Tax.lt narys Rainis

Mid
Tax.lt narys nuo
2008-04-07
Rainis
forume parašė 14934 žinučių

Rainis naujausios žinutės:

2017-02-14 11:40 Bendra » Mokestis už aplinkos teršimą » #1349429

jussta rašė:


Klausimas, ar reikia tik įmonės nuosavus automobilius traukti į deklaraciją ar ir tuos, kurių auto nuomą turime iš fizinių asmenų?


Visus automobilius, visą įmonės sunaudotą kurą.
2017-02-10 17:32 PVM » 45.000 PVM » #1349190
Panašu į individualią veiklą - nors gal FA tokios ir neįregistravo, požymiai yra VMI to ir užteks.
Ne, ne nuo 45 000 € viršijančios sumos - PVM teks mokėti nuo visų 50 000 ar kiek ten eurų. Apmokestinamas visas sandoris, kurį sudarius buvo viršyta riba. Anksčiau taip, buvo mokama nuo skirtumo.
Tiesiog patartina įregistruoti individualią veiklą, iš karto įsiregistruoti PVM mokėtoju, ir ramiai gyventi.
Tarp kitko, jei turite visus išlaidų dokumentus, atrodo, kad galima atskaityti pirktų medžiagų ir paslaugų PVM. Tuomet mokėtumėte tik skirtumą tarp pirkimo ir pardavimo PVM'ų.
2017-02-06 15:35 PVM » Dėl PVM » #1348611

twist rašė:


Kažkaip pasimečiau.Gal kas pagelbės. Teikiame konsultacinę paslaugą trečiai šaliai -ieškom įmonių, kurios užsiima gyv, namų statyba ir galėtų eksportuoti tuos namus į trečią šalį. Ar mūsų suteikta paslauga būtų pagal 13 str. 2 d. ne objektas ar paslauga, susijusi su nekilnojamu turtu su 21 procentu?


PVMĮ 13-o straispnio komentaras:
4. Su nekilnojamaisiais pagal prigimtį daiktais susijusios paslaugos laikomos suteiktomis šalies teritorijoje tuo atveju, kai daiktai, su kuriais paslaugos susijusios, yra ar bus pastatyti šalies teritorijoje. Taikant šią nuostatą, su nekilnojamaisiais pagal prigimtį daiktais susijusiomis paslaugomis laikomi:
1) statybos, projektavimo ir tyrinėjimo darbai;
2) nekilnojamųjų pagal prigimtį daiktų nuoma ar kitokių teisių naudotis nekilnojamuoju turtu perdavimas;
3) viešbučių, motelių, kempingų ir panašios apgyvendinimo paslaugos;
4) atstovavimo (agento) nuomojant, parduodant ir (arba) įsigyjant nekilnojamuosius pagal prigimtį daiktus paslaugos, šių daiktų vertinimo, architektų, inžinerinės paslaugos, nekilnojamųjų pagal prigimtį daiktų priežiūros paslaugos ir kitos su šiais daiktais susijusios paslaugos. "

Manyčiau, kad jūs tiesiog tarpininkai, neatitinka jūsų paslaugos šiam komentarui.
2017-02-06 13:15 PVM » PVM tarp ES valstybiu » #1348555

dassi rašė:


Sąskaitoje jokių nuorodų nėra, sąskaita išrašyta tik už transporto paslaugas, automobilius pirkom iš kitos įmonės, tai supratau kad reik priskaičiuoti ir galiu atskaityti, nes tai buvo vežtos prekės skirtos perparduoti?


Taip.
2017-02-06 10:11 PVM » PVM tarp ES valstybiu » #1348494

dassi rašė:


Laba diena, klausimas, es pvm mokėtojas įsikūręs Londone ir jo įmonė ten, teikė mums transporto paslaugas, parvežė automobilius į Lietuvą iš Londono. Išrašė sąskaitą su 0 proc vat, ar mums reikia prisiskaičiuotą lietuvišką pvm?


Gal ne su nuliniu PVM išrašė, o kažkokias kitas nuorodas parašė?
Ir iš klausimo ne visai aišku, už ką jums tą sąskaitą išrašė - už transporto paslaugas ar konkrečiai už pirktus automobilius?
Jei už transportą - taip, PVM reikia priskaičiuoti.
2017-02-06 09:25 PVM » 45.000 PVM » #1348482

minmin rašė:


Sveiki,
ieškojau google atsakymo bet nelb radau to ko reikėjo arba nesupratau:)

Tad turiu 2 klausimus.

Jei per 12 men pardaviau objektą uz 50.000 eur, vadinas pvm reikia moketi nuo 5000?

Ir kitas klausimas. Jei tarkim nuo pirmo objekto pardavimo, praeina 13 men ir parduodu kita objekta uz 30.000 eur. ar tai skaitos, kad nepasiekiau pvm 45000 lubu ir jo moket nereik ar vistiek jau reikia moket?

Aciu uz atsakymus


Neįmanoma teisingai atsakyti - beveik nepateikta jokios informacijos.
Ar pardavėjas įmonė, vykdanti veiklą, o jos veikla - pardavinėti "objektus"? Tuomet Jūratė teisi.
Bet gal tą objektą pardavė fizinis asmuo, nevykdantis jokios veikos? Arba ir juridiniam asmeniui tai atsitiktinis sandoris? Tada jau visai kita situacija.
2017-02-03 11:06 Gyventojų pajamų mokestis » Dividendai. Deklaravimas ir apmokestinimas. » #1348305

judaskinas rašė:


Sveiki,

yra du akcininkai, abu jie dirba imonėje, abu įnešė įnašus (forminta, kaip beprocentės paskolos), vienas iki 5000 eurų kitas virš 25000 eurų. Šiais metais, iš pelno, nori išsimokėti dividendus. Ar nepasikeitė niekas. Ar turėsiu daryti taip? Ar kažkas pasikeitė?
Skiria pvz. 20000 euru dividendam, tai išmoku po 8500 eurų abiem, o išskaityta 15% GPM - 3000 - sumoku VMI, 1411 kodu. Deklaruojuoju FF0572 deklaracijoje.
Akcininkams į ju asmeninę deklaraciją GPM308 bus įkelta automatiškai, papildomai GPM mokėti nereikės.Taip, jei abu turi po lygiai akcijų.
Ir atkreipkite dėmesį į FR0572 deklaracijos pildymo naujoves.
2017-02-03 10:33 Apskaita & Auditas » Atidėjimų (atidėjinių) ir jų pokyčio atvaizdavimas PLN204 » #1348297

retancike rašė:


Raini, aš tai dėlioju taip. Norėčiau konkrečių pavyzdžių ir iš Jūsų.Labai įdomų pavyzdį pateikėte, tiesa, jis visiškai hipotetinis, realybėje vargu ar įmanomas, bet jokiu būdu neatmestinas.
Be to, jis padėjo man, o tikiuosi ir jūs sutiksite, kaip visgi reikia elgtis su tais rezervais, kad gautume teisingą apmokestinamąjį pelną arba nuostolį. Išbandžiau įvairiais variantais pildydamas PLN ir galiu pasiūlyti, manau, galutinį ir nepriekaištingą variantą.
Jei laikysimės principo, kad nesinaudojame abejotina PMĮ lengvata apie dalies atidėjinių priskyrimo LA, o visus laikysime neleidžiamais, PLN reikia pildyti taip:
Einamųjų metų rezervą rodome S priede;
Praėjusių metų (naikinamą) rezervą 32 eilutėje.
Labai paprasta, išbandžiau ir su jūsų pavyzdžiu (S priedas visai nepildomas), gauname mokestinį nuostolį tokį, koks ir priklauso. O jei rezervas didėja, taip pat nereikia sukti galvos pačiam ir skaičiuoti skirtumo. Taip pat teisingai veikia ir rezervui mažėjant.
Taip kad ačiū už diskusiją, manau, priėjome teisingą variantą. Be to, jei gerai prisimenu, ankstesnėje PLN formoje kažkas panašaus ir buvo, bent aš taip pildydavau, tik ta dabartinė 32 eilutė buvo "savo" vietoje, ne pirmame lape.
O kitai diskusijos dalyvei jpjurtei noriu pasakyti, kad ji vis dar painioja mokestinį ir finansinį rezultatą ir paaiškinti, kokia tų atidėjinių atostogoms reali prasmė. Teko dirbti su įmonėmis, kurių akcininkai įmanytų gautą pelną iki cento išsimokėti dividendams. O juk išmokamas (skirstomas) būtent finansinis, ne mokestinis pelnas. Taigi rezervai apriboja akcininkų siekius.
2017-02-02 17:45 Pelno mokestis » PSD » #1348237

burukas rašė:


Laba diena,
Žmogus pats susimoka PSD sumokejo skolą ir už einamąjį mėnesi, sodroje raso kad PSD skolos nera, o ligonių kasoje raso kad nedraustas, po kiek laiko sodra perduoda duomenis ligonių kasai9 įmokas sumokėjo sausio 31 d., o ligonių kasoje dar rodo kad nedraustas)


Čia dažna tų savarankiškai PSD mokėtojų klaida.
Mokama už einamąjį mėnesį. Jei pervedėte paskutinę dieną, įmoka galėjo nespėti ateiti į Ligonių kasų biudžetą. Tiesiog luktelkite ir pasitikrinkite po kelių dienų. O kitą kartą sumokėkite keliomis dienomis anksčiau.
2017-02-02 17:41 Apskaita & Auditas » Atidėjimų (atidėjinių) ir jų pokyčio atvaizdavimas PLN204 » #1348235

retancike rašė:


Smagu, Raini, kad leidžatės į diskusijas.... bet diskutuojame tik dviese :) aš niekada nedėjau rezervo (pokyčio taip pat) į leidžiamus. Todėl ir manau, kad einamaisiais metais priskaičuojant atostoginius už praeitus laikotarpius pripažįstam sąnaudom visa apimtimi, o naikinat rezervą tos sąnaudos sumažėja, dėl ko reikia atlikti koregavimus PLN.


Nesutinku.
Tiesiog, jei nepripažįstate dalies atidėjinių leidžiamais atskaitymais, išbandykite įvairius variantus, pildydama PLN. Ir turėdama galvoje principą, kad apmokestinamasis pelnas apskaičiuojamas taip, lyg jokie rezervai nesudaromi. Pamatysite tuoj pat, kad įrašymas į 32-ą eilutę neteisėtai mažina apmokestinamąjį pelną. Nepadidiname jo praėjusiais metais, visa apimtimi pripažindami rezervą neleidžiamais, joks atidėtojo pelno mokesčio turtas dėl to nesusidaro, todėl jokių korekcijų sekančiais metais daryti nereikia.
Nebent keičiate patį principą, ir norite dalį rezervo pripažinti leidžiamais - tada gal būt ir turi tokia korekcija prasmę.
2017-02-02 16:21 Apskaita & Auditas » Atidėjimų (atidėjinių) ir jų pokyčio atvaizdavimas PLN204 » #1348223

retancike rašė:


o kam reikia mažinti DU sąnaudas? jei, tarkim darbuotojai išleidžiami visoms toms sukauptoms atostogoms (kad ir už 3 metus) fiksuojant DU sąnaudas, tai norit pasakyti, kad tos sukauptos sąnaudos neturi tapti leidžiamais atskaitymais einamaisiais metais? ir uždarau įmonę, naikinu rezervą - tai kodėl kredituojant 6 klasę, turiu sumažinti sąnaudas?


Apskaičiuojant ir išmokant atostoginius, galima elgtis dvejopai:
1) registruoti apskaitoje normaliai D 6 kl DU sąnaudos K 4 kl Mokėtini atlyginimai. Atidėjiniai neliečiami. Juos panaikinsite metų gale, jokio rezervo (atidėjinių) neturėsite.
2) Mažinamas atidėjinys (priskaičiuotas rezervas) D 4 kl Atidėjiniai K 4 kl. Mokėtini atlyginimai, Sodra, GF. Jei su visais darbuotojais atsiskaitėte, rezervo neliks.
Matau, kad jau susipainiojote savo samprotavimuose. Pabrėžiu, kad finansinis ir mokestinis pelnai labai dažnai skiriasi. Reikalavimas sudarinėti rezervą būsimiems atostogų mokėjimams yra teisingas, nes parodo realią įmonės finansinę būklę (mokumą), ypač tai svarbu akcininkams.
Painiavos labiausiai įneša kolizija su Pelno mokesčio įstatymu, kuris leidžia DALĮ to rezervo priskirti leidžiamiems atskaitymams ir taip susimažinti einamųjų metų apmokestinamąjį pelną.
Šiaip rezervo (bet kokio) sudarymas neturi turėti įtakos apmokestinamąjam pelnui. Todėl geriausiai vadovautis mano išdėstytomis nuostatomis - apmokestinamasis pelnas apskaičiuojamas taip, lyg to rezervo visai nebūtų.
2017-02-02 16:08 Apskaita & Auditas » Atidėjimų (atidėjinių) ir jų pokyčio atvaizdavimas PLN204 » #1348216

jpjurte rašė:


na supratau, kad į S priedą nerašysiu nieko, jei atost. kaup. sumažėjo, bet ar tikrai reikia registruoti tą pokytį į 32 eil. (tada, kokia prasmė tų atidėjinių, jiei jie neturi įtakos PM bazei?).
Gal yra kokių nuomoniųNe. į 32 eilutę nieko rašyti nereikia tikrai, nes sumažinsite apmokestinamąjį pelną (išbandžiau).
Nebent "pernykščius" atidėjinius rašyti į S priedą, o į 32 šiuometinius (dar nebandžiau).
2017-02-02 15:53 Apskaita & Auditas » Atidėjimų (atidėjinių) ir jų pokyčio atvaizdavimas PLN204 » #1348210

retancike rašė:


2 variantas - kai atidėjiniai sumažėja:

Finansinis rezultatas iki atidėjinių - pelnas 2000
Atidėjinių sumažėjimas - "pajamos" 1000

Finansinis rezultatas po atidėjinių - pelnas 3000

Į PLN eina 3000

į 32 eilutę rašome 1000

Ir gauname apmokestinamą mokestinį rezultatą 2000, ką ir turėjome pradžioje.

Mano nuomonė tokia, kad tas atidėjinių "pajamas" reikia dėti į 32 eilutę, nes suformuodami tą atidėjinių sumažėjimo įrašą mes mažinam pripažintas normalias sąnaudas, ko realiai nereikia daryti.
Bet tai yra mano nuomonė.


Atkreipkite dėmesį į tai, kad mažinamos darbo apmokėjimo sąnaudas. Juk atidėjiniai sumažėjo todėl, kad normaliau buvo pradėti išleisti darbuotojai atostogų. O priskaičiuotais atostoginiais nemažinome atidėjinių (o jie mažino finansinį pelną). Todėl dabar ta klaida automatiškai ištaisoma - būdami neleidžiamų atskaitymų kredite, jie mažina tas DU sąnaudas.
Tokios situacijos galima būtų išvengti, jei išmokėtais atostoginiais mažintume atidėjinius, bet nepriskirtume jų normalioms DU sąnaudoms.
2017-02-02 11:06 Apskaita & Auditas » Atidėjimų (atidėjinių) ir jų pokyčio atvaizdavimas PLN204 » #1348117
Sudarinėti kaupinius būsimiems atostoginiams įmonės pradėjo ne taip jau ir seniai - sudarius kažkurį ten VAS. Tam tikra prasme tai yra teisingas sprendimas juos sudarinėti, nes jie parodo neišvengiamas būsimas įmonės išlaidas - bet kuriuo atveju, atleidžiant darbuotoją ar net likviduojant įmonę, teks apmokėti uždirbtas, bet nepanaudotas atostogas. Todėl sudarius kaupinius, aiškiai matosi tikrasis, finansinis įmonės pelnas.
Bėda ta, kad VAS ir PMĮ nuostatos šioje vietoje susikerta ir sukelia tam tikrų problemų buhalteriams. Pelno mokesčio įstatymas nelabai nori pripažinti tokių būsimų išlaidų, ir leidžia mažinti einamųjų metų pelną tik ta atidėjinių dalimi, kurioje sukaupta ataskaitinių metų nepanaudotų atostogų darbo užmokesčio dalis be jokių papildomų priskaitymų. Ši nuostata bei metodinių rekomendacijų aiškinimai, kaip tuos atidėjinius pavaizduoti apskaitoje, apskaitą padaro dar mažiau suprantamą ir sudėtingesnę.
Todėl dažnoje įmonėje buhalteriai palengvina sau darbą ir supaprastina apskaitą, sudarytų atidėjinių sumą priskirdami neleidžiamiems atskaitymams visą, neišskirdami einamųjų metų dalies, o metų eigoje priskaičiuotus ir išmokėtus atostoginius paprasčiausiai priskiria normalioms sąnaudoms.
Naudoti tokį metodą, be abejo, galima. O iškylančius neaiškumus, ką daryti, kai kaupiniai padidėja arba sumažėja, palyginus su praėjusiais metais, spręsti reikia vadovaujantis paprasta nuostata - o koks būtų pelnas, jei kaupiniai išvis nebūtų sudaromi?
Todėl pirmaisiais sudarymo metais visus juos priskiriame neleidžiamiems.
Jau kitų metų gale kaupinius koreguojame, praeitų metų likutį perkeldami į neleidžiamų atskaitymų sąskaitos kreditą, naujai sudarytą - į debetą. Jei kaupinių suma padidėjo, šį skirtumą rodome PLN deklaracijoje kaip neleidžiamus atskaitymus. O jei kaupiniai sumažėjo, neleidžiamų atskaitymų sąskaitoje turime kreditinį likutį, kuris mums padidina finansinį pelną. Tokį jį ir parodome PLN deklaracijoje - jokių korekcijų tuomet nebereikia. Pelno mokesčio atžvilgiu jie jokios įtakos neturi, ir tiek. Ieškoti, kurioje ten eilutėje įrašyti neigiamą pokyti, nereikia - juk nė vienais metais pelno mokesčio skaičiavimui, vedant apskaitą aukščiai išdėstytu būdu, kaupinių sudarymas neturėjo, taigi jokio atidėto pelno mokesčio turto nesusidarė.
Tai mano nuomonė, laukiu diskusijos.
2017-01-24 10:49 Įvairūs » FR0711 » #1346900

pele-pelyte rašė:


Sveiki, ar privaloma deklaruoti atsiskaitytinai išmokėtus pinigus ir jų likutį 2016-12-31 dienai, jei tai suma 700 eur? Gal riba yra nuo kiek eurų teikti deklaraciją?


Deklaruoti išduotus (ne išmokėtus) pinigus atskaitingam asmeniui tikrai nereikia. Jis tik privalo už juos atsiskaityti avansinėje deklaracijoje.
Metų gale likučio paprastai neturėtų likti, daugelio įmonių apskaitos politikoje yra numatyta, kad gruodžio pabaigoje nepanaudoti pinigai grąžinami į kasą. Na, jei tokio reikalavimo griežtai nepaisoma, o ir likutis maždaug atitinka per mėnesį išleidžiamų įmonės reikmėms pinigų vidurkį, galima ir palikti, deklaruoti tikrai nereikia.
Bet jei likutyje nereali suma, reikėtų įforminti paskolą. Paskolos deklaruojamos.
2017-01-24 10:43 Bendra » Atostogų rezervas » #1346898

Saule65 rašė:


Sveiki, susidūriau su tokia situacija. Buvusi buhalterė visada kaupinius registruodavo metų gale D6Kl K4 klasė ir dėdavo į neleidžiamus atskaitymus. kai darbuotojas išeidavo atostogų, vėl priskaitydavo sąnaudas D6 kl ir K4 kl. Metų gale vėl perskaičiuodavo kaupinius. ar taip galima, kai atostogauja nemažinti rezervo, o vėl D6 DU sąnaudš sąskaita?


Galima ir taip ir taip - tas pats gaunasi.
2017-01-24 09:55 PVM » Dėl PVM » #1346883

Serebro rašė:


Mes pvm mokėtojai. Nuomojame patalpas iš PVM mokėtojo. PVM SF gauname už nuomą su PVM. Dabar gavome sąskaitą už žemės mokestį, ir suma yra be PVM. Suabejojau ar tikrai mums turėjo išrašyti sąskaitą be PVM. Kaip manot?


Taip, be PVM. Kompensacija už žemės mokestį yra ne PVM objektas.
2017-01-20 09:58 Pelno mokestis » PLN204 ir pelno (nuostolio) ataskaita » #1346448

linasjukna rašė:


Sveiki, noriu šiek tiek informacijos (įmonė UAB). Už praėjusiais metais (už 2015 m.) įmonės nuostolis buvo -35274 eurai, neleidžiami atskaitymai buvo 2548 eurai. iš viso pln 204 liko -32726 eurai. bet 2015 m buvo akcininko įnašas nuostoliui dengti 23401 euru. (nežinau ar tai turi įtakos). O šiais metais (už 2016 m) yra pelnas 8888 eurai, neleidžiami atskaitymai 3052 eurai, visoj sumoj gaunasi kad pelno mokestis skaičiuojamas nuo 11940 euru. už 2016 m. įmonės pajamos buvo 209000 euru. Dabar nežinau ar galima nuo tų 11940 atimti tik 70 proc. už praėjusių metų nuostolių? bei nežinau ar iš viso mūsų galimi dengti nuostoliai yra 32726 ar iš jų dar reikia atimti ir akcininko įnašą?


Akcininko įnašas jokios reikšmės pelnui neturi, atiminėti ar pliusuoti jo niekur PLN deklaracijoje nereikia.
Gautą 2016 metų pelną galima sumažinti tik dalimi 2015 metų mokestinio, tai yra to, kurį matote 2015-ų metų PLN dalimi.
2017-01-12 09:59 PVM » PVM deklaracija FR0600 » #1345248

Saule65 rašė:


Sveiki. Atsiprašau, jei pasirodys kvailas klausimėlis, bet niekada nesusidūriau.
Pradėjom vykdyti veiklą. pirkimo suma 5000 tūkst. be PVM . PVM 1050Eur. Pirkome prekes iš Lenkijos sąskaitos suma 6500eur, PVM nėra. kaip teisingai užpildyti PVM deklaraciją. labai prašau.


O jūs PVM mokėtojai?
2017-01-04 17:22 PVM » PVM tarp ES valstybiu » #1344218
[quote=TatjanaDI]

Rainis rašė:ilona1201 rašė:


Labas, padėkit prašau parduodam paslaugą Jungtinės karalystės įmonei. Kaip su PVM?
Paslaugą atlikome Lietuvoje tik sąskaitą išrašoma UK įmonei


Skaitykite PVMĮ 13-ą straipsnį.
Arba pateikite daugiau informacijos, kokią ten paslaugą atlikote.
Laba diena. Susidūriau su PVM tarp Lietuvos ir Lenkijos. Gauname sąskaitą : VAT- 0. Sąskaitoje nurodyta Good packing conforms to requirements of EC directive 94/62/EC and meets requirements of LST(EN) 13427-13432. Lenkijos įmonė išrašo sąskaitą lenkiškai ir kaip patvirtino vadybininkas iš Lietuvos, jie yra PVM mokėtojai Lenkijoje. Kaip pagal tokį dokumentą turiu pildyti PVM deklaraciją ir ar tokias sąskaitas reikia įtraukti į gaunamų sąskaitų registrą( I.MAS). Ačiū labai už pagalbą.Šis jūsų cituotas įrašas nieko bendro su PVM neturi - tai direktyva dėl pakuočių.
O šiaip elgiatės kaip su bet kokia prekių pirkimo iš ES sąskaita - priskaičiuojate lietuvišką PVM, deklaruojate FR0600 21, 25,34 ir 35 eilutėse.
iSAF taip pat deklaruojate tą sąskaitą, nurodydami PVM16 kodą.
2017-01-04 17:12 PVM » PVM atskaita » #1344217

wolf rašė:


Reikia pagrįstos nuomonės.
Nutraukiama auto nuomos sutartis PVM nuo nuomos nebuvo atskaitomas. Auto nuomos sutarties nutraukimo metu įmonė išrašė sąskaitą: nutraukimo mokestis + PVM. Kaip viskas ok.
Kaip manote ar šio pirkimo PVM atskaita galima? (Įmonė PVM mokėtoja, vykdoma veikla 100% PVM apmokestinama)


Manau, kad atskaita galima.
PVM už nuomą atskaityti draudžia PVMĮ 62 str. 3 dalis. Daugiau jokių apribojimų, susijusių su nuomos sutartimi (jos sudarymu ar panaikinimu) šiame straipsnyje nenumatyta:
"Tie patys apribojimai taikomi atskaitant pirkimo PVM už nurodytų kategorijų automobilių nuomą. "
Todėl galima sutarties nutraukimo apmokestinimo PVM traktuoti kaip bet kokių juridinių veiksmų PVM ir traukti jį į atskaitą.
2017-01-04 17:03 Bendra » Mažoji bendrija » #1344215

balalaika rašė:


Sveiki,

Jei MB vadovas yra MB narys, tai jei išsimoka ant popieriaus MMA 380 eurų, tai į rankas gaus: 218.26 eur. ?

380 eurų MMA
310 eurų NPD
10.5 eurų GPM 15%
117.04 eurųVSD 30.8%
34.2 eurų PSD 9%
-------------- 218.26 Eurų bambonkėm...

Ar teisingai mano kvaila galvelė skaičiuoja? smile

Ačiū! Peace!Neteisingai.
Išsiims 380 €/mėn, pasibaigus metams deklaruos, prisitaikys NPD, dar PND dydį, na, jei vaikų neturi, tai gausis 323 € į rankas.
O 117,40 ir 34,20 mokami nepriklausomai, ar išsimoki sau kokią algą, ar ne.
2017-01-03 16:49 Bendra » i.MAS išmaniosios mokesčių administravimo sitemos » #1344047

ausyte rašė:


Sveiki,
jeigu patys sau iššsirašom PVMs.f. (ilgalaikio turto pasigaminimas), tai PVMs.f. registruoti ir išrašomų, ir gaunamų iSAF?


Tik išrašomų.
2017-01-03 14:30 PVM » PVM tarp ES valstybiu » #1344009

ilona1201 rašė:


Labas, padėkit prašau parduodam paslaugą Jungtinės karalystės įmonei. Kaip su PVM?
Paslaugą atlikome Lietuvoje tik sąskaitą išrašoma UK įmonei


Skaitykite PVMĮ 13-ą straipsnį.
Arba pateikite daugiau informacijos, kokią ten paslaugą atlikote.
2017-01-02 10:24 PVM » PVM deklaracija FR0600 » #1343754

Voss rašė:


Gal kas galetu nuvesti teisinga linkme..
Saskaita (gauta) israsyta kinieciu, bet siuntejas (prekes atkeliavo su CMR) is LV i LT. Tai FR0600 niekur neatsispindi? Intrastate reikia rodyti ar ne? I.saf ? smile


O muitinės deklaraciją turite?
2016-12-31 12:51 Pelno mokestis » Pelno mokesčio lengvata, remiant sportinę komandą » #1343722

arnoldspurga rašė:


Sveiki visi,
Su praėjusiomis šventėmis ir artėjančiais naujaisiais metais!
Norėjau pasiklaust, nes dokumentuose niekaip nerandu, kaip yra su sportinės komandos rėmimu. Jei teisingai suprantu, tai parėmus komandą, po to, pateikus dokumentus, iš pelno mokesčio išsiskaičiuoja dviguba suma, pvz 1000 parėmus, 2000 galima nuskaityti nuo Pelno mokesčio. Gal galėtų kas nors man patikslinti, arba nurodyti kuriame dokumentą, kuriam tiksliai apie tai galėčiau pasiskaityti? Niekaip nerandu smile
Dėkoju iš anksto :)


Dokumentas - Pelno mokesčio įstatymas. Skaityti jo komentarą.
Ne pelno mokestis mažinamas, bet apmokestinamasis pelnas.
Yra apribojimų, ne taip tiesiogiai dviguba suma.
2016-12-28 14:28 Bendra » Atostogų rezervas » #1343333

ritukse rašė:ritukse rašė:


Sveiki padėkite ir man nes kažką jau pridirbau 2015 m sudariau atostogų kaupimus ir visą sumą su sodrą pelno ataskaitoje dėjau į neleidžiamus atskaitymus . 2015 m gavosi atostogų kaupimai 1156 . € Dabar skaičiuoju kiek 2016 m gruodžiui turiu o turiu mažiau tik 743 € , kai darbuotojai atostogavo jų atostoginius dėjau į sąnaudas Tai buhalterijoje kiek suprantu turėčiau ant 413 sumažinti tuos kaupimus : D 4- kaupimai K 6-Du sąnaudos . O kur tą sumą reikėtų dėti pelno ataskaitoje ačiū


Prašau patarkite smile


Apskaitoje: D 4 kl Atostogų kaupimai 1156 €
K 6 kl Neleidžiami atskaitymai 1156 €. Taip panaikinamas 2015 metų pabaigoje sudarytas rezervas
Tada ir vėl, kaip pernai:
D Neleidžiami atskaitymai 743 €
K 4 kl. Atostogų rezervas 743 €.
O PLN203 vėl neleidžiamuose parodote 743 €
2016-12-22 17:42 PVM » PVM deklaracija FR0600 » #1343058

Focus1 rašė:


Aciu:)
Bet ar registruojant apskaitoj ji reikia traukti i pardavimo PVM?


Na jau jums parašė - tik tose eilutėse, iš kur dar kažkoks pardavimo PVM?
Kai jūs gaunate sąskaitą iš ES valstybių su nuliniu PVM arba išvis be PVM - priskaičiuojate PVM patys. Tai kartu yra ir pirkimo, ir pardavimo PVM, todėl ir rašoma atitinkamose eilutėse.
Kai perkate prekes iš trečiųjų šalių, PVM priskaičiuoja muitinė, todėl tai yra tik viena eilutė - sumokėtas arba ne importo PVM. Patys nieko daugiau nepriskaičiuojate ir nerašinėjate.
2016-12-21 15:28 PVM » PVM tarp ES valstybiu » #1342899

681202 rašė:


padėkit išspresti klausimą dvi dienas aiškinamės su mokesčiais.Esam PVM mokėtojai turim autodetalių parduotuvę ir servisą. Norvegams suremontavom automobilį sudėjom detales ir atlikom paslaugą. PVM sąskaitoj išrašytos detalės ir atliktos paslaugos, viskas išvardijama konkrečiai ką sudėjom ir kokias paslaugas atlikom, parašiau pagal PVM 13 strp. 2 dalį. Čia ir prasidėjo nesutarimai.Skambinau 1882 kelis kartus, viena konsultantė pasakė kad jeigu yra prekės viskas rašoma su 21 PVM, po kiek laiko skambinu atsiliepia vyriškis viskas gerai parašyta bet reikia įrodančio dokumento kad įmonė vykdo ekonominę veiklą, po kiek laiko vėl skambinu vėl aiškinamės sako jeigu remontui buvo sunaudotos detalės tai sąskaitoj turi būti parašyta ir detalės ir paslaugos ir taikom PVM 13 strp 2 dalį. Paskambinau savo inspektorei jinai nesutinka sako kad čia parduotos prekės ir viskas, sako kaip jūs įrodysit kad sudėjot į automobilį. Padėkit, kaip turi viskas būti


Galima tik stebėtis VMI konsultantų ir inspektorių kompetencija...
Pirmiausiai pateikiu ištrauką iš PVMĮ 13 straipsnio 2-os dalies komentaro:
"Lietuvos įmonė teikia automobilių remonto paslaugas Lietuvos, Estijos ir Norvegijos įmonėms, besiverčiančioms prekių pervežimu. Kur yra šių paslaugų suteikimo vieta?
Lietuvos, Estijos ir Norvegijos įmonės yra laikomos apmokestinamaisiais asmenimis, todėl joms teikiamų automobilių remonto paslaugų vieta yra nustatoma pagal pagrindinę paslaugų suteikimo apmokestinamajam asmeniui vietos nustatymo taisyklę. Taigi remonto paslaugos, teikiamos Lietuvos įmonei, yra PVM objektas Lietuvoje (pirkėjas įsikūręs Lietuvoje), o Estijos ir Norvegijos įmonėms teikiamos paslaugos – ne PVM objektas Lietuvoje (pirkėjai įsikūrę ne Lietuvoje)."

Jau šios ištraukos pakaktų, bet galima paaiškinti smulkiau:
- ar VMI įsivaizduoja, kad remontas tai tik atsuktuvu ar veržliarakčiu pamakalavimas motore? Kiekvienas meistras jums pasakys ir įrodys, kad remonto metu keičiamos detalės (beveik 100 procentų atvejų).
- o kad ir jūs, ir VMI miegotumėte ramiai, darykite taip: sąskaitoje tiesiog rašykite remonto paslaugas, o sunaudotas detales ir medžiagas nurodykite atskirai sąmatoje, kurią pridėsite prie sąskaitos.
Atvirai sakant, anksčiau tik taip ir buvo daroma. O dabar tikrai tenka matyti sąskaitas, kuriose išvardijami visokie filtrai ir paskutine eilute prirašoma "keitimas". Pradėjo tingėti tiek meistrai, tiek buhalteriai susilpnino reiklumą, todėl ir atsiranda papildomos problemos.
2016-12-21 15:14 Bendra » i.MAS išmaniosios mokesčių administravimo sitemos » #1342897
O pagal kokius požymius Lietuvos pirkėjas gali sužinoti (nustatyti), kad jis kaip galutinis gavėjas dalyvauja trikampės prekybos schemoje? Juk gautoje sąskaitoje iš PL nieko apie tai neparašyta. Gal galima spręsti iš šalutinio požymio, kad prekės atkeliauja iš DE, bet gal ten PL įmonė turi padalinį arba sandėlį?
Čia aš nekritikuoju Jūsų, Luka, Jūs visiškai tiksliai pateikėte ištrauką iš PVM klasifikatoriaus. Tiesiog noriu išsiaiškinti.

Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis

Šiuo metu lankosi 439 svečiai ir 14 nariai
Prisijungę nariai: ErnestaL urtele berikiux dopke Elyte Wyga1 WWita Marsiute laurikee Ssilvijaa RimaVa ilonaeive tiga Tininga

Atmintinė

Atmintinė buhalteriui
Delspinigiai už ne laiku sumokėtus mokesčius ir baudas 2016 m. III ketv. 0.03 proc
Palūkanos už naudojimąsi mokestine paskola 2016 m. III ketv. 0.01 proc
Valstybinio socialinio draudimo bazinė pensija
nuo 2016-01-01
112 EUR
Draudžiamosios pajamos
nuo 2016-01-01
445 EUR
Minimalus valandinis atlygis ir minimali mėnesinė alga (MMA)
nuo 2016-07-01
2,32 EUR ir 380 EUR