Inkasacija iš kasos aparato

2004-11-17 14:44 laure redaguota: 2011-09-11 03-33
Missing
laure
Dažnas dalyvis
3stars
Aukštaitija
Žinutės: 292
Kažkur esu girdėjusi, kad reikia prie prisegti ir išėmimo kvituką, kai inkasuoji pinigus iš aparato. Čia tik gandai, ar aš beviltiškai atsilikusi smile ? Kur būtų galima rasti ir paskaityti ta tema kokį oficialų raštą? Ačiū
2004-11-17 15:18 jofky
Avatar
jofky
Vyresnysis partneris
6stars
Klaipėda
Žinutės: 2279
Šie kvitukai nefiskaliniai, taigi segti nebūtina. O literatūra apie kasos darbą ir visas smulkmenas yra "Pačiolio" knyga "Kasininko atmintinė"
2004-11-17 15:19 Mirra
Avatar
Mirra
Patyręs dalyvis
4stars
Vilnius
Žinutės: 716
Aš nieko nesegu, nebūtina, viskas nurodyta Z ataskaitoje. Bent jau prie manęs niekas nesikabino nei VMI nei auditas .
2004-11-17 15:47 DaivaP redaguota: 2011-09-11 03-33
Avatar
DaivaP
Dalyvis
5stars
iki Klaipėdos 25km
Žinutės: 5388
[quote=laure]Kažkur esu girdėjusi, kad reikia prie
Mūsų vienoje įmonėje yra tokia vidaus tvarka. Bet nereiškia, kad būtinai taip ir reikia daryti smile
Sielos erdvė, kurioje ji gali išskleisti sparnus, yra tyla. A. de Sent Egziuperi
2004-11-17 17:21 Kelias redaguota: 2011-09-11 03-33
Avatar
Kelias
Patyręs dalyvis
4stars
Vilnius
Žinutės: 897
Pinigu ishemimo ish kasos stalchiaus kvitukas yra tik pagrindas ishrashymui arba inkasatoriaus dokumento pildymui.
Kadangi pagal naujas taisykles nera butina ish karto po inkasacijos rashyti , tai tas kvitukas dar pasitarnauja palydimuoju dokumentu , kai vidury dienos pinigai ( saugumo sumetimais) ish kasos stalchiaus perneshami i seifa, esanti ne kasos operaciju atlikimo vietoje. Tokiu inkasaciju dienos metu gali buti kelios.
Beje, del Z ataskaitos - toje atsakaitoje tikrai yra rodmuo, kiek ta diena buvo inkasuota pinigu, vienok tas rodmuo geras, kai nebuvo klaidu. Jeigu kasisninkas. pvz. vietoje inkasacijos atliko idejima. Taisydamas klaida , privalo atlikti inkasacija jau didesnei sumai, o Z ataskaitoje bus uzfiksuotos tiek idejimo, tiek inkasuotos sumos klaidingos. Tokiu atveju, kasininkas i Kasos operaciju registravimo zhurnala privalo rashyti duomenis ne pagal Z ataskaitos rodmenis, o taip, kaip turejo buti, o tuos neatitikimus aprasho aktu. Aktas turi pasiekti ir buhalterija, idant ji nereikalautu daugiau pinigu smile
Ne piniguose laimė,... bet kaip norisi tuo įsitikinti pačiam!!!
2004-11-17 17:36 Loreta redaguota: 2011-09-11 03-33
Avatar
Loreta
Vyriausiasis partneris
8stars

Žinutės: 26931
Teisingai, Keleli, sakai. Aš iki šiol vadinasi teisingai reikalavau iš mūsų mergaičių. Tik vis kildavo abejonės dėl teisingų duomenų įrašymo į žurnalą, kadangi nepanaikinamos atminties skaitiklis vis tiek rodo kitaip, ar ne? Vietoje įdėjimo padaro klaidą ir įmuša kaip pardavimo operaciją - skaitiklis tai užfiksuoja kaip padidėjimą. O skaitiklio parodymų kitokių, nei yra Z ataskaitoje juk neįrašysi. Bet kadangi surašomas Aktas apie klaidą, tai čia nieko baisaus.
Sakyk, ar tą aktą reikia saugoti iki patikrinimo, ar iš karto nešti į VMI kartu su kokia tai ataskaita? Aš suprantu, kad niekur nešti nereikia, bet mūsų prižiūrintis žmogus sako, kad reikia pristatyti VMI. Gi pasiteiravus VMI - jie taip pat sako, kad jiems to nereikia.
Gyventi verta tik keliant gyvenimui beribius reikalavimus /A.Blokas/
2004-11-17 17:58 Kelias
Avatar
Kelias
Patyręs dalyvis
4stars
Vilnius
Žinutės: 897
Loreta, niekur jo neshti nereikia ir net labai afishuoti nereikia - kam reikes, tas sugebes pareikalauti. Aktai saugomi kartu su zhurnalu deshimt metu. Jus aptarnaujantis zhmogus jus , ko gero, klaidina. Shiaip, keichiant zhurnala, galima juos pasiimti, bet tik nesiulyti, o paduoti, jei pareikalaus paaishkinti, kodel Z aprashymas neatitinka pachios Z ataskaitos.
Shiaip, jei klaida inkasacijoje arba idejime, tai bendras skaitliukas nesikeichia, bet jeigu vietoje idejimo susigalvojo kasininkas padaryti pardavima, tada, zhinoma, kad pasikeichia ir GT. Ta GT reikia jau rashyti i zhurnala toki, koki rodo Z ataskaita. Po grazhinimo akto koreguojama tik dienos apyvarta, apyvartos pagal mokeschius, patys mokeschiai ir pinigu stalchiaus rodmenys.
Ne piniguose laimė,... bet kaip norisi tuo įsitikinti pačiam!!!
2004-11-17 18:06 Loreta
Avatar
Loreta
Vyriausiasis partneris
8stars

Žinutės: 26931
Ačiū. Taip ir darome. Tai mažytis pagudravimas smile Protingas tikrintojas supras ir nesikabinės.
Gyventi verta tik keliant gyvenimui beribius reikalavimus /A.Blokas/
2004-11-17 18:13 Kelias
Avatar
Kelias
Patyręs dalyvis
4stars
Vilnius
Žinutės: 897
Loreta, o ash shiandien buvau pas jus atejes i svechius ! smile smile
Ne piniguose laimė,... bet kaip norisi tuo įsitikinti pačiam!!!
2004-11-17 18:25 Loreta
Avatar
Loreta
Vyriausiasis partneris
8stars

Žinutės: 26931
Aik tu - kur čia taip??? smile smile
Gyventi verta tik keliant gyvenimui beribius reikalavimus /A.Blokas/
2004-11-17 20:51 Lea
Avatar
Lea
Patyręs dalyvis
4stars
Vilnius
Žinutės: 963
Gal ir nebūtina klijuoti, bet aš klijavau (kvitukus vistiek kažkur dėti reikia) ir auditorėms labai patiko smile
Ne viskas, kas gali būti suskaičiuota turi vertę ir ne viskas, kas turi vertę gali būti suskaičiuota. (Albert Einstein)Tam, kad peršokti griovį, reikia atsitraukti atgal. (myself)
2004-11-22 10:21 Sebestijonas redaguota: 2011-09-11 03-33
Missing
Sebestijonas
Vyresnysis partneris
6stars
IŠTRINTI VISAS MANO ŽINUTES , PRAŠAU
Žinutės: 2424
Ir aš segu į segtuva prie kvitukus, lengviau gaudytis, ir mokestininkas patenkintas.
2004-12-03 18:22 jola redaguota: 2011-09-11 03-34
Avatar
jola
Dalyvis
2stars

Žinutės: 109
Prašau Jūsų patarimo, jei pas mus direktorius yra ir kasininkas, o pinigai iš žurnale, skiltyje kur pinigus gavau, jei pasirašo direktorius, tai išeina kad jis dirbo, patarkit prašau .
2004-12-03 18:41 jola
Avatar
jola
Dalyvis
2stars

Žinutės: 109
Atsakykit kas nors, labai prašau,
2004-12-03 23:04 Loreta redaguota: 2011-09-11 03-34
Avatar
Loreta
Vyriausiasis partneris
8stars

Žinutės: 26931
Mes labai mažai kreipiame dėmesio į parašus. o be reikalo. Iš tiesų galime labai skaudžiai nukentėti.
Apie inkasaciją savaitgaliais jau kalbėjome šiame forume. Tada oriėjome išvados, kad geriausia išeitis - inkasuotus pinigus laikyti tam skirtame seife, kartu pridednat inkasavimo čekiuką, o pirmadienį su kasininkui šeštadieniais ir sekmadieniais nepasirašinėti. Jeigu sumos nėra ženklios, geriausiai savaitgaliais pinigų visai neinkasuoti, tačiau ir čia lieka rizika.
Jeigu direktoriaus ar kasininko parašai vis tik jau yra, teoriškai jie dirbo. Savaime suprantama, kad tikrintojai gali užkibti. Vat visada nervindavo ir iki šiol tebenervina tokios atrodo nekaltos, bet kvailos situacijos. Puikiai žino, kad savaitgalį niekas nedirbo, bet džiaugsmingai priima tai kaip faktą.
Todėl nerizikuokim savo sveikata ir įmonės pinigais.
Gyventi verta tik keliant gyvenimui beribius reikalavimus /A.Blokas/
2004-12-04 11:43 Kelias redaguota: 2011-09-11 03-34
Avatar
Kelias
Patyręs dalyvis
4stars
Vilnius
Žinutės: 897
Jola, ish esmes Loreta atsake tau teisingai. Pagal naujas . Tie inkasuoti pinigeliai seife gali ramiai laukti pirmadienio. I seifa juos reikia padeti kartu su pinigu ishemimo kviteliu.
Antra vertus, jei sakai, kad direktorius prekiavo sheshtadieni, tai kame problema "rodyti" jo darba sheshtadieni? Buhalteriui tikrai nera reikalo isheiti i darba sheshtadieni vien del uzhpildymo.
Kaip zhinote, dabar net ant Z ataskaitos turi buti du parashai, todel antra parasha galima pasirashyti irgi pirmadieni.
Ne piniguose laimė,... bet kaip norisi tuo įsitikinti pačiam!!!
2004-12-04 13:21 jola redaguota: 2011-09-11 03-34
Avatar
jola
Dalyvis
2stars

Žinutės: 109
Ačiū visiems jums už atsakymus, aš suprantu kad pinigų užpajamavimas orderiu gali palaukti iki pirmadienio, bet nežinau ką daryti su žurnale skiltyje pinigus gavau, taigi toje skiltyje kaip ir jis turėtų pasirašyti šeštadienį, nors nedirbo.
2004-12-04 13:30 Loreta redaguota: 2011-09-11 03-34
Avatar
Loreta
Vyriausiasis partneris
8stars

Žinutės: 26931
Turiu pasakyti, kad vis tik naujieji žurnale turėtų pasirašyti tik pirmadienį. Tačiau juk paima viso savaitgalio įplaukas. Gal apsidraudimui galima būtų šeštadienį ir sekmadienį šalia parašo parašyti pirmadienio datą - juk faktiškai tada pinigai ir paimami iš atskaitingo asmens.
O šeštadieniais ir sekmadieniais skaičiuoti atlyginimus - ne išeitis. Kodėl turėčiau taip daryti, jei faktiškai nebuvo dirbama?
Gyventi verta tik keliant gyvenimui beribius reikalavimus /A.Blokas/
2004-12-04 13:53 jola redaguota: 2011-09-11 03-34
Avatar
jola
Dalyvis
2stars

Žinutės: 109
Taigi ir aš dėl to ir abejoju, pasirašius pagal taisykle į , kaip ir išeina kad dirbo šeštadienį, nebent gelbėtų tikrai šalia parašo data padėta, bet gi vėl neaišku kaip koks inspektorius atėjęs į tai pasižiūrės, tai vat kartais ir galvoji, kad ir nedirbo gal pripaišyt tą šaštadienį kaip darbo dieną , ir bus rami galva, nes šeštadienio inkasacijos pasitaiko į metus vos vieną kitą kartą.
2004-12-04 14:24 Kelias redaguota: 2011-09-11 03-34
Avatar
Kelias
Patyręs dalyvis
4stars
Vilnius
Žinutės: 897
Loreta, o kuo chia deti nauji zhurnalai? Juk ir prie senuju buvo tas pats.
Pagal naujas taisykles kaip tik yra palengvintas inkasavimas - jei ankschiau po inkasavimo tuoj pat turejo buti uzhpildytas .
Parashai zhurnale (23-24 grafose) traktuotini ne kaip "Pinigus atidaviau" ir "Pinigus priemiau", o kaip "Ataskaita parashiau", "Ataskaita priemiau". Turekime galvoje, kad ir tomis dienomis, kai inkasacija ish kasos nevykdoma, parashai privalo buti.
Sakai, kad faktishkai nebuvo dirbama sheshtadieni ar sekmadieni? O jeigu parduotuve dirba, tai juk kazhkas stovi prie kasos? Buna, kad nedideliu parduotuviu direktoriai dazhnai patys prekiauja ir sheshtadieniais ir sekmadieniais. Manau, tokiu atveju nereikia skaichiuoti papildomo atlygio uzh darba isheiginemis, bet turi buti patvirtintas "slenkantis " darbo grafikas'"
Ir nereikia nieko fantazuoti su tais parashais - kas dirba , tas ir pasirasho. Nesvarbu, kada faktishkai pinigai priimami pagal . Juk bet kokiu atveju priimantis pinigus atakingas asmuo tikrina suma pagal kasos Z ataskaitos dienos ar keliu dienu apyvartas ir inkasacijas.
Ne piniguose laimė,... bet kaip norisi tuo įsitikinti pačiam!!!

Paieška
Paieška diskusijų forume
Diskusijos
Naujausios forumo žinutės
Kas prisijungęs?
Nariai online

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis

Šiuo metu lankosi 401 svečiai ir 21 nariai
Tax.lt turi 48680 registruotų narių.
Prisijungę nariai: YrGera mariska agiedre Finval urtele ing0501 atarvanka terapija tomukas bernanke dakli Soffy snake Elvusia vovere Ilana Rassita Individas frost limante DKate