Tax.lt narys Niemand

Mid
Tax.lt narys nuo
2007-05-10
Miestas / vietovė
Vilnius
Profesija
Teisininkas
Niemand
forume parašė 4226 žinučių

Niemand naujausios žinutės:

2018-06-13 13:35 Darbo teisė » Darbo tarybos sudarymas » #1394281

admin123 rašė:


Laba diena, pries pusmeti rengeme rinkimus DT, kurie neivyko, nes neatsirado norinciuju buti renkamais i ja. tai kada imone privalo organizuoti naujus rinkimus? raso, kad ne anksciau kaip po pusmecio? bet neparasyti neveliau kaip...?

tai kaip suprasti ta parasyma, jau privalome organizuoti ar galim organizuoti, kad ir po metu?Galit, bet neprivalot.
Rekomenduočiau neorganizuoti nesant darbuotoju iniciatyvos.
2018-06-04 11:54 Bendra » Darbo laiko apskaitos tabelis » #1393596

Liepa22 rašė:


Sveiki, įstatyme parašyta, kad pasyvus budėjimas neprilyginamas darbo laikui. Ar jį reikia žymėt į tabelį ar tiesiog galima pagal aktą paskaičiuot užmokestį už tą budėjimą?
O aktyvus budėjimas žymimas kitoj eiluteje? pirmoje eiluteje pagrindinis darba o antroje aktyvus budejimas?
Ar turi būti žmonių sutikimas tiek pasyviam tiek aktyviam budėjimui? ar reikia pasirašyti kaip papildoma susitarimą prie darbo sutarties?Įstatyme parašyta, kad pasyvus budėjimas ne darbovietėje nėra prilyginamas darbo laikui ir dėl jo reikia susitarti (tiek dėl to, kad darbuotojas sutinka, tiek ir dėl atlygio dydžio).
Budėjimas darbovietėje visada prilyginamas darbo laikui, tik taikomos kai kurios maksimalaus darbo laiko išlygos. Taip pat budintiems darbovietėje automatiškai taikoma suminė.
2018-06-01 19:41 Įvairūs » Duomenų apsaugos tvarka įmonėse » #1393518

names rašė:


Laba diena. Dar toks klausimas, nerandu atsakymo ir neišmanau kaip ir prie ko politikoje apršyti.
Darbuotojams kitoje valstybėje išduodamos "darbo kortelės". Jas išduodančiai įstaigai turime siųsti tų darbuotojų asmens kodus .Kortelės yra koduotos. Kur čia reikėtų pažymėti?
Ir kelionių agentūrai juk taip pat siunčiame darbuotojų gimimo datą, kitaip niekas neužsako bilietų. Kur pažymėti arba kokį sakinį reikia įrašyti kad tokiais atvejais įmonei privaloma nurodyti jo duomenis? Nemoku moksliškai parašyti smileNeturiu supratimo, kas tai per kortelė.
Avialinijoms, kelioniu organizatoriams, ambasadoms ir kitiems tretiesiems asmenims, kiek to reikia organizuojant darbuotoju komandiruotes ir kitas keliones.
2018-05-31 18:10 Įvairūs » Duomenų apsaugos tvarka įmonėse » #1393469

names rašė:


6. Teisės aktų nustatytais atvejais ir tvarka Bendrovė gali teikti jos tvarkomus asmens duomenis tretiesiems asmenims. Darbuotojų asmens duomenys gali būti teikiami šiems duomenų gavėjams: Valstybinei mokesčių inspekcijai; Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai; policijai; antstoliams; kitoms valstybinėms institucijoms pagal galiojančius teisės aktus, nepažeidžiant šios politikos nuostatų.

Gal įrašyti tuos antstolius galvoju dabar. smile1. Rašyti kategorijas, o ne konkrečius gavėjus, kurie turi savybę keistis.


rašė:


4. Darbuotojo asmens duomenys gali būti tvarkomi tik vidaus administravimo tikslais Darbdaviui savo nuožiūra laikantis asmens duomenų apsaugos principų pasirenkant jų tvarkymo metodus, išskyrus šias išimtis:
4.1. Duomenys yra perduodami valstybės ir vietos savivaldos institucijoms (Valstybinei mokesčių inspekcijai, SODRAI, Lietuvos darbo biržai, įvairioms inspekcijoms ir pan.) tais atvejais ir tokia apimtimis, kaip numatyta teisės aktuose;
4.2. Duomenys yra perduodami išoriniams duomenų tvarkytojams – buhalterinės apskaitos, personalo administravimo, darbų saugos ir panašias paslaugas teikiančioms įmonėms – prisiimančioms teisės aktų asmens duomenų apsaugos srityje numatytus įsiperigojimus dėl konfidencialumo ir saugumo;
4.3. Duomenys yra perduodami tretiesiems asmenims (klientams, tiekėjams, partneriams ir pan.), kai tai darbuotojo vykdomos darbo funkcijos kontekste būtina siekiant pateikti komercinius pasiūlymus ar vykdyti sutartis ir tik tokia apimtimi, kiek tai būtina: pateikiant darbuotojo duomenis viešųjų pirkimų procese ir panašiais atvejais, kai Darbdaviui reikia pagrįsti reikiamos kvalifikacijos darbuotojų turėjimą.
5. Darbuotojo asmens duomenys taip pat gali būti tvarkomi juos perduodant tretiesiems asmenims, kai tai reikalinga Darbdavio teisėtų interesų – finansinės ir veiklos kontrolės bei atskaitomumo – užtikrinimui ir remiantis BDAR 6 str. 1 d. f p.:
5.1. Duomenys yra perduodami Darbdavio įmonės auditą ar patikrinimus atliekantiems privatiems asmenims, kai tokie patikrinimai yra įprasta verslo praktika, o duomenis gaunantys asmenys prisiima įsipareigojimus šių duomenų neatskleidimo;
5.2. Duomenys yra perduodami Darbdavio įmonės savininkams ir/ar įmonių grupės, kuriai priklauso Darbdavio įmonė, įmonėms.Ad hoc perdavimai valstybei nelaikomi perdavimu pgl reglamentą, įskaitant antstolius, FNTT ir t.t. Beje, iš valstybės atimta teisė prašyti "visko", turės konkretizuoti, ko tiksliai ir kodėl nori.
2018-05-31 17:00 Įvairūs » Duomenų apsaugos tvarka įmonėse » #1393466

names rašė:


1.O darbuotojo vairuotojo pažymėjimas, jo serija nr. išdavimo data reikalingi "bendrovės, kaip darbdavio pareigų tinkamam vykdymui"?(mūsų atveju keli tik vairuoja įmonės automobilį, bet įrašome visų (ateičiai)
2. Jei antstoliui pagal VR išsiunčiame patvarkymus ir išskaičiavimus tai nereikia sutikimo, nes turim vykdyti mes pareigą?
3. Jei prašome kad pažymėtų atlikęs karinę tarnybą ar ne, kaip čia skaitysis?
4. Taip išeina jokių paso kopijų vairuotoo pažymėjimų kopijų nebereikia daryti, tiesiog arba iš anketos arba iš paso nurašai ir viskas? O jau dirbančių darbuotojų kopijas "išmetsi" lauk ar palikti? smile1. Duomenų minimizavimo principas - nereikia, nerink.
2. Taip.
3. O kam jums ta informacija?
4. Nebegalima, jei negalite atsakyti į klausimą "kam reikia?", išmesti.

2018-05-31 11:48 Įvairūs » Duomenų apsaugos tvarka įmonėse » #1393397

aiwita rašė:Niemand rašė:


Labai paprastai turi atrodyti (ir praktikoje atrodo) - susirenkat, ko jums reikia, o dėl visų papildomų garantijų, nieko nesiūlot ir nieko neaiškinat, norės - pats viską susiras ir atneš.
Garantijų taikymas ir tam reikalingos info rinkimas yra ne darbdavio, o darbuotojo problema.


Tas ir yra. Jie supratimo neturi kas jiems priklauso. Man direktoriaus pavaduotojas, išsilavinęs žmogus, aną savaitę pareiškė, kad jam už du metus tėvadieniai priklauso, nes iš kažkur sužinojo. Ir kaip supyko, kad aš jo neinformavau anksčiau, kad jam priklauso.
Tai čia direktoriaus pavaduotojas. O ką jau kalbėt apie paprastus darbuotojus....Taip, bet tai ne darbdavio problema. Paprašo (ir atneša reikiamus dokus) - duodi; neprašo - reiškia nereikia.
2018-05-31 11:34 Programinė įranga » Nemokama apskaitos programa » #1393393

Gita11 rašė:


Laba diena,

Persiinstaliavau programą.
Noriu pasitikrinti atnaujinimus. Sako, kad nėra galimybės prisijungti prie serverio.
Programos versija 20180314. Ar čia yra naujausia?
Po instaliacijos vistiek neleidžia įvesti naujos sąskaitos.
Naujausia, bet kažkodėl kaip minimum vienas failas jūsų kompe atsisako atsinaujinti ir lieka senas.
Atsisiųskit neinstaliuojamą versiją, ten iš tikro tėra zip archyvas, jį kur nors išarchyvuokit ir pabandykit rankiniu būdu progrmos instaliacijos vietoje perrašyti failą ApskaitaObjects.dll

Panašu, kad jūsų windowsai kažkaip kešuoja programas ir nemato failų atnaujinimo
2018-05-31 11:31 Įvairūs » Duomenų apsaugos tvarka įmonėse » #1393389

RamintaR rašė:


Dar klausimas dėl Asmens medicininių knygelių, pažymų ir vairuotojų sveikatos patikrinimo pažymų, vairuotojų pažymėjimų, vairuotojų kortelių: jas privaloma darbuotojui turėti ir pateikti duomenis darbovietei. Šiuos dokumentus taip pat įrašyti į darbuotojų asmens duomenų saugojimo tvarką?Taip, tik duomenys tvarkoje rašomi ne baigtiniu konkrečiu sąrašu (nerealu ir reglamentas to nereikalauja), o kategorijomis ir atvirais pavyzdiniais sąrašais, pvz.,
- Duomenis apie darbuotojo sveikatą, kiek tai būtina darbo saugos ir sveikatos reikalavimams užtikrinti (darbuotojų sveikatos patikrinimų duomenys, duomenys apie nėštumą, kitas sveikatos būkles, lemiančias apribojimus darbo santykių srityje) – darbuotojai privalo šiuos duomenis pateikti, o taip pat nedelsiant informuoti apie jų pasikeitimus, ir atsako už dėl jų nepateikimo ar klaidingų duomenų pateikimo padarytą žalą Darbdaviui bei pačių darbuotojų patirtą žalą; šių duomenų nepateikimas taip pat gali būti pagrindu nutraukti darbo sutartį;
- Duomenis apie darbuotojo kvalifikaciją (išsilavinimą, patirtį, išklausytus mokymus, turimus sertifikatus, licencijas, teises ir pan.) – darbuotojai privalo šiuos duomenis pateikti, o taip pat nedelsiant informuoti apie jų pasikeitimus, ir atsako už dėl jų nepateikimo ar klaidingų duomenų pateikimo padarytą žalą Darbdaviui; taip pat šių duomenų nepateikimas gali lemti teisinius Darbdavio sprendimus dėl netinkamos ar nepakankamos darbuotojo kvalfikacijos;
2018-05-31 11:21 Įvairūs » Duomenų apsaugos tvarka įmonėse » #1393383

aiwita rašė:Niemand rašė:


Tik tokie duomenys kaupiami ne jūsų, o darbuotojo iniciatyva, nenori, gali neteikti.


Bandau įsivaizduoti kaip turi atrodyti situacija priimant: "Gal dar kokius nors dokumentus norit mums duoti? Jei norėsit, atneškit"Labai paprastai turi atrodyti (ir praktikoje atrodo) - susirenkat, ko jums reikia, o dėl visų papildomų garantijų, nieko nesiūlot ir nieko neaiškinat, norės - pats viską susiras ir atneš.
Garantijų taikymas ir tam reikalingos info rinkimas yra ne darbdavio, o darbuotojo problema.
2018-05-30 15:55 Įvairūs » Duomenų apsaugos tvarka įmonėse » #1393334

names rašė:


Suuupratau. smile

Dar manau nebereikia ir apie vaikus infomacijos kaupti, nes PNPD nebetaikome, o toliau nėra dėl ko žinoti šiuos duomenis.Atostogos, mamadieniai ir dar n garantijų. Tik tokie duomenys kaupiami ne jūsų, o darbuotojo iniciatyva, nenori, gali neteikti.
2018-05-30 15:34 Įvairūs » Duomenų apsaugos tvarka įmonėse » #1393329

names rašė:


Tai darbuotojas gali nurodyti artimojo telefono numerį ar ne anketoje? smile Sutikimo tai nereikia, rašėt . .Ir kaip tas sakinys turėtų skambėti ir dėl kokių priežasčių mes to telefono numerio prašome?Jums jo objektyviai reikia, reiškia gali. Nereikia kvailysčių prisigalvoti.
2018-05-30 14:35 Įvairūs » Duomenų apsaugos tvarka įmonėse » #1393311

names rašė:


Kaip pasielgti tokiu atveju. Darbuotojai išvažiuoja į ilgas keliones.Visad paršydavom artimųjų telefono nr. jei kas nutiktų. Kaip dabar pasilegti, nebegalima prašyti ?Reikia to darbuotojaus artimųjų sutikimo ar kaip?Nereikia smile
Taip ir įsivaizduoju tokį sutikimą:
Duomenų tvarkymo tikslas - kad žinotumėm kam tavo lavonėlį priduoti
Paduodi tokį sutikimą pasirašyti ir taip išraiškingai į akis pasižiūri smile
2018-05-30 13:22 Įvairūs » Darbo sutartis » #1393296

rrrasa rašė:Senoje DS darote įrašą, kad nuo tada ir tada darbo santykiai tęsiasi surašius naujos redakcijos DS. Naujoje DS, kur yra darbo pradžios data, įrašote, nuo kada tęsiasi darbo santykiai. [/quote]
O tai darbo sutarties Nr. jau bus kitas, ar rašomas tas pats Nr. kaip senojoje?
senai jau knietėjo toks klausimas
[/quote]

Kaip norit, numeruoti sutartis jau senai neprivaloma.
2018-05-29 20:11 Programinė įranga » Nemokama apskaitos programa » #1393194

Gita11 rašė:


Sveiki, iškilo problema
negaliu papildyti sąskaitų planoPerinstaliuokite programą, sugadinta, kartais būna, kai atnaujinimas tik pusiau instaliuojasi.
2018-05-29 20:04 Įvairūs » Duomenų apsaugos tvarka įmonėse » #1393193

martynas05 rašė:Niemand rašė:


(P.S. įmonėms irgi nepatarčiau panikuoti ir verstis per galvą)


o ką patarumėte sveikatos priežiūros įstaigai smile (geriausiai, kad pas mus niekas nieko nesiima smile šiuo klausimu daryti), o turbūt papuolame į itin jautrią zoną - vaikai, pacientai ir t.t.Galim pasiūlyti savo paslaugas, turim nemažai klientu aspį smile
Iš tikro ten viskas santykinai paprasta, tik mediku instinktyviai bijoma.
2018-05-29 18:05 Įvairūs » Duomenų apsaugos tvarka įmonėse » #1393190

RamintaR rašė:


Čia Pačiolio siūlomas politikos variantas, bet man kyla daug klausimų.
Jeigu darbuotojas nepateikia socialinio draudimo numerio įsidarbinant, vis tiek ji sužinai Sodros sistemoje. Jis įrašomas Sodrai teikiamose ataskaitose.1. Tikėtina, pačiolis ruošė ją naujo DK, o ne GDPR kontekste. DK buvo rengiamas neatsižvelgiant į GDPR ir nėra suderintas, nors jame ir figuruoja terminai "asmens duomenys" ir "duomenų apsaugos politika".
2. SODRA nėra implementavusi GDPR ir toli gražu ne tik šiuo aspektu, bet tai ne įmonių bėda. Kažkur per metus situacija turėtų keistis, šiuo metu SODROS žmogeliukai dar tik intensyviai lanko kursus ir laužo galvą, nuo ko pradėti. (P.S. įmonėms irgi nepatarčiau panikuoti ir verstis per galvą)
2018-05-29 16:01 Įvairūs » Duomenų apsaugos tvarka įmonėse » #1393187

RamintaR rašė:


Ar geras toks punktas DARBUOTOJŲ ASMENS DUOMENŲ SAUGOJIMO POLITIKOJE?
UAB ........ tvarkomi tokie darbuotojų asmens duomenys: asmens vardas ir pavardė, gimimo data, asmens kodas, gyvenamoji vieta, šeimyninė padėtis, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento numeris, socialinio draudimo pažymėjimo numeris, asmeninės banko sąskaitos numeris, informacija apie teistumą, neįgalumą, darbuotojo artimuosius (sutuoktinis, vaikai ir/ar kiti išlaikomi asmenys) ir pan.Negeras, nes nenurodomi iš vis jokie pagal reglamentą reikalingi duomenys/nuostatos.
Vienu punktu neišsiversite.
Informacija apie teistumą negali būti tvarkoma nuolat, tik kai prireikia konkrečiu atveju, specialiai numatytu įstatymo (pvz., viešojo pirkimo metu). Negalima disponuoti teistumo, jei nėra konkretaus įstatymo leidžiančio tą daryti konkrečioje situacijoje. Kai nebelieka specialaus įstatyminio pagrindo turi būti grąžinama darbuotojui ir/ar sunaikinama.
Socialinio draudimo numeris jums absoliučiai niekam nereikalingas (nebent užsienietis darbuotojas), t.y. pažeidžia duomenų minimizavimo principą.
Šeiminė padėtis ir pan. išskirtina į atskirą kategoriją duomenų, kuriuos darbuotojas pats sprendžia - teikti ar ne.
Darbo užmokesčio, laiko, susirašinėjimo ir t.t. duomenų netvarkote? smile
2018-05-29 15:00 Įvairūs » Duomenų apsaugos tvarka įmonėse » #1393182

pele-pelyte rašė:


Tai kaip supratau, realiai tų sutikimų ir nereikia.Sutikimų reikia:
- Marketingui (reklama, naujienlaiškiai ir pan.), nors žadama keisti eprivacy direktyvą ir leisti bent dalinai be (opt out vietoje opt in);
- Duomenų pardavimui į šoną (google ir co) kai tai yra "papildomas uždarbis", o ne vartotojui teikiamų paslaugų apmokėjimo būdas (pvz., snukiaknygė vartotojui yra tarsi nemokama, bet realiai pardavinėja vartotojų duomenis, iš to uždirba ir tai yra jų pagrindinė veikla, kitaip tariant vartotojas atsiskaito už paslaugas savo asmens duomenimis);
- Egzotika, persidengianti su bendromis žmogaus teisėmis ir teise į atvaizdą (nuotraukos internete, statistai kine ir pan.).

Kitais atvejais, jei ne ypatingi duomenys ir ne teistumas, pakanka duomenų reikalingumo testo.
2018-05-29 14:32 Įvairūs » Duomenų apsaugos tvarka įmonėse » #1393174

pele-pelyte rašė:


Sveiki, ar teisingai suprantu:
1. Darbuotojų sutikimų nereikia, kai jų duomenys naudojami deklaracijoms teikti, DS koregavimui, banko pavedimuose ir pan.
2. Sutikimų nereikia, kai perka/parduoda prekes ir būtinas deklaravimas.
3. Sutikimų REIKIA, kai nori panaudoti duomenis analizei, straipsniui, pateikiant kažkokius privačius duomenis visuomenei ir pan.
Sutikimų nereikia ne tik dėl deklaravimo, bet ir kai duomenys reikalingi pačios sutarties plačiaja prasme įvykdymui, pvz., banko sąskaitos pavedimams, kontaktų, kad derinti kylančius klausimus, buto kapitalinio remonto projekto siekiant tą patį kapitalinį remontą atlikti rangovui ir t.t.
Analizei (business intelligence) bendru atveju nereikia, nebent analizės esmė yra parduoti duomenis google, kad šie analizuotų savo reikmėms, arba analizuoti duomenis kažkokiais keistais ne moksliniais tikslais, neturinčiais nieko bendro su įmonę ir fiziaką siejančius santykiais.
Bendras testas tvarkymo teisėtumui - "kam reikia tokių duomenų santykių su fiziaku kontekste?". Jei gali daugmaž argumentuotai atsakyti, reiškia tvarkai teisėtai, Yra išimčių (beje, neišsprendžiamų jokiais sutikimais, dėl sveikatos, teistumo ir stebėjimo/sekimo duomenų).
Sutikimas - išimtinis pagrindas duomenų tvarkymui, naudojamas labai retais atvejais. Pats savaime jis nieko neįteisina ir nuo nieko neapdraudžia.
2018-05-25 10:11 Įvairūs » Duomenų apsaugos tvarka įmonėse » #1392874

Kristuliaaa rašė:


Sveiki brangieji, gal galite pasakyti, ar reikia sutikimu žmoniu, jei ateina fizinis asmuo ir perka prekes iš parduotuvės, ir prašo kad jo vardu išrašytu PVM sąskaitą, ir aišku, ten bus duomenys jo, asmens kodas, vardas pavardė, adresas, tvarkos patvirtintos, bet kaip dėl sutikimų labai įdomu...ačiū atsakiusiemsSutikimu nereikia, nebent marketingui duomenis ketinat naudot, bet teoriškai reikia informavimo ir švietimo, kaip aukščiau nurodyta. Reglamentas švietimo aspektu niekam jokiu išimčiu nesuteikia.
2018-05-24 14:01 Įvairūs » Duomenų apsaugos tvarka įmonėse » #1392826

victoryy rašė:Niemand rašė:Tess rašė:


Turiu sutikimą tokį. Mes įtraukdavom tokią pastraipą tiesiog į prašymą priimti į darbą.Toks "sutikimas" jau savaime yra procedūrinis pažeidimas, o jei nėra dokumentuota normalus teisinis pagrindas - tai ir materialinis pažeidimas - neteisėtai tvarkomi duomenys.
Bendra taisyklė - darbuotojas negali duoti sutikimo darbdaviui duomenų apsaugos kontekste, nes toks sutikimas nėra laisvas, o darbdavio reikalavimas duoti sutikimą VISADA yra neteisėtas jau pats savaime ir gali lemti neteisėtą duomenų tvarkymą, jei nėra pagrindžiamas duomenų tvarkymas kitais pagrindais..
Išimtys iš taisyklės - kai darbuotojas yra ne darbuotojas, o tik kandidatas (CV tvarkymas "kadrų rezervo" tikslais) arba kai duomenų tvarkymas yra toks mažareikšmis, kad nekyla abejonių dėl realios (angl. genuine) darbuotojo galimybės nesutikti be jokių neigiamų pasekmių (pvz., nuotrauka web puslapyje).


Tai taip išeina jog įdarbinant darbuotojus ir visus jų duomenis tvarkant pagal įstatymus jokių sutikimų nereikia ir viskas daroma taip kaip ir įprastai?Sutikimų nereikia, bet darbuotojai, kaip ir visi likę fiziakai turėtų būti informuojami ir šviečiami pagal GDPR 13 str.

Kai iš duomenų subjekto renkami jo asmens duomenys, duomenų valdytojas asmens duomenų gavimo metu duomenų subjektui pateikia šią informaciją (glausta, skaidria, suprantama ir lengvai prieinama forma, aiškia ir paprasta kalba):
- duomenų valdytojo tapatybę ir kontaktinius duomenis, jei yra, duomenų apsaugos pareigūno, kontaktinius duomenis;
- duomenų tvarkymo tikslus, dėl kurių ketinama tvarkyti asmens duomenis, taip pat duomenų tvarkymo teisinį pagrindą;
- tai, ar asmens duomenų pateikimas yra teisės aktais arba sutartyje numatytas reikalavimas, ar reikalavimas, kurįbūtina įvykdyti norint sudaryti sutartį, taip pat tai, ar duomenų subjektas privalo pateikti asmens duomenis, irinformaciją apie galimas tokių duomenų nepateikimo pasekmes;
- teisėtus duomenų valdytojo interesus, kai duomenys tvarkomi šiuo pagrindu;
- jei yra, asmens duomenų gavėjus arba asmens duomenų gavėjų kategorijas;
- kai taikoma, apie duomenų valdytojo ketinimą asmens duomenis perduoti į trečiąją valstybę;
- tai, kad esama automatizuoto sprendimų priėmimo, įskaitant profiliavimą, ir, bent tais atvejais, prasmingą informaciją apie loginį jo pagrindimą, taip pat tokio duomenų tvarkymo reikšmę ir numatomas pasekmes duomenų subjektui.
- duomenų saugojimo laikotarpį arba, jei tai neįmanoma, kriterijus, taikomus tam laikotarpiui nustatyti.

Kai iš duomenų subjekto renkami jo asmens duomenys, duomenų valdytojas asmens duomenų gavimo metu duomenų subjektui papildomai informuoja duomenų subjektą apie jo teises („išaiškina teises“):
- teisę prašyti, kad duomenų valdytojas leistų susipažinti su duomenų subjekto asmens duomenimis;
- teisę prašyti, kad duomenų valdytojas duomenis ištaisytų arba ištrintų, arba apribotų duomenų tvarkymą,
- kai duomenų tvarkymas grindžiamas teisėtu interesu, teisę prieštarauti (angl. object), kad duomenys būtų tvarkomi,
- kai duomenų tvarkymas grindžiamas sutikimu, teisę bet kuriuo metu atšaukti sutikimą;
- teisę į duomenų perkeliamumą;
- teisę pateikti skundą priežiūros institucijai.

Praktiškai tai reiškia, kad turi egzistuoti dokumentacija, kurioje ši info pateikiama, ir darbuotojai su ja turi būti supažindinti. Dokumentacijos forma nesvarbi, tik turinys. Gali būti skyrius darbo tvarkos taisyklėse, atskira duomenų tvarkymo politika (aprašas, įrašai, procedūros ir t.t.) ar bet kokia kitokia organizaciškai patogi forma.
2018-05-24 13:45 Įvairūs » Duomenų apsaugos tvarka įmonėse » #1392818

Tess rašė:


Turiu sutikimą tokį. Mes įtraukdavom tokią pastraipą tiesiog į prašymą priimti į darbą.Toks "sutikimas" jau savaime yra procedūrinis pažeidimas, o jei nėra dokumentuota normalus teisinis pagrindas - tai ir materialinis pažeidimas - neteisėtai tvarkomi duomenys.
Bendra taisyklė - darbuotojas negali duoti sutikimo darbdaviui duomenų apsaugos kontekste, nes toks sutikimas nėra laisvas, o darbdavio reikalavimas duoti sutikimą VISADA yra neteisėtas jau pats savaime ir gali lemti neteisėtą duomenų tvarkymą, jei nėra pagrindžiamas duomenų tvarkymas kitais pagrindais..
Išimtys iš taisyklės - kai darbuotojas yra ne darbuotojas, o tik kandidatas (CV tvarkymas "kadrų rezervo" tikslais) arba kai duomenų tvarkymas yra toks mažareikšmis, kad nekyla abejonių dėl realios (angl. genuine) darbuotojo galimybės nesutikti be jokių neigiamų pasekmių (pvz., nuotrauka web puslapyje).
2018-05-24 13:37 Įvairūs » Duomenų apsaugos tvarka įmonėse » #1392815

victoryy rašė:

tai gal ir neturėtu niekas kabinėtis nes toje deklaracijoje tai irgi arba asmens koda arba numeri asmens dokumento vistiek tenka pateikti.. Čia turiu omenyje kai perkame prekes iš fizinio asmens ir sumokame iš kasos smileJei tenka pateikti deklaracijoje, kabinėtis negali, nes yra specialus pagrindas ("c) tvarkyti duomenis būtina, kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė").
Kabinėtis galima, nors ir itin mažai tikėtina, kai renkami visų fiziakų asmens kodai argumentuojant neproporcingais kaštais kiekvieno konkretaus dokumento surašymo metu išsiaiškinti, ar asmens kodo netyčia neprireiks kokiai deklaracijai ar pagal kokį teisės aktą. Šiuo atveju drįsčiau teigti, kad asmens kodo NEreikalingumas buh apskaitoje yra išimtis iš taisyklės, o ne taisyklė.
2018-05-24 12:59 Įvairūs » Duomenų apsaugos tvarka įmonėse » #1392808

victoryy rašė:


Sveiki, noriu paklausti gal kas buvote seminare ir kalbėjo ką nors apie fizinių asmenų (pirkėjų) naudojamus asmens duomenis apskaitos dokumentuose? tarkim apie KIO kai fizinis asmuo grąžina prekes jame nurodomas asmens kodas, vardas ir pavardė , tai gal žinote ar nuo 05.25 jau nebegalima nurodyti ar reikia kokio sutikimo? būsiu labai dėkinga jai patarsite smileAsmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo projekto 3 str. 1 d. „Asmens kodas gali būti tvarkomas, jei yra nors viena iš Reglamento (ES) 2016/679 6 straipsnio 1 dalyje nurodytų asmens duomenų tvarkymo teisėtumo sąlygų.“
Bendrojo duomenų apsaugos reglamento 6 str. 1 d. “Duomenų tvarkymas yra teisėtas tik tuo atveju, jeigu taikoma bent viena iš šių sąlygų, ir tik tokiu mastu, kokiu ji yra taikoma: … b) tvarkyti duomenis būtina siekiant įvykdyti sutartį … c) tvarkyti duomenis būtina, kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė”
Kasos darbo organizavimo ir kasos operacijų atlikimo taisyklių 5 p.: „Jeigu pinigai išmokami pagal kasos išlaidų orderį fiziniam asmeniui, kuris nėra to ūkio subjekto darbuotojas, nurodomas šio fizinio asmens vardas, pavardė, paso arba kito asmens tapatybę įrodančio dokumento pavadinimas, numeris ir gyvenamoji vieta.“
T.y. bendru atveju asmens kodo nereikia, bet reikia asmens dokumento duomenų, tačiau asmens kodo gali prireikti dėl kitų teisės aktų, pvz., jei tokia išmoka fiziakui deklaruojasi VMI, išmoka yra kažkokio teisinio ginčo kontekste, kur asmuo identifikuojamas pagal kodą ir t.t.
Turint omenyje asmens kodo paplitimą buhalterijoje, mažai tikėtina, kad kas kabinėtųsi, tegul ir griežtai teoriškai reikėtų vertinti asmens kodo reikalingumą individualiai.
2018-05-24 10:46 Įvairūs » Duomenų apsaugos tvarka įmonėse » #1392786

Dorota1 rašė:


Gal kas turit ir galit pasidalinti, 'darbuotojo sutikimu tvarkyti jo duomenys: kuris reikalingas nuo gegužės 25 d
ačiuTokio sutikimo reikia tik CV tvarkymui ir viešam paskelbimui (nuotraukos internete ir pan.)
2018-05-23 11:44 Programinė įranga » Nemokama apskaitos programa » #1392665

dassi rašė:


Laba diena, pridėjau dar vieną įmonę į apskaita5, dabar vedu dvi įmones su šia programa, pirmoji veikia super, o antroji kaip vedi tarkim išrašytą sąskaitą faktūrą, kol nueina į kitą langelį reikia palaukti, ta prasme sulėtėjo, ką daryti?Pirmą kartą prisijungus prie įmonės ir atidarant konkrečią formą veikia kiek lėčiau, nes programa prisijungiant prie įmonės iš karto neima visų duomenų, tik pagal poreikį, pirmą kartą atidarius formą, kuriai reikia tam tikrų duomenų (sąskaitų plano, kontrahentų ir t.t.), kas biskį užtrunka ir atitinkamai lemia kažkokį sulėtėjimą. Galbūt tai ir yra jūsų stebimas sulėtėjimas?
2018-05-23 10:21 Programinė įranga » Nemokama apskaitos programa » #1392646

peleda74 rašė:


Ar galit parašyti kame problema? Jau vargstu nuo praeitos savaitės (:o iš karto paaiškinti problemos negalėjote?..
Bandote prisijungti prie mysql serverio, kuris arba iš vis neinstaliuotas, arba neveikia, arba jį blokuoja koks nors gudras antivirusas.
2018-05-22 22:50 Darbo teisė » Atleidimas bandomuoju laikotarpiu » #1392619

2018vilnius rašė:


Dekui. Apmaudu, kad LT vieta sukciams tikras rojus.

Per kokią vietą jie sukčiai?.. Jei kažko netenkina jūsu darbas ar požiūris, tai dar nereiškia, kad sukčiai...
2018-05-22 21:27 Darbo teisė » Atleidimas bandomuoju laikotarpiu » #1392612

2018vilnius rašė:


O tai tas 3 dienu iespejimo laikas - nieko nereiksia?
o gal imanoma irodyti, kad ispejimas neiteiktas ir
nera surasytas joks aktas, bei nera gavus ispejimo
Už 3 dienu įspėjimo neįteikimą sankcija 3 dienu vidutinis užmokestis. Ar apsimoka vargti?
2018-05-22 19:14 Darbo teisė » Atleidimas bandomuoju laikotarpiu » #1392607

2018vilnius rašė:


Sveiki. mane is darbo be ispejimo per bandymo laikotarpi ismete is darbo.
darbo gincu komisija palaike darbdavi kuris pateike netikrus dokumentus.
as pati niekur nieko nepasirasinejau, kaip minejau nebuvai net ispeta
apie atleidima. mastau kreiptis i teisma. ka partumte?
kaip irodyti kad dokumentai sufabrikuoti. tiesa DGK kazkodel nelabai
kreipe demesi, kad nera ispejimo rasto, o tik atleidimo, kurio as nesu maciusi.
Padekit susigaudytiNeaišku, ką reiškia "netikri dokumentai". Jei parašas suklastotas, teisme galima prašyti rašysenos ekspertizės. Jei šiaip įforminta atgaline data - nieko niekaip neįrodysi.
Ir tai, išbandymo terminas toks daiktas, kad jei darbdavys ne visiškas bambukas, apginti atleidimo teisėtumą elementaru. Tam ir išbandymas, kad būtų galima lengvai atleisti. Neįspėjimas nedaro atleidimo neteisėtu, tik suteikia gauti šiuo atveju papildomai VDU už 3 dienas, dėl ko vargu ar verta bylinėtis.
Čia verta bylinėtis tik dviem atvejais:
- darbdavys bambukas;
- suklastoti parašai, naudojant šį faktą kaip spaudimo priemonę dėl baudžiamosios atsakomybės (šioje situacijoje klastojimas darbo teisės kontekste suteiktų darbuotojui teisę tik į 3 dienų VDU)

Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis

Atmintinė

Atmintinė buhalteriui
Delspinigiai už ne laiku sumokėtus mokesčius ir baudas 2017 m. IV ketv. 0.03 proc
Palūkanos už naudojimąsi mokestine paskola 2017 m. I ketv. 0.01 proc
Valstybinio socialinio draudimo bazinė pensija
nuo 2018-01-01
152.92 EUR
Draudžiamosios pajamos
nuo 2018-01-01
476 EUR
Minimalus valandinis atlygis ir minimali mėnesinė alga (MMA)
nuo 2018-01-01
2,45 EUR ir 400 EUR