Tax.lt narys Trinkelita

Tax.lt narys nuo
2018-09-12
Trinkelita
forume parašė 6 žinučių

Trinkelita naujausios žinutės:

2018-09-15 23:20 Įvairūs » Mokesčiai dviejose šalyse » #1400036

neas rašė:Trinkelita rašė:


Moku darbo užmokestį, SODRA ir GPM. Daugiau tur būt nėra ką ir mokėti. Ačiū už informaciją. Tikriausiai, kad taip ir padarysiu.


Tai kodėl mokate DU čia, jei asmenys dirba užsienyje? O tai kokius mokesčius mokate "ten" ? irgi darbo užmokestį?
Bet jei asmenis LTU atleisite ( 2sd) jiems pradės skaičiuoti PSD kaip savarankiškai besidraudžiantiems. PSD -36€ turi mokėtis patys, arba deklaruoti išvykimą į kitą šalį, arba gali būti draudžiami valstybės lėšomis.Jei rimtai tai tiesiog man vis dar viskas šviežia, daugybės dalykų dar nesuprantu. Darau taip kaip sako mano buhalterė. Užsienyje moku tik SODRA ir GPM.
2018-09-15 22:56 Įvairūs » Mokesčiai dviejose šalyse » #1400033
Moku darbo užmokestį, SODRA ir GPM. Daugiau tur būt nėra ką ir mokėti. Ačiū už informaciją. Tikriausiai, kad taip ir padarysiu.
2018-09-15 19:02 Įvairūs » Mokesčiai dviejose šalyse » #1400028

neas rašė:


Įdomus klausimas ir įdomiai pateikti duomenys. Klausimas- jei kreipėtės A1 - koks neigiamas atsakymas? Nevykdote veiklos LTU?
Antra: rašote: mokesčius mokate abejose šalyse, bet paskui rašote , kad jūsų UAB veiklos nevykdo? Šiaip jei gavote neigiamą atsakymą dėl A1 ( priklauso kokį atsakymą jūs gavote)- teikiate atleidimą LT ir mokate Švedijoje mokesčius. Kitaip nebus. Šiaip nerekomenduoju "makliavoti" su mokesčiais tipo moku- tipo nemoku, nes vyksta duomenų apsikeitimai tarp valstybių ir išlenda mokesčių slėpimai....
Rašote, kad buvote UIT ( užsienio išmokų tarnyboje)- manau ten plačiai ir aiškiai jums pakonsultavo. Nes jų skyrius ir išduoda/ arba ne A1 formas.
Jei dėl PSD įmokų- yra E106, E104 ( S1 forma)- pagal jas PSD įmokos mokamos vienoje šalyje.

Atsakymas buvo, kad nevykdoma veikla Lietuvoje. Taip pat bent 10% įmonės pajamų turi būti iš Lietuvos, o pas mane jų nėra. Mano UAB veiklą vykdo tik Švedijoje, bet mokesčius moku abiejose šalyse. Taip atsitiko, nes į Švediją išvažiavęs, dar neturėjau atsakymo iš SODROS, todėl buvo naiviai tikimasi, kad išeis gauti A1 formą. Po kurio laiko, gavus neigiamą atsakymą ir supratus, kad jau tikrai neturiu galimybių gauti A1 formos, beje ir nenorint prisidaryti nemalonumų, teko susirasti buhalterę Švedijoje, kuri man viską ir sutvarkė. Nieko nemakliuoju, mokesčiai kiekvieną mėnesį sąžiningai nuo pat įmonės atsiradimo pradžios, yra mokami abiejose šalyse. Dabar klausimas yra, kaip kuo greičiau atsikratyti Lietuvos mokesčių, nes jau darosi nelinksma taip mokėti. Buvau nuvykęs I UIT ir galiu pasakyti buvo paprastas atsakymas, buhalterė turi viską sutvarkyti, siųsdama mėnesinius pranešimus, kur nurodytu, kad mokesčiai mokami Švedijoje, bet mano buhalterė sako, kad taip neišeina, todėl atsirado stabdis. Noriu kuo greičiau tai susitvarkyti, todėl pradėjau pats ieškotis naudingos informacijos.
2018-09-13 23:12 Įvairūs » Mokesčiai dviejose šalyse » #1399966

virbuh rašė:


Ar jau padalinys yra užsienyje ar jo ten dar nėra? Jei išbūsit užsienyje 183 dienas, tai nebegalima laikyti komandiruote ir teks ne LT mokėt, bet tik užsienyje.
Kiek pamenu, būdavo išvykstant pateikiama sodrai 2SD su požymiu apie draustumą užsienyje ir grįžus priėmimas 1SD, tokiu atveju sodros nebus, bet gal kas susiduria dabar tas pakomentuos, ar galima taip, kai nėra A1 formos.
GPM, tai vėl reikia gilintis. Tiesiog teisingai deklaruoti. Jei susigražinimas galimas LT, tai turėti pažymas iš užsienio apie sumokėtus mokesčius. Jei LT negalimas, tai tiesiog domėtis užsienio įstatymais ir deklaracijas teikti toje šalyje.
Ieškokit buh įmonių, kurios dirba su užsieniu ir išsiaiškinsit.


Dar nėra padalinio užsienyje.
Sodroje sakė, kad mokesčių susigrąžinimas galimas.
Ačiū, pateikėte man daug naudingos informacijos!
2018-09-13 10:17 Įvairūs » Mokesčiai dviejose šalyse » #1399891
Atsiprašau, visai nepagalvojau apie konkretuma. Įmonė yra UAB. Bent jau kol kas Lietuvoje veiklos visai nevygdo. Šiuo metu, dar neviršijau 6 mėnesių laikotarpio ir nežinau ar viršysiu, bet kadangi mokesčius jau moku ir Švedijoje, tai nežinau ar tai kažką keičia. Buvau nuvykes į (Sodros užsienio mokesčių skyrių) ir ten man pasakė, kad viskas labai paprasta, tiesiog mano buhalterė turi nurodyti mėnesineme pranešime, kad mokesčius moku Švedijoje, ir nebereikės mokėti Lietuvoje, bet pati mano buhalterė, sako, kad yra visai kitaip, bet kaip tiksliai ir ji nežino. Iš Lietuvos neišsiregistravau, nes tiesiog nežinau ar privalau tai padaryti. Jei gerai supratau klausymą, tai VMI yra deklaruota truputi didesnis nei minimalus atlyginimas, + komandiruotpiniginiai.
2018-09-12 22:51 Įvairūs » Mokesčiai dviejose šalyse » #1399868
Sveiki, turiu problema, į kurią niekas man negali pateikti aiškaus atsakymo, tikiuosi, kad jūs man galėsite padėti. Situacija tokia, kad atsidariau įmonę ir išvažiavau dirbti į Švediją. Tikėjausi, kad galėsiu dirbti Švedijoje, o mokėsčius mokėti Lietuvoje, bet taip atsitiko, kad nepavyko man gauti A1 formos, todėl atsirado prievolė mokėti mokesčius Švedijoje. Šiuo metu mokesčius moku dviejose šalyse, bet noriu nustoti mokėti Lietuvoje ir susigrąžinti tai ką jau sumokėjau. Problema tik tame, kad nežinau kaip man tai padaryti. Kol kas nei mano buhalterė, nei Sodra, negalėjo man tiksliai pasakyti kaip tai turėčiau padaryti. Gal būt kas nors žinote kaip ir ką turėčiau padaryti, kad nustočiau mokėti mokesčius Lietuvoje ir susigrąžinčiau tai ką jau sumokėjau?

Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis

Atmintinė

Atmintinė buhalteriui
Delspinigiai už ne laiku sumokėtus mokesčius ir baudas 2017 m. IV ketv. 0.03 proc
Palūkanos už naudojimąsi mokestine paskola 2017 m. I ketv. 0.01 proc
Valstybinio socialinio draudimo bazinė pensija
nuo 2018-01-01
152.92 EUR
Draudžiamosios pajamos
nuo 2018-01-01
476 EUR
Minimalus valandinis atlygis ir minimali mėnesinė alga (MMA)
nuo 2018-01-01
2,45 EUR ir 400 EUR