DeividasSa
16
#1420423 2020-02-07 12:47 DeividasSa

Serebro rašė:


Nuotraukoje, kurią įdėjote, žinutė nurodo, kad steigėjai yra vadinami nariais, kuriuos reikia pranešti JADIS sistemoje. Apie vadovus ten nieko nerašo smile



Cia jau man visiska painatis, tai jeigu imonej figuruoja tik vienas asmuo, savaime aisku kad jis bus steigejas, o steigejai kaip suprantu privlo tapti nariais, tai taip iseina as budamas steigeju ir vadovu tuo paciu metu privalau tapti nariu? Labai paini sistema pas mus Lt, turejau imone UK, viskas daug paprasciau...

mb_megejas
31
#1420424 2020-02-07 12:49 mb_megejas
MB (NE PVM mokėtojas) pradėjo prikti reklamos paslaugas is Google IRELAND. Saskaita menesio gale israsyta su 0% PVM tarifu.

Saskaitos pabaigoje parasyta: "Services subject to the reverse charge - VAT to be accounted for by the recipient as per Article 196 of Council Directive 2006/112/EC"

Tai cia prie ju israsytos saskaitos dar reikia prideti lietuviska PVM ir susimoketi ji VMI net jei imone nera pvm moketoja?

Serebro
2163
#1420430 2020-02-07 13:52 Serebro

DeividasSa rašė:



Serebro rašė:


Nuotraukoje, kurią įdėjote, žinutė nurodo, kad steigėjai yra vadinami nariais, kuriuos reikia pranešti JADIS sistemoje. Apie vadovus ten nieko nerašo smile



Cia jau man visiska painatis, tai jeigu imonej figuruoja tik vienas asmuo, savaime aisku kad jis bus steigejas, o steigejai kaip suprantu privlo tapti nariais, tai taip iseina as budamas steigeju ir vadovu tuo paciu metu privalau tapti nariu? Labai paini sistema pas mus Lt, turejau imone UK, viskas daug paprasciau...


MB steigėjai yra vadinami nariais.Vadinasi steigėjo sąvoka lygi nario savokai. Jadis privaloma įsteigus mb pranešti narių duomenis. Tada sodra matys kokie nariai yra tam tikros MB ir matys ar jie gauna draudžiamųjų pajamų, ko pasekoje nereikėtų mb kas mėnesį mokėti psd už narius.

zydrutez
1038
#1420431 2020-02-07 13:55 zydrutez

mb_megejas rašė:


MB (NE PVM mokėtojas) pradėjo prikti reklamos paslaugas is Google IRELAND. Saskaita menesio gale israsyta su 0% PVM tarifu.

Saskaitos pabaigoje parasyta: "Services subject to the reverse charge - VAT to be accounted for by the recipient as per Article 196 of Council Directive 2006/112/EC"

Tai cia prie ju israsytos saskaitos dar reikia prideti lietuviska PVM ir susimoketi ji VMI net jei imone nera pvm moketoja?


Taip

mb_megejas
31
#1420432 2020-02-07 13:56 mb_megejas

zydrutez rašė:



mb_megejas rašė:


MB (NE PVM mokėtojas) pradėjo prikti reklamos paslaugas is Google IRELAND. Saskaita menesio gale israsyta su 0% PVM tarifu.

Saskaitos pabaigoje parasyta: "Services subject to the reverse charge - VAT to be accounted for by the recipient as per Article 196 of Council Directive 2006/112/EC"

Tai cia prie ju israsytos saskaitos dar reikia prideti lietuviska PVM ir susimoketi ji VMI net jei imone nera pvm moketoja?


Taip


Aciu!

Medeina1
6
#1420433 2020-02-07 14:43 Medeina1
Sveiki,

Pasimečiau, gal kas nors padėsite, Mb vadovas ne narys vadovauja pagal civilinę paslaugų sutartį. Paskambinau į VMI pasitikslinti ar tai A klasės pajamos ir ar NPD netaikomas, ir man sako kad tai bus B klasės pajamos jei tai nuolatinis Lietuvos gyventojas, jei ne nuolatinis A klasės pajamos. NPD netaikomas. Bet kiek skaitau info tai visur rašoma kad MB vadovo ne nario vadovaujančio pagal civilinę sutartį pajamos priskiriamos A klasės pajamos, taip pat ir VMI konsultacinėje medžiagoje rašoma kad tai A klasės pajamos. Tai čia VMI konsultantas blogai nupasakojo ar aš neteisingą info randu? smile

DeividasSa
16
#1420434 2020-02-07 14:50 DeividasSa
Man irgi sitas klausimas aktualu, niekur neina rast normaliai isdestytos info

virbuh
7910
#1420436 2020-02-07 15:21 virbuh

Medeina1 rašė:


Sveiki,

Pasimečiau, gal kas nors padėsite, Mb vadovas ne narys vadovauja pagal civilinę paslaugų sutartį. Paskambinau į VMI pasitikslinti ar tai A klasės pajamos ir ar NPD netaikomas, ir man sako kad tai bus B klasės pajamos jei tai nuolatinis Lietuvos gyventojas, jei ne nuolatinis A klasės pajamos. NPD netaikomas. Bet kiek skaitau info tai visur rašoma kad MB vadovo ne nario vadovaujančio pagal civilinę sutartį pajamos priskiriamos A klasės pajamos, taip pat ir VMI konsultacinėje medžiagoje rašoma kad tai A klasės pajamos. Tai čia VMI konsultantas blogai nupasakojo ar aš neteisingą info randu? smile


Gal sumaišė. Kodas 89 A klasė

Medeina1
6
#1420437 2020-02-07 15:51 Medeina1

virbuh rašė:



Medeina1 rašė:


Sveiki,

Pasimečiau, gal kas nors padėsite, Mb vadovas ne narys vadovauja pagal civilinę paslaugų sutartį. Paskambinau į VMI pasitikslinti ar tai A klasės pajamos ir ar NPD netaikomas, ir man sako kad tai bus B klasės pajamos jei tai nuolatinis Lietuvos gyventojas, jei ne nuolatinis A klasės pajamos. NPD netaikomas. Bet kiek skaitau info tai visur rašoma kad MB vadovo ne nario vadovaujančio pagal civilinę sutartį pajamos priskiriamos A klasės pajamos, taip pat ir VMI konsultacinėje medžiagoje rašoma kad tai A klasės pajamos. Tai čia VMI konsultantas blogai nupasakojo ar aš neteisingą info randu? smile


Gal sumaišė. Kodas 89 A klasė


Ačiū :)

holdingas
6983
#1420490 2020-02-10 11:36 holdingas
Sveiki. MB registruota savininko gyvenamajame namie. Ar turime skaičiuoti NTM?

Serebro
2163
#1420512 2020-02-10 15:08 Serebro

holdingas rašė:


Sveiki. MB registruota savininko gyvenamajame namie. Ar turime skaičiuoti NTM?


kiek žinau NTM nemokama už TIK registracijos adresą.

holdingas
6983
#1420515 2020-02-10 15:37 holdingas
Šiaip tai ir veiklą čia vykdome. smile

Serebro
2163
#1420524 2020-02-10 16:05 Serebro
Pvz aš dirbu namie, mb registruota ten pat. Bet konkrečiai darbo vietos savo gyvenamosiose patalpose apibrėžti negaliu, nes nedirbu tik vienoje vietoje, pas klientus važiuoju pasiimti dokumentų, jokių išlaidų su patalpomis ir jų išlaikymu mb neapmoka, turto dalį neesu perleidusi mb kokia tai sutartimi ir man namai ar jų dalis nėra išskirtinai skirta tik mb veiklai (t.y. prie stalo ir asmeniniais tikslais pc naudoju, ir darbo reikalais).

Drausmina
113
#1420527 2020-02-10 16:28 Drausmina

holdingas rašė:


Šiaip tai ir veiklą čia vykdome. smile


320 psl. šiuo klausimu narė Virbuh yra pateikusi išsamų atsakymą, nebent yra tai kokių nors pakeitimų smile

holdingas
6983
#1420564 2020-02-11 11:23 holdingas
Ačiū, pastudijuosiu.

Dorota1
13372
#1420569 2020-02-11 12:23 Dorota1
mmm aš š namų dirbu su MB, registracija įmonės kitame mano bute, tai kaip gaunasi , kad namuose kur vykdau veiklą reikai mokėti NT, bet neapmoka MB nei komunalinių nei nieko smile

„Nesvarbu, kuria koja išlipote iš lovos, nesvarbu, kad jums šiandien bloga nuotaika, bet atsiminkite visam laikui, kad neturite teisės savo blogu nusiteikimu gadinti dienos kitiems.“


Justina23
6
#1420570 2020-02-11 12:26 Justina23
Sveiki! Situacija tokia, kad buvo pamirstas inesti inasas i bendrija (2 naria bendrijojei). Kaip dabar uzfiksuoti ta inasa? Buvo perduoti grynieji, bet pamirsta inesti i saskaita. smile

Drausmina
113
#1420580 2020-02-11 15:45 Drausmina

Dorota1 rašė:


mmm aš š namų dirbu su MB, registracija įmonės kitame mano bute, tai kaip gaunasi , kad namuose kur vykdau veiklą reikai mokėti NT, bet neapmoka MB nei komunalinių nei nieko smile


Aš suprantu. kad jeigu bendrija nerodo jokių sąnaudų, susijusių su butui (namui) teikiamomis paslaugomis (elektra, vanduo, šiukšlės, internetas) t.y. išlaidų, susijusių su veikla tame bute (name), tai NT mokesčio mokėti nereikia.

Drausmina
113
#1420581 2020-02-11 15:55 Drausmina

Justina23 rašė:


Sveiki! Situacija tokia, kad buvo pamirstas inesti inasas i bendrija (2 naria bendrijojei). Kaip dabar uzfiksuoti ta inasa? Buvo perduoti grynieji, bet pamirsta inesti i saskaita. smile


O kur tuos grynuosius padėjote, laikėte bendrijos kasoje, ar juos kažkaip naudojote bendrijos veikloje, ar tai buvo steigimo sutartyje nurodytas įnašas, kurį turėjo įnešti abu nariai?

Justina23
6
#1420584 2020-02-11 16:04 Justina23

Drausmina rašė:



Justina23 rašė:


Sveiki! Situacija tokia, kad buvo pamirstas inesti inasas i bendrija (2 naria bendrijojei). Kaip dabar uzfiksuoti ta inasa? Buvo perduoti grynieji, bet pamirsta inesti i saskaita. smile


O kur tuos grynuosius padėjote, laikėte bendrijos kasoje, ar juos kažkaip naudojote bendrijos veikloje, ar tai buvo steigimo sutartyje nurodytas įnašas, kurį turėjo įnešti abu nariai?




Turejo inesti nariai pagal steigimo sutarti. Jokios kasos neturime, pinigai tiesiog priimti surasant akta priemimo. Kaip dabar geriau padaryti kad sutvarkyti sita niuansa? Niekas pretenziju neturi


Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis