ri-ma
3
#52640 2003-12-31 10:12 ri-ma
Sveiki,

prasau pagalbos busimai mamytei

2004m.kovo 7d.tureciau iseiti dekretiniu atostogu.Taigi motinystes pasalapa(100%) bus skaiciuojama nuo IV ketv.,o vaiko auginimo(60%)nuo I ketv.Ar teisingai supratau. Taciau ketvirti sudaro 3 men.o tedirbsiu tik 2 men(sausis,vasaris),kurio men atlyginimas dar bus pridedaman,skaiciuojant mineta pasalpa?Ir dar,kazkur skaiciau,kas vienai,ar kitai pasalpai taikomas maksimali riba 2000Lt /men,o as uzdirbu siuo metu 2200Lt /men.taigi ar skaiciuosis man viena ar kita pasalpa nuo 2000Lt/men
Ir paskutinis klausimelis.Kiek atostogu dienu man priklausytu ,jei 2003m.atostogos pilnai isnaudotos?

Dekoju uz Jusu patarimus
Busima mamyte

ditule
187
#52644 2003-12-31 10:19 ditule
jEIGU NEKLYSTU JEI TU 03men išeini į dekretinės tai tai dekretines tau turėtu skaičiuoti ne iš IV ketv, o iš III , nepamiršk kad turi turėti per paskutinius 12 mėn -3mėn draudžiamųjų pajamų , o vaiko auginimui tai ims pajamas iš I ketv

Patriciuke
881
#52654 2003-12-31 10:39 Patriciuke
Dėl motinystės pašalpos gali paskaityti:
www.sodra.lt/lt.php/sodros_vykdomos_ismokos/pasalpos/motinystes_pasalpa/169
Dėl atostogų: už 2004 m. I ir II mėn priklauso 28/12*2=4,67 kalendorinės dienos.

Patriciuke
881
#52660 2003-12-31 10:50 Patriciuke redaguota: 2011-09-11 03-18
Dėl apribojimų:
Pagal projektą nuo 2004-01-01 Motinystės, motinystės (tėvystės) pašalpos gavėjo vidutinis mėnesinis kompensuojamasis uždarbis motinystės, motinystės (tėvystės) pašalpoms skaičiuoti negali viršyti paskutinių Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų 5 dydžių sumos.
Šiuo metu negali viršyti 3,5 draudžiamųjų pajamų.(3,5*901=3153,5 - mėnesio popierinė suma).Nežinau, ar aiškiai parašiau smile Nes šventės... smile smile smile

beata
214
#74429 2004-04-07 17:18 beata
Sveiki,
turiu pirma nescia darbuotoja :) labai faina, bet padekit prasau del nepanaudotu atostogu jai. T.y. man kila klausimas ar galiu jai pries iseinant i dekreta ismoketi pinigine kompensacija uz nepanaudotas atostogas, ar turiu isleisti atostogu?

Aciu


KristinaR
54
#74433 2004-04-07 17:34 KristinaR
kasmetines atostogas pakeisti pinigine kompensacija leidžiama tik vienu atveju - kai darbutojas atleidžiamas. kaip suprantu, mamytės atleisti nežadi, taigi jokių kompensacijų mokėti negalima. paprasčaiusiai gali išleisti kasmetinių atostogų, o paskui į gimdymo atostogas.
o iš kitos pusės tas nepanaudotas atostogas gali palikti kaip nepanaudotas, jei darbuotoja to nenori. grįš po vaiko auginimo atosotgų ir išnaudos. didelio nuostolio nėra, nebent labai atlyginimai kiltų per tuos metus.
taigi nevereta daryti problemų ten, kur jų nėra smile sėkmės smile

Korni
17
#74435 2004-04-07 17:35 Korni
Deja, kompensacija už nepanaudotas atostogas išmokama tik atleidžiant iš darbo, o tu turėtum ją išleisti atostogų.

austa
4337
#74439 2004-04-07 17:44 austa redaguota: 2011-09-11 03-23

beata rašė:

Sveiki,
turiu pirma nescia darbuotoja :) labai faina, bet padekit prasau del nepanaudotu atostogu jai. T.y. man kila klausimas ar galiu jai pries iseinant i dekreta ismoketi pinigine kompensacija uz nepanaudotas atostogas, ar turiu isleisti atostogu?

Aciu



Už atostogas piniginė kompensacija negalima. Gali leisti atostogų prieš dekretines.


Kristinka
69
#74562 2004-04-07 20:31 Kristinka
Šiandien per radija išgirdau, kad tėvams už vaikučius mokės kažkiektai pinigėlių. Gal kas geriau klausėtės, ar skaitėte. Gal plačiau galite pakomentuoti. Jei pas mane vaikas 6 metuku ar už jį mokės ką nors, ar ne?

Andriuz
672
#74589 2004-04-07 21:18 Andriuz redaguota: 2011-09-11 03-23

Kristinka rašė:

Šiandien per radija išgirdau, kad tėvams už vaikučius mokės kažkiektai pinigėlių. Gal kas geriau klausėtės, ar skaitėte. Gal plačiau galite pakomentuoti. Jei pas mane vaikas 6 metuku ar už jį mokės ką nors, ar ne?


Girdėjau, tipo visiems kas augina vaikus iki 18 metų kiekvienam vaikui po 50 litų... Ir tokį įstatymą priims nevėliau kaip po 5 metų :) Tai Tau dar pasiseks smile


romenuska
53
#74608 2004-04-07 21:59 romenuska redaguota: 2011-09-11 03-23

Andriuz rašė:



Kristinka rašė:

Šiandien per radija išgirdau, kad tėvams už vaikučius mokės kažkiektai pinigėlių. Gal kas geriau klausėtės, ar skaitėte. Gal plačiau galite pakomentuoti. Jei pas mane vaikas 6 metuku ar už jį mokės ką nors, ar ne?


Girdėjau, tipo visiems kas augina vaikus iki 18 metų kiekvienam vaikui po 50 litų... Ir tokį įstatymą priims nevėliau kaip po 5 metų :) Tai Tau dar pasiseks smile


pataisysiu truputi: jei augina viena vaika tai tik iki 7-riu metu skirs po 50 Lt kas menesi, o iki 18 metu vaikams pasalpa 50 lt bus mokama berods daugiavaikems seimoms. smile

astazi
332
#74633 2004-04-08 00:30 astazi
Iš LR Vyriausybės tinklapio www.lrv.lt :

Siekiama remti kiekvieną šeimoje auginamą vaiką iki pilnametystės
Vyriausybė pritarė Valstybinių pašalpų šeimoms, auginančioms vaikus, įstatymo pakeitimo projektui ir teiks jį Seimui.
Projektu siūloma pertvarkyti šeimos išmokas už vaikus, numatant remti kiekvieną šeimoje auginamą vaiką iki pilnametystės.
Įsigaliojus įstatymui nuo šių metų liepos 1 dienos Lietuva pasektų daugumos Europos šalių pavyzdžiu ir pradėtų skatinti šeimas auginti ir išlaikyti vaikus, kas mėnesį už kiekvieną vaiką šeimai mokant išmoką iš valstybės biudžeto nepriklausomai nuo vaiko tėvų pajamų.
Įstatymo projektu siūloma nuo š.m. liepos 1 dienos 50 litų (0,4 MGL) išmoką už kiekvieną vaiką kiekvieną mėnesį mokėti šeimoms, auginančioms vieną arba du vaikus nuo 3 iki 7 metų, o tris ir daugiau vaikų auginančių šeimoms vaikams tokio dydžio išmokas mokėti nuo 3 iki 18 metų ir vyresniems, besimokantiems dieninėje bendrojo lavinimo mokykloje.
Šeimoms, auginančioms vaikus iki 3 metų, už kiekvieną vaiką mokama 93,75 litų (0,75 MGL) mėnesinė išmoka.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrės teigimu, mokant išmokas vaikams, nebus sustota ties septynerių metų riba. Tokia riba nusibrėžta tik šiemet. Įstatymo projektu siūloma kiekvienam vaikui iki pilnametystės mokamą 50 litų išmoką įvesti palaipsniui, atsižvelgus į valstybės finansines galimybes, bet ne vėliau kaip iki 2009 m. sausio 1 dienos.

2004-04-07

Ininga
830
#74635 2004-04-08 00:38 Ininga redaguota: 2011-09-11 03-23

astazi rašė:

Iš LR Vyriausybės tinklapio www.lrv.lt :

Siekiama remti kiekvieną šeimoje auginamą vaiką iki pilnametystės
Vyriausybė pritarė Valstybinių pašalpų šeimoms, auginančioms vaikus, įstatymo pakeitimo projektui ir teiks jį Seimui.
Projektu siūloma pertvarkyti šeimos išmokas už vaikus, numatant remti kiekvieną šeimoje auginamą vaiką iki pilnametystės.
Įsigaliojus įstatymui nuo šių metų liepos 1 dienos Lietuva pasektų daugumos Europos šalių pavyzdžiu ir pradėtų skatinti šeimas auginti ir išlaikyti vaikus, kas mėnesį už kiekvieną vaiką šeimai mokant išmoką iš valstybės biudžeto nepriklausomai nuo vaiko tėvų pajamų.
Įstatymo projektu siūloma nuo š.m. liepos 1 dienos 50 litų (0,4 MGL) išmoką už kiekvieną vaiką kiekvieną mėnesį mokėti šeimoms, auginančioms vieną arba du vaikus nuo 3 iki 7 metų, o tris ir daugiau vaikų auginančių šeimoms vaikams tokio dydžio išmokas mokėti nuo 3 iki 18 metų ir vyresniems, besimokantiems dieninėje bendrojo lavinimo mokykloje.
Šeimoms, auginančioms vaikus iki 3 metų, už kiekvieną vaiką mokama 93,75 litų (0,75 MGL) mėnesinė išmoka.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrės teigimu, mokant išmokas vaikams, nebus sustota ties septynerių metų riba. Tokia riba nusibrėžta tik šiemet. Įstatymo projektu siūloma kiekvienam vaikui iki pilnametystės mokamą 50 litų išmoką įvesti palaipsniui, atsižvelgus į valstybės finansines galimybes, bet ne vėliau kaip iki 2009 m. sausio 1 dienos.

2004-04-07




Man labai įdomu, ką už 50 lt. galima per mėnesį vaikui nuspirki, turbūt tik apatinį trikotažą.

dalka
554
#74658 2004-04-08 08:36 dalka
Man labai įdomu, ką už 50 lt. galima per mėnesį vaikui nuspirki, turbūt tik apatinį trikotažą.[/quote]

Bet vistiek 50 lt geriau negu nieko smile

Ajonda
1068
#74665 2004-04-08 09:10 Ajonda
Viena darbuotoja išėjo nėštumo ir gimdymo atostogų. Atnešė nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimą. Suprantu, kad reikai jį Sodron atiduoti užpildytą.O dar ką nors prie jo Sodrai turiu pateikti?


beata
214
#74683 2004-04-08 10:07 beata redaguota: 2011-09-11 03-23

Ajonda rašė:

Viena darbuotoja išėjo nėštumo ir gimdymo atostogų. Atnešė nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimą. Suprantu, kad reikai jį Sodron atiduoti užpildytą.O dar ką nors prie jo Sodrai turiu pateikti?



pas mane tokia pati situacija, tai skambinausi i sodra, sake dar turiu parasyti pazyma apie darbo uzmokesti tu menesiu kurie eina po paskutinio ketvircio priduotu formu. Na dabar pvz. tai reiketu uz balandi parodyti DU

andrinx
1135
#74686 2004-04-08 10:12 andrinx redaguota: 2011-09-11 03-23

Ajonda rašė:

Viena darbuotoja išėjo nėštumo ir gimdymo atostogų. Atnešė nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimą. Suprantu, kad reikai jį Sodron atiduoti užpildytą.O dar ką nors prie jo Sodrai turiu pateikti?



Jei išeina ne nuo mėnesio 1 dienos, tai reikia DU pažymos už einamą mėnesį.

astazi
332
#74690 2004-04-08 10:21 astazi redaguota: 2011-09-11 03-23

Ininga rašė:



astazi rašė:

Įstatymo projektu siūloma nuo š.m. liepos 1 dienos 50 litų (0,4 MGL) išmoką už kiekvieną vaiką kiekvieną mėnesį mokėti šeimoms, auginančioms vieną arba du vaikus nuo 3 iki 7 metų, Šeimoms, auginančioms vaikus iki 3 metų, už kiekvieną vaiką mokama 93,75 litų (0,75 MGL) mėnesinė išmoka.
2004-04-07




Man labai įdomu, ką už 50 lt. galima per mėnesį vaikui nuspirki, turbūt tik apatinį trikotažą.



Tai pašalpa už vaikus iki 3 metų populiariai ir vadinama "pašalpa Pampersams" (ar kitoms sauskelnėms smile ).

50Lt per mėnesį - na, vaiko kišenpinigiams galima skirti, pavyzdžiui. Aišku, tai nėra didelė suma, bet jei būtų 10Lt, tai atrodytų kaip pasityčiojimas, o 50Lt gan padori suma. Ji ir nėra skirta vaiko išlaikymui, tiesiog papildoma parama.

beata
214
#74695 2004-04-08 10:31 beata
Aciu visiems uz pagalba smile nors ir velai

Ajonda
1068
#74696 2004-04-08 10:33 Ajonda redaguota: 2011-09-11 03-23

andrinx rašė:



Ajonda rašė:

Viena darbuotoja išėjo nėštumo ir gimdymo atostogų. Atnešė nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimą. Suprantu, kad reikai jį Sodron atiduoti užpildytą.O dar ką nors prie jo Sodrai turiu pateikti?



Jei išeina ne nuo mėnesio 1 dienos, tai reikia DU pažymos už einamą mėnesį.


o yra kažkokia forma ar laisvos formos?
Ir per kiek laiko būtina tą pažimėjimą Sodrai pateikti?

Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis

Atmintinė

Atmintinė buhalteriui
Delspinigiai už ne laiku sumokėtus mokesčius ir baudas 2022 m. I ketv. 0.03 %
Palūkanos už naudojimąsi mokestine paskola 2022 m. I ketv. 0.01 %
Valstybinio socialinio draudimo bazinė pensija
nuo 2022-01-01
215.09 €
Minimalus valandinis atlygis ir minimali mėnesinė alga (MMA)
nuo 2022-01-01
4.47 € / 730 €

Įmonių finansinių ataskaitų duomenys

Balansai, Pelno (nuostolių) ataskaitos, Sodra
Pavadinimas FA Sodra
Alternatyvaus meno vystymo centras, UAB
Panerių g. 35A, Vilniaus m., Vilniaus m. sav. 03202
- 2018 - 2022
Ingvilė, IĮ
S. Nėries g. 3A, Telšių m., Telšių miesto sen., Telšių r. sav. 87123
2019 - 2019 2018 - 2022
Interauta, MB
Demokratų g. 43-26, Kauno m., Kauno m. sav. 48498
2016 - 2020 2018 - 2018
Lietuvos universitetų rektorių konferencija
Laisvės al. 13, Kauno m., Kauno m. sav. 44238
2015 - 2020 2018 - 2022
IĮ Vilgeda
Radviliškio g. 45-11, Šiaulių m., Šiaulių m. sav. 76371
- 2018 - 2020
Projektų valdymo strategijos, UAB
Vilniaus g. 51, Panevėžio m., Panevėžio m. sav. 36101
- 2018 - 2018
Daugkasa, MB
Kalnalio tak. 31, Gargždų m., Gargždų sen., Klaipėdos r. sav. 96192
2015 - 2021 -
L. Michniovos siuvimo ateljė - -
Aktualu, MB
Laimos g. 2-2, Radikių k., Domeikavos sen., Kauno r. sav. 54381
2021 - 2021 -
Nilko finansų grupė, UAB
Perkūnkiemio g. 53, Vilniaus m., Vilniaus m. sav. 12144
- 2018 - 2022
Andus LT, UAB
Taikos g. 6, Tytuvėnų m., Tytuvėnų sen., Kelmės r. sav. 86477
2015 - 2020 2018 - 2022
Juozginta, UAB
Pašilės g. 50-19, Kauno m., Kauno m. sav. 51355
2015 - 2020 2018 - 2022
MOTYVAS, VšĮ
Apynių g. 35, Žiaukų k., Priekulės sen., Klaipėdos r. sav. 96373
2020 - 2020 2021 - 2022
Easy dots, MB
Laisvės pr. 60-1107, Vilniaus m., Vilniaus m. sav. 05120
- 2021 - 2022
Tyrelio medžiotojų būrelis
J. Basanavičiaus g. 41, Šiaulių m., Šiaulių m. sav. 76213
2015 - 2020 -