Savaitės 2012.03.26 - 2012.04.01 apžvalga Nr. 13

Sukurta: 2012-04-03
Savaitės 2012.03.26 - 2012.04.01 apskaitos, mokesčių ir kitos naudingos informacijos buhalteriui naujienų apžvalga

SAVAITĖS CITATA

Buhalteris dabar bus kaip automobilis.Nesvarbu kokios markės būtų - techninė apžiūra ir privalomas draudimas.Susimokėjai, lipduką ant kaktos - važiuok kurį laiką :)

Prosas, tax.lt narys apie Buhalterinės apskaitos įstatymo projektą

SAVAITĖS CITATA - 2

Ciniškai skamba Seimo valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno Jurgio Razmos pareiškimai, kad, įteisinus prezidentės siūlymą, būtų sutrikdytas partijų dalyvavimas Seimo rinkimų kampanijoje. Niekada neteko girdėti, kad p. Razma būtų sunerimęs, jog šimtai konkursų yra užstrigę teismuose dėl Viešųjų pirkimų įstatymo pernelyg griežtos raidės. Būtent Seimas turėtų rūpintis, kad jo priimti įstatymai veiktų be priekaištų, o ne ieškoti, kaip juos apeiti. Bet kas leidžiama Jurgiui, neleidžiama statybininkui, tik nederėtų vėliau į nacionalinių grėsmių sąrašą įtraukti nedarbo skaičių.

«Verslo žinios»

SAVAITĖS GANDAI

VMI rimtai tikrins už grynuosius nekilnojamojo turto įsigijusius asmenis, reikės pagrįsti už turtą sumokėtas lėšų teisėtumą.

SAVAITĖS KLAUSIMAI

VMI jau siunčia klausimynus .
SAVAITĖS SKAITALAS

Aušra Maldeikienė "Stabdykime „verslininkus“ kiaulės akelėmis".

Citata: «Ir baigiasi, kaip tame žaviame TEV‘o (dar vienas ekonomikos ugdymo programų kūrėjas ir platintojas) leidyklos Matematikos vadovėlyje, kur matyt siekta ugdyti verslumą per matematikos pamokas, mokant procentų ir „Didinimo“ (toks skyrelio pavadinimas). Taigi, išspręskime kartu uždavinėlį: „Verslininkas pirko 8t cukraus po 2 Lt už kilogramą. Padidinęs cukraus drėgnumą 10%, jis pardavė cukrų po 2 Lt už kilogramą. Kiek litų pelno turėjo verslininkas?“(1). Pelno?

[1] Matematika tau, Uždavinynas 10 klasei, Vilnius, TEV, 2011, psl. 6. Darbo vadovas – Valdas Vanagas.»

SAVAITĖS SKAITALAS -2

Kernius Kuolys "Kodėl jauni žmonės neturi darbo ir ką daryti, kad tu jį visuomet turėtum".

SAVAITĖS SKAITALAS - 3

Rokiškis "Užburti ratai arba kaip įsidarbinti jaunam specialistui".

SAVAITĖS SKAIČIUS

23 MILIJONAI LITŲ.VMI informuoja, kad kovo 30 dieną mokesčių mokėtojams, teisingai deklaravusiems praėjusių metų pajamas elektroniniu būdu, pradėtos grąžinti gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) permokos. 61 tūkstančiui gyventojų į banko sąskaitas VMI pervedė beveik 23 mln. litų. «Šiemet permokas gyventojams Mokesčių inspekcija pradėjo grąžinti kone savaite anksčiau nei praėjusiais metais. Kaip ir ankstesniais metais pirmieji permokas gaus tie gyventojai, kurie naudojasi VMI Elektroninio deklaravimo sistema. Popierines deklaracijas pildantys gyventojai permokų sulauks iki liepos 31 dienos“, — sako VMI prie FM viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė, pažymėdama, kad net 97 proc. šiemet pateiktų deklaracijų yra elektroninės.

SAVAITĖS NUORODA

VšĮ „Versli Lietuva“, padedanti pradedantiesiems verslininkams bei plečiantiems savo veiklą į užsienį, pristato atnaujintą svetainę Verslilietuva.lt. Nuo šiol lankytojai čia galės ne tik gauti daugiau reikalingos verslo informacijos, bet ir savo interneto naršyklėje naudotis elektronine verslo plano finansine skaičiuokle, išplėstomis eksportuotojų duomenų bazės funkcijomis, registruotis į renginius. Taip pat – sužinoti, kokių leidimų reikia teikiant paslaugas ir užsisakyti juos institucijose tiesiogiai iš svetainės Verslilietuva.lt. Visa svetainės koncepcija grįsta „vieno langelio principu“ – kiekvienas verslininkas gaus aktualią informaciją neišeidamas iš biuro ar namų.

Elektroninę verslo plano finansinę skaičiuoklę galima rasti čia.
SAVAITĖS KVIETIMAS

2012 m. balandžio 12 d. 9 val. VšĮ Versli Lietuva ir Valstybinė darbo inspekcija kviečia įmonių vadovus, personalo, buhalterijos darbuotojus, darbų saugos specialistus, asmenis atsakingus už darbo saugą į praktinį nemokamą seminarą tema „Darbo teisė bei darbuotojų sauga ir sveikata. Pagrindinės aktualijos ir pakeitimai 2012“.

Nuolat keičiasi reikalavimai darbo teisės srityje. Įmonės darbo teisės specialistams neretai sudėtinga savarankiškai išnagrinėti ir pritaikyti įmonės veikloje naujus teisės aktų reikalavimus, todėl seminare pagrindinis dėmesys bus skiriamas praktiniam reikalavimų taikymui, aktualių pavyzdžių pateikimui, nagrinėjamos aktualios darbuotojų saugos ir sveikatos temos ir klausimai.

2012-04-12 09:00:00 - 2012-04-12 13:00:00Vieta: Vytauto Didžiojo a. 3, Pasvalys (Pasvalio kultūros centro mažojoje salėje)Organizatorius: Versli Lietuva

TEISĖS AKTŲ APŽVALGA

VMI pateikia seminaro "Komandiruočių sąnaudos ir komandiruočių kompensacijos" dalomąją medžiagą

VMI pateikia seminaro "Komandiruočių sąnaudos ir komandiruočių kompensacijos" dalomąją medžiagą.
VMI pateikia seminaro PVM įstatymo pakeitimai 2012 metais medžiagą

VMI pateikia seminaro »PVM įstatymo pakeitimai nuo 2012 metų" dalomąją medžiagą.
VMI komentuoja: dėl gyventojų pajamų ir turto deklaravimo

VMI prie FM, siekdama užtikrinti sklandų turto ir pajamų deklaravimą, paaiškina Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatymo (Žin., 200 3, Nr. 123-5583, toliau – GTDĮ) 2 straipsnio 1 dalies naujo 30 punkto taikymą. Šiame punkte aptarta, kad deklaruoti turtą privalo viešosios informacijos rengėjo ir (ar) skleidėjo tarybų ir (ar) valdybų nariai, vadovai, jų pavaduotojai, vyriausieji redaktoriai, jų pavaduotojai, redaktoriai, jų pavaduotojai ir jų šeimų nariai.

Remiantis Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatyme (Žin., 1996, Nr. 71-1706; 2006, Nr. 82-3254) pateiktomis viešosios informacijos rengėjo/skleidėjo sąvokomis ir GTDĮ 2 straipsnio 1 dalies 30 punktu, darytina išvada, kad turto deklaravimo prievolė nustatyta gyventojams, minėtas pareigas einantiems tokiose įstaigose (įmonėse):

- kurios teikia visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslaugas (įskaitant televizijos programų transliuotojus ir retransliuotojus),
- kurios teikia radijo programų transliavimo ir retransliavimo paslaugas,
- leidyklose,
- kino, garso ar vaizdo studijose,
- informacijos, reklamos ar viešųjų ryšių agentūrose,
- laikraščių ir žurnalų redakcijose,
- kitose įmonėse (įstaigose), rengiančiose ar pateikiančiose skleisti viešąją informaciją.

Kadangi pareiga deklaruoti turtą nustatyta ne tik viešosios informacijos sklaidos srityje dirbantiems įstaigų vadovams, bet ir tiems gyventojams, kurie eina redaktoriaus pareigas, todėl, VMI prie FM nuomone, deklaruoti turtą privalo visi gyventojai, einantys redaktoriaus pareigas (tam tikros skilties redaktorius, žinių redaktorius, leidyklos redaktorius, laidų redaktorius ir pan.). Žurnalistams, laidų vedėjams, nepriklausomiems kūrėjams ir kitiems visuomenės informavimo srityje2000 dirbantiems gyventojams GTDĮ tokios pareigos nenumato.
Finansų ministerija informuoja: žemės mokesčio dydis priklausys nuo savivaldybių sprendimų

Finansų ministerija primena, kad nuo 2013 metų keičiasi ne pats žemės mokestis, o vertė, nuo kurios šis mokestis skaičiuojamas. Šio mokesčio dydis, nuo 0,01 iki 4 proc. žemės vertės ribose, priklausys nuo savivaldybių sprendimų.

Praėjusių metų pabaigoje Seimo priimtais Žemės mokesčio įstatymo pakeitimais nėra plečiama žemės mokesčio bazė (naujų mokesčio mokėtojų ar objektų neatsirado), o esminiai pakeitimai susiję su žemės mokestine verte ir mokesčio tarifais.

Nuo 2013 metų bus pereita prie žemės mokesčio skaičiavimo nuo vidutinės žemės rinkos vertės, kuri bus nustatyta masinio arba individualaus vertinimo būdu. Nuo vidutinės turto rinkos vertės jau eilę metų skaičiuojamas nekilnojamojo turto mokestis, valstybinės žemės nuomos mokestis ir tik žemės mokestis nuo Nepriklausomybės atkūrimo pradžios buvo skaičiuojamas nuo normatyvinių verčių, kurios dažnai visiškai neatitiko realios žemės vertės, t.y. rinkos kainos.

Teisę nustatyti žemės mokesčio tarifus ir taip reguliuoti mokesčio dydį nuo 0,01 iki 4 procentų (vietoje šiuo metu taikomo 1,5 proc. tarifo) žemės vertės ribose įstatymas suteiks savivaldybėms
KITOS NAUJIENOS

Sodra rekomenduoja: prašymą ligos pašalpai naudingiausia pateikti elektroniniu būdu

Sodra primena, kad už laikino nedarbingumo laikotarpį (sergant, slaugant sergantį šeimos narį ar prižiūrint sergantį vaiką, po transplantacijos operacijų donorystės tikslu) apdrausti gyventojai gali gauti ligos pašalpą. Tam tereikia pateikti prašymą ligos pašalpai gauti. Patogiausia tai padaryti per Elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą (EGAS) adresu https://gyventojai.sodra.lt/. Pasak jo, kiek ilgiau sugaišti reikės nebent tiems, kas prie EGAS jungsis pirmą kartą, nes tam, kad sistema pateiktų iš dalies užpildytas prašymų formas pirmiausia reikia užpildyti ir išsaugoti „Nustatymų“ skiltį, tačiau kiekvieną paskesnį kartą jau tereikės pasirinkti pageidaujamą prašymo formą ir, patikrinus duomenis, ją pateikti. Prie EGAS galima prisijungti naudojantis elektroninės bankininkystės sistemomis ar turint elektroninio parašo įrangą. Primenama, kad po to, kai gydytojas užpildo elektroninį nedarbingumo pažymėjimą, žmogus turi informuoti savo darbdavį apie laikiną nedarbingumą ir jo trukmę bei, jei nori gauti ligos pašalpą už laikino nedarbingumo laikotarpį, pateikti atitinkamą prašymą „Sodrai“. Prašymą reikia pateikti ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo ligos pabaigos.
VMI informuoja: senos formos prašymus paramai skirti VMI priims iki gegužės

VMI prie FM informuoja, kad, atsižvelgusi į visuomeninių organizacijų pageidavimus, nutarė senos formos prašymus, skirtus teikti 2 proc. pajamų mokesčio dalies paramą (FR0512 formos 01 versija), priimti ne iki balandžio pradžios, o iki deklaravimo pabaigos, t.y. gegužės 2 d.

„VMI rekomenduoja gyventojams elektroniniu būdu teikti naujos formos (FR0512 formos 02 versija) prašymą remti organizacijas ir politines partijas – teikdami naujos formos prašymą gyventojai gali nurodyti, kad vieną ar kitą organizaciją bei partiją nori remti kelerius metus, ir parama nurodytais metais bus pervedama automatiškai. Tačiau įvertinusi paramos gavėjų pageidavimus VMI nutarė iki gegužės 2 dienos priimti ir senos formos prašymus, nes organizacijos tokias formas jau pateikė jas remsiantiems mokesčių mokėtojams, kurie gali nespėti pristatyti dokumentų į VMI iki balandžio pradžios“, — sako VMI prie FM viršininko pavaduotoja V. Vildžiūnaitė.
VMI informuoja: beveik 5 tūkstančiams mokesčių slėpimu įtartų įmonių – dviejų rūšių VMI klausimynai

VMI prie FM informuoja, kad beveik 5 tūkstančiai šalies verslo įmonių sulaukė VMI klausimynų. Atsakydamos į VMI klausimus įmonės turės paaiškinti, ar nebando slėpti mokesčius, įdarbindamos darbuotojus ne pilnai darbo dienai ar mokėdamos už paslaugas individualia veikla besiverčiantiems gyventojams.

Dviejų rūšių klausimynai sudaryti po VMI atliktos analizės, kurios duomenys parodė, kad 2011 m. verslo įmonėse dirbo 64546 darbuotojai, kurių atlyginimas buvo lygiai 800 Lt (7,7 proc. visų dirbančiųjų verslo įmonėse), o iki 800 Lt darbo užmokestį gavo 220393 gyventojai (26,4 proc.). Gyventojai, gaunantys 800 Lt arba mažiau, 2011 m. sudarė 34,1 proc. visų gyventojų, dirbančių verslo įmonėse.

Analizės metu taip pat nustatyta, kad kasmet apie 170 tūkst. gyventojų, kurie neva verčiasi individualia veikla, iš įmonių gauna 7-8 mlrd. Lt išmokų. VMI kyla įtarimų, kad dalis jų realiai dirba įmonėse, tačiau šios, bandydamos nesąžiningais būdais susimažinti mokamus mokesčius, gyventojų neįdarbina, o sudaro įvairias civilines sutartis.
VMI atokiau gyvenantiems mokesčių mokėtojams teiks konsultacijas bei padės deklaruoti pajamas

VMI informuoja, kad tradiciškai kovo pabaigoje bei balandžio mėnesį asociacijos„Langas į ateitį“ įsteigtuose Viešuosiuose interneto prieigos taškuose (toliau – VIPT) specialistai teiks konsultacijas mokesčių mokėtojams pajamų bei turto deklaravimo klausimais bei padės teisingai užpildyti ir laiku pateikti elektronines deklaracijas.

VMI su asociacija „Langas į ateitį“ bendradarbiauja jau ne pirmus metus ir, atsižvelgiant į poreikį, jos įsteigtuose Viešuosiuose interneto prieigos taškuose mokesčių inspekcijos specialistai su pajamas bei turtą norinčiais deklaruoti gyventojais bendrauja kasmet. Susitikimų metu gyventojai galės išsiaiškinti jiems rūpimus gyventojų pajamų mokesčio apskaičiavimo ir sumokėjimo klausimus, taip pat iš arčiau susipažinti su Elektroninio deklaravimo sistema (EDS) bei pateikti elektroninę deklaraciją.

Pateiktas ir sąrašas VIPT, kuriuose VMI specialistai teiks konsultacijas bei pagalbą deklaruojant pajamas bei turtą.
FNTT informuoja: atskleista organizuota grupė, įtariamą iššvaisčius daugiau nei 9 milijonus litų

FNTT Vilniaus apygardos valdyba ir Vilniaus apygardos prokuratūra išaiškino Vilniuje, Vilniaus rajone ir Kaune veikusią organizuotą grupę, kuri, steigdama įmones ir vengdama atsiskaityti ne tik su kitais ūkio subjektais, bet ir mokėti valstybei mokesčius, per kelerius metus iššvaistė daugiau nei 9 milijonus litų. Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl sukčiavimo, didelės vertės turto išvaistymo, dokumentų suklastojimo ir suklastotų dokumentų panaudojimo, juridinio asmens apgaulingos apskaitos tvarkymo. FNTT tyrėjai atskleidė, kad devynių asmenų organizuota grupė nuolat keitė įsteigtų įmonių pavadinimus, siekdama išvengti prievolių mokėti mokesčius ir atsiskaityti su kreditoriais. Realiai grupuotės nariai, atstovavę ribotos atsakomybės (offshore) įmonėms, prisidengdami užsienio šalių piliečių vardais ir pavardėmis, klastojo sutartis, kurių pagrindu ištuštino įmonių sąskaitas, dirbtinai padidino įmonių finansinius įsipareigojimus ir iniciavo fiktyvius bankrotus. Paskaičiuota, kad įmonėms bankrutavus buvo išvengta sumokėti daugiau negu 1,6 mln. litų mokesčių į valstybės biudžetą ir atsiskaityti su kitais ūkio subjektais. Įtariama, kad ta pati organizuota asmenų grupė, veikdama Vilniuje, Vilniaus rajone ir Kaune, klaidindama mokesčius administruojančias institucijas, kelerius metus klastojo paskolos sutartis, kuriomis pridengė ir kurių pagrindu atliko iš įmonių sąskaitų pavedimus į organizuotos grupės narių asmenines659 arba pagrindinių įmonių sąskaitas. Pinigus grupuotės nariai išgrynino ir panaudojo savo reikmėms. Pirminiais duomenimis, organizuota grupė išvaistė įmonių turto daugiau kaip už 9 milijonus litų.
FNTT praneša: FNTT ir prokuratūra perdavė teismui bylą dėl jauno panevėžiečio neteisėto praturtėjimo

FNTT Panevėžio apygardos valdyba kartu su Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame 27-erių metų T. M. įtariamas neteisėtu praturtėjimu.Išaiškinta, kad praėjusių metų vasario mėnesį T. M. iš Panevėžyje veikusios uždarosios akcinės bendrovės gavo 350 tūkstančių litų, kuriuos prieš keletą metų pagal vekselį buvo jai paskolinęs. Tyrimo metu atskleista, kad iki tol įvairiose įmonėse samdomu darbuotoju dirbęs panevėžietis negalėjo teisėtai užsidirbti paskolintų 350 tūkstančių litų.Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Panevėžio miesto apylinkės teismui. Nuo 2010 metų gruodžio 11 dienos, priėmus Baudžiamojo kodekso pakeitimus dėl neteisėto praturtėjimo, nustatyta, kad asmuo, turėjęs nuosavybės teise didesnį negu 500 MGL (65 tūkstančių litų) vertės turtą, kuris negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Medžiagą redagavo: artas71

Leidinį išleido: Tomas Aleksiejūnas

Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis

Atmintinė

Atmintinė buhalteriui
Delspinigiai už ne laiku sumokėtus mokesčius ir baudas 2019 m. IV ketv. 0.03 proc
Palūkanos už naudojimąsi mokestine paskola 2020 m. I ketv. 0.01 proc
Valstybinio socialinio draudimo bazinė pensija
nuo 2020-01-01
180.95 EUR
Minimalus valandinis atlygis ir minimali mėnesinė alga (MMA)
nuo 2020-01-01
3.72 EUR ir 607 EUR