Tax.lt narys Drausmina

Tax.lt narys nuo
2018-02-26
Drausmina
forume parašė 61 žinučių

Drausmina naujausios žinutės:

2019-12-10 18:18 Bendra » Mažoji bendrija » #1418836
Kai gausite iš VMI atsakymą dėl kasos aparato, pasidalinkite informacija, būtų įdomu sužinoti specialistų komentarą.
2019-12-10 17:38 Bendra » Mažoji bendrija » #1418835

XcoliukeX rašė:


VMI užklausą kaip patartumėte rašyti per mano VMI, ar tiesiog kaip anonimasRašykite per mano VMI, klauskite oficialiai ir prašykite paaiškinimo, ar vadovaujantis LRV nutarimu Nr. 1283 p. 23.6 ( būtų Jūsų atvejis) kasos aparatas yra privalomas įmonės veikloje? O jeigu privalomas, prašykite, kad nurodytų pagrindimą. Tik nerašykite, kad turėjote patikrinimą ir t.t. tiesiog, kad kyla klausimų ir norite išsiaiškinti, kad galėtumėte tvarkingai dirbti.
2019-12-10 15:28 Bendra » Mažoji bendrija » #1418830

XcoliukeX rašė:


Bet mes prekių jokių neparduodame tik paslaugas, ir vietoje išrašomos saks.faktūros su KPO...kaip suprast dėl to kasos aparato? Blogiausia tai, kad pakartotinio tikrinimo metu bauda bus apvali, jeigu nebus to EKA...taip ir nesuprantuRašėte, kad skambinote konsultuotis į Vilniaus VMI, ten pagal Jūsų nurodytą veiklos pobūdį, kai priimant grynuosius yra išrašomas KPO, nenurodė Jums kad yra privalomas kasos aparato naudojimas. Rašykite raštišką užklausimą ir laukite išaiškinimo. Pakomentuokite LRV nutarimo Nr. 1283 p. 23.6 ( kai galima nenaudoti kasos aparato) ir klauskite konkrečiai dėl MB vykdomos veiklos ir kasos aparato naudojimo prievolės. O gal tikrindami VMI specialistai nematė išrašomų KPO smile
2019-12-10 08:11 Bendra » Mažoji bendrija » #1418800

XcoliukeX rašė:


Aš kaip ir minėjau, kad pačią apskaitą vykdo MB vadovas, ir jis paimdamas pinigus iš kliento išrašo KPO ir sask.faktūrą...tai kodėl VMI traktuoja dėl kasos aparato nebuvo, užtai išrašyta bauda,- gal aš kažką praleidau kas liečia MB apskaitą istatymus, ar kaip ?LRV nutarimas 2002-08-13 nutarimu Nr. 1283 - nauja redakcija 2019-05-01 Nr. 1056 yra patvirtinti atvejai, kai nereikalaujama naudoti kasos aparato:
23.6. kai ūkio subjektai priima pinigus išrašydami kasos pajamų orderį Kasos darbo organizavimo ir kasos operacijų atlikimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. vasario 17 d. nutarimu Nr. 179 „Dėl Kasos darbo organizavimo ir kasos operacijų atlikimo taisyklių patvirtinimo“, nustatyta tvarka;

Jūsų atveju galite kreiptis į VMI dėl išaiškinimo ir pagrindimo tokio sprendimo (privalomai naudoti kasos aparatą). Gal sprendime dėl baudos yra nurodytas pagrindas, kuom remiantis Jums toks reikalavimas yra taikomas?
2019-12-09 22:27 Bendra » Mažoji bendrija » #1418796

XcoliukeX rašė:


Labas. Esu čia naujokė. Noriu paklausti, MB vadovas-narys vykdo veiklą garaže, taiso automobilius, montuoja signalizacijas. Apmokėjimas vyksta taip: įrašoma sąsk.fakt.ir KPO ( kai grynais) , klausimas ar reikalingas kasos čekių aparatas jei tą veikla vykdo garaže ir nėra prekių pardavimo?Jeigu Jūs išrašote KPO, priimdami apmokėjimą grynais, tai kasos aparato Jums nereikia.
2019-12-09 22:15 Bendra » Mažoji bendrija » #1418795

donaldas rašė:


Sveiki kiek skaitau jau susisuko galva.esu mb vadovas vienintelis narys teko ikurti nes buvo planai vykdyti ir alkogolio prekyba bet kadangi mane stipriai suklaidino man neapsimoka isiminet licenzijos .dabar tas pelnas kaip ir yra bet minimaliai.pvz kada ir kokia deklaracija reiks pildyt nes kaip suprantu isimant ksip savo pelna reiks man sumoket tik 15 GPM o jei pelno nebus nerodysim bus islsidos?nes per nekompetinguma valtybiniu imoniu darbuotoju neisprusima teko keist ir pvm koda ir kasos apaarata sudarinet naujas sutartis o pasirodo gslejau visai neturet siu islaidu ir jau galvojau atsisakyt pvm nes nebevirsydiu 45000Jeigu uždirbtas lėšas išsiimsite kaip pelną, įmonei reikės sumokėti pelno mokestį, kuris yra 5 %(lengvatinis) arba 15%, o išsimokėjus grynąjį pelną (dividendus), juos turėsite deklaruoti metinėje GPM308 deklaracijoje ir susimokėti gyventojų pajamų mokestį 15% . Jeigu didžiąją dalį uždirbtų pajamų išsimokėtumėte kaip vadovo atlygį pagal civilinę paslaugų sutartį, ( vadovo atlygis būtų sąnaudos ir leidžiami atskaitymai pelno mokesčio atžvilgiu) pelno rodytumėte minimaliai, tai mokesčiai gautųsi mažesni. Bet kokiu atveju, reikės sudaryti ir pateikti Registrų centrui balansą, pelno/nuostolio ataskaitą, VMI pelno/nuostolio ataskaitą PLN204.
2019-12-05 22:26 Bendra » Mažoji bendrija » #1418720

ledkalnis rašė:


Jei pristato sąskaitas išrašytas ne MB vardu, o MB nario vardu, apmokėtos iš MB atsiskaitomosios sąskaitos, čia būtų neleidžiami atskaitymai? Lėšos asmeniniams poreikiams?MB yra juridinis asmuo, MB narys- fizinis asmuo ir jo vardu išrašytos sąskaitos į MB apskaitą nepatenka. Kadangi iš įmonės sąskaitos yra apmokėta už tam tikras prekes ar paslaugas, tai gal galite tartis su sąskaitą išrašiusia įmone, kad perrašytų MB vardu, tada galėsite įtraukti į sąnaudas.
2019-11-26 10:37 Bendra » Mažoji bendrija » #1418528

LipnusStilius rašė:


Sveiki,

Turiu atsidaręs MB ir esu jos vadovas. Taip pat dirbu lygiagrečiai ir kitoje įmonėje, tad VSD ir PSD man mokėti nereikia nes apmoka įmonė kurioje dirbu.

Klausimas yra tas planuoju išeiti iš įmonės ir likti dirbti tik savoje MB esu pasidaręs civilinę paslaugų sutartį. Kaip su mokesčiais? Ką turi/gali mokėti MB ir ką turiu aš pats mokėt. Ar VSD ir PSD gali mokėti MB jei dirbu pagal paslaugų sutartį?

Tarkim:
Vadovas gauna 100Eur per mėnesį. Įmonė sumoka GPM 15% ar visus likusius mokesčius gali sumokėti MB ar turėsiu susimokėti pats.

Labai būsiu dėkingas už atsakymą.Kadangi planuojate pinigus iš MB gauti, išsimokant vadovo atlygį pagal civilinę paslaugų sutartį, gautos pajamos bus apmokestintos 15 % GMP, juos susimoka pats pajamų gavėjas (šiuo atveju Jūs), deklaruodamas metines pajamas. Sodrai pagal šių pajamų rūšį, MB privalės sumokėti PSD nuo MMA, VSD įmokos šiuo atveju nėra privalomos. Jeigu MB narys pageidauja kaupti stažą ir turėti socialines garantijas, MB gali už jį mokėti VSD įmokas nuo MMA.
2019-11-19 08:34 Bendra » Buto nuoma per įmonę » #1418397
Čia greičiausiai gautųsi subnuoma. Privatus asmuo išnuomoja įmonei su teise pernuomoti. Aš suprantu, kad norisi sužinoti, kaip pažeisti įstatymą jo nepažeidžiant smile
2019-11-18 09:27 Bendra » Mažoji bendrija » #1418379

Silvuxxx rašė:


Sveiki,
Jeigu MB, kurioje yra vienas narys ir jis pats yra vadovas, įsigyja IT. Tai įvedimo į eksploataciją aktą tvirtina vadovas, jis yra ir pasirašantis materialiai atsakingas asmuo. Tai komisijos kaip ir nėra, ar jį ir į komisiją įrašyti reikia?Jūsų atveju, kai MB yra tik vienas MB narys ir jis pats yra vadovas (bendrijoje nėra samdomų darbuotojų), tai aktą pasirašys ir patvirtins tik jis, komisijos kaip ir nėra iš ko sudaryti, bet laikantis akto reikalavimų galite rašyti, kad komisija susideda iš MB nario, o pasirašys ir patvirtins MB vadovas. (Bus tas pats asmuo, bet yra du statusai: MB narys ir MB vadovas) smile
2019-11-14 09:09 Bendra » Mažoji bendrija » #1418324

Justina23 rašė:


Sveiki! Įsteigta MB, apskaitą tvarkys įmonė, tačiau iškyla klausimų dėl vadovavimo bei apskaitos.

Ar MB narys gali pats pasirašyti su savimi Civ paslaugų sutartį?

Jeigu per mėn bus gaunama ~2500, kiek pinigų bus galima mokėti vadovui? (Sutartyje atlyginimas nurodytas “pagal rezulatatus”), kad nebūtų metų gale bėdų dėl pelno;


Ar galima dirbti vadovu ir neprarasti VPA išmokų?

Jeigu bendrijoje 2 nariai, ar būtina visiems nariams išsiimti pelną?

Ačiū!! smile smileJeigu MB yra tik vienas narys, tai savaime aišku, kad civilinę paslaugų sutartį pasirašys pats su savimi smile
Jeigu MB yra du nariai, tai pagal narių susirinkimo protokolo nutarimą turėtų įgaliotas MB narys pasirašyti su vadovu civilinę paslaugų sutartį.
Jeigu turite uždirbtų pajamų 2500 Eur, tai išsimokėjimo sumą (2500 Eur) galite išmokėti vadovui kaip jo atlygį pagal sutartį ir dalintis tą sumą kaip pelną avansu ( jei yra keli nariai, dalinatės proporcingai įnašo dydžiui).
Nebūtina visiems nariams išsiimti pelną avansu ( vienas MB narys gali išsiimti metų eigoje, kitas - užbaigus finansinius metus, bet dalijant uždirbtą pelną reikia, kad pelno paskirstymas būtų apsprendžiamas MB narių susirinkimo protokole, sudarius tarpinę F/A.
2019-09-13 11:01 Bendra » Mažoji bendrija » #1417015
Jeigu jums reikalingas variantas, kad laikinai įnešti į Bendriją pinigus apyvartinėms lėšoms, tai MB nario įnašų didinimas jums tikrai netinka, nes įnašas tampa Bendrijos nuosavybe, O Mažųjų bendrijų įstatymas nenustato galimybės atsiimti įnašą, kol MB narys nepasitraukia iš įmonės arba kol įmonė nėra likviduota.
2019-09-09 19:36 Bendra » Mažoji bendrija » #1416880

xlaputaite rašė:Drausmina rašė:Serebro rašė:ErnestasK rašė:


Bent jau aš MB įstatyme neradau taip tiesiai šviesiai parašyta apie įnašų mažinimą. Bet (gal) jei nedraudžiama, tai yra leidžiama?.. Nors turbūt reikėtų teisininko komentaro smile


Apie didinimo procedūrą taip pat neaprašyta.


Kadangi MB narių įnašai tampa bendrijos nuosavybe tai MB nariui savanoriškai pasitraukus iš verslo,( t. y. mažosios bendrijos narys gali išeiti iš bendrijos atsiimdamas savo įnašą), įnašų dydis sumažės, bet šiaip kada sugalvojęs įnašų dydžio nesumažinsi smileO kaip tada su didinimu? smile
Dar kazkur forume radau diskusija nes ieskau info del didinimo, ir raso kad didinti galima, tik reikia JADIS pranesti, bet RC puslapy randu tokia info:
Mažosios bendrijos narių bendrijai perduoti įnašai ir jų dydis Juridinių asmenų registre neregistruojami, todėl dokumentai, patvirtinantys narių įnašus, Juridinių asmenų registro tvarkytojui neteikiami. Nuosavybės teisės į nekilnojamąjį turtą registruojamos Nekilnojamojo turto registro nuostatų nustatyta tvarka, pateikus daiktinių teisių atsiradimą patvirtinančius dokumentus.


Dėl įnašų padidinimo, reikia pranešti JADIS (juridinių asmenų dalyvių informacinėje sistemoje) el. būdu Registrų centro klientų savitarnoje ( aš netiksliai parašiau, kur reikia pranešti, jūs sukonkretinote xlaputaite ir esate teisi).
2019-09-09 16:29 Bendra » Mažoji bendrija » #1416875

Serebro rašė:ErnestasK rašė:


Bent jau aš MB įstatyme neradau taip tiesiai šviesiai parašyta apie įnašų mažinimą. Bet (gal) jei nedraudžiama, tai yra leidžiama?.. Nors turbūt reikėtų teisininko komentaro smile


Apie didinimo procedūrą taip pat neaprašyta.


Kadangi MB narių įnašai tampa bendrijos nuosavybe tai MB nariui savanoriškai pasitraukus iš verslo,( t. y. mažosios bendrijos narys gali išeiti iš bendrijos atsiimdamas savo įnašą), įnašų dydis sumažės, bet šiaip kada sugalvojęs įnašų dydžio nesumažinsi smile
2019-09-09 11:21 Bendra » Mažoji bendrija » #1416863

Serebro rašė:


Šiuose str neaprašyta galimybė didinti įnašą, jau esant bendrijos nariu. Bent aš to neįžvelgiu. Apskritai, bent aš nematau aprašytos tvarkos ar galimybės didinti/mažinti įnašus. smileTiesiog skaitai įstatymą, jame nenurodyta, kad MB nariai negali daryti įnašų, nes vykdant bendrijos veiklą atsiradus poreikiui pagal narių susirinkimo protokolo nutarimą galima daryti tikslinius įnašus, tik juos reikia registruoti, pranešti Juridinių asmenų registrui, nes įnašai tampa bendrijos nuosavybe.
2019-09-09 10:00 Bendra » Mažoji bendrija » #1416859

Serebro rašė:Drausmina rašė:mb_megejas rašė:


Kokia tvarka didanamas MB kapitalas / įnašai?
Ar yra kokia forma kuria reikia pildyti / pateikineti?
Googlinu, bet niekur nerandu info :(


MB nario/narių įnašai didinami pagal MB nario sprendimą arba MB narių susirinkime priimtą nutarimą. Juose turi būti įvardijama kiekvieno MB nario įnašo pobūdis ( piniginis ar nepiniginis ), jo dydis, vertė ir kaip įnašas bus perduodamas bendrijai (pvz. piniginis įnašas pervedamas į MB atsiskaitomąją sąskaitą banke, turtas perduodamas pagal priėmimo-perdavimo aktą). Padidinus MB narių įnašus reikia pranešti Juridinių asmenų registrui pateikiant duomenis apie Mažosios bendrijos narius ( yra tokia forma), ten nurodysite įnašo dydį, pobūdį ( piniginis, nepiniginis), ir datą.


kokiu įstatymo str nustatyta tokia tvarka?


MAŽŲJŲ BENDRIJŲ ĮSTATYMAS 8 str. 1 d.; 13 str. 5 p.
2019-09-08 13:37 Bendra » Mažoji bendrija » #1416835

mb_megejas rašė:


Kokia tvarka didanamas MB kapitalas / įnašai?
Ar yra kokia forma kuria reikia pildyti / pateikineti?
Googlinu, bet niekur nerandu info :(


MB nario/narių įnašai didinami pagal MB nario sprendimą arba MB narių susirinkime priimtą nutarimą. Juose turi būti įvardijama kiekvieno MB nario įnašo pobūdis ( piniginis ar nepiniginis ), jo dydis, vertė ir kaip įnašas bus perduodamas bendrijai (pvz. piniginis įnašas pervedamas į MB atsiskaitomąją sąskaitą banke, turtas perduodamas pagal priėmimo-perdavimo aktą). Padidinus MB narių įnašus reikia pranešti Juridinių asmenų registrui pateikiant duomenis apie Mažosios bendrijos narius ( yra tokia forma), ten nurodysite įnašo dydį, pobūdį ( piniginis, nepiniginis), ir datą.
2019-07-15 16:17 Bendra » Mažoji bendrija » #1415402

NewMe rašė:Drausmina rašė:NewMe rašė:


Sveiki. Iki šiol MB vadovas (vienintėlis narys) išsimokėdavo sau pagal civil sutartį po 500 Eur/ mėn. už vadovavimą. Dabar galvoja išsiimti verslo liudijimą ir visas asmenines pajamas deklruoti per liudijimą, o iš MB nieko sau nemokėti. Juk civil sutartis su vadovu nėra privaloma? O jei yra, ten gali būti parašyta 0 Eur? Ir kaip tada atrodys MB, nes realiai gausis, kad MB visos pajamos (apie 1000 Eur/mėn) bus išleidžiamos už patalpų nuomą, metų gale bus rodomas 5-10 % pelnas nuo apyvatyos. Viskas čia gerai? Ačiū iš anksto!


Jeigu MB yra vadovas, tai ir civilinė paslaugų sutartis turėtų būti, bet vadovas būdamas MB nariu,vadovavimo paslaugas gali teikti neatlygintinai. MB pagal patalpų nuomos sutartį moka nuomos mokesčius, kurie yra veiklos sąnaudos. MB reikalas, kad uždirbtų pajamų vos užtenka padengti veiklos sąnaudas, toks balansas nepatiktų bankams dėl paskolų, bet jeigu nesiruošiate dėl jų kreiptis, tai manau, viskas čia gerai. Gal ir kitokių nuomonių sulauksite, man taip pat bus įdomu paskaityti.Ačiū! Tai būtent, kad vadovas nori imti kreditą būstui, tai pasiskaičiavom, kad su VL labiau apsimoka (mokesčiai apie 100 Eur, deklaruoti gali iki ~3500 Eur/mėn), tą pačia sumą rodant per civil sutarti mėnesiniai mokesčiai ženkliai skiriasi, o bankas abiem atvejais prašo 2 metų deklaracijos vis tiek.

Na, o įmonės kreditingumas pablogėtų, bet kaip ir minėjau, 5-10 % pelnas vis tiek būtų rodomas, tai gal ne viskas taip blogai.
Dėl paskolų iš banko fiziniam asmeniui, kuris gauna pajamas, priskiriamas prie B klasės pajamų, o tai būtų pajamos iš vadovavimo pagal civilinę paslaugų sutartį, bankai vertina ne itin palankiai, jie labiau užskaito pajamas, nuo kurių sumokami mokesčiai Sodrai ( PSD, VSD) ir kad gaunamų pajamų gavimas būtų matomas per banko sąskaitą. Gaunant pajamas kaip vadovo atlygį ir kreipiantis dėl paskolos gavimo į banką gali būti ir tokių niuansų, jau nekalbant apie banko reikalavimus pateikti įmonės balansą ir pajamų deklaracijas už kelis metus. Tiesiog darykite kaip jums naudingiau.


2019-07-15 15:01 Bendra » Mažoji bendrija » #1415397

NewMe rašė:


Sveiki. Iki šiol MB vadovas (vienintėlis narys) išsimokėdavo sau pagal civil sutartį po 500 Eur/ mėn. už vadovavimą. Dabar galvoja išsiimti verslo liudijimą ir visas asmenines pajamas deklruoti per liudijimą, o iš MB nieko sau nemokėti. Juk civil sutartis su vadovu nėra privaloma? O jei yra, ten gali būti parašyta 0 Eur? Ir kaip tada atrodys MB, nes realiai gausis, kad MB visos pajamos (apie 1000 Eur/mėn) bus išleidžiamos už patalpų nuomą, metų gale bus rodomas 5-10 % pelnas nuo apyvatyos. Viskas čia gerai? Ačiū iš anksto!


Jeigu MB yra vadovas, tai ir civilinė paslaugų sutartis turėtų būti, bet vadovas būdamas MB nariu,vadovavimo paslaugas gali teikti neatlygintinai. MB pagal patalpų nuomos sutartį moka nuomos mokesčius, kurie yra veiklos sąnaudos. MB reikalas, kad uždirbtų pajamų vos užtenka padengti veiklos sąnaudas, toks balansas nepatiktų bankams dėl paskolų, bet jeigu nesiruošiate dėl jų kreiptis, tai manau, viskas čia gerai. Gal ir kitokių nuomonių sulauksite, man taip pat bus įdomu paskaityti.
2019-07-13 16:40 Bendra » Mažoji bendrija » #1415369

voran rašė:


Sveiki,
MB direktorius nėra MB narys. Jo pajamos priskiriamos prie A klasės pajamoms.
GPM313 šios pajamos deklaruojama kaip su darbo santykiais susijusio A klasės pajamos ar kaip su darbo santykiais nesusijusios A klasės pajamos?


MB vadovo, kuris nėra MB narys, darbo užmokestis apmokestinamas kaip su darbo santykiais susijusios pajamos, tai manau ir deklaruoti reikėtų, kaip su darbo santykiais susijusias A klasės pajamas.
2019-05-24 10:30 Bendra » Mažoji bendrija » #1414020

Dorota1 rašė:


priminkit jai aš narys ir vadovas pagal civ sutarti, ir dar pagal Ds kitur dirbu, tai už mane kaip nary nereikia sodros moėkti?


Nereikia, jei neišsiimsite lėšų asmeniniams poreikiams.
2019-05-24 09:35 Bendra » Mažoji bendrija » #1414017

Serebro rašė:


Tiems nariams, kurie iš bendrijos pinigų sumoka tik mokesčius sodrai (vsd), bet neišsiima asmeniniams poreikiams lėšų:
1. Ar viskas tvarkoje taikant tokią praktiką? Ar nebuvo kokių klausimų iš vmi pusės, kad kodėl sodrai mokėta, o gpm ne?

Narys nori iš bendrijos mokėti vsd, kad kauptų stažą, tačiau neturi iš ko mokėti tokios sumos sau kaip asmeniniams poreikiams išimamų lėšų. Suprantu, kad tos sumos bus neleidžiami.


Nuo 2018 m. nėra privaloma išsiimti lėšų asmeniniams poreikiams, kad mokėti VSD. MB gali mokėti už narį VSD įmokas nuo MMA, nors narys tų lėšų ir neišsiima. Narys įgyja socialines garantijas, o VSD įmokos bus neleidžiami atskaitymai.
2019-05-09 13:55 Bendra » Mažoji bendrija » #1413592
Šio forumo 56-57 psl. yra informacijos, kai MB narys vadovas sudaro automobilio panaudos sutartį su MB.
2019-05-08 16:01 Bendra » Mažoji bendrija » #1413525
Čia iš VMI konsultacijų:
Kada ir kam dienpinigių norma gali būti didinama 100 procentų ir neapmokestinama GPM?

Atnaujinimo data: 2016-02-10

Ši informacija skelbiama:
[1.4.8.4.1] Kitų įmonių
[1.4.8.17] Pajamos iš mažųjų bendrijųRegistracijos numeris KD-764
Jeigu į komandiruotę užsienyje vyksta vieneto vadovas, mažosios bendrijos vadovas, kuris yra tos bendrijos narys arba individualios įmonės savininkas, tikrasis ūkinės bendrijos narys ir šioje individualioje įmonėje, ūkinėje bendrijoje ar mažojoje bendrijoje nėra vadovo, dienpinigių norma gali būti didinama 100 procentų. Ši nuostata netaikoma vykstant į komandiruotę Lietuvoje.

Kai dienpinigiai išmokami individualių įmonių savininkams, ūkinių bendrijų tikriesiems nariams ir mažųjų bendrijų nariams, apribojimas, susijęs su jų gaunamomis pajamomis, netaikomos, nes jų darbas nėra grindžiamas darbo sutartimi ir išmokėtos dienpinigių normos neapmokestinamos GPM.

2019-05-08 14:28 Bendra » Mažoji bendrija » #1413516

Dovile976431 rašė:


o jei jis yra MB vienintelis narys , tai galima jam dvigubinti komandiruotes? ir kokia tvarka tos komandiruotes ismokamaos, ?


Jeigu nėra naujesnės informacijos dėl komandiruotpinigių:
www.findir.lt/findir-blog/2017/9/28/dienpinigi-mokjimas-apmokestinimas-ir-naujas-darbo-kodeksas-fgrcg
2019-05-08 14:18 Bendra » Mažoji bendrija » #1413512
Pagal normas gaunami dienpinigiai neapmokestinami, o normas viršijanti dalis apmokestinama GPM.
2019-05-08 11:19 Bendra » Mažoji bendrija » #1413481

xlaputaite rašė:


Dar toks klausimas, gal kas esate susidure, ar gali fizinis asmuo, ne MB narys sudaryti tarpininkavimo sutarti su MB ir gauti atlygi pvz uz atvesta klienta?
Kaip suprantu tada uz ji MB turetu sumoketi GPM ir viskas? smile


Tas fizinis asmuo kaip aš suprantu, turėtų veikti pagal individualios veiklos pažymą, tada MB galėtų sudaryti su juo paslaugų sutartį.
2019-05-08 11:17 Bendra » Mažoji bendrija » #1413480

xlaputaite rašė:Drausmina rašė:


Jeigu tas narys nėra niekur draustas, tai MB atsiranda prievolė mokėti už tą narį PSD įmokas nuo MMA. Sodrai sumokėtų PSD įmokų deklaruoti nereikia, tik sumokėti nurodant teisingą įmokos kodą (322).Aciu, o VSD yra neprivalomas? Jei nori gali savanoriskai moketi kad kauptusi stazas?


VSD neprivalomas, jeigu MB narys lėšų asmeniniams poreikiams neišsiima, bet jeigu MB sumoka VSD įmokas, tai tam nariui suteikiamos socialinės garantijos dėl stažo, ligos, motinystės, nedarbo.
2019-05-07 17:36 Bendra » Mažoji bendrija » #1413447
Jeigu tas narys nėra niekur draustas, tai MB atsiranda prievolė mokėti už tą narį PSD įmokas nuo MMA. Sodrai sumokėtų PSD įmokų deklaruoti nereikia, tik sumokėti nurodant teisingą įmokos kodą (322).
2019-05-05 16:40 Bendra » Mažoji bendrija » #1413358

xlaputaite rašė:


Klausimas: jei mokame uz MB nari PSD ir VSD nuo MMA, bet jis jokiu lesu neissima, reikia teikti SAV pranesima SODRAI? Ar tik sumoku ir viskas smileReikia.


Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis

Atmintinė

Atmintinė buhalteriui
Delspinigiai už ne laiku sumokėtus mokesčius ir baudas 2017 m. IV ketv. 0.03 proc
Palūkanos už naudojimąsi mokestine paskola 2017 m. I ketv. 0.01 proc
Valstybinio socialinio draudimo bazinė pensija
nuo 2018-01-01
152.92 EUR
Draudžiamosios pajamos
nuo 2018-01-01
476 EUR
Minimalus valandinis atlygis ir minimali mėnesinė alga (MMA)
nuo 2018-01-01
2,45 EUR ir 400 EUR