Irute
299
#498106 2008-03-05 10:52 Irute
Sveiki,
turiu tokį klausimėlį.
Mes nusipirkom Anglijoje panaudotą automobilį ir iškart ten pardavėme Lietuvos įmonei, PVM mokėtojai. Galima gi taip ?
Tai yra ne PVM objektas Lietuvoj ir parduodu be PVM, t.y. visai nenurodau PVM . Pagal PVM įstatymo 3 str.
Ar taip teisinga ?
Kaip Jūs manot ?

Loreta13
31050
#498440 2008-03-05 21:34 Loreta13 redaguota: 2011-09-11 05-45
Irute
mic.vmi.lt/filedownload.do?id=1000001868

sabrina
610
#498491 2008-03-06 08:29 sabrina
Parduodam prekę ES šalies atstovui(lenkui)PVM mok.Taikom 0%tarifą.
Sąskaitoje išrašau PVM įstatymo 49 str.1d.

O direktyva?
Ar ne 2006/112/EB138(1)straipsnis?

Loreta
28804
#498498 2008-03-06 08:42 Loreta redaguota: 2011-09-11 05-45

sabrina rašė:

Parduodam prekę ES šalies atstovui(lenkui)PVM mok.Taikom 0%tarifą.
Sąskaitoje išrašau PVM įstatymo 49 str.1d.

O direktyva?
Ar ne 2006/112/EB138(1)straipsnis?


Taip, šita.
mic.vmi.lt/documentpublicone.do?id=1000051569

Špyga taukuota...

astaser
356
#498507 2008-03-06 08:52 astaser
Sveiki,

gal kam teko susidurti su Italijos "art. 8" ? Mūsų VMI nekomentuoja, iš pačių italų tai nieko neišgausi. Gavom kelių automobilių invoisus ir nežinom, ar čia marža, ar PVM apmokestinamos prekės.

cererra
264
#498807 2008-03-06 16:47 cererra
NU ir anglu naglumas blblblb...mes jau metus vargstam noredami susigrazinti PVM. Israse daiktui saskaita, pridejo PVM, kuri nori nenori turejom sumoketi nepaisant to kad esam ES nare. pateikem netgi is VMI angliska PVM registracijos pazymejima! dar plius IT apskaitos kortele angliska su antspaudu ir parasais! Dabar prasom sugrazinti neteisetai priskaiciuota PVM o jie reikalauja importo i LT deklaracijos. Ar mes isvis privalom tokia tureti?
ai... nusisauti tik. Vel va ko nori: copy of an official document proving the goods were recorded as company asset:
- copy of a list of inventory that this is the case
- copy of a declaration you may have submitted to your local tax office for a self VAT charge
-the attached declaration signed and stamped

??? kaip irodyti kad tas daiktas tikrai pas mus???
any ideas????

Irute
299
#498852 2008-03-06 19:13 Irute redaguota: 2011-09-11 05-45


Ačiū Loreta :)

Mano atveju mes nusipirkom auto Anglijoje, Anglijoje jį pardavėme Lietuvos PVM mokėtojui, jis parsiveža auto į Lietuvą.
Ar aš gerai supratau , kad tai ne PVM objektas Lietuvoj ?
Nes prekių gabenimas prasidėjo ne Lietuvoje .

Dalia29
12709
#498871 2008-03-06 20:04 Dalia29
to cerrera:
Pirma. Kodėl tas taip vadinamas daiktas aplamai pateko pas jus su anglišku PVM?
Antra. Ar tikrai už tą daiktą yra grąžinamas PVM?
Net už tas pačias sąnaudas (viešbučiai pvz.) vienos ES šalys grąžina PVM, o kitos negrąžina smile

To irute:
Gal tai ir ne PVM objektas Lietuvoje, bet tikrai PVM objektas Anglijoje. O kokiu pagringu jūs ten kažką pardavinėsit, t.y. kitoje šalyje vykdysite ekonominę veiklą?

Loreta13
31050
#498873 2008-03-06 20:09 Loreta13 redaguota: 2011-09-11 05-45
Irute
Na taip. Bet ten rašo, kad turėtumėte pasidomėti, ar jums neatsiranda prievolė ten registruotis PVM mokėtojais:))

Loreta13
31050
#498875 2008-03-06 20:13 Loreta13 redaguota: 2011-09-11 05-45
Dalia29
O tos prekės atsiranda elementariai - pirkimo būdu.
Turime ir mes tą problemėlę.
Anglas tiesiog pasiima PVM dydžio "užstatą" (jis taip įvardina), kad apsidraustų. Tipo, lauks įrodymų, o tada tą PVM grąžins.
Teikėme visokius įrodymus...bet jam "dzin".
Ir pakibo tas angliškas PVM.
"Atsilikėliai" jie, o mums tai nuostolis.

natur
523
#498969 2008-03-07 08:40 natur
Padėkit susigaudyti smile
Užsakovas transporto pasl. LT PVM IMONE, transporto paslaugas suteikia LT PVM IMONE, Krovinys važiuoja Pasikrovimo vieta KLP išsikrovimo vieta Prancūzija, yra CMR ir toks dokumentas TRANZITAS-LYDINTIS DOKUMENTAS.

Kaip PVM sf išrašyti už transporto paslaugas ? koks PVM tarifas ir straipsnis?

Loreta
28804
#498984 2008-03-07 08:59 Loreta
Standartinis 18% PVM tarifas, jokio straipsnio nurodyti nereikia.

Špyga taukuota...

natur
523
#498993 2008-03-07 09:11 natur redaguota: 2011-09-11 05-45

Loreta rašė:

Standartinis 18% PVM tarifas, jokio straipsnio nurodyti nereikia.



Loreta būčiau dėkinga jei galima būtų kažkur išsamesni paaiškinimą gauti, nes užsakovas šaukia kad PVM neturi būti, nes man pridėjo kaip minėjau kad tai tranzitas (lydintis dok.) uždėtas ir antpaudas Frankfurt'e

cererra
264
#499013 2008-03-07 09:28 cererra redaguota: 2011-09-11 05-45
Loreta13

tai, va butent smile
o kaip su ta importo deklaracija? ar aplamai mes turetume ja tureti? kuo neturejima motyvuoti?

Loreta13
31050
#499019 2008-03-07 09:35 Loreta13 redaguota: 2011-09-11 05-45

cererra rašė:

o kaip su ta importo deklaracija? ar aplamai mes turetume ja tureti? kuo neturejima motyvuoti?

Matyt ne tik aš, bet yra ir anglų, nežinančių kokios šalys yra ES:))
Jokių importo eksporto deklaracijų tarp ES šalių nėra ir būt negali. Jau nuo 2004 05 01.

Loreta
28804
#499063 2008-03-07 10:45 Loreta redaguota: 2011-09-11 05-45

natur rašė:



Loreta rašė:

Standartinis 18% PVM tarifas, jokio straipsnio nurodyti nereikia.



Loreta būčiau dėkinga jei galima būtų kažkur išsamesni paaiškinimą gauti, nes užsakovas šaukia kad PVM neturi būti, nes man pridėjo kaip minėjau kad tai tranzitas (lydintis dok.) uždėtas ir antpaudas Frankfurt'e


Užsakovas gali šaukt kiek nori. Šiuo atveju tiek užsakovas, tiek vežėjas yra Lietuvos PVM mokėtojai. Ir nors maršrutas neina per Lietuvos teritoriją, prekės, kaip suprantu tranzitu keliauja iš ES valstybės į ES valstybę - paslaugos suteikimo vieta laikoma Lietuva.

Nuoroda:
mic.vmi.lt/documentpublicone.do?id=1000000717

3.2. prekių vežimo tarp ES valstybių narių maršrutas neprasidėjo Lietuvoje, tačiau šių vežimo paslaugų pirkėjas yra Lietuvos Respublikoje registruotas PVM mokėtojas ir jis šį registracijos numerį (PVM mokėtojo kodą) nurodė įsigydamas vežimo paslaugas.
Pavyzdys: : Įmonė A veža krovinius maršrutu Ryga- Marselis pagal įmonės B užsakymą. Įmonė B yra Lietuvos Respublikoje registruota PVM mokėtoja ir ji savo PVM mokėtojo kodą nurodė įsigydama šias paslaugas. Todėl, šiuo atveju nors pati vežimo paslauga yra suteikta ne Lietuvoje, bet kadangi paslaugų pirkėjas įmonė B yra Lietuvos Respublikoje registruota PVM mokėtoja, tai paslaugos suteikimo vieta persikelia į Lietuvą ir laikoma, kad paslauga yra suteikta šalies teritorijoje (Lietuvoje).

Ne PVM objektas būtų tuo atveju, jei užsakovas būtų ne Lietuvos, bet kitos ES valstybės PVM mokėtojas.

0% tarifą taikytumėt tuo atveju, jei krovinio gabenimo paslauga būtų nukreipra į trečiąją valstybę.

Špyga taukuota...

natur
523
#499083 2008-03-07 11:13 natur redaguota: 2011-09-11 05-45

Loreta rašė:



natur rašė:



Loreta rašė:

Standartinis 18% PVM tarifas, jokio straipsnio nurodyti nereikia.



Loreta būčiau dėkinga jei galima būtų kažkur išsamesni paaiškinimą gauti, nes užsakovas šaukia kad PVM neturi būti, nes man pridėjo kaip minėjau kad tai tranzitas (lydintis dok.) uždėtas ir antpaudas Frankfurt'e


Užsakovas gali šaukt kiek nori. Šiuo atveju tiek užsakovas, tiek vežėjas yra Lietuvos PVM mokėtojai. Ir nors maršrutas neina per Lietuvos teritoriją, prekės, kaip suprantu tranzitu keliauja iš ES valstybės į ES valstybę - paslaugos suteikimo vieta laikoma Lietuva.

Nuoroda:
mic.vmi.lt/documentpublicone.do?id=1000000717

3.2. prekių vežimo tarp ES valstybių narių maršrutas neprasidėjo Lietuvoje, tačiau šių vežimo paslaugų pirkėjas yra Lietuvos Respublikoje registruotas PVM mokėtojas ir jis šį registracijos numerį (PVM mokėtojo kodą) nurodė įsigydamas vežimo paslaugas.
Pavyzdys: : Įmonė A veža krovinius maršrutu Ryga- Marselis pagal įmonės B užsakymą. Įmonė B yra Lietuvos Respublikoje registruota PVM mokėtoja ir ji savo PVM mokėtojo kodą nurodė įsigydama šias paslaugas. Todėl, šiuo atveju nors pati vežimo paslauga yra suteikta ne Lietuvoje, bet kadangi paslaugų pirkėjas įmonė B yra Lietuvos Respublikoje registruota PVM mokėtoja, tai paslaugos suteikimo vieta persikelia į Lietuvą ir laikoma, kad paslauga yra suteikta šalies teritorijoje (Lietuvoje).

Ne PVM objektas būtų tuo atveju, jei užsakovas būtų ne Lietuvos, bet kitos ES valstybės PVM mokėtojas.

0% tarifą taikytumėt tuo atveju, jei krovinio gabenimo paslauga būtų nukreipra į trečiąją valstybę.



TAip Loreta čia tranzitu keliauja prekės tai pavyko jau ir man sužinoti iš užsakovo ir savo vadybininkų.
dabar sekantis klausimukas, o jei prekėms importas būtų darytas Prancūzijoje ? gal tada galima taikyti 0 tarifą pagal 45 str. ir koks papildomai dokumentas turėtų būti mano buhalterijoje?

Ačiū už kantrybę

Loreta
28804
#499090 2008-03-07 11:24 Loreta
Klausimuko nesupratau. Koks skirtumas, kur darytas importas? Importas iš kur į kur?

Špyga taukuota...

Loreta
28804
#499097 2008-03-07 11:36 Loreta
Jeigu tranzitas būtų įformintas, pvz., maršrutu trečioji valstybė - Lietuva - ES arba ES - Lietuva - trečioji valstybė, tuomet abiem atvejais galima būtų taikyti 0% PVM tarifą.

Špyga taukuota...

natur
523
#499098 2008-03-07 11:36 natur redaguota: 2011-09-11 05-45

Loreta rašė:

Klausimuko nesupratau. Koks skirtumas, kur darytas importas? Importas iš kur į kur?



man darbar taip vadybininkas kalba kad impotas darytas Prancūžijoje, kadangi aš jau tame reikale visai nebesusigaudau, tai galvoju kad man smegenis pudrina ir tiek
smile smile smile


Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis

Atmintinė

Atmintinė buhalteriui
Delspinigiai už ne laiku sumokėtus mokesčius ir baudas 2021 m. I ketv. 0.03 proc
Palūkanos už naudojimąsi mokestine paskola 2021 m. I ketv. 0.01 proc
Valstybinio socialinio draudimo bazinė pensija
nuo 2021-01-01
198.29 EUR
Minimalus valandinis atlygis ir minimali mėnesinė alga (MMA)
nuo 2021-01-01
3.93 EUR ir 642 EUR