astuleee
3071
3   #1416339 2019-08-23 15:58 astuleee
Aš ir jau vėl grįžtu į Tax. Kažkaip FB tam sraute pasimeta informacija.


Serebro
1974
#1416568 2019-08-30 11:10 Serebro
Laukiu nuomonės iš buhalterių tokiu klausimu:
Jei buhalteris dirbantis pagal paslaugų sutartį suruošia ir pateikia tam tikrus dokumentus klientui, jog surinktų parašus, t.y. klientas sumoka už dokumentų suruošimą ir buhalterinę apskaitą, na o klientas tuos dokumentus su parašais vangiai neša atgal. Kaip manote, ar buhalteriui gali grėsti kokia atsakomybė? Iš esmės ar buhalteris neprivalo apskaitoje registruoti ūkines operacijas tik pagal tvarkingus dokumentus:pvz. atsargų nurašymą pagal komisijos pasirašytą aktą ir pan.
Kas liečia darbo sutartis-suruošiu, tačiau atgal su parašu bent pusės neatgaunu, o atlyginimus skaičiuoju vis tiek, nors iš esmės ir nematau raštiško darbuotojo ir darbdavio susitarimo.
Iki šiol buhalterinės paslaugos sutartyje numatyta, kad apskaita vedama pagal pateiktus dokumentus, o už dokumentų suruošimą atsakingas klientas. Tačiau esame susitarę ir išrašytoje paslaugų sąskaitoje faktūroje matyti papildomi darbai (formuluotė tokia-"papildomi darbai (įsakymai 4 vnt., darbo sutartys 2 vnt.)"). To kliento darbų apimtys nuolatos plečiasi, todėl tokių neatneštų dokumentų daugėja. Galvoju įrašyti į buhalterinės paslaugos sutartį punktą, kad buhalteris tik paruošia ir pateikia vadovui dokumentą, tačiau už savalaikį jo pasirašymą atsakingas klientas. Buhalteris apskaitoje užregistruoja ūkinę operaciją iš karto po sutarto dokumento suruošimo ir laiko, jog dokumentus yra pasirašytas, tuo tarpu vadovas šiuo sutarties punktu patvirtina, kad dokumente minimi asmenys pasirašys per protingą laiko tarpą iš karto po dokumento gavimo. Kaip manot, ar taip būtų sumažinama buhalterio atsakomybė?

Girele
9575
1   #1416582 2019-08-30 11:29 Girele
Patikrinimo, konflikto ginčo atveju - jei buhalteris į apskaitą įtraukė operaciją, kuri nebus pagrįsta dokumentų - problemų turės buhalteris, kaip vykdantis apgaulingą apskaitą.
Jei su klientu neina susikalbėti geruoju - jis neatneša pasirašytų DU dokumentų - vadinasi DU neskaičiuojate, deklaruojate nulius ir pan. O už deklaracijų taisymą, tikslinimą - iš kliento imate papildomą mokestį.
Bus vienas iš dviejų - arba klientas pasitaisys, arba išeis kitur-- nebeturėsite galvos skausmo.
Dėl punkto sutartyje rašymo - galima, bet tai yra numatyta BAĮ, kurį įmonių vadovai ir taip privalo žinoti ( čia žinoma tik rožinė buhalterio svajonė....).

Amžius skaičiuojamas ne metais, o nužudytomis iliuzijomis.

Dorota1
13311
#1416604 2019-08-31 06:50 Dorota1

Serebro rašė:


. Galvoju įrašyti į buhalterinės paslaugos sutartį punktą, kad buhalteris tik paruošia ir pateikia vadovui dokumentą, tačiau už savalaikį jo pasirašymą atsakingas klientas. Buhalteris apskaitoje užregistruoja ūkinę operaciją iš karto po sutarto dokumento suruošimo ir laiko, jog dokumentus yra pasirašytas, tuo tarpu vadovas šiuo sutarties punktu patvirtina, kad dokumente minimi asmenys pasirašys per protingą laiko tarpą iš karto po dokumento gavimo. Kaip manot, ar taip būtų sumažinama buhalterio atsakomybė?dėl DU skaičiavimo gal ir nieko bet dėl DU išmokėjimo jai grynais manau nieko neduos.
AŠ visus DU priskaitymus, Nurašymus, viską siunčiu el.paštu man patvirtina atrašo kad o.k viskas dokumneta gavo, o pas save segu ir metams pasibaigus perduodu papke kad parašys sudėtų.

„Nesvarbu, kuria koja išlipote iš lovos, nesvarbu, kad jums šiandien bloga nuotaika, bet atsiminkite visam laikui, kad neturite teisės savo blogu nusiteikimu gadinti dienos kitiems.“


Tess
20234
#1416623 2019-08-31 17:24 Tess
Na ir pas mus, deja, panašiai. Dar kai ką skanuotą siunčia su parašais.

Serebro
1974
#1416643 2019-09-02 08:54 Serebro
Aš dėl to prašau priimant žmogų į darbą,jog būtų rašomas prašymas ir kai gaunu jį el paštu nuskanuotą, tada teikiu priėmimą sodrai. Taip pat prašau skanuoto darbo užmokesčio išmokėjimo žiniaraštį su parašu.
Bet štai dėl kitų parašų-kur reikia surinkti komisijos parašus-jau problema.. Šiaip apskaitą vedu suminę, periodiškai nurašant atsargas. Tai kas mėnesį nurašau atsargas ir vargstu smile

pinacalada
33
#1416646 2019-09-02 10:14 pinacalada
Šiaip yra dokumentai įmonėje, kur pasirašytinai susipažįstama su pareiginiais nuostatais, kur paskirti materialiai atsakingi ir bendrai atsakingi asmenys. Pvz. už sutarčių sudarymą, už ilgalaikio turto įforminimą ir panašiai. Taip jeigu buhalteris nėra tas ypatingas žmogus, tai tikrai ne tragedija, yra direktorius.
bet tokie dalykai kaip KPO + KIO, DS, Aktai, ir pan. būtinai turi būti pasirašyti, net galvoti nereikia. Aišku aš rašau laiškus, pvz. tok ir toks dokumentas nepasirašytas net jeigu aš neatsakingą, ir metu gale darau suvestinė arba mėnesio, plius yra susirašinėjimas kas yra labai svarbu ir yra įrodymas.
Visko tikrai neaprašysi, nes darbdavių yra skirtingu ir atsakingu ir visai be galvos, tik kai jau problemos pradeda galvoti ir kaltinti.
Mano pasiūlymas kas dirba savarankiškai, būtinai sutartį suderinti su teisininku, tikrai nepagailėti iki 200 eurų bet busit apsaugoti.


Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis