Akcijų apskaita
siandien man sunki diena- tai reik palaukt ir kt nuomones, gal ne taip mastau:)
na nebent imone kaip tarpininke..as su tuom nesusiduriau, pas mane fiz asmuo pardave kt fiziniam asmeniui, tai as tik irasus toj knygoj ir vertyb pop saskaitose padariau.
vistiek imone gaus akciju pardavimo-pirkimo sutarties kopija, kuria remiantis ir daromi auksciau parasyti irasai. ten viskas turi buti parasyta.
koks skirtumas ar kito UABo ar savo akcijas, jei tik pats UABas įsigija, tai yra sumoka buvusiam akcininkui už tas įgyjamas akcininkas, tai nuo įrašo D Akcijos, K Pinigai niekur nepabėgs..
1. Materialios akcijos ar akcijų sertifikatai perleidžiami kitų asmenų nuosavybėn perdavimu, padarius atitinkamą įrašą akcijoje ar akcijų sertifikate, tai yra indosamentą. Indosamente įrašomi duomenys apie asmenį, kuriam akcija ar akcijų sertifikatas perleidžiami (fizinio asmens vardas, pavardė, asmens kodas; juridinio asmens pavadinimas, buveinė, teisinė forma, kodas), taip pat įrašo data. Indosamentą pasirašo akciją ar akcijų sertifikatą perleidžiantis ir įsigyjantis asmenys.
2. Nematerialių akcijų perleidimas fiksuojamas įrašais jų perleidėjo ir jų įgijėjo asmeninėse vertybinių popierių sąskaitose. 3. Sudariusios sandorį dėl nematerialių akcijų perleidimo, sandorio šalys jų sąskaitų tvarkytojams turi pateikti rašytinę sutartį, kurioje, be kitų sutarties sąlygų, turi būti nurodyta:
1) bendrovės, kurios akcijos perleidžiamos, pavadinimas, teisinė forma, kodas ir buveinė
2) perleidžiamų akcijų skaičius pagal klases ir nominali vertė;
O dėl UABo savų akcijų įsigijimo tai manau, kad tai neįmanoma, nes ABĮ kalba eina tik apie AB. Apie UABo pakeitimus nieko naujam pataisytam ABĮ neradau.
ABĮ 54 str.
Bendrovė negali įsigyti savų akcijų, jeigu tokiu atveju jos nuosavas kapitalas taptų mažesnis už įstatinio kapitalo, privalomojo rezervo ir rezervo savoms akcijoms įsigyti sumą.
Bendrovė gali įsigyti savas akcijas, jeigu bendrovėje yra sudarytas rezervas savoms akcijoms įsigyti, kurio dydis yra ne mažesnis už įsigyjamų savų akcijų įsigijimo verčių sumą.
nu jo, tai gal žinai UAB įstatymą, jei ABĮ kalbama tik apie AB. AB įstatymu vadovaujasi tiek uždaros AB, tiek ne. O pakeitimas toks, kad anksčiau įsigyti savo akcijas buvo galima tik bendrovėms, kurių "akcijos yra įtrauktos į Lietuvos Respublikoje įregistruotos vertybinių popierių biržos oficialųjį arba einamąjį vertybinių popierių prekybos sąrašą", o dabar to reikalavimo nebeliko:"Bendrovė turi teisę įsigyti savas akcijas šio straipsnio (54 str.) nustatyta tvarka". Taip kad ir UAB gali įsigyti savo akcijų nepažeisdama šio straipsnio reikalavimų. Be to čia ne aš pati tai sugalvojau, dar Verslo bangoj, kur buvo lyginama naujoji ABĮ redakcija su senąja, tai buvo pastebėta..[quote:191c1eb8ce][/quote]
Fiksuojama UAB akcijų apskaitos registruose. Jokių buhalterinių įrašų. Jokių skolų parduodamų akcijų UAB'o buhalterijoje.
UAB pirkėjas rodo akcijų įsigijimą ir skolą fiz.asmeniui pardavėjui.
ABĮ - Nut 1041
Buvo ABĮ ir juo remiantis iskeptas Nut 973 kuris igaliojo Ukio ministerija parengti akciju apskaitos taisykles. Remiantis juo iskeptas Isa 328 kuris ir patvirtino tas taisykles.
Nuo 2004,01,01 nauja ABĮ redakcija. Remiantis jau kitu straipsniu iskeptas Nut 1041 kuris patvirtino akciju apskaitos taisykles ir panaikino Nut 973 galiojima.
Klausimas: jeigu panaikintas Nut 973 tai reiskia kad automatiskai panaikinami ir visi juo remiantis iskepti Isakymai, nes Isa 328 nepanaikintas ?
www3.lrs.lt/cgi-bin/preps2?Condition1=240488&Condition2=
www3.lrs.lt/cgi-bin/preps2?Condition1=239845&Condition2=
Musu kompanija kuria valdo 2 norvegai yra ipareigota paruosti tokius doc'us:
tie 2 norvegai perduoda akcijas Norvegijos bendrovei.
Kaip reikia viska suformint, kokios proceduros reikalingos atlikti?
P.S. ta nauja kompanija dar nori didint kapitala (inasas turtu).





