Buhalterinės pažymos

L
Lira 36
2003-07-15 21:42 Lira
Norėčiau sužinoti ar rašote buhalterines pažymas dėl baigiamiesiems ir koreguojantiems įrašams" PVZ. kelių mokestis, garantinis fondas ir t.t.
Loreta Loreta 28574
2003-07-15 21:50 Loreta
Aš nerašau.GF pas mane žiniaraščiuose,o kelių mok.priskaitymuose tiesiogiai.
P
past 70
2003-07-16 08:04 past
o apskritai kokiokms operacijoms reikia butinai rasyti buhalterines pazymas?
R
Renatele 815
2003-07-16 08:16 Renatele 2011-09-11 03-11

Lira rašė: Norėčiau sužinoti ar rašote buhalterines pažymas dėl baigiamiesiems ir koreguojantiems įrašams" PVZ. kelių mokestis, garantinis fondas ir t.t.


kiek ash zhinau tai reiketu pildyti. Nes yra keturi pagrindiniai zhurnalai: pirkimai, pardavimai, kasa ir bankai. O visa kita kas nepatenka i tuos zhurnalus turi buti surashyta buhalterinese pazhymose. Nes kiekviena operacija turi buti atspindeta kur nors. O kur kitur bus atspindetas priskaitytas keliu mokestis? smile
Jojo Jojo 405
2003-07-16 08:25 Jojo 2011-09-11 03-11

Renatele rašė:
kiek ash zhinau tai reiketu pildyti. Nes yra keturi pagrindiniai zhurnalai: pirkimai, pardavimai, kasa ir bankai. O visa kita kas nepatenka i tuos zhurnalus turi buti surashyta buhalterinese pazhymose. Nes kiekviena operacija turi buti atspindeta kur nors. O kur kitur bus atspindetas priskaitytas keliu mokestis? smile


Na jei apskaita vedi su programa, tai pas mane yra toks ir Dižiosios knygos modulis, ten kelių mokesčio priskaičiavimą suvedu kaip atskira operacija, o po to gali atsispausdinti DK žurnalą ir pasirašyti. Tai tada manau jokio dar papildomos pažymos ir nereikia.
M
Modestas 6751
2003-07-16 08:36 Modestas 2024-02-28 10-00
Buvo panaši tema:
tax.lt/postt1020.html
nieko_sau nieko_sau 3857
2003-07-16 08:43 nieko_sau
To Renatėle:Bendrąjame žurnale.

Remiantis visa apskaitos tvarka, kiekvienas įrašas apskaitos registruose turi būti paremtas dokumentu. Skaičiuojant nusidėvėjimą, kelių mokestį, įmokas į garantinį fondą, fiksuojant ataskaitinio laikotarpio sąnaudas iš 291 sąskaitų tokio dokumento nėra, todėl visi auditoriai ir reikalauja tokioms operacijoms surašyti buhalterinę pažymą. Tik nežinau, ar to reikalauja VMI, bent tikrinant nė karto neprašė.Aš rašau, bet ne visose įmonėse, tik tose, kurios audituojamos-mėnesio gale visoms toms oreracijoms vieną buh. pažymą.
R
Rasida 2977
2003-07-16 09:56 Rasida
Mūsų auditoriai niekada nereikalavo buhalterinių pažymų, atspindinčių mokečių priskaitymą - juk kiekvienai sąskaitai atskirai yra apyvartos žiniaraštis, nebent sunkiau tiems, kas mokesčius apskaito bendrai, o ne atskirai pagal kiekvieną jų.
VMi buhalterinės pažymos reikalauja, jei, pvz., PVM deklaracijoje neįtraukei visų sumų, ir kelios sąskaitos jau "nukeliavo" į kitą mėnesį. Jie nori matyti surašytas sumas ir tiekėjus, kurie atvaizduoti sekančio mėnesio PVM deklaracijoje.
Taip pat jas reikėtų surašyti taisant klaidas, koreguojant įrašus. Surašau jas, pvz., ir tokiu atveju, kai gaunu iš Sodros duomenis apie išmokėtą ligos pašalpą ir reikia perskaičiuoti GPM - kad būtų aišku, kokio laikotarpio GPM perskaičiuojamas, juk tik iš žiniaraščio visko nesuprasi.

O iš tiesų - kiekvienas daro taip, kaip patogiau, juk kuo daugiau šiandien neįprastų operacijų apsirašysi, tuo vėliau bus paprasčiau susigaudyti, kaip, ką ir kodėl padarei taip, kaip padarei smile
L
Lana 298
2003-07-16 10:03 Lana
Įmokas į Garantinį fondą aš apskaičiuoju DU žiniaraštyje, o kelių tiesiog įvedu kaip papildoma operaciją į programą ir atspausdinu. Pridedu į bendrąjį žurnala ir viskas.
J
jurgitas 73
2005-02-21 13:07 jurgitas
Sveiki. Norėčiau paklausti kas turėtų būti parašyta buhalterinėje pažymoje norint aprašyti valiuto kurso pasikeitimą perkant iš USD į Lt, ir kai pasikeičia sąskaitos likutis dėl kurso. Suprantu kad korespondencija reikalinga, bet kaip tai žodžiais aprašyti. Padėkit!
J
jurgitas 73
2005-02-21 15:00 jurgitas
Na ne jau nieks negalit padėti???????
Irmina Irmina 1876
2005-02-21 15:06 Irmina 2011-09-11 03-38

jurgitas rašė: Sveiki. Norėčiau paklausti kas turėtų būti parašyta buhalterinėje pažymoje norint aprašyti valiuto kurso pasikeitimą perkant iš USD į Lt, ir kai pasikeičia sąskaitos likutis dėl kurso. Suprantu kad korespondencija reikalinga, bet kaip tai žodžiais aprašyti. Padėkit!

1. Kursų skirtumo pajamos (sąnaudos) dėl USD pardavimo.
2. Kursų skirtumo pajamos (sąnaudos) dėl skolos likučio (USD) perkainavimo.
2007-06-14 16:12 lenacka1117
Kiekvieno mėnesio pab. surašau buhalterines pažymas (pvm atskaita, garantinis fondas, būsimųjų laikotarpių sąnaudų iškėlimas ir pan.). Balandžio mėn. pabaigoje buvau atostogose ir visas tas pažymas surašiau jau grįžus iš atostogų gegužės 3 d. Tačiau apskaitoje visas tas operacijas vis tiek norėčiau užregistruoti paskutinę balandžio dieną, kad viskas aiškiau matytųsi. Kaip galvojat ar galima būtų buhalterines pažymas surašyti jau gegužės 3 d. data, tačiau pačiose pažymose nurodyt, kad apskaitoje operacijos yra fiksuojamos paskutinės balandžio mėn. dienos data. Ar nebūtų nieko blogo?
L
Loreta13 30842
2007-06-14 16:31 Loreta13 2011-09-11 05-26

lenacka1117 rašė: Kiekvieno mėnesio pab. surašau buhalterines pažymas (pvm atskaita, garantinis fondas, būsimųjų laikotarpių sąnaudų iškėlimas ir pan.). Balandžio mėn. pabaigoje buvau atostogose ir visas tas pažymas surašiau jau grįžus iš atostogų gegužės 3 d. Tačiau apskaitoje visas tas operacijas vis tiek norėčiau užregistruoti paskutinę balandžio dieną, kad viskas aiškiau matytųsi. Kaip galvojat ar galima būtų buhalterines pažymas surašyti jau gegužės 3 d. data, tačiau pačiose pažymose nurodyt, kad apskaitoje operacijos yra fiksuojamos paskutinės balandžio mėn. dienos data. Ar nebūtų nieko blogo?

Kažkur girdėjau tokius Sodros pasvarstymus, kad galioja tokie įsakymai išleidžiant buhalterę (vienintelę) atostogauti , kad " dokumentai, bus peržiūrėti ir pasirašyti pasibaigus atostogoms".
T.y. tarsi informacija, kad atostogų metu vyr. buhas tai nedirba, bet joms pasibaigus peržiūri ir pasirašo per tą laiką susikaupusius dokumentus.
2007-06-14 16:38 lenacka1117
Pas mus tai mane kaip ir direktorius pavadavo atostogų metu, bet aišku, kad jis tai realiai jokių mano darbų atlikti negalėjo. Tai manau, kad gal vertėtų įsakyme dėl atostogų suteikimo ir pavadavimo pripaišyti, Jūsų Loreta13 paminėtą sakinuką ir tada gal ramiau būtų.
L
Loreta13 30842
2007-06-14 16:46 Loreta13 2011-09-11 05-26

lenacka1117 rašė: Pas mus tai mane kaip ir direktorius pavadavo atostogų metu, bet aišku, kad jis tai realiai jokių mano darbų atlikti negalėjo. Tai manau, kad gal vertėtų įsakyme dėl atostogų suteikimo ir pavadavimo pripaišyti, Jūsų Loreta13 paminėtą sakinuką ir tada gal ramiau būtų.
Ar jis ten PC spausdino tas pažymas, ar ne jis, kas galėtų nustatyti smile
Svarbiausia jos yra surašytos nustatytomis datomis. Juk pagal įsakymą, jūs jas tik pasirašote ir patikrinate jau po atostogų, o ne atostogų metu.
Reiškia viskas gerai:))
2007-08-27 12:04 lenacka1117 2011-09-11 05-31
Grįžau po trumpų atostogų ir iškylo toks klausimėlis. Kol manęs nebuvo iš pinigus kabinau ant kasininko.
Inkasavus pinigus registravau
D2435
K2721
Klausimas būtų toks, ar reikėtų tokiam įrašui pagrįsti surašyti buhalterinę pažymą?
Loreta Loreta 28574
2007-08-27 12:12 Loreta
O kam? Juk operacija puikiai matoma ir suprantama.
2007-08-27 12:27 lenacka1117
Na, man kažkodėl atrodo, kad jeigu nėra konkretaus dokumento, kuris pagrįstų tam tikrą buhalterinę operaciją, tai reikia buhalterinės pažymos. Na, bet gal čia mano išsigalvojimai smile
Loreta Loreta 28574
2007-08-27 12:29 Loreta 2011-09-11 05-31
O kodėl šiuo atveju nėra konkretaus dokumento? Yra - ir tuom viskas pasakyta smile
Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis
Tax.lt © 2002 - 2024, admin@tax.lt, Reklama tax.lt

Buhalterinės apskaitos sistema internete smulkiam ir vidutiniam verslui