Niemand
4606
#1395324 2018-06-27 11:26 Niemand

urtele rašė:



Niemand rašė:



Kalbu apie GDPR, pagal kurį darbuotojas iš vis negali teisėtai duoti sutikimo, išskyrus kelias mažareikšmes išimtis.


Paskaičius čia, nemanau, kad galime išvengti to, nes darbuotojų asmens duomenys bus tvarkomi įmonėje, neskaitant klientų (FA) ir jų el. paštų ir t.t. Nors dar reikia subręst tam..
www.118.lt/gdpr-gidas?actionId=5#_aq940nygxqz



Nieko panašaus tame gide nerašo, priešingai, nurodyta, kad sutikimui reikalavimai sugriežtinti, t.y. kiek labiau nei direktyvoje apribota galimybė naudoti sutikimą kaip duomenų tvarkymo teisinį pagrindą.
Be kita ko, tame gide yra ir negerų dalykų:
- "Įsitikinkite, kad potencialūs prenumeratoriai patvirtintų norintys prisijungti prie jūsų adresatų sąrašo išsiųsdami jiems automatinį laišką, reikalaujantį aktyvaus patvirtinimo." - toks veiksmas yra pažeidimas, nes siūlymas sutikti su tiesioginiu marketingu pats savaime yra tiesioginis marketingas, kuriam reikia sutikimo. Europoje jau daug kas nubaustas už tokią praktiką. (pvz., www.theregister.co.uk/2017/03/28/ico_fines_flybe_honda/)
- "Įsitikinkite, kad darbuotojai, priimantys sprendimus organizacijoje, būtų informuoti, jog nuo 2018 m. gegužės 25 d. keičiasi Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas" - buvo planuota, bet taip ir nepakeista iki šiol...
- "Elektroniniu paštu vykdomai rinkodarai taikoma viena svarbi išimtis: galite naudoti kliento el. pašto adresą, gautą parduodant prekes ar paslaugas, tiesioginės rinkodaros tikslais be jo sutikimo. Tiesa, yra keletas papildomų apribojimų – duomenis naudoti gali tik tas pats fizinis ar juridinis asmuo, kurio klientas yra tiesioginės rinkodaros gavėjas." - Lietuvoje netaikoma, mes turime nacionalinį griežtesnį už eprivacy direktyvą ir GDPR Elektroninių ryšių įstatymą, kurio niekas taip ir nepakeitė.

Oficialus wp29 išaiškinimas dėl sutikimo naudojimo: ec.europa.eu/newsroom/article29/item-detail.cfm?item_id=623051

Niemand
4606
#1395328 2018-06-27 11:33 Niemand

admin123 rašė:


pas mus filmuojama darbo vietose, siekant teisėtų tikslų: apsaugoti bendrovės turtą ir užtikrinti asmenų saugumą bendrovės patalpose ar teritorijoje, nuomojamose patalpose ar teritorijoje; apsaugoti bendrovės turtinius interesus ir užtikrinti darbo pareigų laikymąsi. Ar šiuo atveju reikia darbuotojų sutikimo?



Darbuotojas negali duoti sutikimo dėl stebėjimo, toks sutikimas būtų tiesiog neteisėtas.
Vienintelis galimas teisėtas pagrindas stebėjimui yra jūsų nurodytas, išskyrus dalį "užtikrinti darbo pareigų laikymąsi". Šiuo atveju esminę reikšmę turi kamerų išdėstymas, jų matymo laukai ir proporcingumas siekiant tikslų. Filmuoti galima tik viešas prekybos erdves ir vertybių saugojimo vietas (sandėlius, saugojimo aikšteles ir pan.). Vidutinio biuro filmuoti negalima. Pagal VDAI projektą panašu, kad greitai norint naudoti vaizdo stebėjimą reikės darytis specialų auditą ir derinti su VDAI, kol kas konsultacijos su VDAI šiuo klausimu rekomenduojamos.
Taip pat pgl. GDPR keičiasi reikalavimai lipdukams.

admin123
1642
#1395852 2018-07-03 11:03 admin123
Ar saugote Sodros elektroninius nedarbingumo pažymėjimus kompiuterinėje laikmenoje, ar atsispausdinę?

Tininga
49047
1   #1395859 2018-07-03 12:03 Tininga

admin123 rašė:


Ar saugote Sodros elektroninius nedarbingumo pažymėjimus kompiuterinėje laikmenoje, ar atsispausdinę?

Nedarbingumo pažymėjimus? O iš kur jūs juos gaunat? smile



admin123
1642
#1395895 2018-07-03 15:34 admin123

Tininga rašė:



admin123 rašė:


Ar saugote Sodros elektroninius nedarbingumo pažymėjimus kompiuterinėje laikmenoje, ar atsispausdinę?

Nedarbingumo pažymėjimus? O iš kur jūs juos gaunat? smile



atsispaudiname iš Sodros (15 suvestinė)

Tininga
49047
#1395896 2018-07-03 15:44 Tininga

admin123 rašė:


Ar saugote Sodros elektroninius nedarbingumo pažymėjimus kompiuterinėje laikmenoje, ar atsispausdinę?
atsispaudiname iš Sodros (15 suvestinė)

Nedarbingumo pažymėjimus? Ar tik jų sąrašą?



admin123
1642
#1395989 2018-07-04 14:07 admin123

Tininga rašė:



admin123 rašė:


Ar saugote Sodros elektroninius nedarbingumo pažymėjimus kompiuterinėje laikmenoje, ar atsispausdinę?
atsispaudiname iš Sodros (15 suvestinė)

Nedarbingumo pažymėjimus? Ar tik jų sąrašą?



taip, ne taip suformulavau...ar saugote šiuos sąrašus?

Tininga
49047
#1395992 2018-07-04 14:11 Tininga

admin123 rašė:


taip, ne taip suformulavau...ar saugote šiuos sąrašus?

Įžiūriu šiokį tokį skirtumą smile Nesaugom. O kam? NP-SD atsispausiname, įsisegame.



admin123
1642
#1396023 2018-07-04 15:54 admin123

Tininga rašė:



admin123 rašė:


taip, ne taip suformulavau...ar saugote šiuos sąrašus?

Įžiūriu šiokį tokį skirtumą smile Nesaugom. O kam? NP-SD atsispausiname, įsisegame.



O NS -SD formoje yra soc draudimo numeris?

admin123
1642
#1396024 2018-07-04 15:55 admin123

admin123 rašė:



Tininga rašė:



admin123 rašė:


taip, ne taip suformulavau...ar saugote šiuos sąrašus?

Įžiūriu šiokį tokį skirtumą smile Nesaugom. O kam? NP-SD atsispausiname, įsisegame.



O NP -SD formoje yra soc draudimo numeris?



Tininga
49047
#1396025 2018-07-04 15:56 Tininga

admin123 rašė:


O NS -SD formoje yra soc draudimo numeris?

Nu yra. O kokią jūs čia "problemą" kapstot iš viso to?



admin123
1642
#1396038 2018-07-04 16:28 admin123

Tininga rašė:



admin123 rašė:


O NS -SD formoje yra soc draudimo numeris?

Nu yra. O kokią jūs čia "problemą" kapstot iš viso to?



smile

na tai reiškia tvarkom tokius asmens duomenis kaip sodros pazymejimo numeris.

Tininga
49047
#1396039 2018-07-04 16:31 Tininga

admin123 rašė:


na tai reiškia tvarkom tokius asmens duomenis kaip sodros pazymejimo numeris.

Na taip, nes tai neišvengiamas dalykas.



admin123
1642
#1396040 2018-07-04 16:33 admin123
dar klausimas, ar teisingai suprantu, jog nereikia sutikimo is darbuotoju tuo atveju, kai jo duomenys naudojami teisietiems tikslas, pvz. darbo sutarties sudarymui, vykdymui...?

Tininga
49047
#1396042 2018-07-04 16:36 Tininga

admin123 rašė:


dar klausimas, ar teisingai suprantu, jog nereikia sutikimo is darbuotoju tuo atveju, kai jo duomenys naudojami teisietiems tikslas, pvz. darbo sutarties sudarymui, vykdymui...?

Žinoma, nereikia.



RamintaR
81
#1396123 2018-07-05 11:53 RamintaR
Ar reikia tvarkoje paminėti tokį duomenų naudojimą, kai įmonės vairuotojo vardas, pavardė šalia transporto priemonės Nr. įrašomi paslaugos užsakyme arba sutartyje?

Saulejaeja
8
#1396462 2018-07-12 10:50 Saulejaeja
Laba diena. Pradėsim veiklą su transporto , įrankių nuoma. Kur pažymėti dėl tos duomenų apsaugos? Juk fklientui neduosi skaityti kelių lapų kaip duodama įmonės darbuotojams. Gal užtenka ant pinigų priėmimo kvito pažymėti?

Niemand
4606
1   #1396526 2018-07-12 17:51 Niemand

RamintaR rašė:


Ar reikia tvarkoje paminėti tokį duomenų naudojimą, kai įmonės vairuotojo vardas, pavardė šalia transporto priemonės Nr. įrašomi paslaugos užsakyme arba sutartyje?



Bendra frazė: Duomenys perduodami įmonės klientams, tiekėjams, partneriams, kai to reikia dėl darbuotojo vykdomų darbo funkcijų. Reglamentas nereikalauja turėti išsamaus duomenų ar jų gavėjų sąrašo, tik jų kategorijas/grupes.

RamintaR
81
#1396694 2018-07-17 13:10 RamintaR
PATVIRTINTA
Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos
direktoriaus 2018 m. liepos 9 d.
įsakymu Nr. 1T-63(1.12.E)
DUOMENŲ SUBJEKTO TEISIŲ ĮGYVENDINIMO PAVYZDINĖS TAISYKLĖS

Atsirado pavyzdinės taisyklės. Verta jas pritaikius savo įmonėje atsispausdinti ir turėti?

Niemand
4606
#1396731 2018-07-17 18:18 Niemand

RamintaR rašė:


PATVIRTINTA
Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos
direktoriaus 2018 m. liepos 9 d.
įsakymu Nr. 1T-63(1.12.E)
DUOMENŲ SUBJEKTO TEISIŲ ĮGYVENDINIMO PAVYZDINĖS TAISYKLĖS

Atsirado pavyzdinės taisyklės. Verta jas pritaikius savo įmonėje atsispausdinti ir turėti?



Neverta. Tokios taisyklės:
a) turėtų reguliuoti įmonės vidaus valdymo taisykles (kaip "juda" gautas prašymas), o ne asmens teises (įmonės taisyklės jų negali niekaip pakeisti, tokios taisyklės asmeniui neprivalomos);
b) logiškai turėtų būti viename dokumente su visais kitais GDPR klausimais, pvz., asmens duomenų apsaugos politikoje, GDPR atitikties taisyklėse ar pan.; negerai vieną klausimą paskleisti per n dokumentų.

Inspekcijos tvarka ydinga, nes parašyta kaip teisės aktas, privalomas asmeniui, įmonė gi ne valstybė, negali aplinkiniams taisyklių diktuoti.



Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis