Tiesi
4093
#88095 2004-06-09 11:25 Tiesi redaguota: 2011-09-11 03-26
Ar man jau dėliot taškus? smile


Apologetas rašė:


taciau parduoti gali, vadovaujantis logika, tik ta daikta, kurio savininku esi.Visiškai ne. Nes pagal Tavo traktavimą komisinė prekyba neturėtų teisės egzistuoti. O konsignacija (nors ji ir neapibrėžta)?
Vadinasi užtenka turėt savininko sutikimą.


Apologetas rašė:


O tai, kad preke uzpajamuota veliau, nei israsyta saskaita, ir is to keliama problema, mane labai stebina - o tai ka, negalima reversuoti prekes pajamavimo ir uzpajamuoti ja realia data ?Iš principo tai prieštarauja BA - Tu gavai prekes ir privalai iš karto jas pajamuotis, o ne laukti dokumento ir tik paskui daryt reversinius įrašus.


Apologetas rašė:


apskaita yra atsitikusiu ukiniu ivykiu atvaizdavimas. Bet tai nereiskia, kad privalai is karto po realiam laike atsitikusio ukinio ivykio ji apskaityti, apskaityti gali ir veliau, taciau transakcijos data turi buti ta, kuria ir ivyko ukinis ivykis.


Logiška. Tik manyčiau tokios "vėliau užpajamuotų prekių operacijos" turėtų būt neblogai dokumentuotos, kad paskui neturėt bėdos. Juk realiai prekių dokumentai privalo keliauti kartu su prekėmis. Jei nekeliauja, nemaža tikimybė, kad kažkas slepia mokesčius, perstumdydamas mokėtinas mokesčių sumas.

Daivaaa
188
#88097 2004-06-09 11:27 Daivaaa
Dėkui už nuomones ,bet jeigu ta preke kai pardavem mes ja pasiskolinom iš tiekėjo ir pirkėjas ją ištikro gavo bet tik nebuvo užpajamuota ir kaip su tuo pvm jei apskaitoj rodyti kaip avansą ar sumokėti kai avansą gavom ar kai prekę pirkėjas gavo smile

vidappp
581
#88106 2004-06-09 11:34 vidappp redaguota: 2011-09-11 03-26

Daivaaa rašė:

Dėkui už nuomones ,bet jeigu ta preke kai pardavem mes ja pasiskolinom iš tiekėjo ir pirkėjas ją ištikro gavo bet tik nebuvo užpajamuota ir kaip su tuo pvm jei apskaitoj rodyti kaip avansą ar sumokėti kai avansą gavom ar kai prekę pirkėjas gavo smileDaivaaa, BŪTINAI perskaityk, labai aiškiai parašyta
LIETUVOS RESPUBLIKOS
PRIDĖTINĖS VERTĖS MOKESČIO
ĮSTATYMO KOMENTARAS
2002 m. kovo 5 d. Nr. IX-751
II SKYRIUS
APMOKESTINIMO MOMENTAS IR APMOKESTINAMOJI VERTĖ
14 straipsnis. Apmokestinimo momentas

Apologetas
951
#88110 2004-06-09 11:43 Apologetas redaguota: 2011-09-11 03-26
[quote:57cdccec4b]
Visiškai ne. Nes pagal Tavo traktavimą komisinė prekyba neturėtų teisės egzistuoti. O konsignacija (nors ji ir neapibrėžta)?
Vadinasi užtenka turėt savininko sutikimą.
[/quote]

Mieloji Tiesi, tavo argumentas ne i tema, nes jei parduodi turedamas savininko sutikima, tai pajamas gauna savininkas, o ne tu, o jei is savininko uz tai gauni komisa, tai ir turi komisinio pajamas, bet ne pajamas is parduotos prekes.

[quote:57cdccec4b]
Iš principo tai prieštarauja BA - Tu gavai prekes ir privalai iš karto jas pajamuotis, o ne laukti dokumento ir tik paskui daryt reversinius įrašus.
[/quote]

Nifiga nepriestarauja BA, stai ka sako BAI 12 str. 4 dalis:
Apskaitos registruose ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių
duomenys užregistruojami ūkinės operacijos arba ūkinio įvykio
dieną arba iškart po to, kai yra galimybė tai padaryti

be to, tavo logikoje yra spraga - panagrinejus komentaro dali, cituoju "...o ne laukti dokumento, ir tik paskui daryt reversinius irasus" - iskyla klausimas - ka reikia reversuoti reversiniais irasais, jei tu laukei dokumento, o neturedama dokumento negali daryti iraso, kuri veliau reversuotum? smile

Ir, galiausiai, praktinis pavyzys: mes turime filialu ir perkame prekes is office1, kurie pristato prekes tiesiai i musu filiala kazkur Lietuvoje, o menesio gale atsiuncia mums saskaita ir isskaidyma palei filialus, kiek kur pristate.

Na, menesio gale uzpajamuojame tas prekes, kai saskaita gauname uz visus menesio pristatymus.

Ir nera cia jokio kriminalo su mokesciu vengimu.

Dalia29
12709
#88117 2004-06-09 12:02 Dalia29 redaguota: 2011-09-11 03-26

Tiesi rašė:

Logiška. Tik manyčiau tokios "vėliau užpajamuotų prekių operacijos" turėtų būt neblogai dokumentuotos, kad paskui neturėt bėdos. Juk realiai prekių dokumentai privalo keliauti kartu su prekėmis
. Jei nekeliauja, nemaža tikimybė, kad kažkas slepia mokesčius, perstumdydamas mokėtinas mokesčių sumas.Žinai, nieko neprivalo. Ir normaliose Europos valstybėse normalūs tiekėjai labai stebisi, kad kartu keliauja, nes kiekvienas vežėjas, pakrovėjas ir perkrovėjas matydamas gavimo (tiekimo) kainas, žino tai, ko jam lyg ir nereikia žinoti. Manau, vežant užtenka kiekio, o kainos ne tik, kad nebūtinos, bet ir nepageidautinos.
O dokumenčiukai iš Europos (Invoice), tuo atveju, jei atkeliauja paštu, dažnai būna žymiai vėliau už prekytes, sandėly įsitaisiusias. Ir nieko aš nepajamuoju, ir ramiai sėdžiu, ir ramiai laukiu, ir kontrabandininke savęs nelaikau.

Tiesi
4093
#88146 2004-06-09 13:21 Tiesi redaguota: 2011-09-11 03-26
Ne visai supratau, prie ko čia krovėjai-vežėjai ir visi kiti tarpiniai asmenys? Nebent jūs važtaražčiuose (CMR) įkalat dar ir prekių kainas (kokia tokio veiksmo prasmė??? smile ). Mums užsieniečiai rašo normaliai: CMR- kiekiai, invoice kainos. Ir invoice tvarkingai atsiunčiama kartu su kroviniu. Ne po mėnesio ar dar kaip kitaip. O su įmonėm bendraujam tikrai ne pačiom mažiausiom ir pačiom nežinomiausiom.

Dėl pajamavimo: jau atrodo esu minėjus, kad galėjau apturėt labai daug nemalonumų dėl tokio "nepajamavimo". Gerai kad gerai baigėsi. Nes jei ne, dar neaišku, ar Tiesi čia rašinėtų smile


Dalia29 rašė:Žinai, nieko neprivalo. Ir normaliose Europos valstybėse normalūs tiekėjai labai stebisi, kad kartu keliauja, nes kiekvienas vežėjas, pakrovėjas ir perkrovėjas matydamas gavimo (tiekimo) kainas, žino tai, ko jam lyg ir nereikia žinoti. Manau, vežant užtenka kiekio, o kainos ne tik, kad nebūtinos, bet ir nepageidautinos.
O dokumenčiukai iš Europos (Invoice), tuo atveju, jei atkeliauja paštu, dažnai būna žymiai vėliau už prekytes, sandėly įsitaisiusias. Ir nieko aš nepajamuoju, ir ramiai sėdžiu, ir ramiai laukiu, ir kontrabandininke savęs nelaikau.


Dalia29
12709
#88155 2004-06-09 13:43 Dalia29 redaguota: 2011-09-11 03-26

Tiesi rašė:

Mums užsieniečiai rašo normaliai: CMR- kiekiai, invoice kainos.
Ir invoice tvarkingai atsiunčiama kartu su kroviniu. Ne po mėnesio ar dar kaip kitaip. O su įmonėm bendraujam tikrai ne pačiom mažiausiom ir pačiom nežinomiausiom.


O mums ne. Tą pačią diena, kai įstojom į ES, kartu su " Welcome back" gavom maždaug tokio turinio laiškus- jei jau europiečiai, tai ir elkitės kaip jie. Jokių Invoice su kroviniu. Paštu , e-mailu, faksu, kuo nori.
Firmos pakankamai žinomos. Jei domiesi sportu, jų reklamos "ant bordiūrų" prisižiūriu.


Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis