Tax.lt narys raccoonas

Tax.lt narys nuo
2015-02-06
raccoonas
forume parašė 11 žinučių

raccoonas naujausios žinutės:

2017-11-22 10:38 Apskaita & Auditas » KASOS APARATAS » #1376440
Aišku, dėkui. O kaip tuomet buhalterei reikės užpajamuoti? Nes pinigai suprekiauti, Z nuimta, bet neinkasuoti, o vistiek turi sutapti tai, kas kasos knygose, ir tai, kas buhalterę pažymėta kaip gautos pajamos
2017-11-22 09:38 Apskaita & Auditas » KASOS APARATAS » #1376423
Sveiki, labai reikia pagalbos dėl klaidų kasos aparatuose ir žurnaluose smile

Kasininkė prieš nuimdama Z ataskaitas nei viename iš 4 kasos aparatų nepadarė pinigų inkasavimo. Žurnalai supildyti pagal pagal Z ataskaitas (t.y. 22 langeliuose parašytos tokios sumos, kurios Z ataskaitose nurodytos ties "GRYNI Stalčius"). Kaip ištaisyti šią situaciją? Kokį paaiškinimą reikia rašyti?
Kiek pinigų įnešti sekantį kartą, kai bus naudojami tie kasos aparatai (įprastai į visus būna įnešama po 30€)

Dėkoju už bet kokią pagalbą!
2015-02-08 20:29 Darbo teisė » Nori atleisti iš darbo, nors laukiuosi. Ką daryti? » #1260662
Galbūt dar kas nors suteiktų naudingos informacijos?
2015-02-07 16:18 Darbo teisė » Nori atleisti iš darbo, nors laukiuosi. Ką daryti? » #1260572

Samajana rašė:raccoonas rašė:


Na, planuok neplanavęs, bet atsitiko kaip atsitiko...
O dabar prašau patarimų, nuomonių, asmeninės patirties ar tiesiog naudingos teismų praktikos šiuo klausimu... Ačiū!


IDV vykdytoją paprasčiausiai nežinomybė gąsdina. Nėštumas tarp darbdavių vyrų pagarbią baimę kelia. Jiems pasamonėje dzingsi , kad šitokioje situacijoje dirbti nereikėtų visai. Kiek ir kokių su tuo susijusių dokų tvarkyti reikės nežino ir to bijo. Darbo inspekcija, kaip pagalbininkas paskutinėje vietoje.
Jeigu matai, kad su juo nesusitarsi galimybės įsidarbinti ieškok vidutinėse pelningai dirbančiose įmonėse. Geriau per "dėdestetas" ir greitai. Ten žmonės "ūkiški" ir skaičiuoti moka. Gali tekti dasimokėti pačiai, bet rezultatas būtų daug geresnis nei tikiesi dabar.Dėkui, pagalvosiu ir apie šitą alternatyvą, paklausinėsiu giminaičių ir artimų draugų, gal kas pagelbėtų.
Na, bet tikiuosi, kad viso to neprireiks ir sugebėsim viską išspręsti racionaliai, su kuo mažiau pykčių ir streso.
2015-02-07 15:58 Darbo teisė » Nori atleisti iš darbo, nors laukiuosi. Ką daryti? » #1260569
Nemanau, kad neatitikau reikalavimų, nes jei taip būtų buvę, manau būčaiu gavusi kažkokių pastabų, papeikimų, kad kažką netaip darau. O dabar tik priešingai - kaip tik kelis kartus yra man sakęs. jog jam atrodo, kad man gerai sekasi, greitai mokausi.

Dėl nėščiųjų teisių irgi nerėkavau, apskritai su juo bendrauju ramiai, neišsišokdama. Tiesiog pasakiau, kad savo noru iš darbo neišeisiu.

O kad skųstis eisiu aš taip nesakiau. Noriu tik pasikonsultuoti darbo inspekcijoj, kad žinočiau tiek savo, tiek darbdavio teises ir pareigas šioje situacijoje...
2015-02-07 11:55 Darbo teisė » Nori atleisti iš darbo, nors laukiuosi. Ką daryti? » #1260542

Luka_Paciolis rašė:raccoonas rašė:


Ar turiu teisę darbdavio, ar blogiausiu atveju, teismo prašyti, kad mane perkeltų į kitą to paties darbdavio įmonę/veiklą?

Tokios teisės neturite, nes jo individuali veikla nėra tapatu su jo turimomis UAB'o akcijomis. Tad jei jau jis nutars panaikinti veiklą, tai jis turės jus atleisti kaip priklauso pagal DK darbdavio iniciatyva, tuomet jam tai kainuos daug daugiau nei leisdamas jums dirbti ir tuo pačiu kurti jam pridėtinę vertę iki tol kol ateis laikas jums išeiti į nėštumo ir gimdymo atostogas.
Tad nurimkite dirbkite ramiai. Tiesiog darbdavys šiek tiek emocingai čia jums pasakė, jo išsakytos emocijos nieko bendro neturi su realiais įstatymais.
Na o jei jis pradės sudaryti sąlygas, kad išeitumėte visuomet galite kreiptis į darbo inspekciją, kad padėtų jį suvaldyti. smile

Labai ačiū už patarimą ir nuomonę, jau parašiau laišką darbo inspekcijai, o pirmadienį dar ketinu važiuoti ir į pačią inspekciją pasikonsultuoti :)
2015-02-07 11:52 Darbo teisė » Nori atleisti iš darbo, nors laukiuosi. Ką daryti? » #1260538
Na, planuok neplanavęs, bet atsitiko kaip atsitiko...
O dabar prašau patarimų, nuomonių, asmeninės patirties ar tiesiog naudingos teismų praktikos šiuo klausimu... Ačiū!
2015-02-07 10:32 Darbo teisė » Nori atleisti iš darbo, nors laukiuosi. Ką daryti? » #1260529
Tai ir išeičiau, nes man net nemalonu su tokiu asmeniu bendrauti. Bet negaliu - kadangi dabar jau žinau, jog laukiuosi, tai eidama darbintis kitur, turėčiau apie tai informuoti darbdavį, o labai įdomu, kiek nori įdarbinti jau besilaukiančią moterį?
Esmė ta, kad negaliu pati savo noru išeiti iš šio darbo, nes nėštumo ir gimdymo bei vaiko priežiūros atostotogų išmokų dydį skaičiuoja pagal paskutinių 12 mėnesių gautų pajamų vidurkį, o jei dabar išeičiau iš darbo, tai iki nėštumo ir gimdymo bei vaiko priežiūros atostogų jau niekur nebeįsidarbinsiu, ir gausis, kad tuos 12mėn vidurkis bus labai mažas...
2015-02-06 22:17 Darbo teisė » Nori atleisti iš darbo, nors laukiuosi. Ką daryti? » #1260519
Šiaip visa situacija man kaip ir aiški, aš suprantu, kad manęs negali atleisti, nes pažyma jau pateikta.
Tik va įdomu kaip su tuo veiklos likvidavimu, koks tada būtų mano likimas? Ar turiu teisę darbdavio, ar blogiausiu atveju, teismo prašyti, kad mane perkeltų į kitą to paties darbdavio įmonę/veiklą?
2015-02-06 20:28 Darbo teisė » Nori atleisti iš darbo, nors laukiuosi. Ką daryti? » #1260513
Bandžiau gražiuoju, bet atrodo, kad darbdavio principai ima viršų, nes jis visiškai nelinkęs racionaliai kalbėti ir spręsti situacijos. Jis įsitikinęs, kad jau prieš įsidarbinant žinojau, kad laukiuosi, jo neinformavau ir taip jį apgavau. Nors tikrai nežinojau, bet jis tiesiog neklauso.
O darbo sąlygos manęs negązdina, dėl būsimo vaikelio galiu ir pakentėti tuos kelis mėnesius.

Esmė, kad jam nėra reikalo panaikinti tą individualią veiklą, nes sekasi tikrai gerai. Tiesiog čia jau vos ne principo reikalas, kad darys bet ką, kad tik mane kuo greičiau atleistų. Nes tiesiog neva jam atrodau nepatikima, apgavikė ir t.t.
2015-02-06 19:30 Darbo teisė » Nori atleisti iš darbo, nors laukiuosi. Ką daryti? » #1260507
Sveiki, labai tikiuosi sulaukti jūsų pagalbos.
Darbdavys - asmuo, dirbantis pagal individualią veiklą. Įsidarbinau prieš mėnesį, nesenai sužinojau, kad laukiuosi ir pateikiau darbdaviui tai įrodančią pažymą.
Tuomet jis pradėjo kalbėti, kad nori mane atleisti, neva neatitikau jo lūkesčių (bandomasis laikotarpis buvo nustatytas 3 mėn., jis dar nėra pasibaigęs). Paaiškinus darbdaviui, kad jis negali manęs atleisti dėl nėštumo, jis pradėjo grasinti, kad apskritai panaikins mano darbo vietą arba net ir individualią veiklą, tad besikreipdama į teismą ir prašydama sugrąžinti į darbą nieko nepeščiau. Jis, kaip darbdavys, taip pat turi dar vieną individualią veiklą bei yra vienos UAB direktorius. Ar, jam likvidavus tą veiklą, kurioje aš esu įdarbinta, galėčiau reikalauti, kad mane perkeltų dirbti į kitą savo veiklą ar uab'ą? Visos jo bei jo šeimos narių individualios veiklos bei minėtais uab'as užsiima praktiškai identiška veikla.
Beje, nežinau, ar tai ką nors keičia, bet esu įdarbinta pagal Darbo Biržos subsidijų programą (remia 50% mano darbo užmokesčio).
Ačiū už bet kokią naudingą informaciją!

Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis

Atmintinė

Atmintinė buhalteriui
Delspinigiai už ne laiku sumokėtus mokesčius ir baudas 2019 m. IV ketv. 0.03 proc
Palūkanos už naudojimąsi mokestine paskola 2020 m. I ketv. 0.01 proc
Valstybinio socialinio draudimo bazinė pensija
nuo 2020-01-01
180.95 EUR
Minimalus valandinis atlygis ir minimali mėnesinė alga (MMA)
nuo 2020-01-01
3.72 EUR ir 607 EUR