Niemand
4549
#1404993 2018-12-14 10:48 Niemand
Tiesa kaip visada - kažkur anapus smile
Jei ką, šakos sutartis antradienio vakarą buvo pakeista, kai kurie punktai (darbo apmokėjimo sistema, kvalifikacijos kėlimas) bus taikomi visiems darbuotojams. Bus dar vienas nedidelis pakeitimas dėl farmacininkų ir profesinių sąjungų, turinčių teisę derinti darbo apmokėjimo sistemą (šiuo metu visos veikiančios įstaigoje, po pakeitimo - tik LSSO, LGS ir LSSDPS).
Kolektyvinę dėl šakos išplėtimo visiems tikrai galima pasirašyti, jei tik noras yra.
O kaip Labanausko aiškinimu turėtų būti?..

martynas05
230
#1405003 2018-12-14 11:50 martynas05
Pas mus noro, kad visiems būtų taikomos sąlygos, nėra ir nebus, nes tai turi inicijuoti turbūt veikianti prof.sąjunga, o jie nosis užkėlę "kodėl čia visiems" smile
Man matote šiuo metu yra aktualiausiai atostogos, Labanausko teigimu (pridedu jo juristų aiškinimą) šios pagerintos sąlygos (pailginimas dviem dienom atostogos ir plius viena už stažą) taikomos tik nariams, kurie yra sutartį pasirašiusių profesinių sąjungų nariai., vadinasi paprasti nemirtingieji šių sąlygų negali turėti, ir net jo teigimu išplėtimas negalimas. Tada kaip kai kurios įstaigose šias sąlygas ruošiasi taikytis?
Prisegti failai
Scan_20181214_112756.pdf 820 KB

Niemand
4549
#1405007 2018-12-14 12:50 Niemand

martynas05 rašė:


Pas mus noro, kad visiems būtų taikomos sąlygos, nėra ir nebus, nes tai turi inicijuoti turbūt veikianti prof.sąjunga, o jie nosis užkėlę "kodėl čia visiems" smile
Man matote šiuo metu yra aktualiausiai atostogos, Labanausko teigimu (pridedu jo juristų aiškinimą) šios pagerintos sąlygos (pailginimas dviem dienom atostogos ir plius viena už stažą) taikomos tik nariams, kurie yra sutartį pasirašiusių profesinių sąjungų nariai., vadinasi paprasti nemirtingieji šių sąlygų negali turėti, ir net jo teigimu išplėtimas negalimas. Tada kaip kai kurios įstaigose šias sąlygas ruošiasi taikytis?Aš asmeniškai atstovauju LSSO (slaugytojas), LSSO pirminės organizacijos tikrai pačios neinicijuoja išplėtimo, bet jau esam gavę tuziną įstaigų prašymų pasirašyti kolektyvines ar jų pakeitimus, išplečiančias šakos sutarties taikymą. Principialių prieštaravimų tam LSSO neturi, nors, aišku, ta proga bando išsiderėti papildomų dalykų pagal situaciją.
Dėl išaiškinimo, numečiau įdomumo dėlei LGS teisininkui Nerijui Kasiliauskui, jei ką, jis tikrai nemano, kad negalima išplėsti visos šakos sutarties visiems darbuotojams, jei dėl to susitariama įstaigos kolektyvinėje sutartyje.

Niemand
4549
#1405009 2018-12-14 13:16 Niemand

martynas05 rašė:

Labanausko teigimu (pridedu jo juristų aiškinimą) šios pagerintos sąlygos (pailginimas dviem dienom atostogos ir plius viena už stažą) taikomos tik nariams, kurie yra sutartį pasirašiusių profesinių sąjungų nariai., vadinasi paprasti nemirtingieji šių sąlygų negali turėti, ir net jo teigimu išplėtimas negalimas. Tada kaip kai kurios įstaigose šias sąlygas ruošiasi taikytis?Tas "išaiškinimas" buvo skirtas tik LGS pirminių organizacijų vadovams ir juo (nelabai vykusiai) norėta jiems įkalti į galvą, kad jei įstaiga nori išplėsti šakos taikymą, tai reikia nors kažką išsiderėti mainais. smile

martynas05
230
#1405012 2018-12-14 13:27 martynas05
vistiek dar neaišku smile smile , reiškiasi jei nepasirašo įstaiga savo kolektyvinės tai ir nesitaiko tos sąlygos, ar visgi ir neesant kolektyvinei tas išskirtines sąlygas galima taikyti visiems med. įstaigos darbuotojams? (ši sutartis kaip suprantu tik med. darbuotojams išvis taikoma)

Niemand
4549
#1405013 2018-12-14 13:32 Niemand

martynas05 rašė:


vistiek dar neaišku smile smile , reiškiasi jei nepasirašo įstaiga savo kolektyvinės tai ir nesitaiko tos sąlygos, ar visgi ir neesant kolektyvinei tas išskirtines sąlygas galima taikyti visiems med. įstaigos darbuotojams? (ši sutartis kaip suprantu tik med. darbuotojams išvis taikoma)Tai ir nesitaiko. Įstaiga yra valstybės (ar savivaldybės) -> pinigai valstybiniai -> negalima švaistyti be teisinio pagrindo.
Ne med. darbuotojams labai mažai kas yra gero: pavadavimų apmokėjimas, kenksmingų/pavojingų apmokėjimas (pvz., sanitarai psichuškėje ne medikai), kai kurie laboratorijos darbuotojai gali būti biologai.

P.S. Po antradieninių pakeitimų ir be plėtimo visiems darbuotojams bus taikoma darbo apmokėjimo tvarka.

martynas05
230
#1405019 2018-12-14 14:32 martynas05

Niemand rašė:kai kurie laboratorijos darbuotojai gali būti biologai.Sveikatos apsaugos ministro įsakymu "Dėl sveikatos priežiūros specialistų, teikiančių sveikatos priežiūros paslaugas profesinių grupių sąrašo patvirtinimo" medicinos biologai priskiriami prie med. darbuotojų, nebent pareigybė įvardinta tik "biologas".
Su mokėjimo tvarka ta viskas aišku, kad taikoma visiems. smile


Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis