 1000€ ir jie Jums apmokės. Metų gale jūs mokėsite visus mokesčius pagal pasirinktą mokėjimo šabloną ( -30%, ar faktinės išlaidos).
Jei jie teigia, kad moka mokesčius- vadinasi Jus samdo kaip žmogų pagal darbo sutartį.( arba kažką bando nelegaliai "sutrinti".
2018-08-25 12:20 Bendra » Mažoji bendrija » #1398894

amateuras rašė:


Sveiki,

peržiūrėjau visą forumo temą dėl JADIS ir norėčiau dar šiek tiek pasitikslinti.

Isteigiau MB, esu ir vadovas ir narys. Daugiau narių nėra. Kaip suprantu, turėčiau save deklaruoti į JADIS (tikėjausi, kad automatiškai ten atsidursiu).

Norodau save kaip narį ir MB įregistravimo datą, nes tada steigėjas tampa nariu automatiškai (ar nusišnekėjau?).
Sekančiame etape reikia nurodyti įnaša ir datą prie jo. Jei steigimo akte nurodžiau 1000Eur, tai ir JADIS tą pačią sumą reikia deklaruoti? Jei nurodyta, kad įnaša padarysiu iki rugsėjo galo, tai ir JADIS datą pasirinkti rugsėjo galą ir poto patikslinti, kai faktiškai padarysiu įnašą? Ar irgi palikti MB įregistravimo datą?

Rašiau į RC su konkrečiu klausimu, tai gavau copy/paste nuo įstatymų, kas nelabai padeda.

Dėkingas


Dėl JADIS teisingai ,mąstote. Turite nurodyti registracijos datą. Dėl įnašo datos, aš rekomenduočiau "įnešti" irgi registracijos datai. Svarbu, kad buhalteris žinotų datas, kad įrašai atitiktų buhalterinius įrašus.
2018-08-23 16:19 Bendra » Mažoji bendrija » #1398853

[/quote]

Supratau, ačiū. O ar tokiu atveju MB privalo teikti deklaracijas SODRAI, kai lėšos neišimamos, tačiau PSD mokamas iš MB sąskaitos?
Ar nieko tokio, jei vieną mėnesį MB narys (vadovas) sumokėjo PSD iš savo asmeninės sąskaitos?

[/quote]
Sodrai teikiama : SAV pranešimas ( einamu mėnesiu)- jei išimami savo reikmėm pinigai ir norite, kad lėšos būtų užskaitytos tą mėnesį. Jei nusprendėte mokesčius sumokėti pasibaigus metams- užtenka GPM308 ir VMI pakrauna jūsų duomenis Sodrai- belieka sumokėti VSD/PSD nuo praeitų metų išimtų lėšų savo reikmėms. (panašiai kaip pagal IND veiklą). Galima VSD įmokas mokėtis avansu jei planuojate išsiimti pinigus ( kad pasibaigus metams nereikėtų didelės sumos iš karto mokėti)
Dėl PSD įmokos- tikrai nieko tokio. Nebent nebuvo užskaityta ( pasiklydo), tai tada prašymo reikia, kad jei paklydę- kad užskaitytų.
Jei neramu- galite parašyti Sodros specialistui el.laišką, ar paskambinti. Kontaktai (specialisto) prisijungus per EDAS kairėje viršuje.
2018-08-23 13:23 Bendra » Mažoji bendrija » #1398822

Justina21 rašė:


Buhalterio ar taip ar taip ieškojo žmogus, nes pats jau nesusitvarko :) yra PVM mokėtojas, vyksta prekyba su užsieniu. MB būtų gerai, dar ir dėl prekinio ženklo.


Na žodi "MB" solidumo neprideda. Jei žiūrėti giliau- verta UAB.
2018-08-23 12:59 Bendra » Sodra » #1398816

Tininga rašė:Girele rašė:


Formuojant sistemoje meta klaidą [EPTS-190] VSDFV skyrius pagal nurodytus įstaigos duomenis nerastas.

Tas pats šiandien ir mums - Klaipėdos skyrius.Vakar jau minėjau. Buvo planuojama įdėti naują formą NP-SD2. Pažiūrėkit šablonuose nėra naujos formos "NP-SD2". Kadangi su NPSD nedirbu- patikrinti negaliu.
2018-08-23 12:55 Bendra » Mažoji bendrija » #1398815

Justina21 rašė:


Tą pačią veiklą vykdyti, tik, kad būtų ne IV, o MB :)


Jei dėl gražesnio vardo- prašau, niekas nedraudžia:) Bet atsiminkit, kad MB reikės vesti buhalterinę apskaitą pagal VAS. Samdysite buhalterį? Geras pasakymas yra tautosakoje: "Neturėjo bobutė vargo- nusipirko oželį".
2018-08-23 12:41 Bendra » Mažoji bendrija » #1398813

Justina21 rašė:


Sveiki :)

Žmogus šiuo metu turi IV, bet galvoja įsteigt MB. Ar labai sudėtingas procesas? Ar uždarant IV reiks dabar susimokėt visus mokesčius, ar iki 05.01?

Ačiū už atsakymus ir nuomones.


Dėl mokesčių: mokama tik tada , kai teikiama GPM308 deklaracija (iki 05-01). Arba kai teikiama SAV pranešimai.Uždaryti INDV galima ir dabar
Dėl MB tai reikia gerai pagalvoti ar verta. Priklauso ką planuojat veikti atidaręs MB.
2018-08-23 12:34 Bendra » Sodra » #1398810

aiwita rašė:pele-pelyte rašė:


Jūs gal teikiate NP-SD Panevėžio skyriui? Kiek žinau, Sodros puslapis nepriima tik šiam skyriui teikiamus pranešimus smile


smile Oho. Kas čia per diskriminacija? smile


Fantazijai nėra ribų... :)
Manau reiks išėjus į pensiją parašyti knygą apie tai:)
Aama 20180905

Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis

Atmintinė

Atmintinė buhalteriui
Delspinigiai už ne laiku sumokėtus mokesčius ir baudas 2017 m. IV ketv. 0.03 proc
Palūkanos už naudojimąsi mokestine paskola 2017 m. I ketv. 0.01 proc
Valstybinio socialinio draudimo bazinė pensija
nuo 2018-01-01
152.92 EUR
Draudžiamosios pajamos
nuo 2018-01-01
476 EUR
Minimalus valandinis atlygis ir minimali mėnesinė alga (MMA)
nuo 2018-01-01
2,45 EUR ir 400 EUR