Tax.lt narys ErnestaR

Tax.lt narys nuo
2005-10-22
ErnestaR
forume parašė 449 žinučių

ErnestaR naujausios žinutės:

2018-11-23 16:18 Bendra » Dienpinigiai už komandiruotę » #1403821

Niemand rašė:



Sita rašė:


Dėl dvigubai didesnių dienpinigių mokėjimo turi būti susitarta su įmonės akcininkais. Be akcininkų sutikimo, direktorius sau dvigubų dienpinigių mokėti negali.

Tai turėtu būti akcininko sprendimas ar galima nurodyti DS? smile



Sprendimas. Jei akcininkas vienas ir pasirašo sutartį, tada galima ir sutartyje.



Sveiki, o kur yra parašyta, kad būtinai turi susitarti su akcininku? Kad ne pats vadovas sprendžia?
2018-11-23 11:35 Bendra » Dienpinigiai už komandiruotę » #1403787
Sveiki,

Interneto platybėse randu tokius sakinius:
Pagal naujojo Darbo kodekso nuostatas, dėl dvigubai didesnių dienpinigių mokėjimo turi būti priimtas valdybos (jei valdyba nesudaroma, – stebėtojų tarybos, o jei nesudaroma ir stebėtojų taryba, – visuotinio akcininkų susirinkimo) sprendimas. Be jų sutikimo įmonės vadovas neturi teisės išmokėti sau dvigubų dienpinigių.

Naujasis Darbo kodeksas ir nuo 2017-07-01 galiojantis Dienpinigių
mokėjimo tvarkos aprašas (LRV 2007-06-28 nutarimas Nr. 523) jokių
privilegijų įmonių vadovams nenustato. Atvirkščiai, įmonių vadovams
Darbo kodekse nustatyta mažiau garantijų nei paprastiems
darbuotojams, pavyzdžiui, jiems nemokama už komandiruotėje
praleistas poilsio dienas (DK 144 str. 6 d.), jeigu dėl to nėra susitarta,
taip pat neturėtų būti kompensuojamas kelionėje praleistas laikas (DK
107 str. 4 d.).
Vertinant pasikeitusį darbo santykių reglamentavimą, reikia pažymėti,
kad ir dėl didesnių dienpinigių įmonės vadovas turėtų susitarti su
akcininkais, o jeigu įmonėje yra nustatyta dienpinigių mokėjimo
tvarka, ta dalis, kuri nustato dienpinigius įmonės vadovui, turėtų būti
suderinta su akcininkais

Bet kur parašyta juodai ant balto, t.y. koks įstatymas tai numato?

Dėkoju smile
2011-09-28 10:45 Pelno mokestis » Ar leidžiami atskaitymai? » #990874
Laba diena,

LT imone nori atlyginti uzsienio fiziniui asmeniui patirtas islaidas, t.y. viesbucio ir lektuvo. Uzsienio fizinis asmuo padejo uzsienio valstybeje LT imonei surasti klientus. Asmuo turi saskaitas sioms islaidoms. Ar tai gali buti leidziami atskaitymai, ar is vis galima atlyginti tokios islaidas?
Is anksto dekoju smile
2010-11-02 10:26 PVM » kai paslaugų teikimas nėra PVM objektas Lietuvoje » #872141
Labai aciu Raini smile
Dabar supratau, kad jei paslaugas teiki apmokestinamam asmeniui (nesvarbu ar ES ar ne ES) tai yra ne PVM objektas Lietuvoje ir saskaitose reikia rasyti "maldele" PVM istatymo 13str. 2d. smile
Dar karta labai didelis aciu smile
2010-11-01 20:13 PVM » kai paslaugų teikimas nėra PVM objektas Lietuvoje » #872026
Va cia klausimelis, kodel man dave toki pvz?
Ir as kiek domejausi, kad Rusijai su 21proc. Bet man direktorius pateike pvz, kad viena imone daro su 0 ir raso: according to the LAX ON VAT of the Republic of Lithuania (NoIX-1960) art. 13, par. 2 the VAT has to be calculed by the purchaser
Sakau, gal as ko nezinau, gal cia kas keitesi
Is anksto dekoju.
2010-11-01 20:11 PVM » kai paslaugų teikimas nėra PVM objektas Lietuvoje » #872024
Ne, cia tik klausimas buvo del PVM str. pasikeitimo. Anksciau buvo 13str. 5d., o dabar ziuriu, kad jau 10d.
2010-11-01 19:57 PVM » kai paslaugų teikimas nėra PVM objektas Lietuvoje » #872018
O direktyva ta pati kaip ir buvo?
PVM įstatymo 13 str. 10 d. (kitos ES valstybės PVM mokėtojui teikiamos kilnojamųjų daiktų vertinimo, jų aptarnavimo, apdirbimo ir kt. paslaugos) - Direktyvos 77/388/EEB 28(b)(F) straipsnis;
Taip dabar rasyti PVM saskaitoje fakturoje?
Is anksto dekoju smile
2010-11-01 19:56 PVM » kai paslaugų teikimas nėra PVM objektas Lietuvoje » #872017
O direktyva ta pati kaip ir buvo?
PVM įstatymo 13 str. 10 d. (kitos ES valstybės PVM mokėtojui teikiamos kilnojamųjų daiktų vertinimo, jų aptarnavimo, apdirbimo ir kt. paslaugos) - Direktyvos 77/388/EEB 28(b)(F) straipsnis;
Taip dabar rasyti PVM saskaitoje fakturoje?
Is anksto dekoju smile
2010-11-01 19:23 PVM » kai paslaugų teikimas nėra PVM objektas Lietuvoje » #872012

ErnestaR rašė:

Ir as kiek domejausi, kad Rusijai su 21proc. Bet man direktorius pateike pvz, kad viena imone daro su 0 ir raso: according to the LAX ON VAT of the Republic of Lithuania (NoIX-1960) art. 13, par. 2 the VAT has to be calculed by the purchaser
Sakau, gal as ko nezinau, gal cia kas keitesi smile



Padekite prasau su ta Rusija smile
2010-11-01 19:02 PVM » kai paslaugų teikimas nėra PVM objektas Lietuvoje » #872005
Sveiki,
PVM įstatymo 13str. 5d. keitėsi i 13str. 10d.? (Kilnojamųjų daiktų vertinimo, taip pat jų aptarnavimo (remonto, priežiūros, derinimo ir kt.), apdirbimo ir perdirbimo paslaugos, teikiamos asmeniui, kuris nėra apmokestinamasis asmuo, laikomos suteiktomis šalies teritorijoje tuo atveju, kai jos faktiškai atliktos šalies teritorijoje.)? Senai beturėjau tokia situacija smile
2010-11-01 18:02 PVM » kai paslaugų teikimas nėra PVM objektas Lietuvoje » #871975
Ir as kiek domejausi, kad Rusijai su 21proc. Bet man direktorius pateike pvz, kad viena imone daro su 0 ir raso: according to the LAX ON VAT of the Republic of Lithuania (NoIX-1960) art. 13, par. 2 the VAT has to be calculed by the purchaser
Sakau, gal as ko nezinau, gal cia kas keitesi smile
2010-11-01 17:46 PVM » kai paslaugų teikimas nėra PVM objektas Lietuvoje » #871968
Sveiki, imone teikia automobiliu remonto paslaugas. Kaip suteikiame paslaugas ES PVM moketojams nurodome PVM str.
PVM įstatymo 13 str. 5 d. (kitos ES valstybės PVM mokėtojui teikiamos kilnojamųjų daiktų vertinimo, jų aptarnavimo, apdirbimo ir kt. paslaugos) - Direktyvos 77/388/EEB 28(b)(F) straipsnis;
O kaip su Rusija?Jei suteiki paslaugas Rusijos imonei PVM mok. Koki PVM str. nurodyti?Ar Rusijos imones negalime taikyti 0 PVM tarifo? Labai aciu smile
2010-06-03 12:55 Gyventojų pajamų mokestis » Pajamos natūra » #813838
Sveiki,

Gal kas turite isakymo pvz del imones automobilio naudojimo savais tikslais?Labai aciu smile
2010-05-21 15:37 Biudžetinių įstaigų apskaita » Biudžetinių įstaigų apskaita nuo 2010 metų » #809006
Laba diena,
Gal kas turite forma 299 Valgiaraštis (reikalavimas) maisto produktams išduoti kompiuterini varianta?
Labai aciu smile
2010-04-29 15:37 Bendra » Įsakymai » #799631
Pareigos nekeiciamos, cia kaip ir papildomos funkcijos. Man kazkaip idomiai su tais projetais. Gal kas turite patirties paaiskinki kaip kas daro.
2010-04-29 15:29 Bendra » Įsakymai » #799621
Bus du zmones eksporto rinkodaros specialistas ir projektą vykdantis asmuo. Gal koki pvz turite?
2010-04-29 15:19 Bendra » Įsakymai » #799604
Laba diena,
Gal kas turite isakymu pvz del darbo prie ES projektu?
2010-03-25 15:04 Įvairūs » Registracijos adreso keitimas » #782589
Tai tegul ir keicia ir ka nori tegul daro, cia principas tik tas kas isregirstruotu imone.
2010-03-25 14:56 Įvairūs » Registracijos adreso keitimas » #782578
Sveiki,
Imone registruota vieno is akcininku name. Taciau savininkas nebesutinka, kad ta imone butu jo adresu. Kitas akcininkas reikalauja, kad tas akcininkas padengtu visas islaidas susijusias su imones adreso keitimu. Kur reikia kreiptis ar koki pranesima rasyti, kad imone butu perregistruota?Ar uztenka nueiti pas notara ir parasyti parsyma, kad panaikintu sutikima?
2010-03-25 14:01 Apskaita & Auditas » UAB akcijų pardavimas » #782486
Laba diena,
Gal kas turite visus reikalingus dok susijusius su akciju pardavimu?Pranesimas, sutartis ir t.t.?
Labai aciu smile
2010-01-12 14:15 Įvairūs » UAB Steigimas » #742169
Taip, tik ziurekite, kad laikas nesidubliuotu su pirma darboviete smile
2010-01-12 12:38 Bendra » Nekilnojamo turto mokestis » #742106
www.buhalteris.lt/tarifai_2009_metams
2010-01-12 12:33 Įvairūs » UAB Steigimas » #742099
Darbo kodekse raso tik:
5. Darbuotojų, dirbančių ne vienoje darbovietėje arba vienoje darbovietėje, bet pagal dvi ar daugiau darbo sutarčių, darbo dienos trukmė negali būti ilgesnė kaip dvylika valandų.
Neraso kiek val. per sav., tik, kad darbo dienos trukmė negali buti ilgesne kaip 12val.
Vienoje darbovietėje gali dirbti 8val., o kitoje 4val.
2010-01-12 12:20 Bendra » Sodra » #742086
Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2010 m. vasario 1 d. įsigalioja (teikiant duomenis už sausio mėnesį) naujos SAM pranešimo pateikimo taisyklės, kuriomis pakeistas SAM pranešimas ir jo pateikimo terminas (Žin., 2009, Nr. 157-7126). SAM pranešimą apie apdraustuosius už ataskaitinį laikotarpį privalėsite teikti iki kito kalendorinio mėnesio 15 dienos, t.y. kiekvieną mėnesį, o ne kas ketvirtį, kaip buvo anksčiau. SAM pranešime turėsite nurodyti per kalendorinį mėnesį apdraustajam apskaičiuotų pajamų, nuo kurių skaičiuojamos socialinio draudimo įmokos, sumą. Pildant SAM pranešimą, kas mėnesį nebereikės teikti SAMF4 priedo Valstybinio socialinio draudimo ir sveikatos draudimo fondų biudžetų lėšų finansinė ataskaita. Atkreipiame dėmesį, jog šio SAMF4 priedo draudėjams „Sodrai“ iš viso nebereikės teikti – iš draudėjo pateiktų duomenų „Sodra“ pati suformuos draudėjo finansinę ataskaitą, kurią metų gale turėsite pasirašyti.

Tuo pačiu informuojame, kad pakeistos 2-SD pranešimo pildymo taisyklės (Žin., 2009, Nr. 157-7129), kuriose nurodyta, kad apdraustajam, apie kurio valstybinio socialinio draudimo pabaigą pranešama, turės būti nurodoma draudimo pabaigos mėnesio pajamų, nuo kurių skaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos, suma, o ne ketvirčio.

Atsiusta is Sodros smile
2009-12-14 15:24 Darbo teisė » Atostogos » #732123

77Dangus rašė:



zaika rašė:

galima susitarti, jei darbuotojas paprašo, kad atostoginius sumokėti ne prieš tris dienas, o kad ir su atlyginimu, tai toks prašymas yra pagrindas nemokėti prieš 3 d.





Deje ne. Teismas jau vienas buvo. Kur parasyta, kad galima tartis darbo kodekse. Yra pasakyta. Pries 3 dienas. Ir kol neatsitinka taip kaip mums atsitiko, tai galima ir tartis. Bet teismas traktuoja, kaip istatymu nesivadovavima. Apmokamos pries tris dienas.



Sveiki,
O dar labai idomu paziureti kokia prasymo data?Buna ir taip, kad praso nuo kitos dienos, tai kaip gali ismoketi pries tris dienas>
2009-10-23 09:06 Pelno mokestis » Palūkanos » #713131
Sveiki,

Imone siteike paskola kitai imonei, ir dabar reikia israsyti saskaita palukanoms. Patarkite kaip rasyti, ar PVM saskaita ar laisvos formos?
Labai aciu smile
2009-09-30 20:04 Bendra » BALANSAS » #705019
labai aciu smile
2009-09-30 19:54 Bendra » BALANSAS » #705016
Nesieki nei pajamos, nei sanaudos, bet aiskinamajame raste ar parasyti kokia pastaba?
2009-09-30 19:32 Bendra » BALANSAS » #705010
Sveiki,

nutiko tokia situacija, kad dabar islindo, kad buvo sumoketa isankstinis apmokejimas 2008 11men. uz patalpu nuoma. Direktorius is savo kisenes sumokejo. balansai jau patvirtinti ir ka daryti su tuo isakstiniu?Aciu labai uz pagalba smile
2009-09-25 14:53 Programinė įranga » PRAGMA 3.2 » #703139
Sveiki, darbo uzmokescio programoje kaip elgtis su darbo uzmokesciu, kai jis nesumokamas, nes nera pinigu?Kur ji kelti, kad matytusi skolos darbuotojams?Aciu smile

Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis

Atmintinė

Atmintinė buhalteriui
Delspinigiai už ne laiku sumokėtus mokesčius ir baudas 2017 m. IV ketv. 0.03 proc
Palūkanos už naudojimąsi mokestine paskola 2017 m. I ketv. 0.01 proc
Valstybinio socialinio draudimo bazinė pensija
nuo 2018-01-01
152.92 EUR
Draudžiamosios pajamos
nuo 2018-01-01
476 EUR
Minimalus valandinis atlygis ir minimali mėnesinė alga (MMA)
nuo 2018-01-01
2,45 EUR ir 400 EUR