Tax.lt narys Alina_blue

Tax.lt narys nuo
2007-09-03
Miestas / vietovė
Vilnius
Alina_blue
forume parašė 51 žinučių

Alina_blue naujausios žinutės:

2008-05-23 09:57 Įvairūs » Užsieniečių įdarbinimas » #524913

Soffy rašė:

Toks aiškus priekaištas skamba smile, tik nesuprantu kodėl? Kas čia privalėjo panelei paaiškinti, nepaaiškino ir teko skambinti pačiai, kas čia toks nepareigingas fašistas??? Kodėl pats nepaskambino, nesužinojo ir nepaaiškino :rollsmile??Nesupratau? smile
Jokių priekaištų nėra. Pranešiau informaciją, kuri gali būti naudinga ir kitiems. Manau, kad dalintis patirtimi ir informacija ir yra šios sveitainės sėkmingo gyvavimo priežastis. Argi ne?
Ech,,, būkit tolerantiški. Juk visi turėjot pradžią :) Turiu minty žinių ir patirties atžvilgiu. "Moskva ne srazo stroelos" :)
Geros dienos.
2008-05-22 18:51 Įvairūs » Užsieniečių įdarbinimas » #524789
Na gerbiamieji, mano situacijoje nieko nereikia:) Nei leidimo dirbti iš Darbo biržos, nei leidimo gyventi iš Migracijos tarnybos.
Pati suskambinau atitinkamoms institucijoms ir išsiaiškinau:)
Gero vakaro smile
2008-05-22 14:44 Įvairūs » Užsieniečių įdarbinimas » #524676
Sveiki,
perskaičiau šios temos visas žinutes, tačiau informacija labai prieštaringa. Gal kas galėtų pakomentuoti mano pasamprotavimus, ar jie teisingi? Situacija: užsienietis ES pilietis įkūrė įmonę LT, vienintelis akcininkas, siekiama paskirti jį direktoriumi, kokių žingsnių reikia?

1. Užsieniečio įdarbinimui visų pirma reikalingas leidimas dirbti.
BET:
"<...>Iš užsieniečio nereikalaujama įsigyti leidimo dirbti, jeigu jis:
8.1. įregistruoja įmonę, įstaigą ar organizaciją Lietuvos Respublikoje kaip savininkas arba bendraturtis, kuriam priklauso ne mažiau kaip 10 procentų įmonės įstatinio kapitalo ar balsavimo teisių dalis, ir jo buvimas Lietuvos Respublikoje yra būtinas siekiant įmonės, įstaigos, organizacijos tikslų bei vykdant veiklą;
8.2. yra įmonės, įstaigos ar organizacijos, įregistruotos Lietuvos Respublikoje, vadovas ar įgaliotas atstovas vykdyti vadovo pareigas, jeigu pagrindinis jo atvykimo tikslas yra darbas įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje <...>"
Taip išeina, kad šiuo konkrečiu atveju nereikia?
2. Užsieniečio įdarbinimui reikalingas leidimas gyventi LT, kuris gali būti laikinas arba nuolatinis.
BET:
Kadangi jis ES pilietis ir LT gyvens ne ilgiau nei 80 dienų per metus, atvykstant tik darbiniais reikalais.
Reiškia, kad jam nebūtina gauti laikino/nuolatinio leidimo gyventi LT, jeigu jis LT tik dirbs ir atvyks tik darbo reikalais?
Kokie būtų komentarai?

Ačiū.
2008-03-20 15:21 Darbo teisė » Po menesio mane atleidzia is darbo, o as turbut laukiuosi. Ka daryti??? » #503312
Nepasiduok!
Ka reiškia bus sunku susirasti darbą? Ką jis gali padaryti?
Tik dėl informacijos stokos, kyla baimė. Pasitelk DK išmanančius pagalbininkus-draugus ir viskas bus ok.
2008-02-22 10:32 Bendra » Skolinimasis iš akcininkų » #493300

artas71 rašė:Alina_blue rašė:

O "Law on companies" istatyme tik anglu k.:
"When borrowing from its shareholders, the company may not offer its assets to the shareholders as a colateral...Tai galiojo iki 1999 12 31.
Straipsnis apie įmonių skolinimąsi - kokie apribojimai, kaip evoliucionavo.
www.lrinka.lt/Straipsn/Imones.phtml

Nelabai suprantu problemos esmės - net pats "vriedniausias" VMI inspektorius, manau, nedrįs perskaičiuoti mokesčių (gali pasiūlyti perskaičiuoti, pagąsdinti, kaip Finansų ministras darė, tačiau į patikrinimo aktą nedrįs rašyti) kai pataikysite į dabartinių palūkanų normos ribas - maždaug nuo 9 iki 12 proc (netgi gal dar +- 1 proc.).Aisku. Berods busiu be reikalo supanikavus... smile
Dabar sakote apie 9-10 %, o kaip su 2007 birzelio men?
Pas mus nustatyta 7.5 % palukanu norma, turbut viskas gerai ir nereikia man cia kelti bangu?.. Atsiprasau, kaip minejau, esu naujoke rimtose pareigose, ir koks velnias mane nese i sia galera ir pati nesuprantu smile Turiu omenyje ikritima i verslo vandenyna.
ACIU Artai 71!
2008-02-22 09:50 Bendra » Skolinimasis iš akcininkų » #493251

wirgina rašė:Alina_blue rašė:

Gal vis delto patartumete, kur rasti vidutine praejusio ketvircio metine palukanu norma?
LB puslapyje? Ar tos kiekviena diena pateikiamso VILIBOR palukanu normos ir yra?Aš vakar visą dieną vargau dėl tos palūkanų normos smile
Ji yra LB puslapyje. Ten kur VILIBOR ir VILIBID tie netinka.
VMI tepasakė, kad dabar vidutinė regiono nuo Vilniaus iki Klaipėdos norma yra GEROKAI didesnė už 10 %
www.lb.lt/stat_pub/statbrowser.aspx?group=7279&lang=lt

O šitoje vietoje man girdisi paukščiukų čiulbėjimas ir aš nė velnio nesuprantu smileHmm... Tai VMI pati negalejo nurodyti kur rasti sia vidutine palukanu norma? Man tada nelabai aisku dar stai kas - kuria vid. palukanu norma reikia remtis UAB skolinantis is savo akcininko: tos dienos kuria sudarya sutartis ar praejusio ketvircio duomenimis?
Pagal akciniu bendroviu istatymo lietuviska teksta 15 str. 5 punkta:
"Bendrovei skolinantis iš akcininko, palūkanos negali viršyti paskolos davėjo gyvenamojoje ar verslo vietoje esančių komercinių bankų vidutinės palūkanų normos, galiojusios paskolos sutarties sudarymo momentu."
O "Law on companies" istatyme tik anglu k.:
"When borrowing from its shareholders, the company may not offer its assets to the shareholders as a colateral. When the company borrows from the shareholders under a loan agreement, the annual rate of interest may not be higher than the last quarter’s weighted average rate of annual interest on the Republic of Lithuania Treasury bills published in “Valstybės žinios” (Official gazette) by the Government or the institution authorised by it."
Lietuviskam - reikia remtis tos sutarties pasirasymo dienos palukanu norma, o angliskam -reikia remtis praejusio ketvircio palukanu norma, kuri dar pasak anglisko teksto yra patvirtinta "Valstybes ziniose".
Ar kas nors galetu paaiskinti sia painiava? Negi niekam neaktualu?
Aciu.
P.S. Dabar pagalvojau, gal angliska tekstas tekste yra is "Imoniu istatymo"... Tuoj patikrinsim...
2008-02-20 14:50 Bendra » Skolinimasis iš akcininkų » #492266
Gal vis delto patartumete, kur rasti vidutine praejusio ketvircio metine palukanu norma?
LB puslapyje? Ar tos kiekviena diena pateikiamso VILIBOR palukanu normos ir yra?
2008-02-15 12:33 Bendra » Skolinimasis iš akcininkų » #490629
O jei trumpai - man tiesiog reikia nuorodos del praejusiu 3 ketvirciu paskolos palukanu normos...
Su akcininku pasiraseme paskolos sutarti, nustateme palukanu norma. Itariu, kad jos dalis tikrai bus neleidziami atskaitymai, kas jam labai nepatinka, taciau palukanu norma norejo kuo didesne... O as dar visai zaliuke, dirbu ir kiekviena diena vis kazkas naujo ir "islenda".
Buciau labai dekinga uz info.
2008-02-15 12:27 Bendra » Skolinimasis iš akcininkų » #490621

artas71 rašė:Rolf rašė:pikvil rašė:

O aš girdėjau, kad akcininkas skolindamas įmonei pinigėlius, x


Ūkiniai subjektai, užsiimantys komercine-ūkine veikla, gali skolinti fiziniams bei juridiniams asmenims pinigusSkolinti akcininkas įmonei gali be apribojimų, tačiau palūkanos ne visada bus leidžiamia atskaitymai .
Lietuvoje yra taikomos vadinamosios plonos kapitalizacijos taisyklės (angl. thin capitalization). Šiomis taisyklėmis siekiama užtikrinti, kad dukterinėms įmonėms būtų ne tik suteikiamos paskolos, bet ir investuojama į jų nuosavą kapitalą. Paprastai palūkanomis, mokamomis už paskolas, viršijančias leistiną paskolų iš susijusių šalių ir kapitalo santykį, neleidžiama mažinti pasiskolinusios įmonės apmokestinamojo pelno. Leistinas paskolų ir nuosavo kapitalo santykis kiekvienoje valstybėje skiriasi. Kai kuriose valstybėse palūkanos už limitą viršijančią paskolą laikomos dividendais.
Lietuvoje mokesčių tikslais plonos kapitalizacijos taisykles nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 9 d. nutarimu Nr. 1575 patvirtintos Pajamų arba išmokų apibūdinimo iš naujo taisyklės (toliau – Taisyklės). Taisyklių nuostatos taikomos apskaičiuojant 2004 m. prasidėjusio mokestinio laikotarpio ir vėlesnių mokestinių laikotarpių vienetų apmokestinamąjį pelną ir gyventojų apmokestinamąsias pajamas. Lietuvoje palūkanos už paskolas, viršijančias leistiną kapitalizacijos santykį (4:1), laikomos neleidžiamais atskaitymais, tačiau į dividendus jos neperklasifikuojamos.

Leistinas skolinto ir nuosavo kapitalo santykis yra 1 prie 4.Sekiau sia tema, taciau man truksta patvirtinimo ar einu teisingu keliu.
Visas aisku del palukanu normu, kad jos turi nevirsyti metiniu paskolos palukanu normos uz praejusi kalendorini ketvirti (taip juk?).
Neaisku kur rasti tuos duomenis? Panarsius radau info, taciau nesu 100% tikra ar tai ir yra ta vadinamoji paskolos palukanu vidutine rinkos kaina arba metine paskolos palukanu norma:
www.lb.lt/statistics/statbrowser.aspx?group=7222&lang=en&orient=horz
As ziuriu i ta VILIBOR 1 metams. Kazkaip netikra, kad teisingai darau.
O jeigu ir taip tai ketvircio vidurki paciai pasiskaiciuot?
Negi nera jau apskaiciuotos ir paskelbots tokios informacijos? Tai kuo remdamasi VMI skaiciuos ar visa nustatyta palukanu norma sudereta su akcininku yra leidziami atskaitymai?
2008-02-13 16:58 Darbo teisė » Atostogos » #489790

Loreta rašė:

Čia buvo kalbama apie įsakymų registravimo žurnalą, ne atostogų smileUj... ne taip supratau:) Ačiū.
Beje, del to įsakymų registravimo žurnalo. Žinau, kad jo reikėtų, o kas jeigu jo nėra?

Ačiū ir už pavyzdį.
O gal netyčia kas turite exel formatu ir su kalendoriumi? Turbūt teks pačiai pasidaryt smile Per daug noriu:)

Beje si svetaine mane kartais labai gelbėja:)

AČIŪ VISIEMS, KAS DALIJATĖS SAVO PATIRTIMI!!! smile
2008-02-13 16:35 Darbo teisė » Atostogos » #489777

Tininga rašė:

Taip, Rolanda, "kaip pirštu į akį" smile
Pas mus net grafiko nepavyksta be konflitų sudaryti: yra keliasdešimt darbuotojų, kur kiekvienas jų trečdalis turi išdėstyti savo atostogas taip, kad jos nepersidengtų, tai ten vyrauja principas "kas pirmesnis, tas gudresnis", o paskui aiškinasi santykius smile Jei nebūtų grafiko, tai būtų visiškas chaosas. O darbas tikrai nenutrūkstamo pobūdžio.

O kaip Soffy sako, kad VDI inspektorius pirmiausia klausia apie atostogų grafiką, tai gal ir tiesa. Ir mums taip buvo. Bet kai pasakiau, kad administracijoje toks nėra sudaromas, tai tuomet paprašė parodyti atostogų prašymus, įsakymus bei jų registravimo žurnalą - kad matytų, jog žmonės tikrai išleidžiami atostogauti. Kai parodžiau - jokių papildomų klausimų nebebuvo smilePasiskaičius jūsų diskusiją iškilo klausimai:
1. Ar tikrai reikalingas atostogu registravimo žurnalas?
2. Bandau pati pasidaryt atostogų grafikėlį (tiesiog dėl vidinės tvarkos ir aiškumo pateikiant ne lietuviui savininkui), gal turite po ranka koki pavyzduką? Šabloną ar pan.?
2008-02-12 11:25 Įvairūs » Raštvedyba » #489064
AČIŪ!
2008-02-12 10:46 Įvairūs » Raštvedyba » #489026
Sakykite, o kuriuose isakymuose privaloma darbuotojo zyma "susipazinau"?

P.S. Gal parekomenduotumete kokia "super-duper universal" knygiukste arba nebrangu, trumpa ir kokybiska seminara rastvedybos klausimais?

Aciu.
2008-02-12 09:44 Įvairūs » 2008 metų darbo laiko kalendorius » #488992

Rolf rašė:Alina_blue rašė:

Kovo 22 ir 25 d. - P, o kovo 22,23 d. - S.
Ar teisingai?Kovo 23,24 - SAtsikrapstau.. nepastebejau klaidos.
Aciu be galo!
2008-02-12 08:58 Įvairūs » 2008 metų darbo laiko kalendorius » #488955
Laba ryta,
gal galeciau pasitikslinti su jumis del tu sventiniu, kilnojamu ir t.t. dienu zymejimo tabelyje ir darbo grafike.
Anksciau jau issiaiskinau, kad vasario 16 d. - S, 17 ir 18 d. - P.
Turbut atitinkamai ir su kovo men sventinem ir perkeltom dienom? T.Y.:
Kovo 8,9,10 d.- P, o kovo 11 d. - S.
Kovo 22 ir 25 d. - P, o kovo 22,23 d. - S.
Ar teisingai?
2008-02-01 13:45 Bendra » Švenčių dienos » #484877

Tininga rašė:dangietis rašė:

Sakykit ar vasario 16 persikelia i vasario 18 diena?


Verta visąlaik prisiminti: švenčių dienų niekas niekur nekilnoja. Kilnoja tik poilsio dienas. Taigi, toji papildoma poilsio diena yra P.Labai geras paaiskinimas. Dekoju dar karta!
2008-02-01 13:43 Bendra » Švenčių dienos » #484875
ACIU LABAI smile
Esu naujoke, dar tik mokausi cia tu visu vingrybiu. Skaityti as moku, tik interpretuoti galiu skirtingai nei is tikro yra:)
Todel ir klausimas mano buvo uzdaras ir tikslus: koki zymejima deti 18 d. S ar P?
Siaip ar taip dekoju uz pagalba ir suprantu, kad kaip naujoke dar ne karta sukelsiu sypsenas jusu senbuviu veide:)
TAD SYPSOKITES!
2008-02-01 13:31 Bendra » Švenčių dienos » #484861

jonux rašė:Alina_blue rašė:

O tai jei vasario 18 d. nedarbo diena, kaip ja reiketu zymeti? S ar P?162(1) straipsnis. Su švenčių dienomis sutampančios poilsio dienos
Šio kodekso 161 straipsnyje nustatyta tvarka suteiktos poilsio
dienos, sutampančios su 162 straipsnio 1 dalyje nustatytomis švenčių dienomis, perkeliamos į artimiausią po jų einančią darbo dieną. Kolektyvinėje sutartyje gali būti nustatyta kitokia su švenčių dienomis sutampančių poilsio dienų perkėlimo tvarka.
Kodeksas papildytas straipsniu:
Nr. X-458, 2005-12-20, Žin., 2005, Nr. 149-5422 (2005-12-22)
16 d.-SAciu, bet vis tiek neaisku...
1. 16 d. - S, o 18 d. P ?
2. 16 d. - P, o 18 d. S ?
O neaisku kas perkeliama: svente ar poilsio diena? smile
Pagal straipsni tai poilsio diena perkeliama... Tai iseitu 1-asis variantas, bet kazkodel norisi 18 d. zymeti S...
Tai kaip?..
2008-02-01 13:20 Bendra » Švenčių dienos » #484847
O tai jei vasario 18 d. nedarbo diena, kaip ja reiketu zymeti? S ar P?
2008-01-28 16:36 Darbo teisė » Terminuota darbo sutartis » #482524
Tess - dekoju be galo uz toki issamu atsakyma smile

Remiantis jusu issakytais komentarais, darau prielaida, kad praktiskai neimanoma nutraukti terminuotos sutarties darbdavio iniciatyva anksciau laiko?
O kaip tada interpretuoti 129 str. 2d.:
"Svarbiomis gali būti pripažįstamos tik tos aplinkybės, kurios yra susijusios su darbuotojo kvalifikacija, profesiniais gebėjimais, jo elgesiu darbe. Darbo sutartis taip pat gali būti nutraukta dėl ekonominių, technologinių priežasčių ar darbovietės struktūrinių pertvarkymų ir dėl panašių svarbių priežasčių."
Sioje vietoje mane domintu, ar svarbia aplinkybe galima ivardinti darbuotojo netinkamuma paskirtam darbui, remiantis tam tikrais gebejimais (profesiniai gebejimai, elgesys darbe0?
Kitaip tariant, gal galetumete nurodyti DK straipsni nusakanti terminuotos sutarties nutraukima del darbuotojo kaltes (nekompetetingumo)? Greiciausiai nera... klausiu ir pati garsiai svarstau... smile

Siaip ar taip, ACIU TESS uz pagalba, jei yra ko pridurt - busiu dekinga!
2008-01-28 12:15 Darbo teisė » Terminuota darbo sutartis » #482335
Tyla - gera byla???
Ne visai siuo atveju, nes labai reikia jusu pagalbos... smile
smile
2008-01-28 11:22 Darbo teisė » Terminuota darbo sutartis » #482292
Pakomentuokite prasau ankstesnius klausimus ir si taipogi....
Ar darbdavys gali nutraukti terminuota darbo sutarti ir kokiais atvejais, kadanagi 130 str. 1d. gana grieztai ir siaurai atsako i si klausima. Remiantis juo kaip ir negalima?
???
2008-01-28 11:09 Darbo teisė » Terminuota darbo sutartis » #482285

Tininga rašė:

Terminuota sutartis gali turėti bandomąjį laikotarpį. Bandomojo laikotarpio metu galima atleisti darbuotoją:
DK 107 straipsnis. Išbandymo rezultatai
1. Jei darbdavys pripažino, kad išbandymo norint patikrinti, ar darbuotojas tinka pavestam darbui, rezultatai nepatenkinami, jis iki išbandymo termino pabaigos gali atleisti darbuotoją iš darbo, apie tai raštu įspėjęs darbuotoją prieš tris dienas, ir nemokėti jam išeitinės išmokos.


Kai nėra darbuotojo kaltės - tai kai nėra darbo drausmės ar kitokių pažeidimų.Gerai, su bandomuoju laikotarpiu viskas aisku.

Toliau, del terminuotos sutarties nutraukimo pasibaigus bandomajam laikotarpiui, bet nepasibaigus terminuotos sutarties terminui (faktui):
1. Jei darbuotojas atleidziamas paaiskejus, kad yra nekvalifikuotas atlikti tam tikras uzduotis (per bandomaji laikotarpi neatsiskleide sis aspektas)? Tai butu atleidimas esant d-jo kaltei? Kokiu faktu tai irodyti reiketu?
2. Ar galima nutraukti terminuota sutarti abipusiu susitarimu?

Ir dar, kas apibrezia termina "nuolatinio pobudzio" darbas?
2008-01-28 10:20 Darbo teisė » Terminuota darbo sutartis » #482257

Rolf rašė:Wika rašė:

Sveiki, norėjau pasidomėti, ar gali darbdavys nutraukti terminuotą darbo sutartį su darbuotoju? Jei taip, tai kokiais atvejais tai įmanoma?Darbdavys gali nutraukti terminuotą sutartį, sumokėjęs darbuotojui už likusį darbo sutarties galiojimo laiką vidutinį darbo užmokestį, jei nėra darbuotojo kaltės.Sveiki,
reiketu konsultacijos del terminuotos sutarties sudarymo, galiojimo ir nutraukimo nuansu.
1. Ar terminuota sutartis gali tureti bandomaji 3 men. laikotarpi (analogiskai kaip neterminuota)? Ir ar atledimo atveju procesas toks pat kaip neterminuots bandomojo laikotarpio metu?
2. Pries tai is atsakymo suprantu, kad terminuota sutartis gali buti nutraukta anksciau termino (fakto). Ka turite omenyje "jei nera d-jo kaltes"? Jeigu darbo eigoje, po kurio laiko paaiskeja, kad d-jas netinka (nekvalifikuotas ir pan.) ar galima nutraukti terminuota sutarti ir kokiu DK straipsniu remtis?
Labai reiketu Jusu pagalbos siais klausimais!!!
Aciu...
2008-01-07 16:10 Darbo teisė » Šventinių dienų perkėlimas į artimiausią darbo dieną » #473884
Gerbiamosios, paaiskinkite man, nes visai susipainiojau. Kaip yra su tomis svenciu dienomis kurios sutampa su poilsio diena. Pvz.: vasario 16 sventine diena, kuri ispuola sestadieni. Ar toji sventine diena perkelta i vasario 18 d. pirmadieni? Atitinkamai ir su kitomis 2008 metu sventemis sutampanciomis su poilsio diena...
Pries tai tax.lt skaiciau komentaruose, kad perkeliama, o dabar is kolegos nuorodos matau, kad tos dienos nepaminetos perkeliamu dienu sarasiuke. Tai kaip cia yra?
2008-01-04 12:06 Darbo teisė » Darbų sauga » #472984

Elvusia rašė:Alina_blue rašė:


Sveiki,
esu susipainiojus mazumele del tos saugos. Padekite sudet taskus, prasau!


1. Negauna.
2.Tai juk tarnybos funkcijas atliks įmonės vadovas. Beje, jis turi išklausyti kursus ir gauti Saugos ir sveikatos specialisto pažymėjimą. Ten daug ką sužinos.
3.Nereikia bijoti bendrauti su VDI. Kaip tik įmonės iniciatyva juos žavi :).
Ten dirba taip pat žmonės. Atsakys į jums rūpimus klausimus ir tikrai patars. Bent jau Kaune labai žmoniški darbuotojai VDI :)Joooo... smile
1. Tai negerai, kad negauna. Yra dar kur tobuleti reiskia, kad gautu automatiskai su kiekviena iregistruota imone. "Graziai" cia gaunas... gyvuojam pusmeti, pranesim tik po pusmecio veiklos... ajaj...
2. Tai isklausyti tie kursai (jei taip galima juos vadinti) ir paz. yra. O po kursu suprasta stai kas.... kad LT visiskas biurokratizmas (kaip ir visur turbut), paz. gauni, reikia info? Pirk! smile Stai kiek daug suzinota, o kadangi rankiojuos ir tvarkaus dokumentacija pati, tai stai ir velkasi is paskos man ta sauga ir miegot ramiai neleidzia... Reik padet taska.
3. Ir as taip pat manyciau, kad jie zmones, taciau baiminuosi, kad mane "piemenka" "suvalgys" net nekramte...
Zodziu, matau, kad man jau emocijos kalba. Einu gal jiems pasiskambint ar ka? Speju tax'o forumieciams senbuviams si tema jau gerokai igrisusi ir perkramtyta simtus kartu... Atleiskit uz sutrukdyma, taciau siuo metu ji man dar vis aktuali.
2008-01-04 11:35 Darbo teisė » Darbų sauga » #472960

Elvusia rašė:Alina_blue rašė:

Sveiki,
noreciau issiusti pranesima VDI del imones veiklos pradzios ir del darbdavio tarnybos f-ju vykdymo. Reikia pristatyti fiziskai asmeniskai (juokingai skamba, bet esme suprantat), o gal faxu tinka? Jei taip tai kokiu numeriu? Tinka bendras Vilniaus teritorinis tel nr?
Pasidalinkite kas zinot.
Aciu.


Jei jau taip nesinori užsukti į VDI, siųskit registruotu laišku.
Mano patarimas - nunešti.
Jei jau kuriate tarnybą, teks bendradarbiauti su VDI. Susipažinti visada maloniau ne tada kai tikrina, o savo iniciatyva :)Sveiki,
esu susipainiojus mazumele del tos saugos. Padekite sudet taskus, prasau!
O man neaisku stai kas:
1. Pranesimas apie imones veiklos pradzia. Ar VDI negauna tokio pranesimo automatiskai is registru centro? (Imone veikia jau pusmeti, kad reikia pranesimo tik neseniai suzinota).
2. Imone nesteigia tarnybos, tarnybos funkcijas atliks darbdaviui atstovaujantis asmuo (kitaip tariant imones vadovas). Kur ir kokiu budu siunciami tie pranesimai? O gal nereikia jei tarnyba nesteigiama? (imone nedidele iki 6 d-ju).
3. Visai sutinku, pabendrauti su VDI asmeniskai. Turiu daug klausimu, taciau baisu, kad nepradetu purtyti, nes dar tik styguojama viskas. Zingsnis po zingsnio smile
Sakykite, ar ar pagrista mano baime? Cia kaip su policininkais Lietuvoje, pamatai - ir kinkos dreba, nors visai nera del ko. O stai pabuvojus kitoje salyje, niekada tokiu asociaciju nekilo, netgi pati stabdziausi policija, nes tiesiog reikejo pagalbos pasiklydus... (lyrinis nukrypimas, bet esme tikiuosi pagavote).
Buciau dekinga uz komentarus.
2008-01-03 12:30 Darbo teisė » Darbų sauga » #472473
Sveiki,
noreciau issiusti pranesima VDI del imones veiklos pradzios ir del darbdavio tarnybos f-ju vykdymo. Reikia pristatyti fiziskai asmeniskai (juokingai skamba, bet esme suprantat), o gal faxu tinka? Jei taip tai kokiu numeriu? Tinka bendras Vilniaus teritorinis tel nr?
Pasidalinkite kas zinot.
Aciu.
2007-12-20 15:40 Darbo teisė » Atostogos » #470190
ACIU uz komentarus!!! smile
2007-12-20 15:38 Darbo teisė » Atostogos » #470185

laura9 rašė:Alina_blue rašė:


3 dalendorines dienos atostogu 27,28,29. 29d. - sestadienis, paprastai nedarbo diena, siuo atveju (perkelta gi) - darbo diena.
Norima moketi ir forminti - kaip uz 3 darbo dienas, ir 3 kalendorines atostogu dienas. Taip teisinga?
NES - yra kitas variantas, kad moketi uz 3 darbo dienas turi buti forminamos atostogos 12.27 - 12.31, nes 31 pirmadienis pagal kalendoriu, turetu buti darbo diena.


Siūlau forminti 27-29 d., nes forminant 27-31 darbuotojams gaunasi nuostolis dėl to, kad išnaudojamos 2 papildomos k.d. atostogų, už kurias niekas nemokės.Valio!!! Ta ir noriu pasakyti, kad butent tokia ir yra mano klausinejimo esme!!! smile
27-29 d. forminimas galimas ir tokiam forminimui joks teises ar dar kokis aktas nepriestaraus? Ar ne? Nes man bandoma iteigti, kad taip negalima. O kodel? Neaisku (cia nera darbdavio pozicija).

Zodziu forminu 27-29 d. atostogas be jokios baimes nusizengti istatymui ar sveikai logikai.

Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis

Atmintinė

Atmintinė buhalteriui
Delspinigiai už ne laiku sumokėtus mokesčius ir baudas 2019 m. IV ketv. 0.03 proc
Palūkanos už naudojimąsi mokestine paskola 2020 m. I ketv. 0.01 proc
Valstybinio socialinio draudimo bazinė pensija
nuo 2020-01-01
180.95 EUR
Minimalus valandinis atlygis ir minimali mėnesinė alga (MMA)
nuo 2020-01-01
3.72 EUR ir 607 EUR