Pliuskis rašė:
Tax.lt narys Luka_Paciolis

- Tax.lt narys nuo
- 2010-09-10
- Miestas / vietovė
- Alytus
- Profesija
- Ekonomistė specializacija finansai
- Apie save
- Aš moteris - tyli ir kukli. Įžeisi - tyliai palaidosiu, kukliai atšvęsiu.
- Luka_Paciolis
- forume parašė 3709 žinučių
Luka_Paciolis naujausios žinutės:
wolf rašė:
VMI komentare rašoma:"...gyventojų, vykdančių veiklą su verslo liudijimu ir pajamoms viršijus 4500 eurų sumą, visos (iš visuose verslo liudijimuose nurodytų veiklos rūšių) iš juridinių asmenų gautos pajamos apmokestinamos kaip pajamos iš įregistruotos individualios veiklos (su pažyma), t. y. taikant 5 proc., o laisvųjų profesijų veikloms – 15 proc. pajamų mokesčio tarifą, ir leidžiant atimti su tomis pajamomis susijusias išlaidas (faktiškai patirtas išlaidas, patvirtintas juridinę galią turinčiais dokumentais arba 30 proc. išlaidų – be juridinę galią patvirtinančių dokumentų), bei atitinkamai už tą laikotarpį turi būti mokamos privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokos."
blackgate rašė:
Aš šį mokestį dėčiau prie pretenzijos, t.y. atskira eilute galima išskirti, o galima ir neišskirti. Priklausomai ar reikalauja pretenzijos gavėjas pagrįsti žalos dydį dokumentais.
Saule65 rašė:


nite rašė:
Iš sąrašo pasirinkite "Convert to Number"
PVM32 kodas taikomas kai sandoriams taikoma speciali apmokestinimo schema (marža) (PVMĮ II, III skirsniai) Turizmo paslaugos ES, naudotos prekės, meno kūriniai, kolekciniai ir antikvariniai daiktai
PVM5 kodas taikomas kai prekių tiekimas ir paslaugų teikimas neapmokestinamas PVM (PVMĮ 20–33 ir 112 straipsniai).
Vadinasi, jei FA pardavėte automobilį taikant maržą tai bus VM32 kodas, jei pagal 33 str, tai bus PVM5.
PVM5 kodas taikomas kai prekių tiekimas ir paslaugų teikimas neapmokestinamas PVM (PVMĮ 20–33 ir 112 straipsniai).
Vadinasi, jei FA pardavėte automobilį taikant maržą tai bus VM32 kodas, jei pagal 33 str, tai bus PVM5.
Tess rašė:
Ruošiate tarpinę FA ir juo išmokate. Viskas aprašyta ABĮ

Maždaug taip: "Matydami, kad Jums yra sunku susidoroti su pavestu darbu, t.y. mūsų netenkina jūsų darbo rezultatai. Išdėstote smulkiai kokie punktai pagal susitarimą netenkina darbdavio ar kokių užduočių neįvykdo. Dėl šių aplinkybių, vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodekso 36 str. 3 dalimi, 2019-XX-XX Jūs būsite atleistas (-a) iš užimamų pareigų."
Aš imu metinį dienų skaičių. 2019 m. vidutinis d.d. sk.per mėn yra 20,92.
ritukse rašė:
Tutu rašė:
Taip.
2019-03-18 11:49
Darbo teisė »
Ar gali direktorius UAB gali būti ir direktoriumi ir buhalteriu »
#1411423
Loretytete rašė:
O kvite yra Jūsų įmonės rekvizitai?
vilmabux rašė:
Viską deklaruosite toje užsienio valstybėje.
Laba diena,
Jei teisingai supratau situaciją, tai galimi keli variantai:
Kuro Invoice apmokėdami per tarpininką apskaitoje nurodote kad mokate tikrąjam tiekėjui, t.y. Invoice nurodytam o ne tarpininkui
arba
Pervedate numatytą sumą tarpininkui ir po to apskaitoje sudengiate pagal trišalį susitarimą.
Jei teisingai supratau situaciją, tai galimi keli variantai:
Kuro Invoice apmokėdami per tarpininką apskaitoje nurodote kad mokate tikrąjam tiekėjui, t.y. Invoice nurodytam o ne tarpininkui
arba
Pervedate numatytą sumą tarpininkui ir po to apskaitoje sudengiate pagal trišalį susitarimą.
wolf rašė:
Kol kas dar vis vedu pirkime per dvi eilute dėl sąnaudų, tada darau dar vieną įrašą dėl PVM, kur dalį PVM iškeliu į atskirą 2 kl. sąskaitą "Neatskaitomas pirkimo PVM nuo neleidžiamų atskaitymų" ir mėnesio pabaigoje jau ją uždarau :) Žodžiu daug įrašų.... Nuo 2019 m. kai pakeisiu AP planuoju jau taip nedaryti, o naudoti autonomines sąskaitas mokesčiams.
target1 rašė:

Pabandau atsakyti į klausimą, kas yra individuali įmonė ir kas yra jos savininkas? Taigi:
Individualioji arba personalinė įmonė – įmonė, priklausanti vienam fiziniam asmeniui arba šeimai. Savininkui taikoma neribota turtinė atsakomybė – įmonės turtas neatskiriamas nuo asmens turto, t. y., už įmonės skolas savininkas atsako ne tik savo pradinėmis investicijomis į verslą, bet ir visu savo asmeniniu turtu.
Į klausimą: ar IĮ savininkas yra pats sau darbdavys? atsakymą rasite teismo byloje A-950-143/2016, kurios ištrauką pateikiu:
"Pareiškėjas L. L. individuali įmonė kreipėsi su skundu į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydamas: 1) panaikinti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – ir VSDFV) 2014 m. rugpjūčio 26 d. sprendimą Nr. (10.10) I-7105 ,,Dėl skundo“; 2) panaikinti atsakovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyriaus (toliau – ir atsakovas, VSDFV Vilniaus skyrius) 2014 m. birželio 27 d. sprendimą Nr. (7.2)3-80387 ,,Dėl 1-SD pranešimo apie savininko L. L. priėmimą į darbą“...
Teismas, remdamasis ginčijamu VSDFV Vilniaus skyriaus 2014 m. birželio 27 d. sprendimu Nr. (7.2)3-80387, kuriuo atsisakyta įrašyti į Registrą pareiškėjo pateikto 1-SD formos pranešimo Nr. SD-19 duomenis apie apdraustojo L. L. valstybinio socialinio draudimo pradžią nuo 2015 m. gegužės 1 d., nustatė, jog jis grindžiamas tuo, kad L. L. negalėjo sudaryti darbo sutarties pats su savimi. Taigi, teismo nuomone, iš esmės byloje ginčas kyla dėl fizinio asmens, kaip individualios įmonės savininko, galimybės sudaryti darbo sutartį su pačiu savimi ir įdarbinti save savo individualioje įmonėje. Bylos duomenimis nustatyta, jog 2014 m. balandžio 29 d. buvo sudaryta neterminuota darbo sutartis Nr. 14 tarp L. L. ir Įmonės, kuriai atstovavo jos savininkas L. L. Pagal šią sutartį L. L. buvo priimtas į darbą tiekėjo-vadybininko pareigoms nuo 2014 m. gegužės 1 d. Nuo darbo sutarties sudarymo pareiškėjas nustojo mokėti PSD įmokas ,,Sodrai“ už L. L. bei pradėjo mokėti VSD įmokas, kaip asmenims, gaunantiems pajamas, susijusias su darbo santykiais.
Teismas pažymėjo, jog pagrindinis dokumentas, kuriuo nustatomi darbdavių ir darbuotojų santykiai, yra DK (93, 95 str.). Darbo sutartis yra dvišalis sandoris, mažiausiai dviejų atskirų šalių susitarimas, kuriuo ir viena, ir kita šalis įgyja tam tikras teises viena kitos atžvilgiu bei prisiima sau tam tikras pareigas kitos šalies atžvilgiu: vienos šalies pareigai tenka tam tikra kitos šalies teisė, ir atvirkščiai. Todėl, teismo nuomone, sudarant bet kokią sutartį (o ne tik darbo sutartį), dalyvauja ne tik mažiausiai dvi skirtingos šalys, bet ir šioms skirtingoms šalims turi atstovauti mažiausiai du skirtingi fiziniai asmenys. Vienas ir tas pats fizinis asmuo negali tuo pačiu metu būti abejomis šalimis iš karto, tai jau būtų vienašalis sandoris. Todėl teismas sutiko su atsakovo atsiliepime pateiktu Valstybinės darbo inspekcijos išaiškinimu, jog individualios įmonės savininkas negali pats su savimi sudaryti darbo sutarties ir atlikti kitus su tuo susijusius veiksmus (sutartį įforminti, užregistruoti ir pan.), o tokios tariamai sudarytos sutarties įforminimas, užregistravimas ir pan. jokių teisinių santykių bei teisinių pasekmių nesukuria, nes tai prieštarauja teisės logikai, teisės pradmenims ir principams, įstatymo esmei ir prasmei.
Teismas vadovavosi Individualių įmonių įstatymo 7 straipsnio 1, 2 dalimis ir padarė išvadą, jog individualios įmonės savininkas dirbti savo įmonėje direktoriumi gali, tačiau tam tikslui jokia darbo sutartis savininko paties su savimi kaip direktoriumi nesudaroma ir negali būti sudaroma, kaip ir negali būti sudaroma darbo sutartis dėl kitų pareigų įmonėje. Teismas taip pat vadovavosi Valstybinio socialinio draudimo įstatymo (akto redakcija, galiojusi ginčo teisiniam santykiui aktualiu laikotarpiu) 2 straipsnio 8 dalimi.
Tai darydama, kolegija pažymi, kad darbo santykius reglamentuoja specialusis įstatymas – Darbo kodeksas, kuriame, be kita ko, yra apibrėžta darbo sutarties sąvoka, pagal kurią, darbo sutartis yra darbuotojo ir darbdavio susitarimas, kuriuo darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras pareigas paklusdamas darbovietėje nustatytai darbo tvarkai, o darbdavys įsipareigoja suteikti darbuotojui sutartyje nustatytą darbą, mokėti darbuotojui sulygtą darbo užmokestį ir užtikrinti darbo sąlygas, nustatytas darbo įstatymuose, kituose norminiuose teisės aktuose, kolektyvinėje sutartyje ir šalių susitarimu (93 str.). Iš šio apibūdinimo vienareikšmiškai matyti, kad darbo sutarties subjektais yra darbdavys ir darbuotojas, kurie vienas kito atžvilgiu turi tam tikras teises ir pareigas, t. y. tokios sutarties subjektai yra du atskiri (atskirus statusus turintys) subjektai. Aiškinant nurodytą DK normą lingvistiniu ir loginiu teisės aiškinimo metodais, darytina išvada, kad darbdavio ir darbuotojo statusai negali sutapti viename fiziniame asmenyje, t. y. pagal vieną darbo sutartį fizinis asmuo, kuris pagal įstatymą yra darbdavys, negali būti vienu metu ir darbuotoju."
Visą bylą galite paskaityti čia.
Sėkmės nagrinėjant ir gilinantis (jei kantrybės bei suvokimo pakanka) į teisines subtilybes

laptopas rašė:
laptopas rašė:
laptopas rašė:
laptopas rašė:





Pabandykite pratestuoti duomenis bei juos sutvarkyti, jei klaidos nėra. Veiksmai: Statistika
S2Detalus FIFO
spaudžiate žalią mygtuką "Duomenų testavimas" ir sudedate varneles ir išsaugote
baigus testavimą atidarys ataskaitą apie rastas/nerastas klaidas.
Toliau spaudžiate raudoną mygtuką "Duomenų tvarkymas"
sudadate varneles, išsaugojate
baigus tvarkymui bus pateikiama ataskaita apie duomenų sutvarkymą.



Toliau spaudžiate raudoną mygtuką "Duomenų tvarkymas"


Saule65 rašė:
Ne, jei skolos yra asmeninės vadovo. Iš MB sąskaitos antstolis gali išieškoti tik MB skolas.
Ačiū už tokį gražų sveikinimą!
Valerij tu nuostabus!

Valerij tu nuostabus!
Diskusijos
-
Mažoji bendrija
apie 6 valandų |
failai: 38 |
Drausmina » 6638
-
GPAIS
apie 13 valandų |
failai: 60 |
smalsuole » 2196
-
darbo birža
apie 14 valandų |
failai: 0 |
Jolastan » 1
-
Antstoliai
apie 14 valandų |
failai: 14 |
jussta » 1301
-
Pajai ir stojamieji mokesčiai
apie 14 valandų |
failai: 0 |
Inga0119 » 30
-
Nepanaudotų atostogų paskaičiavimas
apie 16 valandų |
failai: 7 |
sanpaulija » 762
-
PVM deklaracija FR0600
apie 16 valandų |
failai: 45 |
Zaisminga » 6983
-
Asociacijos
apie 16 valandų |
failai: 48 |
Gita1 » 3342
-
Reprezentacinės sąnaudos
apie 18 valandų |
failai: 21 |
gyvate » 2427
-
Dienpinigiai už komandiruotę
apie 18 valandų |
failai: 2 |
smalsuole » 879
-
Nemokama apskaitos programa
1 diena |
failai: 1115 |
VikaX » 15361
-
Leidžiami ir neleidžiami atskaitymai
1 diena |
failai: 25 |
retancike » 5635
-
Finvalda
1 diena |
failai: 108 |
grapskaita » 6218
-
Sąskaitų korespondencija
1 diena |
failai: 50 |
Laimakoviene » 20593
-
Darbo grafikas
1 diena |
failai: 74 |
Gita1 » 3380
-
Individualios įmonės mokesčiai
2 dienų |
failai: 13 |
medinukass » 2564
-
Programa-Rivile
2 dienų |
failai: 15 |
Fan » 532
-
Vieningas e. sąskaitų standartas Lietuvoje
2 dienų |
failai: 0 |
gyvate » 17
-
Parasas ant sutarties atostogu metu
2 dienų |
failai: 0 |
valdaspv » 2
-
Buhalterinė programa "Centas"
2 dienų |
failai: 230 |
IrenaU » 23215
-
Pajamos natūra
3 dienų |
failai: 35 |
Laimuks » 2894
-
Darbo laiko kalendorius
3 dienų |
failai: 31 |
dan9 » 235
-
Nauja MB ir mokesciai
3 dienų |
failai: 0 |
Indraja17 » 14
-
Nenuolatinio Lietuvos gyventojo apmokestinimas
3 dienų |
failai: 0 |
palmira33 » 2
-
Nepanaudotos atostogos
3 dienų |
failai: 1 |
Whagati » 197
- Tax.lt forumo taisyklės
- Paieška forume
Kas prisijungęs?
Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis
Atmintinė
Atmintinė buhalteriui
Delspinigiai už ne laiku sumokėtus mokesčius ir baudas 2017 m. IV ketv. | 0.03 proc |
Palūkanos už naudojimąsi mokestine paskola 2017 m. I ketv. | 0.01 proc |
Valstybinio socialinio draudimo bazinė pensija nuo 2018-01-01 | 152.92 EUR |
Draudžiamosios pajamos nuo 2018-01-01 | 476 EUR |
Minimalus valandinis atlygis ir minimali mėnesinė alga (MMA) nuo 2018-01-01 | 2,45 EUR ir 400 EUR |