1. Suminė ne "įvedama", o
pradedama taikyti. Tai gali būti įsakymas, vadovo sprendimas, kuriame nurodoma, kokiam padaliniui ar grupei darbuotojui taikoma ši apskaita, nuo kada, nurodomas apskaitinis laikotarpis.
2. Apskaitinis laikotarpis gali būti mėnuo, du ar 3 mėnesiai (patogu, kai sutampa su ketvirčiais). Jei taikysite ketvirtį, tai paskaičiuosite tik kovą, proporcingai. Kovo mėnesio norma (jei dirbama visą darbo laiką) bus 17 d.d.*8=136 val. Su šiuo skaičiumi reikės lyginti faktiškai dirbtas valandas ir įvertinti, ar susidarė suminiai viršvalandžiai. Nuo balandžio prasidės naujas apskaitinis laikotarpis. Čia jau kaip nusistatysite.
3. Darbuotojų grafikus sudarote įprasta tvarka. Norma - 40 valandų savaitė. Tai v iršvalandžiai apskaičiuojami lyginant darbuotojų dirbtas valandas su įprastomis 5 d.d. savaitės darbo valandomis.
4. Be abejo, galima taikyti grupei. Tai juk vienas iš darbo laiko režimų, o darbuotojai įmonėje gali dirbti skirtingais režimais.
5. Naktinis darbas apmokamas 1,5 karto. Atkreipkite dėmesį į DK 117 str. numatytus naktinio darbo apribojimus.
6. Suminėje apskaitoje gali būti dirbama iki 52 valandų. Suminiai viršvalandžiai apskaičiuojami apskaitinio laikotarpio pabaigoje.
7. Net ir darbuotojų prašymais neturėtų būti pažeidžiami maksimaliojo darbo laiko reikalavimai.
8. Visais atvejais turi būti užtikrinama 11 val. poilsio tarp pamainų ir 35 val. savaitinio poilsio. Jei taip yra - tai viskas gerai.
9. Tabelio žymėjimas - pačios įmonės nustatyta tvarka. Faktas tas, kad šios valandos kitaip apmokamos.
10. Darbuotojams paprastai mokama už tai, kiek jie faktiškai "išdirbo".