wirgis74
19
#1140912 2013-03-17 17:45 wirgis74
Šiaip ne mes vieni tokie.Suprantu,kad istatymu nezinojimas neatleidzia nuo atsakomybes.Gal kas zino kokios butu nuobaudos uz toki aplaiduma.O gal tie mūsu privatūs klientai isvis i stalcių pasideda faktura ir viskas tuo baigiasi,ka per tiek laiko nei vienam neiskilo jokiu klausimu.Tik dalis tokiu yra,kiti apmokestinamieji klientai,o su jais dirbant registruotis nereikia.

Issprogtake
171
#1140930 2013-03-17 19:14 Issprogtake
Sveiki. Gal galite padėti ir parašyti, kaip turėtų skambėti angliškai sakinys, kuriuo vadovaujantis mes išrašom sąskaitas už paslaugas į ES be PVM?

Dalia29
12709
#1141000 2013-03-18 09:58 Dalia29

wirgis74 rašė:


Tik dalis tokiu yra,kiti apmokestinamieji klientai,o su jais dirbant registruotis nereikia.


Kodėl nereikia? Kur tą perskaitėte? mūsų 13 str.? Jis nurodo paslaugos suteikimo vietą, o ne prievoles registruotis PVM mokėtoju šalyje, kurioje vykdote ekonominę veiklą, tuo labiau darbus, susijusius su statybomis.

Rainis
15064
#1141001 2013-03-18 09:59 Rainis

Issprogtake rašė:


Sveiki. Gal galite padėti ir parašyti, kaip turėtų skambėti angliškai sakinys, kuriuo vadovaujantis mes išrašom sąskaitas už paslaugas į ES be PVM?


Tai kad mes ir lietuviškai to sakinio nežinome, kuo jūs ten vadovaujatės smile

Issprogtake
171
#1141146 2013-03-18 15:04 Issprogtake
Jau radau ir rašysime taip, gal ir kitiems padės: Services subject to reverse - charge VAT according to Art. 44 of Council Directive 2006/112/EC

Mes teikiame IT paslaugas į užsienį.

zodiakas
2831
#1141384 2013-03-19 09:26 zodiakas
Sveiki.Situacija tokia.Lietuvos UAB atlieka paslaugą Švedijoje, bet sąskaitą turime rašyti Estijos įmonei.Kokį tokiu atveju skaičiuoti PVM tarifą?Turbūt Švedijos?

Nuirkas
143
#1141387 2013-03-19 09:28 Nuirkas
Turiu klausimuka:

Esam LT imone PVM moketoja, suteikem transporto paslauga PL imonei PVM moketojai. (PVM moketoja tapo nuo 2013-01-01) marsrutu Lenkija-Vokietija. Iki 2013 01 01 taikiau 13str 2 dali. Nuo s.m. sausio pirmos dienos kada Lenku firma tapo PVM moketoja VMI tvirt
ina kad saskaitas turiu israsyti su 21 proc , 13str. 2 dalies taikyti jau negaliu.

Nors VMI konsultavimo telefonu man aiskino kad nesvarbu ar PL firma yra PVM moketoja ar ne vistiek saskaitas turiu rasyti su PVM tarifu pagal 13 str 2 dali.

Tai kaip turetu buti is tikruju?

Rainis
15064
#1141392 2013-03-19 09:32 Rainis

zodiakas rašė:


Sveiki.Situacija tokia.Lietuvos UAB atlieka paslaugą Švedijoje, bet sąskaitą turime rašyti Estijos įmonei.Kokį tokiu atveju skaičiuoti PVM tarifą?Turbūt Švedijos?


Ar jūs kokie švedai, kad švedišką PVM norite skaičiuoti?
Vadovaukitės Lietuvos PVM įstatymu.
Nebent esate įsiregistravę PVM mokėtojais Švedijoje, tada atsiprašau, galite ir švedišką.

zodiakas
2831
#1141401 2013-03-19 09:44 zodiakas
Taip, įsiregistravę švedijoje PVM mokėtojais.

Rainis
15064
#1141406 2013-03-19 09:48 Rainis

zodiakas rašė:


Taip, įsiregistravę švedijoje PVM mokėtojais.



Tada vadovaukitės Švedijos įstatymais.
Manau, kad ir pas juos yra panaši nuostata, kaip Lietuvoje - pirmiausiai nustatote paslaugos atlikimo vietą (pas mus tai PVMĮ 13 straipsnis). Pagal tai matysite - jei tai PVM objektas Švedijoje - taikote švedišką PVM.
Jei tai ne PVM objektas ten - sąskaitą rošote be jokio PVM.

zodiakas
2831
#1142222 2013-03-21 09:30 zodiakas
Gal kas žinote Švedijos VMI sąskaitą kur reikia pravesti pinigėlius (PVM). Kažkur pametėme.

blackgate
3717
#1142224 2013-03-21 09:36 blackgate

zodiakas rašė:


Gal kas žinote Švedijos VMI sąskaitą kur reikia pravesti pinigėlius (PVM). Kažkur pametėme.


Čia pasižiūrėkit, kažkur turėtų būti:
http://www.skatteverket.se/

Neiti priekin, lygu žengti atgal.

zodiakas
2831
#1142256 2013-03-21 10:58 zodiakas
Nerandu, gal taip kas žino, gal kas veda. smile

blackgate
3717
#1142265 2013-03-21 11:14 blackgate
Payments to your tax account from abroad
When paying from abroad you must use the following account:
Accounts
IBAN
SE82 5 000 0000 0522 1100 0347
BIC/Swift code
ESSESESS
Bank
SEB, S-106 40 Stockholm
Payee
Skatteverket, S-831 87 Östersund
• Specify IBAN and BIC at payment.
• In order for us to credit your payment, you must cite your personal identification number or organization registration number.


Neiti priekin, lygu žengti atgal.

xvijox
939
#1142288 2013-03-21 12:42 xvijox
Laba diena, Lietuvis turi Norvegijoje savo įmonę, nori parsivaryti automobilius ir čia remontuoti Lietuvoje, kaip su PVM sąskaitom už atliktas paslaugas reikėtu rašyti atskirai, o už sudėtas autodalis atskirai. Ar sąskaitos rašomos su O PVM, jei taip kokios derektyvos ir PMĮ taikomas, ar tokias paslaugas galim teikti?

zodiakas
2831
#1142301 2013-03-21 13:01 zodiakas

blackgate rašė:


Payments to your tax account from abroad
When paying from abroad you must use the following account:
Accounts
IBAN
SE82 5 000 0000 0522 1100 0347
BIC/Swift code
ESSESESS
Bank
SEB, S-106 40 Stockholm
Payee
Skatteverket, S-831 87 Östersund
• Specify IBAN and BIC at payment.
• In order for us to credit your payment, you must cite your personal identification number or organization registration number.


Ačiū už pagalbą.

Dalia29
12709
#1142306 2013-03-21 13:07 Dalia29

xvijox rašė:


Laba diena, Lietuvis turi Norvegijoje savo įmonę, nori parsivaryti automobilius ir čia remontuoti Lietuvoje, kaip su PVM sąskaitom už atliktas paslaugas reikėtu rašyti atskirai, o už sudėtas autodalis atskirai. Ar sąskaitos rašomos su O PVM, jei taip kokios derektyvos ir PMĮ taikomas, ar tokias paslaugas galim teikti?


Tai, ką čia surašėte, jums gal ir aišku, "iš šono" žiūrint tai nelabai.
Gal situaciją patikslinkite. "Atvaryti" iš Norvegijos, o kur po to "išvaryti"? Vėl į Norvegiją?

zodiakas
2831
#1142321 2013-03-21 13:43 zodiakas

Rainis rašė:



zodiakas rašė:


Sveiki.Situacija tokia.Lietuvos UAB atlieka paslaugą Švedijoje, bet sąskaitą turime rašyti Estijos įmonei.Kokį tokiu atveju skaičiuoti PVM tarifą?Turbūt Švedijos?


Ar jūs kokie švedai, kad švedišką PVM norite skaičiuoti?
Vadovaukitės Lietuvos PVM įstatymu.
Nebent esate įsiregistravę PVM mokėtojais Švedijoje, tada atsiprašau, galite ir švedišką.


O jei tarkim iš Lietuvos rašom sąskaitą, tai taip pat bus ne PVm objektas, nes paslaugą atliekam Švedijoje tik Estijos įmonei.

Dalia29
12709
#1142353 2013-03-21 15:07 Dalia29
Man atrodo, kad paslaugos atlikimo nustatymo vieta yra ten, kur paslauga atlikta, o ne ten "iš kur sąskaita rašoma".

Rainis
15064
#1142415 2013-03-21 21:47 Rainis

xvijox rašė:


Laba diena, Lietuvis turi Norvegijoje savo įmonę, nori parsivaryti automobilius ir čia remontuoti Lietuvoje, kaip su PVM sąskaitom už atliktas paslaugas reikėtu rašyti atskirai, o už sudėtas autodalis atskirai. Ar sąskaitos rašomos su O PVM, jei taip kokios derektyvos ir PMĮ taikomas, ar tokias paslaugas galim teikti?


Nerašau jums koks ten PVM taikomas, bet perspėju, kad nei lietuviškas, nei užsieniečiams sąskaitas rašydami, nerašinėkite remontui sunaudotų detalių "atskirai", kai dabar kėsinatės daryti.
Tai ne kokios prekės pardavimui, detalės sudėtos į mašinas jas remontuojant, sąskaitoje atskirai jokiu būdu neišskiriamos.
Jei reikia, pridedate prie sąskaitos sąmatą, darbų atlikimo aktą ar panašų dokumentą. Štai jame galite išvardinti, kokios detalės pakeistos, kiek dažų sunaudota, priskaičiuotą DU ir panašius dalykus.
O sąskaitoje - remonto darbai (galima pasmulkinti - dažymas, filtrų, durelių keitimas ir t.t). tik tiek.



Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis