Tax.lt narys Niemand

Mid
Tax.lt narys nuo
2007-05-10
Miestas / vietovė
Vilnius
Profesija
Teisininkas
Niemand
forume parašė 4293 žinučių

Niemand naujausios žinutės:

2018-09-17 11:40 Bendra » Vel komandiruotė... » #1400077

justia11 rašė:Tininga rašė:


DS reikia susitarti dėl mažinimo. Dydžiai nurodomi įsakyme.
O tai VMI netikite? smile Taip, jie atskirų komandiruočių nesumuoja.O kaip teisingai turėtų skambėti tas mažinimas? Pas mus DS nėra punkto apie komandiruotes, bet vistiek turėtų būti daromas DS pakeitimas?

Žinot kaip yra su tais tikiu, netikiu. Kiekvienas konsultantas gali pasakyti vis kitą informaciją, tai kažkaip negalima 100% pasitikėti, jei neturi raštiško atsakymo :)
Pvz., Šalys susitaria, kad siunčiant darbuotoją į komandiruotę (užsienyje?) jam bus mokama 50 (penkiasdešimt) procentų teisės aktų nustatytos maksimalios dienpinigių sumos.
2018-09-17 10:55 Bendra » Atostoginių skaičiavimas » #1400065

Gelanga rašė:


Laba diena. Direktorius nuo 2017.09.18 dirbo 1 val per mėnesį (dirbo dar kituose darbuose), o nuo 2018.04 01 jau dirba pilnu etatu. Dabar atostogavo 3 d.d. Val. DU yra 3,02 €. Papildomas koeficientas 0,008 (2/255)
Tai atostoginiai 3,02*3*8*0,008=0.58€ ? (tiesiog labai maža suma, tad ir suabejojau)
Įmonė pati nustato formulę, jei pas jus tokia nustatyta, tada gerai.
2018-09-17 10:52 Įvairūs » Darbuotojo atleidimas » #1400064

Pirmine rašė:


Sveiki, ar pagal naują darbo kodeksą galima užginčyti darbuotoją atleidimą bandomuoju laikotarpiu, jeigu dirbo gerai, o atleidžia dėl pasikeitusios valdžios, t.y. naujas vadovas nori "atsivesti" savo komandą.Nelabai, darbdavys privalo nurodyti priežastis, bet teismas neturi teisės jų vertinti. Banaliai parašys charakteristiką neatsakingas požiūris į darbą, iniciatyvos stoka ar pan. ir tiek.
2018-09-17 10:50 Darbo teisė » Darbuotojo priėmimas ir atleidimas iš darbo » #1400062

smalsuole rašė:


Sveiki, jei DS nurodom, kad atlyginimas bus mokamas 1 kartą per mėn, ar dar reikia papildomai paimti iš darbuotojo prašymą?Ne, bet darbuotojas gali vėliau persigalvoti pateikdamas kitokį prašymą.
2018-09-13 15:21 Bendra » Darbo sutarties pakeitimas » #1399943

Zalia89 rašė:


Esmė yra tokia. kad darbuotojas ir dirbą tą darbą jau senai, tik iškasėm, kad darbo sutartyje ne taip užvardinta, ir todėl norim pakeisti pareigas, tiksliau palikti tas senas ir per - dar kitas. :)Tada pakanka ir laisvos formos susitarimo.
2018-09-13 15:20 Bendra » Darbo sutarties pakeitimas » #1399942

Tininga rašė:


Žiūrint, kaip jūs tas sąlygas keičiat. Jei darbdavio valia, tai pirmiausia pasiūlymas, darbuotojo sutikimas, vėliau jau DS keitimas. Daug kas rašo įsakymą dėl sąlygų keitimo. Tai pagrindas yra arba susitarimas su darbuotoju, arba įsakymas.Susitarimo pagrindas - pats susitarimas? smile
2018-09-13 15:01 Bendra » Darbo sutarties pakeitimas » #1399938

Zalia89 rašė:


o kaip tą pagrindą nurodyti DK 45 strp?, ir dar ar darbuotojas turi raštišką sutikimą kažkokį atskirą duoti? (Be pasirašymo ant darbo sutarties) (Ant įsakymo gal irgi pasirašo susipažinau sutinku?)Nereikia jokio įsakymo. Laisvos formos susitarimo, kuriame būtų parašyta, kad nuo tokios ir tokios datos keičiama tokia ir tokia darbo sutartis, jos tokį ir tokį punktą išdėstant tokiu ir tokiu būdu.

Jei manote, kad darbuotojui gali nepatikti pakeitimas, prieš keičiant reikia įprastu įmonėje būdu įteikti pasiūlymą (laisvos formos tekstas, pvz., raštas, su pasiūlymo esme, ką, kada, kodėl siūlote keisti) ir duoti dieną kitą pagalvoti. Šiaip šiuo aspektu rizika labai maža, nes senaties terminas (per kiek darbuotojas gali teisiniu būdu išreikšti savo nepasitenkinimą) yra labai trumpas - 3 mėnesiai.
2018-09-13 14:56 Bendra » Darbo sutarties pakeitimas » #1399936

Tininga rašė:Zalia89 rašė:


Sveiki,
Gal kas pagelbės :)
Reikia pakeisti darbo sutartyje pareigas.
Tai prie pakeitimų tiesiog įrašyti kas keičiama ir išrašyti direktoriaus įsakymą, viskas?
Ačiū labai kas pagelbės :)


Taip, nurodote koks punktas nuo kada ir kaip keičiamas ir pagrindas.Koks dar pagrindas?.. smile
2018-09-13 12:09 Bendra » Atostogos » #1399912

GiulVita rašė:Tininga rašė:


Tų dviejų savaičių nepertraukiamų atostogų dalies paskirtis yra užtikrinti minimalų poilsį bent kartą per jo darbo metus.
Taigi ne taip svarbu, ar šios dienos iš skirtingų laikotarpių, svarbu, kad vienoje krūvoje smileAčiū.
Pas mus įstaigoj žiūriu taikoma praktika kad būtinai už laikotarpį būtų. Aišku, jei žmogus per tuos pačius metus išsinaudotų visas tais darbo metais priklausančias atostogas, tada puiku. bet taip nebūna :D dažniausiai žmonės turi likučių nuo praeitų darbo metų.
o dar klausimas, jei darbuotojas tų 10 d.d. atostogų metu suserga, ir neprasitesia iš kart po ligos atostogų. ar sekantį kartą jam vėl reikia imti 10 d.d.?
Atostogų kaupimai panaudojami FIFO principu, t.y. pirmiausia "nurašomos" seniausiai sukauptois atostogos. Apskaita kiekinė, laikotarpių sekti nėra jokio reikalo. Tiesiog nepanaudotos atostogos = iš viso sukaupta - iš viso suteikta.
Kai suserga ir neperkelia arba kai atšaukiamas iš atostogų, atsiranda speciali sukauptų atostogų "rūšis" - sukauptos, bet neapmokamos, nes už jas jau buvo sumokėti atopstoginiai, kurių susigrąžinti nėra teisinio pagrindo.
2018-09-13 12:02 Programinė įranga » Nemokama apskaitos programa » #1399910

Laimuks rašė:


Sveiki, ką rašote laukelyje kontrahentuose "Įmonės kodas", jei tas kontrahentas fizinis asmuo. Ankščiau įrašydavau tiesiog sąskaitos datą ir pažymėdavau, kad kodas netikras. Dabar tapome PVM mokėtojais, reiks priduot registrus ir rodys visur klaidas. O pirkėjai pas mus beveik visi fiziniai asmenys, sąskaitose tik vardas ir pavardė, kartais adresas. Ką daryt? Apie klaidų taisymą registre bijau ir pagalvot, nes tų sąskaitų apie 100 būna smileJei bus pažymėta, kad kodas netikras, jo į registrą netrauks, bet nežinau, ar galima išrašyti PVM faktūrą fiziniam be jo asmens arba PVM kodo.
2018-09-12 17:41 Bendra » Komandiruotės įforminimas nuo A iki Z » #1399857

wolf rašė:


Sveiki,
kam teko praktiškai susidurti su liga komandiruotės užsienyje metu ?
Daugiausiai domini - ligos pašalpos klausimas.
Už liga, nei DU, nei VDU nemoku - nes išesmės tai nėra "liga" teisiškai, tai nebuvimas darbe dėl sveikatos problemų. Neturėdamas ND pažymėjimo - nėra jam pagrindo mokėti pašalpos.
Sodrai gi irgi nieko nedeklarauojame ...

Ačiū už pamąstymus.
Darbas yra darbas nepriklausomai nuo to, kur jis dirbamas. Už komandiruotę DU skaičiuojamas lygiai taip pat, kaip ir ne komandiruotėje - pagal grafiko ir fakto santykį. Vienintelis komandiruotės ypatumas - papildomos kompensacijos (dienpinigiai, už kilnojamą pobūdį, už kelionės laiką ir pan.). Atitinkamai ligai darbuotojo lokacija neturi nei menkiausios įtakos. Gal tik su SODRA reiktų pasiaiškinti, koks užsienio gydytojų dokumentas patvirtina ligos faktą.
2018-09-12 14:39 Bendra » Atostogos » #1399832
Tai bus paprasčiausios atostogų dienos, niekuo nesiskiriančios nuo kitų atostogų rūšių, o ne poilsio dienos.
2018-09-12 13:13 Bendra » Atostogos » #1399820

names rašė:


Labas rytas.
Daleiskim prašymus pateiks, o atostogų gaus tik po metų. Reiškiasi galima taip kompensuoti?Kai pateiks prašymą, pridėsite reikiamą kiekį atostogų dienų prie atostogų kaupimų. Toliau apskaitysite kaip paprastas atostogas.
2018-09-12 13:11 Darbo teisė » Terminuota darbo sutartis » #1399819

buhXXX rašė:


Prašau konsultacijos: Su darbuotoju 09.12 baigiasi terminuota darbo sutartis, o nuo 09.13 pasirašoma kita terminuota darbo sutartis. Ar reikia sodrai pildyti 2-SD ir vėl 1-SD. Pagal pirmąją term.sut. reikia paskaičiuoti nep.atost.kompensaciją? ir nuo 09.13 vesti naują darbuotojo kortelę?Nereikia. Susitarimo klausimas, bet reikia, jei nesusitariama kitaip. Kaip norit.

P.S. Kam jūs taip darote? Galite gi banaliai terminą pratęsti.

68 straipsnis. Maksimalus terminuotos darbo sutarties terminas ir jo išimtys
1. Maksimalus terminuotos darbo sutarties terminas, taip pat paeiliui einančių terminuotų darbo sutarčių, kurios yra sudarytos su tuo pačiu darbuotoju tai pačiai darbo funkcijai atlikti, bendra maksimali trukmė yra dveji metai, išskyrus atvejus, jeigu darbuotojas priimamas laikinai dirbti į laikinai nesančio darbuotojo darbo vietą. Paeiliui einančiomis terminuotomis darbo sutartimis laikomos darbo sutartys, kurias skiria ne ilgesnis kaip dviejų mėnesių laikotarpis.
2. Jeigu nustatytas ar pratęstas terminuotos darbo sutarties terminas yra ilgesnis kaip dveji metai, taip pat paeiliui einančių terminuotų darbo sutarčių, kaip jos apibrėžtos šio straipsnio 1 dalyje, išskyrus atvejus, jeigu darbuotojas priimamas laikinai dirbti į laikinai nesančio darbuotojo darbo vietą, bendra trukmė ilgesnė kaip dveji metai, tokia sutartis laikoma neterminuota. Tokiu atveju laikotarpiai tarp terminuotų darbo sutarčių įskaitomi į darbuotojo darbo santykių su darbdaviu trukmę, tačiau neturi būti apmokami.
3. Su tuo pačiu darbuotoju paeiliui einančių terminuotų darbo sutarčių, sudarytų skirtingoms darbo funkcijoms atlikti, bendra trukmė negali viršyti penkerių metų. Pažeidus šį reikalavimą, tokia darbo sutartis tampa neterminuota, o laikotarpiai tarp terminuotų darbo sutarčių įskaitomi į darbuotojo darbo santykių su darbdaviu trukmę, tačiau neturi būti apmokami.
2018-09-11 16:33 Bendra » Vel komandiruotė... » #1399762

Snaiga rašė:Tininga rašė:Snaiga rašė:


Sveiki, jeigu komandiruotėje darbuotojas dirbo ne visas darbo valandas, t.y tik po 4 val., ar atlyginimą skaičiuojant už buvimo laiką komandiruotėje, jūs vis tiek mokate kaip už 8 val?

Komandiruotės metu darbuotojas turėtų dirbti pagal savo grafiką, jei nenustatomas kitoks. Tai nežinia, kodėl ten dirbta trumpiau ir ar buvo aptartas darbo laikas komandiruotės metu...
Taip turėtų būti, bet gaunasi, kad mūsų darbuotojų darbas priklauso nuo kitų ten esančių. Informacija buvo klaidinga ir dabar jie ten, bet dirba ne visą laiką prisiderindami pagal galimybes. Ar čia jau nesvarbu ir vis tiek rašote pilnas valandas ir viskas, nes kaip ir darbuotojas nekaltas,kad tokia situacija gavosi, bet darbdavys nekaltas taip pat. Kaip sprendžiate?47 straipsnis. Prastova

1. Jeigu darbdavys negali suteikti darbuotojui darbo sutartyje sulygto darbo dėl objektyvių priežasčių ne dėl darbuotojo kaltės ir darbuotojas nesutinka dirbti kito jam pasiūlyto darbo, darbdavys darbuotojui skelbia prastovą. Prastova gali būti skelbiama ir darbuotojų grupei.
2. Paskelbus prastovą, trunkančią iki vienos darbo dienos, darbuotojui mokamas vidutinis jo darbo užmokestis ir darbdavys turi teisę reikalauti darbuotojo būti darbovietėje.
3. Jeigu prastova skelbiama ilgesniam laikotarpiui negu viena darbo diena, bet ne ilgiau kaip trims darbo dienoms, negali būti reikalaujama, kad darbuotojas atvyktų į darbovietę kasdien ilgesniam negu viena valanda laikui. Buvimo darbovietėje per prastovą laiku jam mokamas vidutinis jo darbo užmokestis, o kitu prastovos laikotarpiu, kai darbuotojas neprivalo būti darbe, jam mokama du trečdaliai vidutinio jo darbo užmokesčio.
4. Jeigu prastova paskelbta neterminuotai arba ilgesniam negu trijų darbo dienų laikotarpiui, darbuotojas neprivalo atvykti į darbovietę, tačiau turi būti pasirengęs atvykti į darbovietę kitą darbo dieną po darbdavio pranešimo. Už prastovos laiką iki trijų darbo dienų mokama šio straipsnio 2 ir 3 dalyse nustatyta tvarka, o už kitą prastovos laikotarpį jam paliekama keturiasdešimt procentų vidutinio jo darbo užmokesčio.
5. Kalendorinį mėnesį, kurį darbuotojui buvo paskelbta prastova, darbuotojo gaunamas darbo užmokestis už tą mėnesį negali būti mažesnis negu Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtinta minimalioji mėnesinė alga, kai jo darbo sutartyje sulygta visa darbo laiko norma.
6. Darbdavys gali paskelbti darbuotojui dalinę prastovą, kai tam tikram laikotarpiui sumažinamas darbo dienų per savaitę skaičius (ne mažiau kaip dviem darbo dienomis) ar darbo valandų per dieną skaičius (ne mažiau kaip trimis darbo valandomis). Dalinės prastovos laikotarpiais, kai darbuotojas neprivalo būti darbe, jam mokamas darbo užmokestis šio straipsnio 3 ir 4 dalyse nustatyta tvarka.
2018-09-11 13:01 Bendra » Atostogos » #1399738

names rašė:


Vis tiek mąstau, kad realiai tos valandos vis tik yra kaupiamos jei jas pridedame prie atostogų?Ar ne taip?Aišku, kaupiu pas save, kad žinočiau ir nepasimesčiau. Jei dieną iš karto grįžus atiduodame, tai ne.Turėtų būti kažkoks protingas terminas prašymui dėl pridėjimo prie atostogų pateikti, sakyčiau 3 - 6 mėn. nuo grįžimo iš komandiruotės.
2018-09-11 12:41 Bendra » Atostogos » #1399735

names rašė:


Reiškiasi vis tiek reikia tą konvertavimo koeficientą pasiūlyti.O tas pasiūlymas turi būti atskirai surašomas ar užtenka darbo tvarkos taisyklėse surašyti?
Ir manau kas jau yra sukaupę ir parašę prašymus, tam pridėsiu prie atostogų tiek, kiek prikaupę.Užtenka taisyklėse.
Iš kur žinosi, kiek pridėti? :) Pirma reikia informuoti paie siūlomą koeficientą, tik tada darbuotojai galės apsispręsti. Nors šiuo atveju nebus kur jiems dingti: arba ims, kiek siūlote, arba iš vis nieko negaus. smile
2018-09-11 12:29 Bendra » Atostogos » #1399733

names rašė:


Nuspręsta darbo tvarkos taisykles pakeisti ir mokėti kaip priklauso.O ką daryti kurie jau yra sukaupę tų valandų ir yra parašę prašymus pridėti prie atostogų?
(Kaip suprantu jei pirmą dieną atiduodame poilsio , tai ir prie atostogų pridedame vieną dieną? jokio kompensavimo dabar įmonė nesiūlys.)Arba poilsis pirmą darbo dieną grįžus iš komandiruotės, arba pridėti prie atostogų. Ne abu, nebent jūsų įmonė taikytų papildomas garantijas.
Poilsis TIK pirmą dieną po komandiruotės, nebent jūsų įmonė taikytų papildomas garantijas.
Atostogoms jūsų įmonė turi pasiūlyti kažkokį konvertavimo koeficientą (už kiek valandų kiek d.d. ar k.d. atostogų), nes kodeksas to nenumato, įmonė nusistato sveiko proto ribose (sakyčiau, kažkur 8 - 24 val. už atostogų dieną). Darbuotojai galės arba naudotis pasiūlymu arba ne. Gali, žinoma, ir koks darbuotojas siūlyti savo koeficientą, tada jūsų teisė bus sutikti ar siūlyti kitokį.
2018-09-11 11:49 Bendra » Atostogos » #1399727

Tininga rašė:names rašė:


Laba diena. Ar gerai būtų jei darbuotojas raštytų taip:prašau grįžus iš komandiruotės suteikti man vieną dieną papildomo poilsio .(ar reikia 107 str. paminėti)
O aš surašau, remiantis 107 str.4 d. suteikiu tokią tai dieną papildomo poilsio?

Na taip, išreikšdamas norą galėtų nurodyti, kokiu pagrindu prašo to poilsio.
Nelabai realistiška, darbuotojas neprivalo žinoti straipsnių, nebent jūs šablonkę padarysite darbuotojams.
Be kita ko, šiuo atveju gali būti viskas žodžiu, nes apmokama kaip darbo laikas, nelabai ką tas prašymas keičia.
2018-09-10 16:19 Bendra » Atostogos » #1399677

Tininga rašė:AleksK rašė:


Laba ačiū už atsakymą, tai reiškia pagal tokį grafiką skaičiuojame kalendorinėmis dienomis atostogas? Ir dėl atleidimo tada taikytume 0,7 koef.?
Ačiū.

Tokiems darbuotojams atostogos skaičiuojamos ir suteikiamos savaitėmis, betgi kalendorinėmis skaičiuoti daug patogiau.
O koeficientas 0,7 jums netinka, nes gi ne 5 d.d. savaitę dirba. Šiuo atveju, kai pastovus 4 d.d. grafikas, perskaičiavimas gana paprastas: x k.d.*4/7=y d.d.
Tiksliau būtų 0,7 * 4/5, nes 0,7 dėl švenčių ne visai lygu 5/7. Rezultatas skirsis keliais procentais.
2018-09-10 16:17 Bendra » Vel komandiruotė... » #1399676

Saule65 rašė:zivile26 rašė:Saule65 rašė:


Tininga, gal Jūs galite dar pagelbėti. Ar reikia tiems komandiruotiems darbuotojams tvarkytis 1A forma. Jie siunčiami dirbti į Švediją į įmonę. Paskui tai įmonei mes išrašome sąskaitą. už atliktus darbus. Už darbuotojus mokesčius mokame Lietuvoje?Jei Švedijoje nemokate mokesčių už darbuotojus, tik Lietuvoje, tai A1 forma būtina, ją galima gauti ir atbuline data, svarbiausia, kad darbuotojas iki išvykimo būtų draustas Lietuvoje


Ačiū Živile, jie drausti buvo. Bet girdėjau tokių kalbų kad jiems A1 formos nereikia, nes jie tipo kaip perparduodami darbuotojai. T.y. ne mes atliekam statybos darbus, o tik Švedų įmonei parūpinom darbuotojus. Bet įdarbinti jie pas mus.
Nereikia, bet:
- jei turės ir vietiniai inspektoriai paprašys, parodys ir ties tuo viskas baigsis (na dar dėl dempingo klausimų gali kabinėtis);
- jei neturės, vietiniai inspektoriai siųs užklausą mūsų VDI, o ši atliks jūsų patikrinimą.

Jei nebijote mūsų VDI patikrinimo (visi normaliai, legaliai įdarbinti, mokami mokesčiai, veikla vykdoma ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje, darbo teisės klausimai tvarkingi), galima ir neišiminėti.
2018-09-10 11:27 Darbo teisė » Terminuota darbo sutartis » #1399636

admin123 rašė:Tininga rašė:admin123 rašė:


na norisi man rasyti "nuo"

smilejei terminas iki 2018-09-18, ar galima 2018-09-17 rasyti isakyma, kad sutarties terminas pratesiamas nuo 2018-09-17 keičiamas taip: iki 2018-12-31?Negalima sutarties įsakymu pakeisti...
2018-09-07 14:18 Darbo teisė » Papildomas darbas » #1399566

linadija rašė:


O darbo užmokestį, jeigu pareigybei taikomas koeficientas?
Juk neparasys biudzetine istaiga DU - 0,5 pareigybes koeficiento :)Papildomam darbui koeficientgas netaikomas, pgl įstatymą biudžetinėse tas vadinasi priemoka.
2018-09-07 14:07 Darbo teisė » Papildomas darbas » #1399564

linadija rašė:Tininga rašė:linadija rašė:


Sveiki, su manimi sudaromas susitarimas del papildomų darbo funkcijos atlikimo (gretinimas).
Aš tuo pat metu dirbsiu savo pagrindini darba ir papildoma, nevirsijant 40 valandu per savaite,
Taciau manes personalas praso nurodyti kuriuo metu bus atliekama papildoma darbo funkcija, jos apimtis darbo valandomis. Bet jeigu as noriu ir galiu ta pati darba atlikti tuo pat metu nevirsijant 40 valandu, tai kam man reikia nurodyti papildomas valandas? Nes jeigu as nurodysiu papildomam darbui 20 valandu, viso 60 valandu per savaites, tai ka, man reikes dar sedeti po darbo, kad butu tos 20 valandu per savaite, ar kaip?

Gretinant funkcijas tikrai neturėtų to reikalauti, nes papildoma funkcija atliekama tuo pačiu laiku.
Jungiant - taip, jau tada vyksta atskira darbo laiko apskaita, atskiras apmokėjimas, ir dirbama papildomu laiku.
Kadangi tai biudzetine istaiga, tai ji ir savo seselio bijo. Tai kokia darbo norma nurodyti susitarime del papildomo darbo?Gretinant darbo laiko norma objektyviai 0 valandų.
Grafikas pagal poreikį, pvz., jei telefonu atsiliepinėsite (kaip papildomas darbas) tik tam tikru laiku.
2018-09-07 10:47 Bendra » Atostogos » #1399542

Gita1 rašė:Niemand rašė:


Ir kas gi tie laisvi menininkai, kur jums taisykles darė? smile


UAB Saugaus darbo centras smileišdykėliai statybininkai smile
Ateičiai - teisininkai neišmano darbu saugos, o darbu saugistai - teisės smile
2018-09-07 10:38 Bendra » Atostogos » #1399541

names rašė:


Gal ir tiesą Tininga sakote. smile
Noriu dar pasitislinti:
1.Darbuotojas turi rašyti prašymą, kad būtų išleidžiamas papildomo poilsio?
2.Darbuotojas gali poilsio dienos ir neprašyti?
3.Papildomas poilsis apmokamas įprastu DU?
4. Lyg šiol buvo nustatytas kompensavimo būdas. Darbuotojai buvo supažindinti pasirašytinai. Ar dabar turiu iš naujo surašyti papildymą darbo tvarkos taisyklėse, ar tiesiog skaičiuoti nuo 09.01 kitaip, t.y.taip, kaip priklauso ir darbuotojų raštiškai nebereikia supažindinti?
5. Tų kelionės valandų nebekaupiu, jei nepasinaudojo grįžęs iš po kelionės PIRMĄ dieną, tai ir daugiau pasinaudoti nebegalės?
Jei ką, darbo tvarkos taisyklės jums privalomos. Jei ten nustatot geresnes sąlygas, privalot ir taikyti.
2018-09-07 09:13 Bendra » Atostogos » #1399530

Gita1 rašė:Tininga rašė:


Kitiems - priklauso 4 savaitės atostogų (nekalbu apie pailgintas ar papildomas). Kitaip tariant, 28 kalendorinės dienos. Jas galima imti ir dalimis. Kaip ir iki naujo kodekso.


Mum čia viena firma darė darbo tvarkos taisykles ir jose yra skyrius apie atostogas, tai ginčijomės kelias dienas ir jie nesutiko įrašyti į taisykles kalendorinių dienų, nes nėra tokio dalyko pagal darbo kodeksą. Pas mane medikai, tai jiems priklauso 5 savaitės ir 1 darbo diena, mes duodam 37 kalendorines dienas (35 už savaites ir 2 kal.d. už 1 d.d.), tai jiems netiko, sakė, jei norit patys pasikoreguokit, jie nedarys taisyklių nusižengiant darbo kodeksui ir mes blogai darom taip duodami. smileIr kas gi tie laisvi menininkai, kur jums taisykles darė? smile
2018-09-06 17:43 Bendra » Atostogos » #1399514
Anksčiau iš vis jokios įstatyminės garantijos šioje vietoje nebuvo, dabar bent viena diena yra, geriau nei nieko.
Be to, šios garantijos paskirtis yra banaliai leisti darbuotojui išsimiegoti po ilgos/naktinės kelionės, tam paros tikrai pakanka.
Jei gaila darbuotojų, tikrai kodeksas nedraudžia duoti daugiau poilsio. smile
2018-09-06 16:40 Bendra » Atostogos » #1399509

names rašė:


Nu va, tada jau gaunasi papraščiau, nes realiai grįžę eina atostogų arba nemokamų. Tokiu atveju nekaupčiau dienų, o tiesiog iš karto grįžusiems suteikiu poilsį. Daleiskim kelionė į komandiruotę truko 24 val, iš jos vėl 24 val. Kiek galėčiau jiems suteikti poilsio?Nejaugi 6 dienas? Aišku ir apmokėčiau įprastu darbo užmokesčiu.Galėtumėte nors ir 20, o privalėtumėte (darbuotojo prašymu) vieną darbo dieną, nes įstatymas tiesiogiai sako, kad suteikiama tik PIRMĄ darbo dieną po grįžimo.
2018-09-06 16:11 Bendra » Atostogos » #1399504

names rašė:


Jau atrodo buvau išsiaiškinusi šį "dalyką" ir vėl viskas iš pradžių.
Gal pirmiausia norėčiau išsiaiškinti ši sakinį "- Poilsis suteikiamas pirmą darbo dieną grįžus iš komandiruotės." Darbuotojai išvyksta į užsienį, pradirba du mėnesius ir vėl grįžta. Ne vairuotojai, o statybininkai. Tai tas sakinys reiškia kad kai grįžta po visos komandiruotės, ar nuvykus atiduoti poilsį ir grįžus? Kažkaip neaišku šioje vietoje.Kai nuvyksta į komandiruotę, jie yra komandiruotėje, o poilsis duodamas grįžus iš komandiruotės, pirmą darbo dieną po grįžimo, ne jos metu.
Aama 20180905

Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis

Atmintinė

Atmintinė buhalteriui
Delspinigiai už ne laiku sumokėtus mokesčius ir baudas 2017 m. IV ketv. 0.03 proc
Palūkanos už naudojimąsi mokestine paskola 2017 m. I ketv. 0.01 proc
Valstybinio socialinio draudimo bazinė pensija
nuo 2018-01-01
152.92 EUR
Draudžiamosios pajamos
nuo 2018-01-01
476 EUR
Minimalus valandinis atlygis ir minimali mėnesinė alga (MMA)
nuo 2018-01-01
2,45 EUR ir 400 EUR