Tax.lt narys vasara

Tax.lt narys nuo
2003-09-03
vasara
forume parašė 235 žinučių

vasara naujausios žinutės:

2019-06-03 12:01 Bendra » i.SAF-T ruošimas ir teikimas » #1414272
Tik dabar VMI pateikti paskutiniai SAF-T formatai, o jau 1,5 metų turi galimybę eksportuoti-na neblogai.
2019-05-30 08:14 Bendra » i.SAF-T ruošimas ir teikimas » #1414174
Nesam pasiruošę, nes programuotojai dar neįdiegė šito posistemio. Nežinau kas būtų, jei VMI užklaustų. Kažkoks absurdas gaunasi. Manau bet kokiam deklaravimui turi užtekti VMI teikiamų priemonių. Įdomu koks čia būtų precedentas, jei tiesiog nesudarytos sąlygos mokesčių mokėtojui be papildomų išlaidų pateikti duomenis VMI. Manau neskubės bausti.
2018-12-06 10:48 Bendra » GPAIS » #1404447
Esame importuotojai, vidinė pakuotės apskaitą vedame nuo 2006 metų.
Su GPAIS dar nepradėjome dirbti, nes jokio aiškumo taip ir neatsirado kaip dirbti mūsų atveju.
Per metus mas mus užpajamuojama apie 10000 skirtingų prekių-kas kart kitos, labai retai kada kartojasi. Koks penktadalis jų turi pirminę pakuotę, visa kita pakuotė yra antrinė/tretinė, kurios niekaip negalima susieti su konkrečiomis prekėmis. Beveik viską ką įsivežame toliau su pakuotėmis keliauja klientams Lietuvoje arba ES, realiai šiek tiek perpakuojame, bet to nerodydavome-deklaruodavom išleidimą į rinką ir susimokėdavom mokestį.
Kol kas jokios integracijos su apskaitos programa nesukurta-apskaitos programoje turime tik prekių pirminės pakuotės duomenis, savaime aišku joje nėra ir negali būti duomenų apie antrinę/tretinę, ją kaupiame exelyje.
Programuotojai nieko neintegruoja, nes nėra aišku kaip integruot-labai skirtingos yra jų aptarnaujamų įmonių specifikos.
Mano klausimai tokie:
-Kol kas suksimės suvesdami suminius duomenis-penkios eilutės bus kiekvieną mėnesį: 1) apibendrintas kiekis pirminės popierinės pakuotės, 2) apibendrintas kiekis antrinės/tretinės popierinės ir t.t., na gausis 5 apibendrintos eilutės. Ar dar sukatės kažkas tokiu būdu? Kitu atveju mums tektų tam samdyti papildomą žmogų, bet aišku to nedarysime. Lauksime, ką mums atsakys kokie tikrintojai-kokie bus jų pasiūlymai kaip suktis su tokiomis prekių apimtimis.
-Gal žinote kokios gresia baudos ir kuom grasinama tiems, kas nesilaikys tipo tikslių reikalavimų?
- Kas įmonėje užsiima pakuočių apskaita, GPAIS suvedimais ir pan? Kol kas aiškinamės vyr. buhalterė su vadovu, bet aišku toliau patys to nedarysime, tai įdomu ką kiti daro-kam perduoda šitą darbelį-dovanėlę?

-Kas normaliai ir aiškiai veda seminarus šita tema- kad būtų normalūs išaiškinimai tarkim ir programuotojams-kokiu būdu racionaliai integruoti ir kalba apie didelius prekių-pakuočių srautus?

Šauksmas tyruose. smile
2017-07-12 10:51 Bendra » i.MAS išmaniosios mokesčių administravimo sitemos » #1364322
Na skaitau šitą temą po atostogų ir labiausiai stebiuosi štai kuo-Ar tikrai mes buhalteriai kažkokio vergiško mąstymo nepilnavertiškumo kompleksų kamuojami žmogeliai. smile smile
Na norisi kai kuriuos truputėlį papurtyti smile

Geras čia buvo patarimas-gal atsijunkit nuo tų i.masų ir pro langą pasižiūrėkit.
Pvz. na kam čia kelti diskusijas apie serijų ir numerių nesutapimus, taisinėti Telia sąskaitas ir pan. Galiu patikint, kad VMI visiškai dzin šitie dalykai-niekam jie neįdomūs aplamai ir neverti nei sekundės laiko gaišinimo.

Kiti dažni nesutapimai: krūva pirkėjų deklaruoja sąskaitas sekančiuose laikotarpiuose, nes arba jau užsidarę einamąjį, o pas kitus gal tokia tvarka-deklaruoti pagal sąskaitos gavimo datą. Kadangi tai nedraudžiama pagal įstatymus, tai vėl nesuprantu-kam užsiimti skambinėjimais klientams ir registrų derinimais?

Dar pastebėjau, kad atsiranda ir pardavėjų, kurie sistemingai nedeklaravę savo išrašytų sąskaitų-ne šitas susitikrinau-viskas tip top pas mus pagal jų sąskaitas ir viskas-klausimas uždarytas. Negi dabar spręsti jų problemas-gal nepritaikę programų, gal šiaip kažko nesusigaudo, vnž-laikas parodys..

Yra atvejų, kai nesutampa visokie PVM100 ir pan-vėl gi dažniausiai smulkmė.

Tie kurie uoliai tvarko panašius kryžminimo raudonavimus na akivaizdžiai neturite ką veikti ir tiek.

Žodžiu išvada-kol kas nei vieno raudonavimo netaisiau ir netaisysiu-šiek tiek atsižvelgiu einamajame laikotarpyje į tuos tiekėjų rašomus kodus, kur ne standartinis PVM1. Plius tiksliau pasižiūriu serijas ir numerius, bet kadangi čia daug laisvės ir mišrainės, tai nelabai ką daug ir padarysi.

Raudonuoja pas mane kiekvienam laikotarpyje apie 20 gautų ir panašiai išrašomų (iš kokių 200-300) ir žinokit nepergyvenu anie kiek-ir tai praeis smile

Geros vasaros ir atostogų smile
2017-06-15 14:56 Bendra » i.MAS išmaniosios mokesčių administravimo sitemos » #1361313
Dabar čia suprask turėsim sukurti visi kokį "kryžmintojo" etatą, kuris blusinėtų tuos neatitikimus ir penkiasdešimt kartų taisinėtų registrus smile smile
2017-06-15 14:29 Bendra » i.MAS išmaniosios mokesčių administravimo sitemos » #1361289
Oi, daug tų neatitikimų-dėl sąskaitų numerių net nekreipiu dėmesio, bet yra PVM kodų neatitikimai, nežinau ką daryt.
O labiausiai neaišku, ką daryt su pavėluotai gautom sąskaitom-kol kas aš jas po senovei sukaldavau į tą laikotarpį, kai gaudavau-tiek į programą, tiek į i.saf, nes ką ten tikslinsi . Kadangi PVM deklaracijose būdavo nuostata, kad gali gautiną PVM deklaruoti ir į sekančius laikotarpius, tai jau kaip programoj užsipajamuoja sąskaita, tai ir į i.saf sueina. Negi čia dabar reikės tikslinti-nu prapultis.
Sąskaitų pas mus daug, tų pavėluotų būna koks 10 per mėnesį.Kitos atkeliauja tik po pusmečio, tai čia būtų amžini tikslinimai. Nu vnž, įdomu ar jie analizuos ar čia tik šiaip susitikrinimui.
2016-12-08 09:14 Bendra » i.MAS išmaniosios mokesčių administravimo sitemos » #1341409

Rainis rašė:aiwita rašė:VMI išaiškinta taip:
Jeigu pervežamos pašto siuntos, kaip jos suprantamos Lietuvos Respublikos pašto įstatyme (korespondencijos siuntos, pašto siuntiniai iki 50 kg, siuntos, kuriose siunčiamos knygos, katalogai, laikraščiai, kiti periodiniai leidiniai), ir joms nėra formuojami KTK apibrėžti važtaraščiai, tai šių duomenų teikti nereikia.
Kadangi mes siunčiam ne knygas, ne žurnalus, ne laikraščius ir pan., tai mums netinka pašto siuntinių išimtys


Kodėl taip galvojate? Galvokite kitaip - o gal puikiausiai jums tinka.
VMI išaiškinime išvardintos siuntos, kurių važtaraščių teikti nereikia:
korespondencijos siuntos,
pašto siuntiniai iki 50 kg,
siuntos, kuriose siunčiamos knygos, katalogai, laikraščiai, kiti periodiniai leidiniai
(Kablelis, vartojamas sujungti teiginiams, atstoja žodį "arba").
Tiktai atkreipkite dėmesį į jungtuku "ir" prijungtą sąlygą:
" joms nėra formuojami KTK apibrėžti važtaraščiai".
Būtent taip mums ir paaiškino VMI savo atsakyme: mūsų variantas yra pašto siuntiniai iki 50 kg, kuriems nėra formuojami KTK apibrėžti važtaraščiai. Todėl i.vaz teikti nereikia.

2016-12-01 11:17 Bendra » i.MAS išmaniosios mokesčių administravimo sitemos » #1340703

aiwita rašė:vasara rašė:Kotryna rašė:aiwita rašė:Kotryna rašė:


Gal jau kam nors pavyko išsiaiškinti, kaip su siuntų tarnybomis, kai siunčiame iki 50 kg..... man nepavyksta niekaip VMI - klausk VKTI, o tie klausk VMI.....Tai jums nepasisekė smile
Mes pirmą i.Vaz savaitę gavom oficialų VMI atsakymą, kad mums teikti nereikia, nes pašto siuntos iki 50 kg (DPD) ir nieko teikti nesiruošiam. Beje jų atsakymai VMI puslapyje nepasikeitė, taip kad visiškai ramiai sėdim.


Mums VMI jau seniai išaiškino, kad siuntoms iki 50 kg i.Vaz nereikia teikti. DPD irgi pesriuntė savo paaiškinimus pagal Pašto įstatymą ir t.t.
Siunčiam kasdien per DPD siuntas-i.Vaz NETEIKIAM.


O mums VMI visai neseniai raštu išaiškino, kad reikia teikti smile
Tai jums nepasisekė smile
Mes pirmą i.Vaz savaitę gavom oficialų VMI atsakymą, kad mums teikti nereikia, nes pašto siuntos iki 50 kg (DPD) ir nieko teikti nesiruošiam. Beje jų atsakymai VMI puslapyje nepasikeitė, taip kad visiškai ramiai sėdim.
2016-11-29 12:42 Bendra » i.MAS išmaniosios mokesčių administravimo sitemos » #1340431

Kotryna rašė:aiwita rašė:Kotryna rašė:


Gal jau kam nors pavyko išsiaiškinti, kaip su siuntų tarnybomis, kai siunčiame iki 50 kg..... man nepavyksta niekaip VMI - klausk VKTI, o tie klausk VMI.....


Mums VMI jau seniai išaiškino, kad siuntoms iki 50 kg i.Vaz nereikia teikti. DPD irgi pesriuntė savo paaiškinimus pagal Pašto įstatymą ir t.t.
Siunčiam kasdien per DPD siuntas-i.Vaz NETEIKIAM.
2016-10-10 12:26 Bendra » i.MAS išmaniosios mokesčių administravimo sitemos » #1334206

Melaja rašė:irmoske rašė:


Taikom įprastinį 21 proc, deklaruojam kaip paprastą lietuvišką pardavimą - tai renkuosi PVM1.taip ir maniau, teliko išsiaiškint su pirkimu iš ES PREKIŲ, kai paskaičuojam menamą PVM, ar PVM16 ar PVM21Prekių pirkimas iš ES-PVM16
Paslaugų pirkimas iš ES-PVM21
2016-10-06 13:21 Bendra » i.MAS išmaniosios mokesčių administravimo sitemos » #1333909

virbuh rašė:Elyte rašė:


O tada "protinga" išvada - kam (konkrečiai pinigų įsisavinimo atžvilgiu) viso šito reikėjo?


Jei bus mažai deklaruojančių, privers visus deklaruoti, juk ''gražiai skamba'' i.VAZ. Viskas kontroliuojama, viskas elektroninėn erdvėn . Tikrins pagal PVM sf ir važtaraščius, pagal kiekius ieškos smile , jei atras. smile o kai neras, lieps mums parašyt smile kuri PVM sf su kuriuo važtaraščiu ir teks mums ieškot.Nemanau, kad taip bus smile VMI važtaraščiai nerūpi. Pinigai "įsavinti" ir tiek žinių.

Labiau mąstykit ar viskas teisinga i.SAF, ar sueina galai su klientais, tiekėjais ir pan. Ten tai kedensis tikrai.
2016-10-06 13:17 Bendra » i.MAS išmaniosios mokesčių administravimo sitemos » #1333907

aruncikas rašė:vasara rašė:aruncikas rašė:Melaja rašė:virbuh rašė:


Diskutuokit ne diskutavę, o gavėjas 100 proc yra aiškus, kad tai ne Jūsų įmonė(siuntėjo).prašau neskandinti mūsų vilties smile
Kaip Jūs nujaučiate tą būsimą kontrolės mechanizmą, pasidalinkim, prašau? smile

Žodžiu-manau čia svarbu, kad kažkoks judesys būtų, nes reikia, kad "sistema veiktų" dėl ES lėšų, o realios kontrolės šitoj vietoj nebus.

Visai kas kita su i.SAF, vat ten tai manau su laiku bus analizuojama iš peties.
Tai va ir aš taip manau.
Istorijoje kažką išrūšiuoti - fiziškai neįmanoma.
Keliuose, gatvėse kažką sužiūrėti - fiziškai neįmanoma.

Tai ką, jei niekada nesamdai transporto prekių pervežimui, - visi galvos skausmai dėl viruso i.vaz kaip ir praeina. smile
O geriausi vaistai nuo šio viruso - kurjeriai ir KTK 38 str. !!! smile
smile smile
Nu taip-panašiai ir gyvensim.
Mes kol kas įvedėm vieną i.vazą-kai samdytas mažas vežėjas vežė mūsų krovinį klientui, kurio negalima buvo siųsti per DPD dėl gabaritų.
Rabenas apsiskelbė, kad pildys pats-irgi dažnai naudojamės paslaugomis.
Dar keli yra, gal irgi kažkaip susitarsim. Net nematau reikalo daryti pakeitimus programoj dėl kelių i.vazų per mėnesį smile
2016-10-06 12:10 Bendra » i.MAS išmaniosios mokesčių administravimo sitemos » #1333888

aruncikas rašė:Melaja rašė:virbuh rašė:


Diskutuokit ne diskutavę, o gavėjas 100 proc yra aiškus, kad tai ne Jūsų įmonė(siuntėjo).prašau neskandinti mūsų vilties smileO jei VMI patikrinimams, tai kaip Jūs planuojate? Yra gi prekių pardavimai su nuvežimu, pardavimai su pirkėjo išsivežimu, pardavimai su pirkėjo išsinešimu. PVM s/f segam, važtaraščiai lieka elektroniniai. Patikrinimas po metų, kitų. El. važtaraščius dar kaip nors su PVM s/f pagal datas sukabins. O visa kita? Tai dabar prie kiekvienos PVM s/f lipdom buhalterinę pažymą – išsinešė Jonas J., išsivežė Petras P. su auto PPP000? Linksmai būtų? Analogiškai tvarkyti, aišku, reikėtų tada dar ir pirkimo PVM s/f.
Kirba va tokios abejonės jau senokai.
Kaip Jūs nujaučiate tą būsimą kontrolės mechanizmą, pasidalinkim, prašau? smile
Jokio ypatingo kontrolės mechanizmo manau nebus. Važtaraščiai VMI niekad nerūpėjo-kažkada buvo įvedę griežtos apskaitos blankus-pradžioj dar parašydavom kažką, o paskui tiesiog spjovėm į tą reikalą ir jis numiro su laiku.
Su s/f duomenimis tikrai niekas netikrins-nes ką ten patikrinsi-kai pilna išimčių, siuntimų per kurjerius, juolab neprivaloma sieti važtaraščius su sąskaitomis nei per numerius, nei kaip kitaip.

Čia tipo labiau kontrolei kelyje-tai šiuo atveju, jei kokia kontrolė ir bus, tai manau kaip ir iki šiol-koks įtartinų fūrų tikrinimas ir pan, arba pagal kažkokius signalus. Kas ten tikrins lengvuosius automobilius, kurių dauguma net nežinai ar ten įmonės, ar žmogaus. Juolab žmogus gali vežiotis savo daiktus ir t.t.

Žodžiu-manau čia svarbu, kad kažkoks judesys būtų, nes reikia, kad "sistema veiktų" dėl ES lėšų, o realios kontrolės šitoj vietoj nebus.

Visai kas kita su i.SAF, vat ten tai manau su laiku bus analizuojama iš peties.
2016-10-06 10:19 Bendra » i.MAS išmaniosios mokesčių administravimo sitemos » #1333833

aruncikas rašė:


Dėl prekių gabenimo pirkėjams.
Reikia atskirti gabenimą "Parduotų" prekių ir gabenimą prekes "Parduoti".
Manau, mes visi dažniausiai vežame prekes klientams Parduoti. Tai yra, gavę pirkėjo užsakymą, pagal jį atsirenkame prekes, pasikrauname ir vežame jas klientui su tikslu parduoti. Ir tai yra savų prekių vežimas savo sąskaita. VMI norėtų čia matyti gavėją - klientą (galimą pirkėją), o tada jau I.Vaz. Bet tada gali ginčytis iki begalybės... Veždamas nesu aš 100 proc. įsitikinęs, kad būtent šias prekes nupirks būtent šis klientas.Visgi, jei vežame jau išrašę PVM sąskaitą- faktūrą konkrečiam klientui, tai, kad prekes nupirks būtent tas klientas tikimybė 99 proc. smile
Aišku galima čia vartyti, kad kol nepasirašė ant sąskaitos, kad prekes gavo, tai prekės dar nėra jo, tai vis tiek vežam savo prekes.
2016-10-06 10:15 Bendra » i.MAS išmaniosios mokesčių administravimo sitemos » #1333832

aruncikas rašė:


Ir vis tik,. Ką jūs planuojate daryti su kurjerių siuntomis? Registruosite i.Vaz?
DPD nieko nekeičia, akcentuodama, kad jie teikia pašto paslaugas.
Jau minėjau, kad mes tikrai neteiksim i.Vaz siuntoms iki 50 kg. Tiksliau sakant, jau tokių siuntų turėjom daug po spalio 1-nieko neteikėm. Vakar DPD persiuntė VMI išaiškinimus atsiųstus jiems. Pats direktorius dar kartą skambino į VMI-jie sakė tikrai nereikia teikti siuntoms iki 50 kg, nes čia nėra formuojamas Kelių kodekso apibrėžtas važtaraštis. Kitaip tariant šitos pašto siuntos aplamai nėra i.vaz objektas. Todėl jos atskirai ir nepaminėtos kaip išimtys i.vaz taisyklėse.

Virš 50 kg. kol kas teiksim (jeigu tokių bus) , nurodydami tik pirmo DPD automobilio numerį - VMI būtent taip konsultavo daryti.
DPD tikina, kad jie viską daro, kad ir siuntoms virš 50 kg. gautų i.vaz indulgenciją smile
2016-10-05 16:50 Bendra » i.MAS išmaniosios mokesčių administravimo sitemos » #1333777

urtele rašė:vasara rašė:


Dabar diskusija tik apie siuntas virš 50 kg.
Siūlau nepatingėti paskambinti VMI, .


Nėra prasmės ten skambint, tegul nusprendžia ir paskelbia kaip yra ir kaip bus iš tikrųjų. Man keista ta logika iki 50kg ir virš 50kg. Jeigu aš per siuntas pirkėjui siunčiu 20kg ir 60kg agregatą, vykdau pardavimą, tai vienu atveju registruoju, kitu atveju- ne? Juk abiem atvejais ne žurnalai ir laikraščiai. Patys nesusigaudo kaip ištaisyti situaciją, bus kaip su atvirkštiniu, paliks ant mūsų galvų ir daryk "teisingai', skambindamas varpais smileJie skaito, kad jau yra paaiškinta-15 atsakymas, plius Konsultacinėje medžiagoje smile
Buvau įdėjus nuorodą, db ne iš kompo rašau
2016-10-05 16:48 Bendra » i.MAS išmaniosios mokesčių administravimo sitemos » #1333776

aruncikas rašė:vasara rašė:urtele rašė:aruncikas rašė:


Bet "panaikintos nepradėjusios galioti" lengvatos pašto paslaugų teikėjams dėl pašto siuntų ir siuntinių iki 50 kg.


O kaip jūs manot, juk kiek galima kontrabandos iki 50kg pervežti- nesužiūrės kitaip smile
Na nesiklaidinkit! Nepanaikintos tos lengvatos-jei dar šiandien VMI juodu ant balto aiškina, kad tokioms siuntoms i.vaz nereikia. Jų logika paprasta-šioje vietoje tiesiog NĖRA formuojamas pagal Kelių kodeksą nustatytas važtaraštis. Su jais komunikuoja didžiausios siuntų įmonės. Dabar diskusija tik apie siuntas virš 50 kg.

Siūlau nepatingėti paskambinti VMI, jų aiškinimai pasikeitę nuo praeitos savaitės. Pakalbėsit, gausit nuorodas į įsakymus ir bus ramu. smileSkambinti į VMI, kai jie tiek prisimelavę, nėra tikslo. Šiandien taip, rytoj vėl kitaip kalbės.
Nebent logika yra čia...
Pašto siuntų, siuntinių gabenimo tvarką nustato tik Pašto įstatymas. Pašto siuntoms negalioja KTK, nes pašto siunta keliauja atskira transporto rūšimi - paštu (kaip pvz. geležinkeliu, oro transportu).
Ir jei DPD dirba tik kaip pašto paslaugų teikėjas - t.y. jis visų rūšių ir svorių siuntas perveža viena transporto rūšimi paštu. Juk negali pašto siuntinys virš 50 kg. "pavirsti" kroviniu pagal KTK, nes ir 100 kg siuntinį DPD perveža paštu.
Visa bėda, kad niekas nesirūpina pakeisti pasenusio Pašto įstatymo, ir jį pritaikyti ne tik Lietuvos paštu, nes tik dėl pastarojo interesų buvo įrašytas siuntinių apribojimas iki 50 kg.
Tai ir kaba dabar siuntinys virš 50 kg. tarp pašto įstatymo ir KTK, nei čia, nei čia netinka. smile smile smile
Smagiai pasiruošta sistemos įvedimui...
Taip, aruncik, šiandien aiškindami jie minėjo Pašto įstatymą ir taip toliau visą tą logiką.Nuo praeitos savaitės labai pakeitė plokštelę.Ir nors mes visaip sukom, kad gal reikia teikti-sakė tikrai ne, nes čia nėra važtaraščio, o tik pašto siunta.Beje dėl 50 kg mes perdaug nesigilinom, čia jau DPD bando iš jų išgauti tą patvirtinimą. Mūsų atveju retai pasitaiko virš 50 kg.
2016-10-05 14:27 Bendra » i.MAS išmaniosios mokesčių administravimo sitemos » #1333711

urtele rašė:aruncikas rašė:


Bet "panaikintos nepradėjusios galioti" lengvatos pašto paslaugų teikėjams dėl pašto siuntų ir siuntinių iki 50 kg.


O kaip jūs manot, juk kiek galima kontrabandos iki 50kg pervežti- nesužiūrės kitaip smile
Na nesiklaidinkit! Nepanaikintos tos lengvatos-jei dar šiandien VMI juodu ant balto aiškina, kad tokioms siuntoms i.vaz nereikia. Jų logika paprasta-šioje vietoje tiesiog NĖRA formuojamas pagal Kelių kodeksą nustatytas važtaraštis. Su jais komunikuoja didžiausios siuntų įmonės. Dabar diskusija tik apie siuntas virš 50 kg.

Siūlau nepatingėti paskambinti VMI, jų aiškinimai pasikeitę nuo praeitos savaitės. Pakalbėsit, gausit nuorodas į įsakymus ir bus ramu. smile
2016-10-05 12:55 Bendra » i.MAS išmaniosios mokesčių administravimo sitemos » #1333686

Kolukietis rašė:vasara rašė:Kolukietis rašė:vasara rašė:


Sveiki, šiandien gavome DPD atsakymą dėl i.Vaz pašto siuntoms.
Cituoju esminę dalį:
"15. Ar reikia teikti duomenis i.VAZ apie gabenamas pašto siuntas?
Jeigu pervežamos pašto siuntos, kaip jos suprantamos Lietuvos Respublikos pašto įstatyme (korespondencijos siuntos, pašto siuntiniai iki 50 kg, siuntos, kuriose siunčiamos knygos, katalogai, laikraščiai, kiti periodiniai leidiniai), ir joms nėra formuojami KTK apibrėžti važtaraščiai tai šių duomenų teikti NEREIKIA.

Didžiausia sumaištis kyla dėl siuntų, kurių svoris viršija 50 kg. Šiuo klausimu diskutuosime tiek su VMI, tiek su Kelių transporto inspekcija, tiek su kitais suinteresuotais asmenimis, nes pašto siunta, kaip ji apibrėžta pašto įstatyme, nėra ribojama svoriu iki 50 kg. Tačiau tai užtruks laike. Kaip 2016-09-27 viešoje konsultacijoje VMI ir Finansų ministerijos atstovai teigė, apie 2 mėn. nuo 2016-10-01 jie netaikys įmonėms sankcijų. Taigi mūsų tikslas per šių 2 mėn. laikotarpį yra gauti oficialų minėtų institucijų patvirtinimą, kad pašto siuntų duomenų teikti VMI nereikės, o tokio patvirtinimo negavus, suteiksime klientams įrankį, su kuriuo tuos duomenis jie galės lengvai perduoti VMI. Iki kol išsiaiškinsime, rekomenduojame jokių duomenų VMI neteikti."


Iškarto po to skambinom į VMI, konsultantė paaiškino praktiškai tą patį-pašto siuntoms iki 50 kg, jei nėra formuojamas Kelių kodekso apibrėžtas važtaraštis i.VAZ teikti NEREIKIA. Atsakymą motyvuoja i.Vaz taisyklėmis, duoda nuorodą į konsultacinę VMI medžiagą (1.9 punktas):
www.vmi.lt/cms/web/kmdb/1.3a.3.1/-/asset_publisher/CLHjLbKK0ykX/content/ar-visais-atvejais-mokesciu-moketojai-privalo-pateikti-krovinio-vaztarascio-duomenis-vmi-/10174?redirect=http%3A%2F%2Fwww.vmi.lt%2Fcms%2Fweb%2Fkmdb%2F1.3a.3.1%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_CLHjLbKK0ykX%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-1%26p_p_col_count%3D1
***********************
Neužmirškite kad, nei žodžiu nei raštu konsultacijos juridinės galios neturi.
Juridinę galia turi tik Įstatymas, Vyriausybės nutarimas arba institucijų ĮSAKYMAI, Spendimai, Nutarimai.Taip, bet VMI nurodė, kad taip aiškina remiantis:
VMI prie FM 2016-04-01 viršininko įsakymas Nr. VA-36 „ DĖL VAŽTARAŠČIŲ IR KITŲ KROVINIŲ GABENIMO DOKUMENTŲ DUOMENŲ TEIKIMO VALSTYBINEI MOKESČIŲ INSPEKCIJAI TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO„

Ir šituo:
www.vmi.lt/cms/web/kmdb/1.3a.3.1/-/asset_publisher/CLHjLbKK0ykX/content/ar-visais-atvejais-mokesciu-moketojai-privalo-pateikti-krovinio-vaztarascio-duomenis-vmi-/10174?redirect=http%3A%2F%2Fwww.vmi.lt%2Fcms%2Fweb%2Fkmdb%2F1.3a.3.1%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_CLHjLbKK0ykX%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-1%26p_p_col_count%3D1


Žodžiu, mes viską išsisaugojom, turim įrašytą pokalbį su VMI ir dabar tikrai ramiai sėdim ir jokios info apie siuntas iki 50 kg. i.vaz neteikiam smile************************
Tik Įsakymas, nutarimas, sprendimas tinka teismui, visi kiti išaiškinimai tiek žodžiu tiek raštų ir į forminti kaip atsakymas į paklausimą, ar išaiškinimas, ar komentaras yra niekiniai juridine prasme ir jokios juridinės galios jokiame teisme neturi.Negąsdinkit ir nesigąsdinkit. Niekas nieko nebaus bent jau iki kitų metų pradžios, juolab, kad čia tokia sumaištis. Mažiausiai bijau dėl i.vazų-dar ne tiek teko išgyventi pasikeitimų ir žiaurių akcijų per 20 darbo metų .. smile
2016-10-05 12:53 Bendra » i.MAS išmaniosios mokesčių administravimo sitemos » #1333684

aruncikas rašė:


Dėl DPD. Nebesiklaidinkim. I.Vaz reikalingas visoms siuntoms[u][/u] - bent kjau šiai dienai.
Konsultacinė medžiaga VMI puslapyje, panašu, prirašinėta pagal I.vaz taisyklių projektą (radau tą projektą).
O iki spalio 1 d. taisyklėse punktas su "pašto siuntiniai iki 50 kg," paprasčiausiai dingo, bet konsultacinėj medžiagos liko. smile smile smile Sunkiai suvokiama, bet tokia realybė, taip mums padeda valdžia??? smile
Raskit mano žinutę 3-4 puslapius atgal. Ten viskas išsamiau padėliota.Šias dienai mums telefonu VMI išaiškino , kad NEREIKIA, su nuoroda į VMI viršininko įsakymą VA-36, kalbėjo apie tai, kad išimtis yra dėl to, kad siuntos vežamos pagal pašto įstatymą ir kad siuntoms nėra formuojami Kelių kodeksu apibrėžti važtaraščiai. Taisyklėse konkrečiai tokio punkto nėra, nes taisyklės apie važtaraščius, o ne apie pašto siuntas.
DPD atsiuntė raštišką VMI atsakymą šituo klausimu.Tolimesnės jų diskusijos su VMI vyksta tik dėl siuntų virš 50 kg.

Žodžiu, apsiraminkit-tikrai kol kas nieko apie siuntas iki 50 kg teikti nereikia. Manau bus tolimesnių išaiškinimų šia tema.
2016-10-05 12:27 Bendra » i.MAS išmaniosios mokesčių administravimo sitemos » #1333672

Kolukietis rašė:vasara rašė:


Sveiki, šiandien gavome DPD atsakymą dėl i.Vaz pašto siuntoms.
Cituoju esminę dalį:
"15. Ar reikia teikti duomenis i.VAZ apie gabenamas pašto siuntas?
Jeigu pervežamos pašto siuntos, kaip jos suprantamos Lietuvos Respublikos pašto įstatyme (korespondencijos siuntos, pašto siuntiniai iki 50 kg, siuntos, kuriose siunčiamos knygos, katalogai, laikraščiai, kiti periodiniai leidiniai), ir joms nėra formuojami KTK apibrėžti važtaraščiai tai šių duomenų teikti NEREIKIA.

Didžiausia sumaištis kyla dėl siuntų, kurių svoris viršija 50 kg. Šiuo klausimu diskutuosime tiek su VMI, tiek su Kelių transporto inspekcija, tiek su kitais suinteresuotais asmenimis, nes pašto siunta, kaip ji apibrėžta pašto įstatyme, nėra ribojama svoriu iki 50 kg. Tačiau tai užtruks laike. Kaip 2016-09-27 viešoje konsultacijoje VMI ir Finansų ministerijos atstovai teigė, apie 2 mėn. nuo 2016-10-01 jie netaikys įmonėms sankcijų. Taigi mūsų tikslas per šių 2 mėn. laikotarpį yra gauti oficialų minėtų institucijų patvirtinimą, kad pašto siuntų duomenų teikti VMI nereikės, o tokio patvirtinimo negavus, suteiksime klientams įrankį, su kuriuo tuos duomenis jie galės lengvai perduoti VMI. Iki kol išsiaiškinsime, rekomenduojame jokių duomenų VMI neteikti."


Iškarto po to skambinom į VMI, konsultantė paaiškino praktiškai tą patį-pašto siuntoms iki 50 kg, jei nėra formuojamas Kelių kodekso apibrėžtas važtaraštis i.VAZ teikti NEREIKIA. Atsakymą motyvuoja i.Vaz taisyklėmis, duoda nuorodą į konsultacinę VMI medžiagą (1.9 punktas):
www.vmi.lt/cms/web/kmdb/1.3a.3.1/-/asset_publisher/CLHjLbKK0ykX/content/ar-visais-atvejais-mokesciu-moketojai-privalo-pateikti-krovinio-vaztarascio-duomenis-vmi-/10174?redirect=http%3A%2F%2Fwww.vmi.lt%2Fcms%2Fweb%2Fkmdb%2F1.3a.3.1%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_CLHjLbKK0ykX%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-1%26p_p_col_count%3D1
***********************
Neužmirškite kad, nei žodžiu nei raštu konsultacijos juridinės galios neturi.
Juridinę galia turi tik Įstatymas, Vyriausybės nutarimas arba institucijų ĮSAKYMAI, Spendimai, Nutarimai.Taip, bet VMI nurodė, kad taip aiškina remiantis:
VMI prie FM 2016-04-01 viršininko įsakymas Nr. VA-36 „ DĖL VAŽTARAŠČIŲ IR KITŲ KROVINIŲ GABENIMO DOKUMENTŲ DUOMENŲ TEIKIMO VALSTYBINEI MOKESČIŲ INSPEKCIJAI TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO„

Ir šituo:
www.vmi.lt/cms/web/kmdb/1.3a.3.1/-/asset_publisher/CLHjLbKK0ykX/content/ar-visais-atvejais-mokesciu-moketojai-privalo-pateikti-krovinio-vaztarascio-duomenis-vmi-/10174?redirect=http%3A%2F%2Fwww.vmi.lt%2Fcms%2Fweb%2Fkmdb%2F1.3a.3.1%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_CLHjLbKK0ykX%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-1%26p_p_col_count%3D1


Žodžiu, mes viską išsisaugojom, turim įrašytą pokalbį su VMI ir dabar tikrai ramiai sėdim ir jokios info apie siuntas iki 50 kg. i.vaz neteikiam smile
2016-10-05 12:07 Bendra » i.MAS išmaniosios mokesčių administravimo sitemos » #1333667
Sveiki, šiandien gavome DPD atsakymą dėl i.Vaz pašto siuntoms.
Cituoju esminę dalį:
"15. Ar reikia teikti duomenis i.VAZ apie gabenamas pašto siuntas?
Jeigu pervežamos pašto siuntos, kaip jos suprantamos Lietuvos Respublikos pašto įstatyme (korespondencijos siuntos, pašto siuntiniai iki 50 kg, siuntos, kuriose siunčiamos knygos, katalogai, laikraščiai, kiti periodiniai leidiniai), ir joms nėra formuojami KTK apibrėžti važtaraščiai tai šių duomenų teikti NEREIKIA.

Didžiausia sumaištis kyla dėl siuntų, kurių svoris viršija 50 kg. Šiuo klausimu diskutuosime tiek su VMI, tiek su Kelių transporto inspekcija, tiek su kitais suinteresuotais asmenimis, nes pašto siunta, kaip ji apibrėžta pašto įstatyme, nėra ribojama svoriu iki 50 kg. Tačiau tai užtruks laike. Kaip 2016-09-27 viešoje konsultacijoje VMI ir Finansų ministerijos atstovai teigė, apie 2 mėn. nuo 2016-10-01 jie netaikys įmonėms sankcijų. Taigi mūsų tikslas per šių 2 mėn. laikotarpį yra gauti oficialų minėtų institucijų patvirtinimą, kad pašto siuntų duomenų teikti VMI nereikės, o tokio patvirtinimo negavus, suteiksime klientams įrankį, su kuriuo tuos duomenis jie galės lengvai perduoti VMI. Iki kol išsiaiškinsime, rekomenduojame jokių duomenų VMI neteikti."


Iškarto po to skambinom į VMI, konsultantė paaiškino praktiškai tą patį-pašto siuntoms iki 50 kg, jei nėra formuojamas Kelių kodekso apibrėžtas važtaraštis i.VAZ teikti NEREIKIA. Atsakymą motyvuoja i.Vaz taisyklėmis, duoda nuorodą į konsultacinę VMI medžiagą (1.9 punktas):
www.vmi.lt/cms/web/kmdb/1.3a.3.1/-/asset_publisher/CLHjLbKK0ykX/content/ar-visais-atvejais-mokesciu-moketojai-privalo-pateikti-krovinio-vaztarascio-duomenis-vmi-/10174?redirect=http%3A%2F%2Fwww.vmi.lt%2Fcms%2Fweb%2Fkmdb%2F1.3a.3.1%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_CLHjLbKK0ykX%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-1%26p_p_col_count%3D1

2016-10-04 16:21 Bendra » i.MAS išmaniosios mokesčių administravimo sitemos » #1333525

kristina_dublis rašė:


Hm. Jūsų susirašinėjimus reikėtų į kokį delfi papostinti. Gal, kaip teigiama, iVAZ ir iSAF administracinę naštą ir "mažina", bet laiko sąnaudas išpučia nerealiai. Su važtaraščiu gaišti po valandą, eina sau.... Laukiu su siaubu lapkričio 20-osios, kai reikės pirmuosius iSAF-us pateikinėti.Aplamai nesuprantu, kodėl dar nekilo visuotinis triukšmas smile
Visi tyliai pildo i. Vazus? kur tie žurnalistai-negi miega?
2016-10-04 14:23 Bendra » i.MAS išmaniosios mokesčių administravimo sitemos » #1333484

Kotryna rašė:aruncikas rašė:Kotryna rašė:


Ką daryti su Kautra? - per autobusų stotį siunčiame? Reikia i.VAZ ar ne?


Skambinau praeitą savaitę į VKTI tuo klausimu. Tada sakė - Reikia.Man niekaip nepavyksta ten prisiskambinti.... O kaip su kurjerių tarnybomis DPD, Venipak....- tais kurie yra pašto paslaugų teikėjų saraše? Jie tvirtina, kad iki 50 kg nereikia i.VAZ. Negaliu apsiraminti, kol jokio valdžios rašto nėra...Jie tvirtina taip, o VMI tvirtina kitaip-telefonu. Nors jų raštiški išaiškinimai tarsi tam prieštarauja.

Kol kas vis daugiau klausimų, o atsakymų aiškių nėra. Užknisa smile
2016-10-04 14:20 Apskaita & Auditas » Krovinio važtaraščiiai » #1333483

aruncikas rašė:


Tai ir siunčiam PVM s/f e-mailu dar iki siuntos išsiuntimo per kurjerius, Nes jei įdeda sąskaitą į pačią siuntą, prie prekių - ji labai dažnai sunaikinama kartu su pakuote.
O tai ką, jei išsiunti PRIEŠ TAI PVM s/f, pirkėjas patvirtina jos gavimą, pretenziju neturi, PO TO siuntą, kurios pervežimo išlaidas pats apsimoka, tai viskas - i.Vaz tikrai nereikia? smile
Ką tik tokį atvejį nagrinėjom visi-na PVM sąskaita-faktūra tarsi įtvirtina prekių perdavimo FAKTĄ. Jūsų atveju tikrai sakyčiau, kad gaunasi toks vietinis EXW-išrašot PVM faktūrą, išsiuntėt ją klientui, kad būtų tikriau dar iki atidavimo vežėjams ir tarsi nuosavybės jau ir atsikratėt smile
Mūsų užsienio tiekėjai irgi visada išrašo invoicus tada kai atkrauna, o prekės dar keliauja ilgai, bet jei mūsų vežėjas jas kur pameta, tai jau mūsų bėdos-mūsų nuosavybė.
2016-10-04 14:06 Apskaita & Auditas » Krovinio važtaraščiiai » #1333477

aruncikas rašė:vasara rašė:aruncikas rašė:


"Chaosas su tuo i.vaz.
Šiuo atveju manau vis tiek siuntėjas-pirkėjas, nes JIS užsako kurjerius, prekė jau jo, jūs tik jam pagelbėjat atiduodami kurjeriui smileNa aprašytu atveju ir man tai akivaizdu. Bet KTK sako kitaip - tai mes "perduosim vežti krovinį".
Kur aiškios sąvokos,kriterija, ribos?
Aš suprasčiau, išrašai PVM s/f, prekės jau pirkėjo. Tai jeigu jis pats susimoka už prekės siuntimą, o mes tik iškviečiam kurjerį ir jam parodom, kurioje sandėlio vietoje padėta paruošta siunta, tai viskas - mes nebe siuntėjai.
Bet tuo atveju versle pusę siuntų ar siuntinių per kurjerius nebepatenka į i.Vaz. Ir tie diskutuoti pašto siuntinių 50 kg. nebeturi jokio reikšmės???
Taigi VMI tokio akibrokšto neatlaikytų... smile smile smileTai gal jūs iškarto išrašykite tą PVM s/f ir išsiųskit e-mailu. smile
2016-10-04 13:22 Apskaita & Auditas » Krovinio važtaraščiiai » #1333460

aruncikas rašė:


Kažkokie rebusai...
KTK apie siuntėją:
"2. Siuntėjas - fiziniai ir juridiniai asmenys, perduodantys vežti krovinį jo nurodytam gavėjui."
1. Nusiperkam prekes Seniuose, apmokam grynais, išsirašom PVM s/f. Prekės jau mūsų, vežamės iš parduotuvės aikštelės iki sandėlio su samdytu transportu – „siuntėjas“ būsim mes.
2. Mūsų specifika, parduodam užsakomas prekes. Pirkėjas, prekes apmokėjo iš anksto, užsakant jas. Atvažiavo prekės, išrašom PVM s/f. Prekė parduota ir apmokėta, kaip ir Senių variante – tai jau pirkėjo. Pirkėjas neatsiima prekės pats, o pasirenka išsiuntimą per kurjerių tarnybą, jų sąskaita. Tai vien dėl to, kad mes iškviečiam kurjerį – mes tampame „siuntėju“. Įsivaizduojama situacija - atvažiuotų pirkėjo atstovas, paimtų prekę, išsikviestų pats kurjerį ir jam perduotų nuvežimui į kokį nors padalinį, tai jau jis pats būtų „siuntėjas“.
Chaosas su tuo i.vaz.
Šiuo atveju manau vis tiek siuntėjas-pirkėjas, nes JIS užsako kurjerius, prekė jau jo, jūs tik jam pagelbėjat atiduodami kurjeriui smile
2016-10-04 12:32 Apskaita & Auditas » Krovinio važtaraščiiai » #1333438

aruncikas rašė:


Būtent, niekada Jūs prekių siuntėju ir nebuvot, o tik prekių pardavėju.
Ir įmonė tikrai nebando apeiti jokių jų reikalavimų.
Ir aplamai, reiktų daugiau pamąstyti, kaip teisingai surašyti prekių judėjimo dokumentus, o nepulti į tą i.Vaz.
Iki šiol nesigilinfami siuntėją tapatinom su pakrovimo vieta, o gavėją su iškrovimo vieta. Daugiau reikia dėmesio atkreiptį į prekių nuosavybę, nuosavybės perėjimo momentą.
Aš ir per kurjerius siunčiu jau parduotą prekę, nebe savo. Todėl siuntėju tampa jau prekių pirkėjas, kuris pasirinko sau tokį nupirktos prekės, t.y. jau jo prekės, pervežimo būdą. O pardavėjas, pirkėjo paprašytas, tik padeda išsiusti jo prekes - supakuoja, suruošia dokumentus ir t,t, Viskas pagal jų reikalavimus...
Taip, čia jau civilinio kodekso klausimai. Reikia panašiai kaip pagal incoterms žiūrėti-šiuo atveju būtų panašu į EXW sąlygas.

Dėl kurjerių pas mus šiek tiek kitaip-MES užsakome kurjerius, tai mano galva nuosavybė pereina tik davežus prekes klientui ir kai jis jau pasirašo ant kurjerių dokumentų.
Kartais būna atveju, kai atvažiuoja pirkėjo užsakytas kurjeris-tada taip, pirkėjas tampa siuntėju pagal i.vazus smile

Kol kas nieko neteikiam apie kurjerių siuntas, lauksim naujų aiškinimų smile
2016-10-04 11:05 Bendra » i.MAS išmaniosios mokesčių administravimo sitemos » #1333413

Tabeliss rašė:


niekaip nerandu koks PVM klasifikatoriaus kodas bus prekėms įsigytom iš ES?


PVM16
2016-10-04 10:53 Apskaita & Auditas » Krovinio važtaraščiiai » #1333411

dormeo77 rašė:


Susidūrėm su tokia situacija, kai įmonė, norėdama apeiti reikalavimus, ima ir pakeičia kelis žodžius važtaraštyje ir neregistruoja. Kaip elgtis tokioje situacijoje?

Mes parduodame prekes. Prekes paruošiame savo sandėlyje, o iš mūsų sandėlio pirkėjas, pasamdęs transportą, tas prekes pasiima. Visus važtaraščius pasirengdavo pats pirkėjas: atvažiuoja samdytas vežėjas, pasiima prekes su paruoštu važtaraščiu ir išvažiuoja. Buvo nurodytas siuntėjas mūsų įmonė. Dabar gi žiūrim, atvažiuoja važtaraštis, kur nurodyta, kad ir siuntėjas, ir gavėjas, ta pati įmonė smile tai yra, mūsų prekių pirkėjas. (tai pagal tuos parašymus, jie duomenų VMI neteikia). Čia vadovaujasi logika, kad siuntėjas yra tas, kas SIUNČIA TRANSPORTĄ. Ir kaip Benas aukščiau rašė: savo transportu, savo prekes. smile bet..... kas mes tada?? smile aš vis tik manau, kad čia svarbu ne transporto siuntėjas, o krovinio. Ir šiuo atveju mes turime pareigą pateikti duomenis VMI.

Kas turit nuomonių?? visiška nesąmonė, konsultuotis nėra kur,.
Šiuo atveju ne jūs esate siuntėjas, o tas kas užsakė transportą arba jei taip nori, tai vežėjas. Prekės pereina pirkėjo nuosavybėn jūsų sandėlyje. Jūs neteikiat i.vaz !


Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis

Atmintinė

Atmintinė buhalteriui
Delspinigiai už ne laiku sumokėtus mokesčius ir baudas 2021 m. III ketv. 0.03 %
Palūkanos už naudojimąsi mokestine paskola 2021 m. III ketv. 0.01 %
Valstybinio socialinio draudimo bazinė pensija
nuo 2021-01-01
198.29 €
Minimalus valandinis atlygis ir minimali mėnesinė alga (MMA)
nuo 2021-01-01
3.93 € / 642 €

Įmonių finansinių ataskaitų duomenys

Balansai, Pelno (nuostolių) ataskaitos, Sodra
Pavadinimas FA Sodra
Peikša, UAB
Klaipėdos g. 3-5, Kretingalės mst., Kretingalės sen., Klaipėdos r. sav. 96332
2017 - 2020 2018 - 2021
M. Ambrulaičio įmonė - -
A. Versecko firma ELTALIO PROJEKTAI - -
AMBERLIT SURVEYS, UAB
Klaipėdos m. sav.
- 2018 - 2019
Frestus, UAB
Perkūnkiemio g. 13-91, Vilniaus m., Vilniaus m. sav. 12114
- 2020 - 2021
LIVA Solutions, MB
Petro Baublio g. 33, Vilniaus m., Vilniaus m. sav. 08431
2018 - 2020 -
Trabzonas, MB
Julijanavos g. 34-2, Kauno m., Kauno m. sav. 46343
- 2018 - 2019
Siguldos baldų gamyba, UAB
Kiemelių g. 16B, Maišiagalos mst., Maišiagalos sen., Vilniaus r. sav. 14240
2015 - 2020 2018 - 2021
Gintauto Meškausko įmonė
Pavasario g. 36, Domeikavos k., Domeikavos sen., Kauno r. sav. 54349
2019 - 2020 2018 - 2021
Sablauskių kaimo bendruomenė Žiburys
Sablauskių k., Naujosios Akmenės kaimiškoji sen., Akmenės r. sav.
2015 - 2020 -
Zilminga, UAB
Jurgio Baltrušaičio g. 9-146, Vilniaus m., Vilniaus m. sav. 06145
2015 - 2019 2018 - 2020
Prenota, UAB
Taikos pr. 58-64, Kauno m., Kauno m. sav. 51303
2015 - 2020 2018 - 2021
studija Anda, MB
Šermukšnių g. 9B-3, Klaipėdos m., Klaipėdos m. sav. 91206
2017 - 2020 -
Transdalvalis, UAB - -
Čelija, UAB
Mikniškių k., Turgelių sen., Šalčininkų r. sav.
2015 - 2020 2018 - 2021