Tax.lt narys trolis77

Mid
Tax.lt narys nuo
2016-06-24
trolis77
forume parašė 302 žinučių

trolis77 naujausios žinutės:

2018-12-12 12:05 Bendra » Patalpų nuoma » #1404819

jofky rašė:


Tas ginčas buvo dėl PVM objekto.
Man šiuo atveju rūpi ar gautas apmokėjimas iš nuomininko už komunalinius mano pajamos ar patirtų ne mano išlaidų kompensavimas smile smile
Ir kokiu dokumentu tai įforminti smile


Savo ankstesniame komentare ir apie komunalines išlaidas paaiškinau.
2018-12-12 10:43 Bendra » Patalpų nuoma » #1404800

Inga14 rašė:


Kai nekilnojamojo turto savininkas išnuomoja turtą nuomininkui, tai pranešimas ir prievolė mokėti vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir atliekų tvarkymą kartais yra suformuojama nekilnojamojo turto savininkui, kartais - jo nuomininkui (pvz., kai turto nuomos sutartis yra įregistruota Nekilnojamojo turto registre), kuris iš esmės ir yra tikrasis komunalinių atliekų surinkimo ir atliekų tvarkymo paslaugų, už kurias mokama rinkliava, vartotojas.
Kai nekilnojamojo turto savininkas sumoka vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir atliekų tvarkymą, tai išlaidas, patirtas dėl šios rinkliavos mokėjimo, jam apmoka nuomininkas.
Ar sumos, kurias nuomininkas grąžina nekilnojamojo turto savininkui, tam, kad padengti savininko patirtas išlaidas dėl rinkliavos sumokėjimo, laikomas atlygio už patalpų nuomą dalimi ir turi būti traukiamos į nuomos paslaugos apmokestinamąją vertę? Ar minėtų sumų grąžinimas nekilnojamojo turto savininkui laikoma kompensacija išlaidoms, patirtoms atliekant įvairius mokėjimus tretiesiems asmenims, padengti?
Pagal PVM įstatymo 15 straipsnio 5 dalies nuostatas į apmokestinamąją vertę visais atvejais įtraukiami visi mokesčiai ir rinkliavos, išskyrus patį PVM. Todėl vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir atliekų tvarkymą turi būti traukiama į nuomos paslaugos apmokestinamąją vertę (t. y. sumos, kurias nuomininkas apmoka nekilnojamojo turto savininkui, tam, kad padengti savininko patirtas išlaidas dėl vietinės rinkliavos sumokėjimo, negali būti laikoma kompensacija išlaidoms, patirtoms atliekant įvairius mokėjimus tretiesiems asmenims, padengti).Diskusija šiuo klausimu mūsų forume vyko ne taip jau seniai. Pagrindinis tokio VMI išaiškinimo paradoksas buvo tame, kad ne PVM objektai (rinkliavos NT mokestis), perkeliant jas nuomotojui (tikrajam šių rinkliavų ir mokesčių "naudotojui"), tampa PVM apmokestinamais dalykais, pasinaudojant gudriu PVMĮ 15 straipsnio aiškinimu.
Jūsų žiniai, dirbu su tokia įmone, kuri nuomojasi patalpas iš kito JA, ir kiekvieną mėnesį iš jo gauna 2 sąskaitas: vieną už nuomą ir įvairius komunalinius, kitą už NTM ir žemės mokesčio kompensaciją.
Kai po mano pralaimėjimo mūsų forume griebiausi tą sąskaitas už NTM kompensaciją be PVM išrašinėjančią įmonę auklėti pagal tą 15 straipsnį, gavau atsakymą, kad šiuo klausimu jie gal 2 metus teisėsi su VMI ir teismus laimėjo smile , todėl ir toliau ramiausiai išrašinėja ir toliau išrašinės sąskaitas be PVM, kaip ne PVM objektui.
Nežinau, ar jie laimėjo todėl, kad be kitų veiklų užsiima ir naftos produktų prekyba smile , bet manau, kad jie teisūs...
2018-12-12 10:28 Bendra » Patalpų nuoma » #1404797

jofky rašė:


VMI komentaras:
Registracijos numeris KD-5062
Pagal 10-ojo VAS 5 punkto nuostatas pajamomis laikomas tik įmonės ekonominės naudos padidėjimas.

Todėl trečiųjų asmenų vardu surinktos sumos pajamomis nepripažįstamos, kadangi tai nėra įmonės gaunama ekonominė nauda ir šios sumos nedidina nuosavo kapitalo.

Atsižvelgiant į tai, apskaičiuojant apmokestinamąjį pelną, gautos išlaidų kompensavimo sumos (pvz. nuomotojui nuomininko apmokama faktiškai patirtų sunaudotos šilumos, elektros energijos ir kitų paslaugų išlaidų dalis) nelaikomos įmonės pajamomis, o šiomis sumomis mažinamos patirtos sąnaudos. belieka išsiaiškinti kokiu dokumentai tai išrašyti nuomininkui smile Manau tos sumos nereikia registruose deklaruoti


Na jau na jau...
VAS kūrėjai kartais ir nusišneka.
Štai įmonė turi patalpas, apšildomas centriniu šildymu, dar patalpos aprūpintos elektra ir vandeniu bei kanalizacija.
Jei ji tų patalpų savo vykdomai veiklai nenaudoja, laiko jas tuščias, tuomet vistiek turi apmokėti tiek šildymą, tiek NT mokestį.
Ar tai jos sąnaudos? Pagal VAS taip, pagal pelno mokesčio įstatymą tai taip vadinami neleidžiami atskaitymai.
Turi tai įtakos nuosavam kapitalui (o jį sudaro įstatinis ir pelnas ir dar kai kas). Be abejo.
Ir štai įmonė tas patalpas išnuomoja, gauna nuomos mokestį. Pajamos? Taip. Kartu su nuomos mokesčiu įmonė (dažniausiai) gauna ir taip VAS vadinamas "kompensacijas" už sunaudotą elektrą, vandenį. Ar tai ekonominė nauda nuomotojui, ar tik turėtų išlaidų kompensavimas? Ginčytis su išmintingaisiais VAS autoriais galima iki nukritimo, tuo labiau, kad jei to nuomininko nebūtų, tai gal ir elektros ir vandens niekas neišnaudotų, tai kokia čia kompensacija, jei per tarpininką tas elektros naudotojas susimoka už elektrą? Ir kad toks veiksmas neturi įtakos nuosavam kapitalui, tai jau tikrai atsiprašau.
Pamenu prieš nemažai metų ir mūsų forume buvo netrumpas ginčas šiuo klausimu. mums, buhalteriams svarbiau ne tiek VAS'ams lankstytis, kiek mokesčius teisingai susimokėti. VMI atrodo leidžia laikyti tas išlaidas kompensacijomis, tiesa, be didelio entuziazmo, bet tada iškyla tas PVM klausimas.
Sąvokomis žaisti biurokratai mėgsta, tai jų duona, bet ir sveiko proto neprarasti yra labai svarbu.
2018-12-12 09:37 Pelno mokestis » Ar leidžiami atskaitymai? » #1404787

Aktualijos1564 rašė:


Laba diena, gal kas dirbate su užsienio tarpininkais? Esmė - lietuves įsteigta įmonė Norvegijoje duos mums užsakovus , kurie mokės už produkcija 5 proc brangiau nei mūsų įprasta kaina, o mes jos įmonei mokėsime tuos 5 proc . Ar yra kokiu apribojimu, jei pirkėjas tame sandoryje nedalyvauja : t. Y atskirai mūsų sutartis su pirkėju , atskirai su tarpininku ? Kažkada turejau stabdyti tokia schema nes konsultantai teigė , kad turi būti trišalis susitarimas kad galėčiau tuos komisinius traukti į sąnaudas . Bet gal laikai pasikeitė ?


O ar konsultantai paaiškino, kaip sudaryti tą trišalę sutartį, jei pirkėjas dar tik ieškomas? Ar jie siūlė sudarinėti kiekvienam sandoriui atskirą sutartį? Ir kieno teises turi ginti ta "trišalė sutartis', kokie pavojai atsiranda dirbant be jos?
Visokių tų konsultantų būna...
2018-12-12 09:23 Bendra » Patalpų nuoma » #1404782

Inga14 rašė:


Mes PVM mokėtojai nuomojam fiz. asmeniui patalpas ( PVM 31 str.), pasirinkti galimybės neturim:). Ankščiau VMI telefonu buvo konsultavusi, kad nuo perparduotų komunalinių reikia skaičiuoti PVM, dabar skaitau, kad reikia apmokestinti kaip vieną sandorį, reiškia be PVM.


Nematau priežasties, kodėl tai būtinai turėtų būti vienas sandoris. O kad visiems būtų aiškiau, rašykite atskirą sąskaitą nuomai, atskirą komunaliniams, kuriuos ir apmokestinsite.
O jei visgi traktuosite kaip vieną sandorį, ir už komunalinius patarnavimus neskaičiuosite PVM, nepamirškite, kad negalite traukti į atskaitą pirkimo PVM nuo tos komunalinių patarnavimų vertės, kuriuos perparduodate be PVM. Ir skaičiuokite mišrios veiklos procentą.
2018-12-10 12:57 Blevyzgos » Atsakymai "ant lėkštutės" » #1404604

marcyte rašė:Bet fiziniams asmenims nebūtina PVM sąskaita faktūra, jeigu išrašomas KPO ? LR Vyriausybės nutarimo Nr. 780 punktas 19.1- PVM sąskaita faktūra nenaudojama: "kai išduodamas kasos aparato kvitas arba, vadovaujantis Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. rugpjūčio 13 d. nutarimu Nr. 1283 „Dėl Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, nereikalaujama naudoti kasos aparatų".


Taip, nebūtina išrašyti s/f, jei FA neprašo.
Bet išrašant sąskaitą, patogiau apskaitoje registruoti pajamas.
Štai sakykime, jūs neturite EKA ir nerašote sąskaitos, tik KPO.
Gerai, jei nesate PVM mokėtojas ir dar geriau, jei ir apskaitą vedate pinigų principu. Tada registruojate paprastai - D kasa K pajamos.
O jei esate PVM mokėtojas? Tada tenka surinkti visus to mėnesio tokiu principu išrašytus KPO, rašyti buhalterinę pažymą ir išskirti iš bendros sumos PVM.
Taigi, išrašyti sąskaitą ir lengviau, ir paprasčiau, jei neturite EKA.
2018-12-10 10:57 Blevyzgos » Atsakymai "ant lėkštutės" » #1404597

Sita rašė:


Ar galėtumėt įdėti nuorodą kur parašyta, kad nebūtinas kasos aparatas, kai klientas atsiskaito banko kortele?
Nes kiek aiškinomės, tai jis kaip ir privalomas (gal mūsų situacija kitokia. Visada išrašome pardavimo sąskaitas.).


Paprastai nuorodų, kad kas nors nebūtina, nebūna - būna išvardinti būtini dalykai smile
Turiu būtent tokią įmonę - svečių namus. Sėkmingai dirba be kasos aparato jau 20 metų, niekas jokių pretenzijų neturi.
O kokiais atvejais jis (kasos aparatas) tikrai būtinas, rasite Kasos darbo organizavimo taisyklėse.
2018-12-08 09:37 Blevyzgos » Atsakymai "ant lėkštutės" » #1404556

marcyte rašė:


Laba diena, paprotinkit prašau, jei viešbutyje bus terminalas, atsiskaitoma banko kortele, ar privalomas kasos aparatas, ar gali būti per banką ir be EKA?


Nebūtinas kasos aparatas, kortele galima atsiskaityti ir be jo. O jei moka grynais, išrašote sąskaitą ir KPO.
2018-12-04 18:14 Blevyzgos » Atsakymai "ant lėkštutės" » #1404339

Saule65 rašė:


Reikia pagalbos, gal kas susidūrėte - įmonė perka naudotą vilkiką iš Norvegijos savo reikmėms, reikia mokėti muito mokestį - viršininkas kažkur girdėjo, kad tas muitas yra susigrąžinamas. Ar tai tiesa? kur galėčiau gauti informacijos? Ačiū


Neteko girdėti tokių atvejų, kad muitas nei iš šio nei iš to gali būti susigrąžinamas.
Galima prašyti susigrąžinti tik tada, jei įsigyta prekė pasirodė brokuota ir dėl to grąžinama tiekėjo šaliai, bet ir tai yra ten visokių sąlygų.
Painioja kažką tas jūsų viršininkas.
O šiaip viskas išdėstyta Muitinės kodekse, tegu skaito.
2018-12-04 14:01 Blevyzgos » Atsakymai "ant lėkštutės" » #1404311

kroska rašė:


labai tikiuosi gauti atsakyma, nes nebezinau, kaip susidelioti ir kaip privalo buti...

del pardavimu per ebay sistema, jei fizinis asmuo, vykdantis IDV parduoda prekes tik ebay sistemoje ir prekes tiekia ne Lietuvoje, o uzsienio fiziniams asmenims (ir keletas juridiniu), kaip suprantu is aprasymo, jam PVM moketoju nereikia registruotis net virsijus 45000 euru riba, nes pagal aprasyma:
Atlygis, kuris neįskaičiuojamas į nurodytą 45 000 eurų sumą.
Skaičiuojant šio leidinio 1 ir 2 punkte nurodytą 45 000 eurų sumą, neatsižvelgiama į:
atlygį už tiekiamas prekes ir (arba) teikiamas paslaugas, kai toks tiekimas ir (arba)
paslaugų teikimas vykdomas už šalies teritorijos ribų

jei parduoda prekes per ebay, o po to pastu issiuncia prekes is Lietuvos atitinkamam ES pirkejui, tai nebelaikoma tiekimu salies teritorijoje?


Tai kad ne tokius PVM įstatymo straipsnius skaitote ir bandote sau prisitaikyti...
Štai kaip nustatoma prekių tiekimo vieta;
"12 straipsnis. Kriterijai, pagal kuriuos nustatoma prekių tiekimo (išskyrus prekių tiekimą keleivius Europos Bendrijų teritorijoje vežančiuose laivuose, orlaiviuose ir traukiniuose) vieta
1. Jeigu tiekiamos prekės turi būti gabenamos, laikoma, kad prekių tiekimas įvyko šalies teritorijoje tuo atveju, kai šių prekių gabenimas pirkėjui prasidėjo šalies teritorijoje (neatsižvelgiant į tai, kas (prekių tiekėjas, pirkėjas ar bet kurio iš jų užsakymu trečioji šalis) prekes gabena). "
O tada jau jūsų cituota ištrauka nebetinka.
2018-11-30 09:51 PVM » PVM deklaracija FR0600 » #1404143

markute55 rašė:


Sveikos, labai reikia užvedimo ant kelio. Jau pirma karta pildysiu sia deklaracija. Bet labai noreciau rasti kur nors "spargalka", kad pati tvirciau ir jausciausi, tureciau kur pasitikrinti. Gal turite ka rekomenduoti smile smile smile

Busiu labai labai dekinga!!


Iš VMI puslapio atsisiųskite FR0600 pildymo instrukciją.
2018-11-29 10:50 PVM » Ne PVM mokėtojai ir PVM » #1404083

zaliasmajus rašė:


sveiki, Tarkim UAB ne PVM mokėtojas nuomojasi patalpas iš PVM mokėtojo ir sąskaita išrašoma su PVM :
ar gali PVM mokėtojas rašyti sąskaitą be PVM ? (skamba kvailokai, bet noriu išsiaiškinti)
kur ne PVM mokėtojas deda PVM suma?
atsakykite, kas susidūrėte ir žinote smile

31 straipsnis. Nekilnojamųjų pagal prigimtį daiktų nuoma
"1. PVM neapmokestinama gyvenamųjų patalpų nuoma, išskyrus:
1) viešbučių, motelių, kempingų ir panašios apgyvendinimo paslaugos;
2) šios dalies 1 punkte nenurodytą gyvenamųjų patalpų nuomą, kurios laikotarpis ne ilgesnis kaip 2 mėnesiai.
2. PVM neapmokestinama kitų, negu gyvenamosios patalpos, nekilnojamųjų pagal prigimtį daiktų nuoma, išskyrus:
1) bet kokių transporto priemonių (įskaitant orlaivius, laivus, geležinkelio riedmenis) stovėjimo, saugojimo aikštelių, garažų ar kitų panašios paskirties nekilnojamųjų pagal prigimtį daiktų nuomą;
2) bet kokių įrengimų (įskaitant seifo kameras), atitinkančių nekilnojamojo pagal prigimtį daikto sąvoką nuomą.
3. Apmokestinamasis asmuo turi teisę pasirinkti už nekilnojamojo pagal prigimtį daikto nuomą, kuri pagal šio straipsnio 1 arba 2 dalį PVM neapmokestinama, skaičiuoti PVM šiame Įstatyme nustatyta tvarka, jeigu daiktas nuomojamas apmokestinamajam asmeniui PVM mokėtojui, ir šis pasirinkimas galioja ne trumpiau kaip 24 mėnesius visiems jo sudaromiems atitinkamiems sandoriams. Savo pasirinkimą apmokestinamasis asmuo privalo deklaruoti centrinio mokesčio administratoriaus nustatyta tvarka."

Taigi kaip matote, ne tik "gali išrašyti sąskaitą be PVM", bet paprasčiausiai privalo taip daryti.
Todėl kuo skubiai susisiekite su nuomotoju ir išspręskite šią problemą. Geriausiai turbūt kreditinių sąskaitų pagalba.
2018-11-27 14:25 PVM » PVM tarp ES valstybiu » #1403967

Tatyana72 rašė:


Sveiki,
LT įmonė PVМ mokėtoja, kitoje ES šalyje (Rygoje) organizuoja seminarą savo partneriams iš kitų ES salių. Kaip teisingai išrašyti PVM sąskaitą-faktūra (21 % PVM, 0% PVM arba ne PVM objektas Lietuvoje), kai paslaugos pirkėjas:
1. Latvijos įmonė PVM mokėtoja
2. Latvijos įmonė ne PVM mokėtoja
3. Latvijos gyventojas, nevykdantis ekonominės veiklos
4. Estijos įmonė PVM mokėtoja
5. Estijos gyventojas, nevykdantis ekonominės veiklos


Ačiū![/quote]
panašu, kad jūs studentė...
Bet ir buhalterei galima pasiūlyti pirmiausiai atidžiai išstudijuoti PVMĮ 13-ą straipsnį ir jo komentarą.
Jame rasite atsakymą, kur kiekvienu atveju laikoma paslaugos suteikimo vieta, tuo pačiu atsijosite atvejus su ne PVM objektu.
O jei liks atvejų, kad paslaugos suteikimo vieta laikoma Lietuva, jau pagal kitus straipsnius nustatinėkite, koks PVM tarifas taikomas, o gal tai priskiriama prie PVM neapmokestinamos veiklos.
2018-11-27 13:49 PVM » Registravimasis PVM mokėtoju » #1403961

Ziulka rašė:


Sveiki,
Esame UAB ir matome, kad šiais metais perlipsim 45000 eur ribą. Kaip atrodo PVM mokėtojo registravimas? kokius dokumentus reikia pateikti?
Iš anksto dėkinga


Paieškokite Mano VMi puslapyje, rasite ten prašymo registruoti formą.
Viską galima padaryti internetu.
2018-11-27 13:47 PVM » nulinis pvm ne pvm moketojui » #1403959

benonas7 rašė:


sveiki, neradau forume atsakymo, arba jie 2002 metų, gal kas teigsis atsakyti, iš karto dėkoju.
Ar aš kaip lietuviška įmonė pvm mokėtoja, galiu parduoti atomobilį į kita europos sajungos šalį fiziniam asmeniui (ar įmonei ne pvm mokėtojai) su nuliniu PVM ? Ar atsiranda prievolė parduodant į saskaitą įtraukti PVM . Ačiū.


Norint jus teisingai pakonsultuoti, kaip, pagal kokį PVMĮ straipsnį tą a/m galima parduoti, reikia turėti informacijos apie to parduodamo automobilio istoriją - kaip ir kokiam tikslui jis buvo įsigytas.
Vienareikšmiškai galiu pasakyti tik tiek - ne PVM mokėtojams, ar tai įmonė, ar fizinis asmuo, su nuliniu PVM tarifu parduoti negalite.
2018-11-26 14:20 Blevyzgos » Atsakymai "ant lėkštutės" » #1403906

Linda6 rašė:


Prieš n metų...seniai sodros akyse neregėjau, gal nuo 2001 metų, todėl gyventi praeitimi neapsimoka. Kokioms dar pajamoms priskirti? Tai įveskite, kad apmokėjo direktorius per avanso apyskaitą.


O kokį dokumentą prie tos AA pridėti?
2018-11-26 13:01 PVM » PVM deklaracija FR0600 » #1403897

Snaiga rašė:


Sveiki, truputį imu painiotis,

ar gautos sąskaitos už viešbučius, auto nuomą iš užsienio tiekėjo, taip pat traukiasi į FR600 ir prisiskaičiuoja menamas PVM?
PVZ> buvo pirktas viešbutis iš booking. com, tai tokie taip pat traukiasi į šią deklaraciją?
O aviabilietai, pirkti per tiesioginius puslapius?
Iš anksto dėkoju už atsakymą.


Tokių sąskaitų galite netraukti į iSAF. kadangi jums nereikia apskaičiuoti nuo tokių sąskaitų jokio PVM, tai ir PVM deklaracijose jos nepasirodo.
2018-11-26 12:57 PVM » PVM deklaracija FR0600 » #1403896

Saule65 rašė:


Bankinių tai taip, bet kaip pačią sąskaitą, ji išrašyta su Švedišku PVM?


FR0600 skirta tik lietuviškam PVM deklaruoti ir mokėtinam apskaičiuoti.
Joje niekur negali būti įrašytas švediškas PVM, ji ne tam skirta.
Jei jūs pirkote a/m, ir gavote klaidingai išrašytą sąskaitą su švedišku PVM, tą PVM apskaitoje priskiriate (laikinai) gautinoms sumoms, o tada apskaičiuojate lietuvišką PVM, kurį deklaruojate taip: a/m vertę 21 eilutėje, priskaičiuotą lietuvišką PVM 34 eilutėje, į atskaitą jo traukti tikriausiai negalima, nežinau kokiu tikslu jį pirkote.
Ir šiaip, jūsų klausimas neaiškus, kaip ten jums tą švedišką PVM grąžino - per EPRIS ar kitaip?
2018-11-26 12:32 Blevyzgos » Atsakymai "ant lėkštutės" » #1403894

Serebro rašė:
Ne jiems rodo skolą, o pas mus pačius. Mes pirkom iš jų prekes (gavom tiekėjo sąskaitą), aš įsivedžiau į apskaitą, o dabar sužinau, kad ta sąskaita apmokėta bankiniu pavedimu, tik pamokėjo ne įmonės darbuotojas. Atnešė man tą bankinį pavedimą, o ten visai kito žmogaus vardas pavardė nei atskaitingas asmuo. Jei aš tokį pavedimą prikabinsiu prie sąskaitos ir įtrauksiu į atskaitingo asmens apyskaitą, ar nebus problema tame, kad banko pavedimo išraše akivaizdžiai matosi kitas žmogus, nei atskaitingas. Ir dar ne įmonės darbuotojas. Nebus paskui problemų nei tam kuris sumokėjo už įmonę, nei mums patiems?


Be abejo, problemų bus. Bent prieš n-metų Sodra, radusi pašalinio žmogaus kažkokį dalyvavimą įmonės reikaluose, liepdavo jį bent vienai dienai "įdarbinti" su visais delspinigiais ir baudomis.
Geriausiai tai priskirkite pajamoms, pridėkite pažymą, kad darbuotojas pametė apmokėjimo dokumentą ar panašias nekaltas priežastis.
2018-11-26 12:18 PVM » PVM deklaracija FR0600 » #1403893

Saule65 rašė:


Sveiki, gal kas susidūrėte. Pirktas lengvasis automobilis įmonės veiklai iš Švedijos. Švedai išrašė Invoica su PVM. Vėliau mums tą PVM grąžino. Kaip deklaruoti PVM deklaracijoje tokį sandorį? Ačiū


Bankinių operacijų nereikia deklaruoti FR0600 deklaracijoje smile
2018-11-26 09:27 PVM » ES šalis - ne ES šalis ir PVM » #1403875

Rasute rašė:


Sveiki.
Norim parduoti el.knygas Amerikai. Ir žinoma pasipylė klausimai:
1) parduodam fiziniam asmeniui be PVM ( ne PVM objektas)?
2) parduodam juridiniam asmeniui irgi be PVM ?Taip, tai ne PVM objektas.
2018-11-23 12:49 Pelno mokestis » ilgalaikio turto remonto sąnaudos » #1403793

Serebro rašė:


Buvo nupirktos patalpos. Jos remontuojamos-griaunamos sienos, keičiami langai, durys, montuojama šildymo įranga ir atliekamas kosmetinis remontas. Turtas iki remonto buvo jau eksploatuojamas. Iškyla klausimas:
1. Koks remontas yra esminis pagerinimas? Skaitau 12 vas, bet sunku nuspręsti kas iš atliktų darbų esminis pagerinimas: manyčiau langų, durų keitimas ir šildymo įrangos įrengimas. Bet štai sienų griovimas ir visa kita apdaila, nežinau, sunku nuspręsti. Nors tas vadinamas "kosmetinis" remontas brangiau kainuoja, nei langai, durys ir šildymo katilas.
Kaip jūs tvarkėtės su ilgalaikio turto remontu? Gal dėti visas išlaidas kaip esminį pagerinimą ir nudėvėti pagal normatyvą, tada tikrai niekam neužkliūtų smile


Jei buvo griaunamos sienos, tai labai panašu į rekonstrukciją..
2018-11-21 12:20 PVM » kai paslaugų teikimas nėra PVM objektas Lietuvoje » #1403612

nebaika rašė:nesusijęs. Čia susiję su pirkėjo suradimu prekės pardavėjui.
Ir turbūt sąskaitoje rašyti "atvirkštinis apmokestinimas"? ten latviaii turės deklaruoti PVM, o mes tik FR0600 20 lang. ir FR0564 18 lang.?

dar pagalvojau, o jei būtų tokia paslauga suteikta užsienio įmonės filialui Lietuvoje? Jau būtų su normaliu PVM?


Taip - abiem atvejais.
2018-11-21 09:51 PVM » kai paslaugų teikimas nėra PVM objektas Lietuvoje » #1403578

nebaika rašė:


Sveiki, jei LT UAB pvm mokėtojas teikia tarpininkavimo (atsiskleidusio) pfaslaugą Latvijos PVM mokėtojui, tai ne pvm objektas Lietuvoje? Ačiū


Taip, jei tarpininkavimas nesusijęs su nekilnojamuoju turtu.
2018-11-21 09:49 PVM » Dėl nulinio PVM » #1403577

karolisgud rašė:


Sveiki,
Ar teikiant paslaugas ne ES šalyse yra taikomas 0% PVM?


Nulinis PVM tikrai netaikomas.
Tačiau turbūt galima kalbėti apie PvM objektą arba ne?
2018-11-20 12:27 PVM » PVM deklaracija FR0600 » #1403526

Lari rašė:


Lizingas, Lengvasis automobilis bus naudojamas įmonės vekloje - PVM negaliu traukti i atskaitą

Kaip rodyti Pvm deklaracijoje FR0600?
Pirkimų PVM i 25 langelyje-4338.84€ , atskaitomą PVM 35 = 0€ ?Taip
2018-11-19 11:16 Bendra » Lizingas » #1403395

irmoske rašė:Nebūtinai taip.
Jei tai nėra lizingas, o "veiklos nuoma" (gal kiekvienas bankas kitaip įvardija), kai įmonė tik naudotoja, auto nėra jūsų ilgalaikis turtas - SF atkeliauja kas mėn. - kur nuoma, PVM, palūkanos, draudimas ir pan.


Sutartis vadinasi "Finansinės nuomos sutartis", ne veiklos nuomos.
Sąvokos yra svarbios, jos nusako sutarties esmę. Negali 'kiekvienas bankas' to nežinoti. Turiu įmonę, kuri turi lizingą iš Luminor banko, ten viskas įvardinta teisingai.
2018-11-19 09:15 Bendra » Lizingas » #1403369

Lari rašė:Bankas neturi išrašyti s f sumai 25 000€+200,00€?


Bankas turi išrašyti sąskaitą ir visam pirkimui, ir sutarties mokesčiui.
Tuomet tą sąskaitą ir rodote FR0600.
Kas mėnesį išrašomose sąskaitoje bus tik palūkanos, kurios neapmokestinamos PVM ir priminimas apie eilinio mėnesio įmoką.
2018-11-15 17:34 PVM » Lengvojo automobilio pardavimas ir PVM » #1403275

Kristiana__ rašė:


O kodėl šiuo atveju netinka 33 str.? smile


"TREČIASIS SKIRSNIS
NAUDOTŲ PREKIŲ, MENO KŪRINIŲ, KOLEKCINIŲ IR ANTIKVARINIŲ DAIKTŲ APMOKESTINIMO SCHEMA

106 straipsnis. Šio skirsnio nuostatų taikymas

1. PVM mokėtojas, tiekiantis naudotas prekes, meno kūrinius, taip pat kolekcinius ir (arba) antikvarinius daiktus, kaip jie apibrėžti šiame straipsnyje, už tiekiamas naudotas prekes, meno kūrinius, kolekcinius ir antikvarinius daiktus skaičiuoja PVM šiame skirsnyje nustatyta tvarka. Šio skirsnio nuostatos taikomos PVM mokėtojams, kurie vykdydami savo ekonominę veiklą nuolat verčiasi naudotų prekių, meno kūrinių, taip pat kolekcinių ir (arba) antikvarinių daiktų tiekimu. Kai PVM mokėtojas tiekia savo naudotą ilgalaikį materialųjį turtą, šių sandorių atžvilgiu laikoma, kad jis atitinka šios dalies reikalavimus dėl nuolatinio vertimosi naudotų prekių tiekimu.
2. Šio skirsnio nuostatos taikomos, kai PVM mokėtojas tiekia be PVM Europos Bendrijų teritorijoje įsigytas naudotas prekes, meno kūrinius, kolekcinius ir (arba) antikvarinius daiktus, taip pat naudotas prekes, meno kūrinius, kolekcinius ir (arba) antikvarinius daiktus, kuriuos įsigyjant buvo taikoma ši speciali apmokestinimo schema, arba naudotas transporto priemones, kurias įsigyjant išgabenimo valstybėje narėje buvo taikomos specialios toje valstybėje narėje taikomos pereinamosios nuostatos naudotoms transporto priemonėms. "
O 33 straipsnis gali būti taikomas tada, kai įsigyto automobilio pirkimo PVM negali būti atskaitomas pagal 62 str. 3 dalies nuostatas.
2018-11-15 12:56 PVM » Lengvojo automobilio pardavimas ir PVM » #1403237

smalsuole rašė:Ačiū troli. Pirmą kartą susiduriu su tuo todėl kyla daug klausimų. Mes naudojom tą auto savo veikloj kaip IT. Ar teisingai suprantu, kad jį parduodant fiziniam asmeniui, PVM bus 0, prierašas bus "pagal XII skyriaus 3 skirsnį"?O FR0600 rodyti reikia? smile


Gal paaiškinsiu smulkiau.
Pirmiausiai apskaičiuokite maržą. - tai skirtumas tarp pardavimo ir įsigijimo kainų. Sakykime, ji teigiama (pirkote už 2000 €, parduodate už 2500 €, tuomet marža 500 €.
Iš šios sumos išskiriate PVM pagal sakykim tokią formulę: 500/121*21 gauname 86,78 €, suapvaliname iki 87 €.
Apskaičiuojame deklaruojamą sumą: 500 € - 87 €, lygu 413 €.
Deklaruojame:
16 laukelyje 413 €,
29 laukelyje 87 €.
Sąskaitoje jūsų apskaičiuotos PVM nerodote.
Jei marža neigiama, nei deklaruoti, nei PVM skaičiuoti nereikia.
Aama 20181120

Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis

Atmintinė

Atmintinė buhalteriui
Delspinigiai už ne laiku sumokėtus mokesčius ir baudas 2017 m. IV ketv. 0.03 proc
Palūkanos už naudojimąsi mokestine paskola 2017 m. I ketv. 0.01 proc
Valstybinio socialinio draudimo bazinė pensija
nuo 2018-01-01
152.92 EUR
Draudžiamosios pajamos
nuo 2018-01-01
476 EUR
Minimalus valandinis atlygis ir minimali mėnesinė alga (MMA)
nuo 2018-01-01
2,45 EUR ir 400 EUR