Avatar
klp-iete
2
#550216 2008-08-18 20:10 klp-iete
Laba diena
Cia esu visiska naujoke,bet labai dziaugiuos atradusi sita foruma.Matau esant nemazai naudingos informacijos ir protingu zmoniu smile Man reiketu atsakymo kaip turetu pagal visas taisykles vykt bendrijos daugiabucio namo stogo remontas.Tiksliau- kas sprendzia ar isvis reikia to remonto.Ar teistai elgiasi bendrijos pirmininkas nustates kaupimo lesu suma tik savo nuoziura,be butu savininku nuomones,be ju sutikimo,be stogo bukles profesionalaus isvertinimo?Ir tiems ,kas nesutinka moketi nustatyta suma, kol nebus atlikta stogo expertize ir savininku apklausa bei pateikta darbu samata, skaiciuoja skolas ir grasina antstoliais.
Labai lauksiu atsakymo:)[/b]
Avatar
urtele
13383
#550251 2008-08-19 07:39 urtele
Pasiskaitinėti galima čia
www.tax.lt/postp498840.html
taip pat namo bendrijos įstatus, taip pat aplinkos ministerijos psl yra nemažai informacijos. O jei lietus lyja ant žmonių, kurie gyvena paskutiniame namo aukšte, tai bendrijos pirmininkas privalo reaguoti .Manau, kad pirmininkas turi kelių firmų pasiūlymus dėl remonto, ar žino 1kv/m remonto kainą? Nemanau , kad skaičiai yra paiimti iš lubų. Dabar net namų valdos priima sprendimus dėl stogų remonto, neklausdamos gyventojų nuomonių.
Avatar
klp-iete
2
#550711 2008-08-19 22:43 klp-iete
Labai dekoju uz atsakyma.Bet taip ir likau nesupratusi - kaip galima be gyventoju sutikimo is ju rinkti pinigus? Susirinkime buvo tik 10 zmoniu,o name yra 60 butu.Ir kas turi nuspresti apie stogo bukle?O klausimai kilo del to,kad vakare susirinkime kalbejome apie mazesne kaina,o ryte lentoje jau iskabino didesne kaina.Tai kaip per nakti galejo pabrangt?Savivaldybeje man paaiskino,kad jei stogas avarines bukles tada galima be gyventoju sutikimo.Tai pirmininkas pats gali nustatyt ta bukle?
Avatar
Jodie
137
#558183 2008-09-11 16:25 Jodie
O kaip tik be gyventojų sutikimo to daryti ir negalima!
Jeigu Jūsų namas nesenas, tai stogas negali būti avarinės būklės.
Kad remontuoti stogą reikia daugiau kaip 50% gyventojų sutikimo. Kiek bus priskaičiuojama kas mėnesį nuo kv.m. taip pat turi nuspresti gyventojai. Tas tarifas turi būti protingas, atsižvelgiant į visų Jūsų name gyvenančių žmonių finansines galimybes.
Jei, kaip sakote, susirinkimas neįvyko, buvo tik 10 žmonių, tai kas galėjo nuspresti dėl tarifo? Ir iš vis - kieno sprendimas remontuoti stoga? Gal Jūsų bendrijos pirmininkas žino. Keisti dalykai. smile
Missing
Heida
717
#563421 2008-09-28 21:58 Heida redaguota: 2011-09-11 05-58
Kaupiamosios lėšos (amortizaciniai)
Sprendimą priima visuotinis susirinkimas (tiksliniai lėšų rinkimai)

stogo remontui
sienų remontui
lifto pakeitimui (rekomendacinis 4% į metus)
laiptinių dažymui
Nenumatytos išlaidos 5%

www.bustorumai.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=28&Itemid=38

Labai diskutuotinas klausimas, kas kaip.
Bet jei ta stoga reikia remontuoti ,tai nera ko laukti.
Reikia rinkt pinigelius,

Daugiabučių namų savininkų bendrijoms pagalba suteikia rėmimo fondas. Įvertinti bendrijų prašymus ir pagal galimybes skirti paramą.
Prisegti failai
Informacija bendrijoms.doc 23 KB


Gyvenimas yra tai, ką reikia atlikti dabar arba niekada.Ką renkatės jūs?
R.Heinas

Avatar
marte
434
#563500 2008-09-29 10:48 marte
man labai gaila žmonių gyvenančių 5 aukšte.Anksčiau ,kai gyvenau daugiabutyjevyras buvo pirmininkas,tai labai gerai žinoma situacija.-o aukšto gyventojai pasiskundė,kad bėga stogas.Į susirinkimą atėjo panašiai ,kaip čia 15 butų.Pusę iš jų pareiškė mums nebėga ir mes nemokėsim.Tada viena moteriškė ramiai pasakė-ką gi,man nusibodo su bliūdais ir kibirais pi kambarį tasytis.Daugiau to nebus.Reikėjo 2 mėnesių.Moteris iš tos vietos kur bėga stogas nuėmė kilimą,patraukė visus kibirus ir labai greitai 4-as aukštas pradėjo rėkti,kad juos užliejo.Tada mano vyras su ta moteriške iš 4 a.nuėjo į 5-ą.Ir ką gi -PAMATĖ,KAD BĖGA STOGAS.vienu žodžiu situacija buvo tokia .kad atbėgo iki 3 a vanduo,nes buvo labai lietingas pavasaris.Patikėkit parašai surinkti buvo greitai.Visiems pagailo savų remontų.Taip ,kad varydami jog pirmininkas neteisus,paklauskit svo viršutinių aukštų gyventojų ,kaip jiems atrodo.Pagal situaciją matau,kad tikrai nesate "viršutinė".Ten irgi žmonės remontus darosi,ir nori gyventi be prabėgusių stogų smile

Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis

Šiuo metu lankosi 123 svečiai ir 0 nariai