Tax.lt narys Luka_Paciolis

Mid
Tax.lt narys nuo
2010-09-10
Miestas / vietovė
Alytus
Profesija
Ekonomistė specializacija finansai
Apie save
Aš moteris - tyli ir kukli. Įžeisi - tyliai palaidosiu, kukliai atšvęsiu.
Luka_Paciolis
forume parašė 3690 žinučių

Luka_Paciolis naujausios žinutės:

2018-06-17 09:01 Programinė įranga » Rivilė » #1394560

wolf rašė:


Sveiki kolegos nerandu - gal turite aprase reprezentacijos sprendimą - viską vedant tik pirkime su sąnaudų paskirstymu ir PVM ?

Sveiki,
Kol kas dar vis vedu pirkime per dvi eilute dėl sąnaudų, tada darau dar vieną įrašą dėl PVM, kur dalį PVM iškeliu į atskirą 2 kl. sąskaitą "Neatskaitomas pirkimo PVM nuo neleidžiamų atskaitymų" ir mėnesio pabaigoje jau ją uždarau :) Žodžiu daug įrašų.... Nuo 2019 m. kai pakeisiu AP planuoju jau taip nedaryti, o naudoti autonomines sąskaitas mokesčiams.

2018-01-06 11:10 Bendra » Individualios įmonės mokesčiai » #1379947

target1 rašė:


Jei savininkas nera dirbantis, o individuali imone ne darbdavys, tuomet reiskia teisiskai jis kas ? bedarbis?
Bedarbiai siaip jau registruojasi darbo birzoje - tegu ji ir PSD moka.

Ir kam gi žmogau tuos nervus bei sveikatą be reikalo gadini. smile

Pabandau atsakyti į klausimą, kas yra individuali įmonė ir kas yra jos savininkas? Taigi:

Individualioji arba personalinė įmonė – įmonė, priklausanti vienam fiziniam asmeniui arba šeimai. Savininkui taikoma neribota turtinė atsakomybė – įmonės turtas neatskiriamas nuo asmens turto, t. y., už įmonės skolas savininkas atsako ne tik savo pradinėmis investicijomis į verslą, bet ir visu savo asmeniniu turtu.

Į klausimą: ar IĮ savininkas yra pats sau darbdavys? atsakymą rasite teismo byloje A-950-143/2016, kurios ištrauką pateikiu:

"Pareiškėjas L. L. individuali įmonė kreipėsi su skundu į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydamas: 1) panaikinti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – ir VSDFV) 2014 m. rugpjūčio 26 d. sprendimą Nr. (10.10) I-7105 ,,Dėl skundo“; 2) panaikinti atsakovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyriaus (toliau – ir atsakovas, VSDFV Vilniaus skyrius) 2014 m. birželio 27 d. sprendimą Nr. (7.2)3-80387 ,,Dėl 1-SD pranešimo apie savininko L. L. priėmimą į darbą“...
Teismas, remdamasis ginčijamu VSDFV Vilniaus skyriaus 2014 m. birželio 27 d. sprendimu Nr. (7.2)3-80387, kuriuo atsisakyta įrašyti į Registrą pareiškėjo pateikto 1-SD formos pranešimo Nr. SD-19 duomenis apie apdraustojo L. L. valstybinio socialinio draudimo pradžią nuo 2015 m. gegužės 1 d., nustatė, jog jis grindžiamas tuo, kad L. L. negalėjo sudaryti darbo sutarties pats su savimi. Taigi, teismo nuomone, iš esmės byloje ginčas kyla dėl fizinio asmens, kaip individualios įmonės savininko, galimybės sudaryti darbo sutartį su pačiu savimi ir įdarbinti save savo individualioje įmonėje. Bylos duomenimis nustatyta, jog 2014 m. balandžio 29 d. buvo sudaryta neterminuota darbo sutartis Nr. 14 tarp L. L. ir Įmonės, kuriai atstovavo jos savininkas L. L. Pagal šią sutartį L. L. buvo priimtas į darbą tiekėjo-vadybininko pareigoms nuo 2014 m. gegužės 1 d. Nuo darbo sutarties sudarymo pareiškėjas nustojo mokėti PSD įmokas ,,Sodrai“ už L. L. bei pradėjo mokėti VSD įmokas, kaip asmenims, gaunantiems pajamas, susijusias su darbo santykiais.

Teismas pažymėjo, jog pagrindinis dokumentas, kuriuo nustatomi darbdavių ir darbuotojų santykiai, yra DK (93, 95 str.). Darbo sutartis yra dvišalis sandoris, mažiausiai dviejų atskirų šalių susitarimas, kuriuo ir viena, ir kita šalis įgyja tam tikras teises viena kitos atžvilgiu bei prisiima sau tam tikras pareigas kitos šalies atžvilgiu: vienos šalies pareigai tenka tam tikra kitos šalies teisė, ir atvirkščiai. Todėl, teismo nuomone, sudarant bet kokią sutartį (o ne tik darbo sutartį), dalyvauja ne tik mažiausiai dvi skirtingos šalys, bet ir šioms skirtingoms šalims turi atstovauti mažiausiai du skirtingi fiziniai asmenys. Vienas ir tas pats fizinis asmuo negali tuo pačiu metu būti abejomis šalimis iš karto, tai jau būtų vienašalis sandoris. Todėl teismas sutiko su atsakovo atsiliepime pateiktu Valstybinės darbo inspekcijos išaiškinimu, jog individualios įmonės savininkas negali pats su savimi sudaryti darbo sutarties ir atlikti kitus su tuo susijusius veiksmus (sutartį įforminti, užregistruoti ir pan.), o tokios tariamai sudarytos sutarties įforminimas, užregistravimas ir pan. jokių teisinių santykių bei teisinių pasekmių nesukuria, nes tai prieštarauja teisės logikai, teisės pradmenims ir principams, įstatymo esmei ir prasmei.

Teismas vadovavosi Individualių įmonių įstatymo 7 straipsnio 1, 2 dalimis ir padarė išvadą, jog individualios įmonės savininkas dirbti savo įmonėje direktoriumi gali, tačiau tam tikslui jokia darbo sutartis savininko paties su savimi kaip direktoriumi nesudaroma ir negali būti sudaroma, kaip ir negali būti sudaroma darbo sutartis dėl kitų pareigų įmonėje. Teismas taip pat vadovavosi Valstybinio socialinio draudimo įstatymo (akto redakcija, galiojusi ginčo teisiniam santykiui aktualiu laikotarpiu) 2 straipsnio 8 dalimi.

Tai darydama, kolegija pažymi, kad darbo santykius reglamentuoja specialusis įstatymas – Darbo kodeksas, kuriame, be kita ko, yra apibrėžta darbo sutarties sąvoka, pagal kurią, darbo sutartis yra darbuotojo ir darbdavio susitarimas, kuriuo darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras pareigas paklusdamas darbovietėje nustatytai darbo tvarkai, o darbdavys įsipareigoja suteikti darbuotojui sutartyje nustatytą darbą, mokėti darbuotojui sulygtą darbo užmokestį ir užtikrinti darbo sąlygas, nustatytas darbo įstatymuose, kituose norminiuose teisės aktuose, kolektyvinėje sutartyje ir šalių susitarimu (93 str.). Iš šio apibūdinimo vienareikšmiškai matyti, kad darbo sutarties subjektais yra darbdavys ir darbuotojas, kurie vienas kito atžvilgiu turi tam tikras teises ir pareigas, t. y. tokios sutarties subjektai yra du atskiri (atskirus statusus turintys) subjektai. Aiškinant nurodytą DK normą lingvistiniu ir loginiu teisės aiškinimo metodais, darytina išvada, kad darbdavio ir darbuotojo statusai negali sutapti viename fiziniame asmenyje, t. y. pagal vieną darbo sutartį fizinis asmuo, kuris pagal įstatymą yra darbdavys, negali būti vienu metu ir darbuotoju."

Visą bylą galite paskaityti čia.

Sėkmės nagrinėjant ir gilinantis (jei kantrybės bei suvokimo pakanka) į teisines subtilybes smile
2018-01-03 12:15 Programinė įranga » Rivilė » #1379564

laptopas rašė:


a, maždaug aišku. o ka turite omenyje, "naikinti pardavima", ta sąskaita uz 10 mėn anuliuoti ar kaip?

Ne pačios sąskaitos nenaikinkite, o tiesiog koreguokite tą pardavimą ir panaikinkite eilutę tų prekių pardavimo kur rinkotės iš prekių sąrašo ir iš naujo suveskite pardavimą tik renkantis ne prekes, o kodą.
2018-01-03 12:04 Programinė įranga » Rivilė » #1379559

laptopas rašė:


jo, kreditinė tik prekių gražinimui.
tame ir esme. jei pirkėjui butume ir mes padare gražinima, tai tos prekes ir būtu. bet pirkėjas su vadybininku susitarė, kad tiesiog pakeis prekes i geras ir viskas, be jokių ten gražinimo dokumentų.
tai dabar rivilej ir ner tu 2vnt prekių.
papasakokite plačiau kaip cia panaikinti pardavima ir per kodus juos susivesti?
dar nesusiduriau su tokia situacijasmile
dėkoju, jog padedate smile

Koduose susikurkite pardavimą toms prekėms, sąskaitą nurodykite 5 kl. tokią kokią jei parduotumėte per atsargas. Ir kai formuojate pardavimą renkatės ne prekes, o kodus ir atliekate pardavimą.
2018-01-03 11:53 Programinė įranga » Rivilė » #1379556

laptopas rašė:


Ačiū, bet butent taip kaip bandau padaryti, rašo jog formatavimas baigėsi klaidingai ir nėra pakankamo prekių kiekio. todėl ir kankinuosi smile
prekės pirktos 10 mėn, ir parduotos 10 mėn. brokas islindo tik 12.


O kreditinė tikrai prekių grąžinimui, o ne brokuotų prekių kainai nuolaida? Jei taip tuomet pirma panaikinkite pardavimus, t.y. juos įsiveskite per kodus ir atlikite grąžinimą.
2018-01-03 11:40 Programinė įranga » Rivilė » #1379551

laptopas rašė:


Sveiki,
kaip ivesti rivilėje tokį grąžinimą - esme ta, jog pardavejas mums išrašė kreditinę už prekes, kurios buvo brokuotos. kadangi tai buvo prieš porą menesiu, tos prekes sistemoje jau parduotos. todėl jei vedu kaip iprasta gražinimą, rašo jog nėra pakankamo kiekio.
faktiškai jo ir nėra. cia ta sąskaita, kai nei mes faktiškai kazką grąžinam nei ka.tiesiog ta suma sumažėja mūsų skola jiems. kaip suvesti? gal kas patars? smile
Ačiū smile

Pirkimai smile Grąžinimas smile spaudžiate mygtuką "Grąžinimai" smile atidaro langą ir nuskaitote informaciją, pasirenkate PVM s.f. kurią grąžinamos prekės gautos smile baltame lauke įvedate grąžinamų prekių kiekis (jei Kreditinė su (+) ženklu, tai vedate su (+), jei su (-) - tai su su minusu smile saudžiate Enter ir išsaugojate.
2018-01-03 11:31 Bendra » Darbo užmokestis » #1379549

Dorota1 rašė:


o tai nuo 2018 kvalifikuotiems darbuotojams DU MMA turi buti 400+1 euras ir daugiau?

VDI išaiškinimas:
www.vdi.lt/Forms/TekstasDUK.aspx?ID=377
2018-01-03 11:28 Programinė įranga » Rivilė » #1379547
Pabandykite pratestuoti duomenis bei juos sutvarkyti, jei klaidos nėra. Veiksmai: Statistika smile S2Detalus FIFO smile spaudžiate žalią mygtuką "Duomenų testavimas" ir sudedate varneles ir išsaugote smile baigus testavimą atidarys ataskaitą apie rastas/nerastas klaidas.
Toliau spaudžiate raudoną mygtuką "Duomenų tvarkymas" smile sudadate varneles, išsaugojate smile baigus tvarkymui bus pateikiama ataskaita apie duomenų sutvarkymą.
2018-01-03 08:12 Bendra » Inventorizacija » #1379496

Saule65 rašė:


Sveiki. kaip reikėtų įforminti inventorizaciją. jei įmonė veikia tik 1mėn. nei turto nei atsargų neturi. tik likutį banko sąskaitoje ir 0,45centus skolą VMI - čia dėl to kad mokėta be centų?

Labas rytas, tai už 2017 m. nedarykite inventorizacijos.
2017-12-28 08:19 Įvairūs » Skolų išieškojimas iš mažosios bendrijos » #1379156
Ne, jei skolos yra asmeninės vadovo. Iš MB sąskaitos antstolis gali išieškoti tik MB skolas.
2017-12-23 12:05 Įvairūs » Buhalterių klubas - nepelno siekianti organizacija » #1379001
Ačiū už tokį gražų sveikinimą! smile
Valerij tu nuostabus!
2017-12-21 12:22 Bendra » Prasau patarimo del individualios imones » #1378858
Laba diena,

1. Pasikeitimai nuo 2018 m. sausio 1 d. Individualią veiklą vykdantiems asmenims.
2. Aš tikriausiai likviduočiau IĮ ir veiklą vykdyčiau įsigijus verslo liudijimą ar įregistravus individualią veiklą su pažyma.Kodėl? Todėl, kad mažesnė administracinė našta, o jei veikla plėsis tuomet galėsite galėsite steigti Mažąją bendrija.
2017-12-20 12:17 Apskaita & Auditas » Individualios įmonės savininko įnašo grąžinimas » #1378759
Tai ir nurašote, jei šis turtas daugiau įmonės veikloje nedalyvaus, t.y. kai vėl atnaujins veiklą.
2017-12-20 08:19 Apskaita & Auditas » Individualios įmonės savininko įnašo grąžinimas » #1378710

Dominykas11 rašė:


Čia 15 000 tūkst. eurų jeigu būtų įnešta tai tada deklaruoja


čia ne į temą jeigu nurašai ilgalaikį turtą likutine verte,jis nudėvėtas, bet kaip ankčiau jo likutinė vertė 10 proc.jo vertės, ar galiu nurašyti visa suma į sąnaudas , ar tik 0,29 euro,o kitus į neleidžiamus., kažkur tai paskaičiau.

Labai ačiū už pagalbą.

Labas rytas,
Dėl įnašo dydžio: taip.

Patikslinkite, nelabai supratau dėl IMT: ar jo likvidacinė vertė nustatyta 0,29 € ar 10 proc. turto įsigijimo vertės?
2017-12-19 11:19 Apskaita & Auditas » Individualios įmonės savininko įnašo grąžinimas » #1378630
Teisingai supratote dėl išsiimto įnašo: deklaruoti nereikia.
2017 m. įnašas nesiekia 15 € tai jo deklaruoti nereikia, kaip ir už 2016 m.
Taip deklaruojate gautą įmonės pelną dėl IMT perleidimo formoje PLN204A.
Ir taip savininko išsiimtą pelną deklaruoja įmonė FR0471 formoje, o savininkas tą sumą deklaruoja GPM308 formoje bei susimoka GPM.
2017-12-19 10:27 Apskaita & Auditas » Individualios įmonės savininko įnašo grąžinimas » #1378622

Dominykas11 rašė:


Perskaičiau pildymo taisykles, bet apie savininko įnašus nieko neparašyta, tik apie paskolas. Tai dabar nežinau, papuoliau su tais įnašais.

Dominykas11, kadangi prievolė savininko įnašus deklaruoti atsirado nuo 2016 m. , o jūsų atveju savininkas įnašą darė 2003 m,. tai išsiimtus 50K € niekur deklaruoti nereikia, t.y. deklaruojami FR0711 formoje tik nuo 2016 m. įnešami įnašai.
2017-12-18 13:09 Apskaita & Auditas » Individualios įmonės savininko įnašo grąžinimas » #1378551
Viskas teisingai, tik nuo pelno reikės sumokėti pelno mokestį įmonei, o likusius pinigus išsimoka kaip pelno išsiėmimą.

2017-12-18 12:56 Apskaita & Auditas » Individualios įmonės savininko įnašo grąžinimas » #1378547

Dominykas11 rašė:


Įnešė savo pinigus iš savo sąskaitos, ir įmonės vardu nupirko įmonę, tai buvo 2003m.

Tokiu atveju monės savininkas gali išsiimti savo įnašą iš įmonės, jei įmonė turi laisvų apyvartinių lėšų Tik prieš išsiimant įnašą savininkas turėtų atkreipti dėmesį ar po išsiėmimo įmonė netaps nemoki, taip pat ar įmonė laiku sumokėjusi mokesčius bei nėra pradelstų kreditorinių įsipareigojimų. Įnašų atsiėmimas bus neapmokestinamos lėšos, metams pasibaigus įmonė turės deklaruoti FR0711 formoje jei suma bus lygi ar didesnė nei 15 K €.
2017-12-18 12:45 Apskaita & Auditas » Individualios įmonės savininko įnašo grąžinimas » #1378544

Dominykas11 rašė:


Indviduali įmonė pardavė, o toje įmonėje jis nemažai įnašų įnešęs,


O tą pastatą įmonė įsigijo/ pasistatė iš savo kaip įmonės lėšų?Ar savininkas įnešė tikslinį piniginį įnašą ir įmonė vėliau savo vardu įsigijo pastatą?
2017-12-18 12:36 Bendra » Mažoji bendrija » #1378537

Snaiga rašė:


Sveiki,
jeigu mažosios bendrijos narys teikia paskolą MB, ar reikia deklaruoti VMI ar dar kur nors?

Taip.
Kuriais atvejais ir kada juridinis asmuo turi VMI pateikti duomenis (FR0711 forma) apie juridinių asmenų gautas ir suteiktas paskolas fiziniams asmenims
2017-12-18 12:32 Apskaita & Auditas » Individualios įmonės savininko įnašo grąžinimas » #1378534

Dominykas11 rašė:


Sveiki

individualios įmonės savininkas pardavė pastatą ir gavo pelną.
1.Ar gali savininkas pasiimti savo įneštus įnašus pinigais gautus už parduotą pastatą.
VMI pasakė skaityti individualių įmonių įstatymą apie turto įnašo atsiėmimą, bet neradau
2. Tai jei galima tai pelnas liktų tik skirtumas tarp pajamų ir įnašų atsiėmimą. Tai tą skirtumą parodyčiau 0471 formoje, ar taip.
Neturiu patirties šiuo klausimu.Ačiū

Patikslinkite, ar savininkas pardavė ar įmonė? O gal savininkas tą pastatą buvo įnešęs į įmonę kaip turtinį įnašą?
2017-11-21 12:19 PVM » individuali veikla - pvm moketoju nuo kada tampama ? » #1376299
www.vmi.lt/cms/web/kmdb/1.4.9.7#Scroll_0
2017-11-21 08:33 Bendra » Leidžiami ir neleidžiami atskaitymai » #1376255

smalsuole rašė:


Sveiki, kaip manote, ar banko mokestis už viršytą grynųjų išėmimo limitą yra LA? smile

Sveiki, taip smile
2017-11-17 11:58 Bendra » Įstatinis kapitalas » #1376084
Korespondencijos teisingos.

Tačiau išleisti tik tiek akcijų yra nelogiškas ir įtartinas sprendimas, dėl kurio galima sulaukti daugiau dėmesio (ypač kreditorui - JA) iš tikrinančių institucijų.
2017-11-17 11:24 Bendra » Įstatinis kapitalas » #1376077

apskaitele rašė:Minėjau, šiuo metu įmonės įstatinį kapitalą sudaro 1000 vnt. akcijų po 2,90 Eur, iš viso 2900,00 Eur. Yra vienintelis akcininkas. Jeigu jis nori, kad po įstatinio kapitalo padidinimo 15 proc. priklausytų naujam akcininkui, kaip/kiek orientuotis į naujų akcijų skaičių bei nominalą?

Kada yra išleidžiamos naujos akcijos, jų nominali vertė neturi skirtis nuo jau esamų akcijų nominalios vertės. Kadangi akcininkas priėmė sprendimą didinti įstatinį kapitalą 100K €, tai ir orientuojatės į tai. Su nauju investuotoju reikia tartis dėl pardavimo kainos už akciją. Galima parduoti už nominalią vertę, tuomet reikėtų išleisti 34483 vnt akcijų.


rašė:

Turint omenyje, kad reikalinga nauja akcijų emisija ir senajam akcininkui taip ir liks nuosavybė tų akcijų, kurias jis turėjo, ir imant, kad 1000,00 vnt. yra 85 proc., 100 proc. sudarytų 1176 akcijos. Tai reiškia, reikia papildomai išleisti 176 akcijas, kurias apmokės įmonė, davusi kreditą, ir įgis nuosavybę. Vienos akcijos nominali vertė 2,90 Eur. Minėjau, kad emisijos kaina už visas naujai leidžiamas akcijas būtų 100 000 Eur.

Norint didinti įstatinį kapitalą, reikia tam skirti papildomų lėšų. Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymo 49, 50 ir 51 straipsniai reglamentuoja įstatinio kapitalo didinimą. Išleidžiant naujas akcijas, įstatinis kapitalas yra didinamas tik įmonės akcininkų ir kitų asmenų papildomais įnašais. Pirmumo teisę įsigyti naujai išleidžiamas įmonės akcijas turi jau esami įmonės akcininkai. Vadinasi jei esamas akcininkas nenori prarasti įmonės kontrolės turėtų ir jis papildomai įsigyti naujai išleistų akcijų.


rašė:

Ar akcijų nominalas (tų senųjų ir naujai leidžiamų) turi/privalo būti vienodas?

Taip, vienodas.rašė:

Akcijų priedai: kas atsitinka su akcijų priedų suma įmonei toliau dirbant? Ir kaip ta suma vertinama, analizuojant įmonės finansinę būklę? Ar ji taip visą įmonės gyvavimo laikotarpį ir lieka kabėti? Ar yra kokių nors mokestinių rizikų šioje vietoje? Kaip suprantu, tam fiziniam asmeniui, senajam akcininkui, tokiu atveju mokestinių prievolių nekiltų - juk jis neparduoda savo turto; įmonė, išleidusi naują akcijų emisiją, taip „pasiima“ investutotoją. Ar taip?

Akcijų priedai gali būti naudojami bendrovės įstatiniam kapitalui didinti ir nuostoliams dengti.
Išleidžiant naują akcijų emisiją, bendrovė patirs išlaidų. Išlaidos, kurios yra tiesiogiai akivaizdžiai susijusios su akcijų emisija, apskaitoje registruojamos mažinant akcijų priedus, t.y akcijų priedai registruojami atėmus šias išlaidas.

Šiuo atveju esančiam akcininkui jokių mokesčių papildomai neatsiranda.


rašė:

Apmokėjimas paskola: jei įmonė, kuri buvo anksčiau davusi kreditą, dabar įsigyja naujai išleistas akcijas - ar įmanomas apmokėjimas ta prieš tai duota paskola?

Taip.2017-11-17 08:30 Bendra » Įstatinis kapitalas » #1376045

apskaitele rašė:


Kas kokių minčių?


Labas rytas,
Mano požiūriu nėra teisinga (šioje situacija) pasirinkta didinti įstatinė kapitalą neišleidžiant naujų akcijų. Kodėl?Todėl, kad šioje situacijoje atsiranda naujas investuotojas (įmonės kreditorius), vadinasi jis investuodamas į įmonę turi įsigyti akcijas.Jūsų aprašytoje situacijoje akcininkas FA parduoda savo 15 proc. turimų akcijų už 100 K €, taip jis uždirba pelną (pardavimo kaina - nominali akcijų kaina). Jei būtų išleidžiamos naujos akcijos , pvz.15 vnt kurių nominali vertė būtų 29 €, o pardavimo kaina 6 666,66 € (100 K €), tuomet apskaitoje registruojate ĮK padidėjimą ir skirtumą ( tarp pardavimo kainos ir nominalios) akcijų prieduose.
2017-11-14 14:41 Pelno mokestis » Į kokias sąnaudas traukti? » #1375722

Tess rašė:


Man tai tos sąnaudos kažkodėl tamsus miškas smile

Tess, labai paprasta su tomis sąnaudomis smile
Tiesiog apskaitoje registruodama, žiūrite į įmonės veiklą ir tada jau rūšiuojate: kokios išlaidos būtų priskirtos konkrečiai vykdomos veiklos savikainai, ką priskiriate prie pardavimo sąnaudų, o kai jau iš aukščiau išvardintų negalima priskirti, tai visos priskiriamos prie bendrųjų ir administracinių sąnaudų.
2017-11-08 08:20 Įvairūs » Buhalterių klubas - nepelno siekianti organizacija » #1375285

Droztukas rašė:


Kaip tapti nariu?


Užpildykite registracijos formą ir sumokate stojamąjį mokestį
www.nbasociacija.lt/?p=142
2017-11-06 12:57 Apskaita & Auditas » Sąskaitų korespondencija » #1375148
Jei atsargos bus sunaudotos įmonės veikloje tai PVM atstatyti nereikia, o korespondencija teisinga.
2017-11-06 10:57 Darbo teisė » Darbo keliems darbdaviams sutartis » #1375121
Tuomet nelabai suprantu kokiu tikslu tokia sutarties forma atsirado naujame DK?

Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis

Atmintinė

Atmintinė buhalteriui
Delspinigiai už ne laiku sumokėtus mokesčius ir baudas 2017 m. IV ketv. 0.03 proc
Palūkanos už naudojimąsi mokestine paskola 2017 m. I ketv. 0.01 proc
Valstybinio socialinio draudimo bazinė pensija
nuo 2018-01-01
152.92 EUR
Draudžiamosios pajamos
nuo 2018-01-01
476 EUR
Minimalus valandinis atlygis ir minimali mėnesinė alga (MMA)
nuo 2018-01-01
2,45 EUR ir 400 EUR