ErnestaR
449
#871975 2010-11-01 18:02 ErnestaR redaguota: 2011-09-11 07-00
Ir as kiek domejausi, kad Rusijai su 21proc. Bet man direktorius pateike pvz, kad viena imone daro su 0 ir raso: according to the LAX ON VAT of the Republic of Lithuania (NoIX-1960) art. 13, par. 2 the VAT has to be calculed by the purchaser
Sakau, gal as ko nezinau, gal cia kas keitesi smile

ErnestaR
449
#872005 2010-11-01 19:02 ErnestaR
Sveiki,
PVM įstatymo 13str. 5d. keitėsi i 13str. 10d.? (Kilnojamųjų daiktų vertinimo, taip pat jų aptarnavimo (remonto, priežiūros, derinimo ir kt.), apdirbimo ir perdirbimo paslaugos, teikiamos asmeniui, kuris nėra apmokestinamasis asmuo, laikomos suteiktomis šalies teritorijoje tuo atveju, kai jos faktiškai atliktos šalies teritorijoje.)? Senai beturėjau tokia situacija smile

ErnestaR
449
#872012 2010-11-01 19:23 ErnestaR redaguota: 2011-09-11 07-00

ErnestaR rašė:

Ir as kiek domejausi, kad Rusijai su 21proc. Bet man direktorius pateike pvz, kad viena imone daro su 0 ir raso: according to the LAX ON VAT of the Republic of Lithuania (NoIX-1960) art. 13, par. 2 the VAT has to be calculed by the purchaser
Sakau, gal as ko nezinau, gal cia kas keitesi smile



Padekite prasau su ta Rusija smile

Linda6
12026
#872013 2010-11-01 19:36 Linda6
13 str.
10. Kilnojamųjų daiktų vertinimo, taip pat jų aptarnavimo (remonto, priežiūros, derinimo ir kt.), apdirbimo ir perdirbimo paslaugos, teikiamos asmeniui, kuris nėra apmokestinamasis asmuo, laikomos suteiktomis šalies teritorijoje tuo atveju, kai jos faktiškai atliktos šalies teritorijoje.

www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=360521&p_query=&p_tr2=
Nuo 2010 metų

Žavinga atrodo viskas, į ką žiūrima su meile. O. Morngerstern

ErnestaR
449
#872017 2010-11-01 19:56 ErnestaR
O direktyva ta pati kaip ir buvo?
PVM įstatymo 13 str. 10 d. (kitos ES valstybės PVM mokėtojui teikiamos kilnojamųjų daiktų vertinimo, jų aptarnavimo, apdirbimo ir kt. paslaugos) - Direktyvos 77/388/EEB 28(b)(F) straipsnis;
Taip dabar rasyti PVM saskaitoje fakturoje?
Is anksto dekoju smile

ErnestaR
449
#872018 2010-11-01 19:57 ErnestaR
O direktyva ta pati kaip ir buvo?
PVM įstatymo 13 str. 10 d. (kitos ES valstybės PVM mokėtojui teikiamos kilnojamųjų daiktų vertinimo, jų aptarnavimo, apdirbimo ir kt. paslaugos) - Direktyvos 77/388/EEB 28(b)(F) straipsnis;
Taip dabar rasyti PVM saskaitoje fakturoje?
Is anksto dekoju smile

Rainis
15064
#872021 2010-11-01 20:07 Rainis redaguota: 2011-09-11 07-00

ErnestaR rašė:

O direktyva ta pati kaip ir buvo?
PVM įstatymo 13 str. 10 d. (kitos ES valstybės PVM mokėtojui teikiamos kilnojamųjų daiktų vertinimo, jų aptarnavimo, apdirbimo ir kt. paslaugos) - Direktyvos 77/388/EEB 28(b)(F) straipsnis;
Taip dabar rasyti PVM saskaitoje fakturoje?
Is anksto dekoju smile


Bet juk rašėte, kad remontavote Rusijos PVM mokėtojo automobilį. Kodėl bandote taikyti PVMĮ 13 str. 10 dalį, bet skaičiuoti PVM? Juk toje dalyje rašoma apie neapmokestinamus asmenis.

ErnestaR
449
#872024 2010-11-01 20:11 ErnestaR
Ne, cia tik klausimas buvo del PVM str. pasikeitimo. Anksciau buvo 13str. 5d., o dabar ziuriu, kad jau 10d.

ErnestaR
449
#872026 2010-11-01 20:13 ErnestaR
Va cia klausimelis, kodel man dave toki pvz?
Ir as kiek domejausi, kad Rusijai su 21proc. Bet man direktorius pateike pvz, kad viena imone daro su 0 ir raso: according to the LAX ON VAT of the Republic of Lithuania (NoIX-1960) art. 13, par. 2 the VAT has to be calculed by the purchaser
Sakau, gal as ko nezinau, gal cia kas keitesi
Is anksto dekoju.

Rainis
15064
#872029 2010-11-01 20:43 Rainis redaguota: 2011-09-11 07-00

ErnestaR rašė:

Va cia klausimelis, kodel man dave toki pvz?
Ir as kiek domejausi, kad Rusijai su 21proc. Bet man direktorius pateike pvz, kad viena imone daro su 0 ir raso: according to the LAX ON VAT of the Republic of Lithuania (NoIX-1960) art. 13, par. 2 the VAT has to be calculed by the purchaser
Sakau, gal as ko nezinau, gal cia kas keitesi
Is anksto dekoju.


Tai aš ir rašau, kad 13 str. 10 dalis taikoma tada, kai paslauga suteikiama neapmokestinajam asmeniui. Tada paslaugos suteikimo vieta laikoma Lietuva.
Tačiau jūs suteikiate paslaugą Rusijos apmokestinamajam asmeniui, todėl paslaugos vieta yra laikoma Rusija, ir jums tai yra ne PVM objektas. Joks PVM neskaičiuojamas. O kad kita įmonė rašo su 0 PVM, tai blogai rašo.

ErnestaR
449
#872141 2010-11-02 10:26 ErnestaR
Labai aciu Raini smile
Dabar supratau, kad jei paslaugas teiki apmokestinamam asmeniui (nesvarbu ar ES ar ne ES) tai yra ne PVM objektas Lietuvoje ir saskaitose reikia rasyti "maldele" PVM istatymo 13str. 2d. smile
Dar karta labai didelis aciu smile

lugne
68
#878715 2010-11-18 11:42 lugne redaguota: 2011-09-11 07-02

daisy1 rašė:



laimutex rašė:

Rusijos įmonei suteikem teisines paslaugas, jau pasiklydau del to PVM, sąskaitą išrašom su PVM ar be?


pavyzdys iš PVM įst 13 str komentaro

Lietuvos advokatų kontora teikia teisines paslaugas kitiems Lietuvos asmenims, valstybių narių fiziniams ir juridiniams asmenims, trečiųjų valstybių fiziniams ir juridiniams asmenims. PVM objektas Lietuvoje – teisinės paslaugos teikiamos visiems Lietuvos asmenims bei valstybių narių fiziniams ir juridiniams asmenims, kurie nėra apmokestinamieji asmenys.
Teisinės paslaugos, suteiktos valstybių narių apmokestinamiesiems asmenims ir trečiųjų valstybių narių bet kokiems asmenims – ne PVM objektas Lietuvoje.



Laba diena,

Lietuvos įmonė suteikė spausdinimo palaugas asmeniui, kuris paprašė išrašyti SF už paslaugas ir pateikė Lenkijos įmonės, PVM mokėtojos, rekvizitus,.
Ar reikia priskaičiuoti lietuvišką PVM, tuo labiau, kad apmokėta buvo grynais, per kasos aparatą.
Jeigu nereikėjo priskaičiuoti, tai ir kasos aparatas turėtų spausdinti kasos kvitą be PVM?
Ir svarbiausia, ar nebėra tos išlygos, kad, jeigu paslauga suvartojama Lietuvoje, tai yra PVM objetas, nes mes rašome sąskaitas už duomenų atnaujinimo paslaugas ES ir trečiųjų šalių apmokestinamiesiems vientams, o paslaugas gauna jų padaliniai ir filialai Lietuvoje.
Būčiau labai dėkinga, sulaukusi atsakymo, nes 1882 konsultantas liepė teikti raštišką užklausimą.

ritu
17
#922657 2011-03-03 12:39 ritu
Sveiki,
gal kas zinote, nuo kokios sumos reikia registruotis PVM moketiju Prancuzijoje ?????

naujokyte
885
#982219 2011-09-02 15:04 naujokyte redaguota: 2011-09-11 07-27
[/quote]
pavyzdys iš PVM įst 13 str komentaro
paslaugos, suteiktos valstybių narių apmokestinamiesiems asmenims ir trečiųjų valstybių narių bet kokiems asmenims – ne PVM objektas Lietuvoje.[/quote]

Ar nera pasikeitimu PVM istatyme? Ar galiu uz paslaugas, kurias sukureme Lietuvoje ir el pastu nusiunteme rusams rasyti PVM saskaita 0 tarifu Rusijos imonei? (pagal 13 strp)

Tas nedirba, tas neklysta... Kas mažiau dirba, tas mažiau klysta... O kas mažiau klysta, tas mažiau per sprandą gauna... O kas mažiau per sprandą gauna. tam geresnį atlyginimą šefas moka... (Mikės Pūkuotuko išmintis) smile

Rainis
15064
#982236 2011-09-02 15:44 Rainis redaguota: 2011-09-11 07-27
[quote=naujokyte][/quote]
pavyzdys iš PVM įst 13 str komentaro
paslaugos, suteiktos valstybių narių apmokestinamiesiems asmenims ir trečiųjų valstybių narių bet kokiems asmenims – ne PVM objektas Lietuvoje.[/quote]

Ar nera pasikeitimu PVM istatyme? Ar galiu uz paslaugas, kurias sukureme Lietuvoje ir el pastu nusiunteme rusams rasyti PVM saskaita 0 tarifu Rusijos imonei? (pagal 13 strp)[/quote]
Paskaitykite šitą PVMĮ 13 straipsnio 2-ą dalį - jūs skaitote pasenusį komentarą.
2) paslauga asmeniui, kuris nėra apmokestinamasis asmuo, yra suteikta šalies teritorijoje, jeigu paslaugos teikėjas yra įsikūręs šalies teritorijoje, t. y. jeigu paslaugos teikėjo buveinė (jeigu tai ne fizinis asmuo) arba nuolatinė gyvenamoji vieta (jeigu tai fizinis asmuo) yra Lietuvos Respublikoje, išskyrus atvejus, kai paslauga asmeniui, kuris nėra apmokestinamasis asmuo, suteikta per šalies teritorijoje įsikūrusio paslaugos teikėjo padalinį užsienio valstybėje. Kai paslaugą asmeniui, kuris nėra apmokestinamasis asmuo, suteikė užsienio apmokestinamasis asmuo per savo padalinį šalies teritorijoje, taip pat laikoma, kad paslauga suteikta šalies teritorijoje.
Tai PVM objektas Lietuvoje, apmokestinama standartiniu tarifu, jei paslauga suteikta neapmokestinamajam asmeniui (ne PVM mokėtojui).

Dalia29
12709
#982260 2011-09-02 16:36 Dalia29
Nenorėčiau sutikti su Rainiu.
Nesuprantu, kodėl Rusijos įmonė yra neapmokestinamasis asmuo? Pagal mane tai užsienio apmokestinamasis asmuo ir paslauga yra suteikta ne Lietuvoje.
Labai skubu, galit taisyti. Gal esu neteisi.

Rainis
15064
#982270 2011-09-02 16:57 Rainis redaguota: 2011-09-11 07-27

Dalia29 rašė:

Nenorėčiau sutikti su Rainiu.
Nesuprantu, kodėl Rusijos įmonė yra neapmokestinamasis asmuo? Pagal mane tai užsienio apmokestinamasis asmuo ir paslauga yra suteikta ne Lietuvoje.
Labai skubu, galit taisyti. Gal esu neteisi.


Gal neatidžiai perskaitėte.
Nerašiau nei apie Rusijos, nei apie ES įmones, o tik apie neapmokestinamus asmenis.
Ir įdėjau PVM įstatymo ištrauką, nes naujokytė
citavo nebegaliojančią nuostatą.
Gal klaidina pabaiga, kur skliausteliuose parašiau (ne PVM mokėtojui)? Tai tik nelabai vykęs patikslinimas sąvokos "Neapmokestinamas asmuo", nes iš klausimo sprendžiau, kad klausia nelabai patyręs žmogus. Turėjau galvoje ne įmones, bet tik fizinius asmenis, o juk ir jų tarpe pasitaiko PVM mokėtojų.

Dalia29
12709
#982295 2011-09-02 18:50 Dalia29 redaguota: 2011-09-11 07-27

Rainis rašė:

[Gal klaidina pabaiga, kur skliausteliuose parašiau (ne PVM mokėtojui)? Tai tik nelabai vykęs patikslinimas sąvokos "Neapmokestinamas asmuo", nes iš klausimo sprendžiau, kad klausia nelabai patyręs žmogus. Turėjau galvoje ne įmones, bet tik fizinius asmenis, o juk ir jų tarpe pasitaiko PVM mokėtojų.


Taip, nepatiko skliausteliuose ne PVM mokėtojas. Bet naujokytė klausė apie Rusijos įmonę, todėl ir prieštarauju.
Dėl kitko sutinku.

Rainis
15064
#982372 2011-09-02 22:47 Rainis
[quote="Dalia29"]
Klausė ji apie Rusiją, taip, neperskaičiau iki galo.
Bet skaitau, kad ji ten rašo: "su 0 PVM pagal 13 str"?
Jau 13 str ir nulinis PVM tikrai nieko bendro neturi.
Sunku tiems pradedantiesiems su PVM.

Dalia29
12709
#982396 2011-09-02 23:09 Dalia29
Žmonės pamiršta, kad nulis yra skaičius. O gal nežino.

Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis